Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Uroczyste ślubowanie nowych posłów
2011.11.08 20:42 | aktualizacja: 2011.11.09 10:28

Sejm już z naszymi posłami

O godz. 11 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie Sejmu VII kadencji. 460 posłów, wśród nich Genowefa Tokarska i Piotr Szeliga złożyło uroczyste ślubowanie.
Sejm już z naszymi posłami
Sejm już z naszymi posłami

Piotr Szeliga składa przysięgę

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu VII kadencji nowi posłowie składali ślubowanie, którego rota zapisana w konstytucji brzmi: "Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej". Odczytał ją marszałek senior Józef Zych.

Wyznaczeni tymczasowi sekretarze kolejno wywoływali imiona i nazwiska posłów. Każdy z nich wstawał i wypowiada słowo "ślubuję". Poseł może dodać zdanie: "Tak mi dopomóż Bóg". Uczyniła tak większość posłów. Posłowie byli wyczytywani nie w kolejności alfabetycznej, ale od lewej do prawej strony sali posiedzeń.

Marszałek senior w swoim wystąpieniu podkreślał - Naród polski chce mieć swoich przedstawicieli w najwyższym organie ustawodawczym jako posłów uczciwych, o sercach żarliwych i czułych na sprawy społeczne, stawiających zawsze i we wszystkich okolicznościach dobro wspólne ponad osobiste interesy polityczne i ideologiczne - mówił Józef Zych.

Na inauguracyjnym posiedzeniu Sejmu posłowie wybrali nowego marszałka Sejmu. Najwięcej głosów dostała kandydatka PO, Ewa Kopacz, która została pierwszą kobietą-marszałkiem Sejmu.

Biłgorajski poseł pojawił się w ogólnokrajowych mediach, zasiada bowiem obok Tomasza Kaczmarka, znanego w całej Polsce, bardziej jako agent Tomek.

red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Sejm już z naszymi posłami, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13026
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
b1e-5d7
~ JESTEŚ KONTROLOWANY  -ROZMOWA KONTROLOWANA
PIOTR NIC NIE ZROBI. ZOBACZCIE JAKIE MA DUŻE OCZY. JEST WYSTRASZONY W SEJMIE TĄ WIELKOŚCIĄ PARLAMENTU... MIGA OCZAMI TU I TAM PRZERASTA GO TA SYTUACJA. NIC NIE ROBI. BO JAK MA ZROBIĆ. TO BĘDZIE KOLEJNY POSEŁ Z NASZEGO REGIONU JAK BYŁY SAMBRONIĄCY SIĘ MICHALSKI. AGENT TOMEK GO PILNUJE I ZERKA Z NIENACKA CO PIOTRUŚ NOTUJE/
9 listopada 2011
+25
-11
Ostatnio dodane komentarze
PL
b35-292
~ Senatorowie i posłowie   zaciekle walczycie o krzyż w sejmie, a Pismo Swięte dekorowało kosze na śmieci.
15 listopada 2011
+1
-1
PL
008-4ed
~ popieram ble   do ble..masz racje,wszyscy o tym wiedzą oprócz piszącego ciągle te same peany, na nic wiecej go nie stac?
13 listopada 2011
+1
-1
PL
085-c2d
~ on.   dobrą miejscówkę zajął nasz ziomek ciekawy jestem co na to Tomek...:)
12 listopada 2011
+1
-1
PL
6eb-5e7
~ Tommy   ostatnia ława koło agenta Tomka.
12 listopada 2011
+1
-0
PL
3f5-fe3
~ do BLE   za swoje słowa i insynuacje każdy dorosły człowiek odpowiada
10 listopada 2011
+2
-4
PL
3f0-3fb
~ Endriu   Za nieumiejętność czytania ze zrozumieniem proszę iść ponownie do szkoły.!
10 listopada 2011
+3
-1
PL
a4d-d1d
~ II Ble   Za nazywanie posła RP36 debilem proszę założyc sprawe w sadzie.!
10 listopada 2011
+4
-4
PL
5b5-87c
~ Ble   K... człowieku skończ pisać ciągle chwalące siebie komentarze! W każdym artykule gdzie pojawia się nazwisko Szeliga zaraz kilkanaście postów wielbiących go pod niebiosa. Debila trzeba, by nie zauważyć że pisze to ciągle ta sama osoba! Imiona się tylko zmieniają- raz Dong Agnuś a raz Ola. Idź na tą Wiejską i rób swoje a nie siedzisz na forum. I pamiętaj, że nie wszyscy wyborcy są na tyle głupi by kupić każdy serwowany im idiotyzm
10 listopada 2011
+8
-3
PL
14b-cf6
~ kolega   Co za negatywnie nastawieni internauci tak negują Naszego Posła, przecież w dobrym kierunku zmierza i wszyscy o tym wiemy i tego pragniemy. Brawo panie Piotrze już za odwagę, trzymaj się, bądź dzielny i czyń dobro, a my tu na dole popieramy!!!
9 listopada 2011
+6
-8
PL
b1e-5d7
~ JESTEŚ KONTROLOWANY   -ROZMOWA KONTROLOWANA
PIOTR NIC NIE ZROBI. ZOBACZCIE JAKIE MA DUŻE OCZY. JEST WYSTRASZONY W SEJMIE TĄ WIELKOŚCIĄ PARLAMENTU... MIGA OCZAMI TU I TAM PRZERASTA GO TA SYTUACJA. NIC NIE ROBI. BO JAK MA ZROBIĆ. TO BĘDZIE KOLEJNY POSEŁ Z NASZEGO REGIONU JAK BYŁY SAMBRONIĄCY SIĘ MICHALSKI. AGENT TOMEK GO PILNUJE I ZERKA Z NIENACKA CO PIOTRUŚ NOTUJE/
9 listopada 2011
+25
-11
PL
993-500
~ Lena   Gratulacje Panie Piotrze - Zaczyna Pan bardzo odważnie - mam na myśli Pana wejście do nowego klubu. Jeżeli czekamy na zmiany a czekamy - gdyż pewne zmiany w ugrupowaniu są niezbędne - życzę powodzenia i popieram.
9 listopada 2011
+10
-19
PL
a0e-090
~ agnus   Ślubowanie Ojczyźnie zobowiązuje. Jestem przekonana, że Piotr Szeliga wie co ślubował. Wiem też, że będzie robił co tylko będzie mógł dobrego dla Narodu. Życzę powodzenia i odporności na często wynikające z zawiści krytykanctwo części naszego Narodu.Pracować dla dobra wszystkich jednak trzeba i w tym trudnym zadaniu życzę - powodzenia.
8 listopada 2011
+7
-16
PL
91b-354
~ radny D.   Właściwy człowiek , na właściwym miejscu. Brawo Pośle Szeliga! Biłgoraj może być z Pana dumny i myślę że jest.
8 listopada 2011
+12
-20
PL
b61-a9e
~ michał-   gratulacje dla naszego posła! popierajmy normalnych ludzi!
8 listopada 2011
+12
-20
PL
7f2-2c1
~ dong   a czy ktoś coś złego powiedział ??
8 listopada 2011
+8
-8
PL
d9a-df3
~ ala   dajmy szelidze spokoj dopiero co został posłem
zachowajmy troche kutury
8 listopada 2011
+14
-13
PL
2a3-87b
~ Ada   Gratuluje, powodzenia!
8 listopada 2011
+12
-13
PL
d18-904
~ tyui   Agent Tomek u boku hehe
8 listopada 2011
+16
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w niedzielę, godzina 09:24 Biłgoraj
Bajkowy świat młodych grafików
w środę, godzina 09:10 Józefów
Józefów w "Bujaj się z Kaśką po Lubelszczyźnie"
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
21 maja 2023 Gromada
Do Gromady zjechali strażacy z całej gminy [NOWE ZDJĘCIA]
w czwartek, godzina 09:27 Biłgoraj
Co? Gdzie? Kiedy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl