Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Telekonferencja po biłgorajsku
2011.09.29 22:53 | aktualizacja: 2011.10.02 16:46

O objawieniach bez europosła

Zgromadzeni w auli Szkoły Muzycznej liczyli na spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro. Miał on bowiem swoją obecnością wesprzeć kampanię wyborczą Piotra Szeligi - biłgorajskiego kandydata do sejmu z ramienia PiS. Zamiast tego mieszkańcy mogli wysłuchać senatora Jerzego Chróścikowskiego oraz obejrzeć film "Kolumbia - Świadectwo dla świata".
O objawieniach bez europosła
O objawieniach bez europosła

Spotkanie zaplanowane na czwartkowy wieczór, 29 września br., rozpoczęło się z niewielkim opóźnieniem. Wszyscy czekali na przybycie głównego gościa, zaproszonego przez Piotra Szeligę, europosła Zbigniewa Ziobrę. W międzyczasie głos zabrał również obecny na spotkaniu senator Jerzy Chróścikowski, który mówił o sytuacji polskiego rolnictwa.

Jak się okazało, udział europosła nie był możliwy. Jak powiedział Piotr Szeliga : - Obiecał, że odwiedzi Biłgoraj w najbliższym możliwym terminie. Niestety czasem tak bywa, że wypadają pewne sprawy, na które nikt nie ma wpływu.

Zbigniew Ziobro telefonicznie zdołał jednak przekazać swoje poparcie dla kandydatury Piotra Szeligi. - Bardzo bym chciał być dzisiaj z państwem, ale zaraz po wyborach, jeśli tylko będzie to możliwe, gdy mam nadzieję pan Piotr zostanie posłem, a ziemia biłgorajska będzie miała swojego parlamentarzystę, przyjadę i z przyjemnością będę z państwem rozmawiał na temat wyzwań, jakie będą stały przed nowym rządem - mówił do zebranych Zbigniew Ziobro.

W zamian kandydat na posła zaproponował zgromadzonym mieszkańcom projekcję filmu Dominika Tarczyńskiego pt. "Kolumbia - Świadectwo dla świata", który na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie uznano za najlepszy film dokumentalny. - Projekt, który chcę państwu pokazać dotyczy zagrożeń społecznych. Jestem z niego naprawdę dumny - zaznaczył reżyser.

Film opowiada o Kolumbii, kraju Ameryki Południowej, gdzie wiara katolicka jest obecna w życiu znacznej części ludzi, a rządzący otwarcie przyznają się do jej praktykowania. - Powód, dla którego pokazuję ten film w całym kraju, jest taki, że nie chcę Polski, w której naśmiewa się z krzyża, z której wyrzuca się wartości, promuje satanistów. Dlatego wierzę, że ci ludzie, których ja popieram, zapobiegną degradacji chrześcijaństwa i w ogóle wartości - mówił Dominik Tarczyński.

- Drodzy państwo, chciałem skorzystać z tego spotkania i podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc w wyborach. Najważniejszy jest jednak finisz, dlatego proszę o pomoc dla całego Prawa i Sprawiedliwości. Namawiajcie wszystkich, by poszli głosować, bo wiele może się zmienić - podsumował Szeliga.

red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
O objawieniach bez europosła, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9396
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
200-17b
~ Tomasz   Do Pana Adama:
Chyba właśnie dał pan przykład, że PiS chce kontrolować Media i wprowadzać cenzurę. Żyjemy w w państwie demokratycznym czy nie ?? Czy w Mediach można pokazywać tylko rzeczy związane z Chrześcijaństwem ?? Czyli jak PiS dopcha się do władzy do możemy się spodziewać niezliczoną ilość palących się na stosach osób innego wyznania bądź orientacji sexualnej ??
3 października 2011
+1
-1
PL
2a3-87b
~ adam   Do Tomasza:
Są granice przyzwoitości nawet w wolności słowa. Niech spali Koran - świętą księgę islamu. Czemu się nie odważy? TVP jest jaka widać.
Pozniżej cytat z jednej gazet:
"Sejmowa komisja kultury i środków przekazu jednogłośnie potępiła zarząd TVP za propagowanie satanizmu poprzez udział Nergala w jednym z programów rozrywkowych.
Posiedzenie komisji miało być poświęcone rozpatrzeniu sprawozdania z działalności komisji, przygotowanego przez przewodniczącą Iwonę Śledzińską-Katarasińską z PO. Jednak większość członków komisji z Platformy nie przyszła na obrady.
Posłowie PiS stawili się za to w komplecie. W dodatku mieli ze sobą projekt uchwały potępiającej zarząd TVP. Złożono wniosek o uzupełnienie porządku obrad o głosowanie nad tą uchwałą. Śledzińska-Kataraasińska była temu przeciwna, lecz została przegłosowana. Oddała więc prowadzenie obrad Elżbiecie Kruk z PiS i wyszła z sali. Posłanka PiS poddała uchwałę pod głosowanie. Nie wzięło w nim udziału dwóch posłów PO i jeden z PJN, pozostali z PiS głosowali za uchwałą."
Wydaje mi się, że mówienie o TVP, że jest bezstronna jest delikatnie mówiąc przesadzone
1 października 2011
+2
-2
PL
200-17b
~ Tomasz   Kto promuje satanistów ?? Czy to że Nergal jest w programie telewizyjnym to zasługa PO ?? Przecież TVP jest bezstronna i również posiada wolność słowa. Czyli mam rozumieć że jak dojdziecie do władzy to w każda telewizja będzie brała pierwowzór z TV Trwam ??!! Panie Szeliga wykorzystywanie wiary do osiągnięcia własnych celów osobistych jest HANIEBNE !!! Czy Krzyż jest do tego aby się na nim wieszać pod Pałacem Prezydenckim ?? Czy Jeśli Biskupi Polski piszą i mówią aby nikt nie wykorzystywał wiary chrześcijańskiej do swoich pobudek politycznych to jest to kłamstwo ?? Poprzez takie właśnie czyny PiS i wykorzystywanie polityczne znaków religijnych i wrażliwości chrześcijan powodujecie że Katolicy zaczynają wątpić w to co wieżą !!! Bo nie wiadomo czy chrześcijaństwo to miłość do Boga i umiejętność przebaczania czy partia polityczna PiS i ciągłe szukanie winnych wszystkiego i widzenie samych zamachów w nieszczęśliwych wypadkach.
1 października 2011
+2
-3
PL
e45-be5
~ stanbak   Jeżeli ktoś chciały głosowac na Nową Prawice Janusza Korwin Mikke to tu zapraszam po szczegóły http://prawicabilgoraj.blog.onet.pl/
30 września 2011
+2
-1
PL
3f5-fe3
~ JK   Super atmosfera. Bardzo dużo ludzi. Gratuluję organizatorom.
30 września 2011
+6
-4
PL
c27-2d1
~ lol   Nie wiem panie mieszkańcu co wspólnego z miłością chrześcijańską ma nienawistna partia Pis i jego kłamliwy szef. Skąd mam mieć pewność, że to co mówi nie jest spowodowane prochami i że mgłę w Smoleńsku rozpylili przeciwnicy pisu z Biłgoraja. I co ma mi do zaoferowania pan Szeliga będąc w parlamencie. Modlitwę i wiarę w lepsze jutro? A jakim sposobem? Poprzez wiece ks. Natanka w czerwonych pelerynach?????
30 września 2011
+12
-6
PL
2a3-87b
~ mieszkaniec   dla "lo'.
Partia Pani Tokarskiej w europejskim parlamencie tworzy z innymi ugrupowaniami frakcję "chrześcijańskich demokratów'. Razem z innymi przegłosowali:
1. równouprawnienie związków jednopłciowych z rodzinami normalnymi
2. prawo do adopcji dzieci przez te związki.
Mam do Ciebie "lo" pytanie: co w takim razie PSL ma wspólnego z chrześcijaństwem? Polecam Ci ten film o Kolumbii- przykład gdzie wiarą i modlitwą możemy uczynić wiele. Dzisiaj wieczorem w auli muzycznej.
A za rządów PIS mieliśmy prawo i sprawiedliwość.
30 września 2011
+3
-5
PL
c27-2d1
~ lol   No i co z tego że może zostać posłem?? Ano nic! Będąc w opozycji do rządu nie zrobi niczego dla naszego regionu. Będzie kolejnym oszołomem, pieseczkiem Kaczyńskiego. Co z tego dobrego wyniknie dla nas? Nic! Dlatego zagłosuję na Tokarską. Będąc w koalicji jest w stanie zrobić coś dobrego dla naszego regionu.
30 września 2011
+9
-5
PL
a4d-d1d
~ Obecny   Piotrek kontrkandydaci z powiatu odpadają.Masz duże poparcie .Bedziesz posłem Ziemi Bilgorajskiej.Taka jest obecnie diagnozaz.
30 września 2011
+8
-13
PL
a5b-e17
~ lk   dobrze to rozegrali, ten ziober nie mial zamiaru tu nawet przyjezdzac, no ale ludzi duzo przyszlo i o to chodzilo. A i slowo do filmu- mieszkamy w europie a nie w zacofanej colubi.....do czego byl ten film??i ten szatanizm
30 września 2011
+8
-7
PL
3f5-fe3
~ wygramy   Piotrek poparcie Ziobry robi swoje. Ten film i słowa Tarczyńskiego - naprawdę rewelacja.
30 września 2011
+7
-13
PL
c80-3a9
~ Janek   brawo Piotrze Szeliga super spotkanie, mimo że nie było głównej gwiazdy, to i tak spotkanie było wyjątkowe, no i film kto widział ten wie ;-)
30 września 2011
+10
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
dzisiaj, 09:04 Józefów
Samochód dla OSP Majdan Nepryski wybrany
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
dzisiaj, 08:08 Luchów Górny
126 km/h przez Luchów Górny
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
w poniedziałek, godzina 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl