Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Otwarcie nowego odcinka drogi
2011.09.28 19:42 | aktualizacja: 2011.09.29 17:49

Wspólne cele to dróg wiele

Dziś tj. 28 września 2011 roku dokonano otwarcia nowo wyremontowanego odcinka drogi powiatowej na trasie Biłgoraj - Rogale. Inwestycja kosztowała 2 mln 480 tysięcy. Połowę opłaciło województwo lubelskie, na drugą część zrzuciły się samorządy: powiatu, gminy Biłgoraj i Księżpol oraz miasta Biłgoraj.
Wspólne cele to dróg wiele
Wspólne cele to dróg wiele

Odcinek drogi powiatowej Nr 2930 L został wyremontowany w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011". Wartość zrealizowanej inwestycji wyniosła 2 mln 480 tysięcy. 50 proc. tej kwoty (1 mln 240 tys.) uzyskano z budżetu Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie, druga część to tzw. wkład własny ze składek samorządów: gminy Biłgoraj - 380 tys., gminy Ksieżpol - 190 tys., miasta Biłgoraj - 120 tys. i 600 tys. z budżetu powiatu. W ramach tego zadania została położona nowa nawierzchnia, wykonane zostało pobocze, zatoki, poprawiono most i przepusty drogowe, wyremontowano chodnik.

- Cieszę się, że spotkaliśmy się w takim gronie osób, które przyczyniły się do zrealizowania tej inwestycji. Poprawiła się infrastruktura w tej miejscowości, ale także bezpieczeństwo. Główną przyczyną za wprowadzeniem tego zadania do planu był fakt analizy bezpieczeństwa, z którego wynikało, że w tej miejscowości mieliśmy kilkadziesiąt wypadków i kolizji, w tym jeden wypadek, gdy zginęły 3 osoby - mówił Marian Tokarski, starosta biłgorajski.

Droga biegnie przez terytorium 3 gmin, ale przez dwie miejscowości - Rogale i Dereźnia.

Niektóre elementy wykonanej drogi wymagają jednak poprawki. - Są jeszcze pewne niedociągnięcia, nad którymi należy się pochylić, m.in. za wysoko ustawione przepusty. Dziś budownictwo drogowe jest niezwykle kosztowne. Ale przy wspólnym domówieniu się samorządów jest większa punktacja przy kryterium partnerstwa i taka piękna inwestycja ma szansę na realizację - stwierdziła Genowefa Tokarska, wojewoda lubelski.

Za życzliwość okazywaną samorządowcom Wojewodzie podziękowali: burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan i wójt gminy Biłgoraj Wiesław Różyński. - Gdyby nie nasz człowiek w województwie, na pewno tej inwestycji byśmy nie zrealizowali - zaznaczył Wiesław Różyński.

Nietypową sytuacją przy otwarciu nowo wyremontowanej drogi był głos mieszkanki Dereźni, która poruszyła kwestię niedociągnięć - braku odpływów dopiero oddanej inwestycji.

- Na swój babski rozum myślę, że można zrobić odpływy do rowów, woda, która idzie tą drogą, a także z drogi bocznej wszystko spływa na moje podwórko. Gdyby chociaż tylko część, to sobie byśmy poradzili, ale nie wszystko - mówiła mieszkanka Dereźni. Starosta Biłgorajski obiecał zająć się tym problemem i wyraził przekonanie, że z pomocą fachowców zostanie on wkrótce rozwiązany.

red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Wspólne cele to dróg wiele, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 9750
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (9)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
aee-7c8
~ Witek   Co kawałek drogi zrobią to wszyscy ustawiają się do przecięcia wstęgi. Od plebana po wójta i pomniejszego referenta. I każdy chce na zdjęcie się załapać. Na kampanię wyborczą się przyda i pomyśleć, że nawet za komuny nie odprawiano takich cyrków. Wtedy do otwarcia ważnej inwestycji-nie kawałka wyremontowanej drogi-zjawiało się kilka osób. Dzisiaj to zjawia się wojewodzina,dwóch wójtów, burmistrz,starosta-nie licząc pomniejszych dygnitarzy,referentów i samorządowców. A my podatnicy ten zmarnowany przez nich czas na te chucpy opłacamy grubym groszem. I oni mówią, że podatki trzeba zwiększyć,że im mało płacą itd. Już niedługo zmieni się zwyczaj i wstęga nie będzie w poprzek ale wzdłuż otwieranych dróg bo oni wszyscy się nie mieszczą i nikt nie chcę stać przy rowie ale na środku drogi. Jak ja na tę urzędniczą pogardę dla zwykłego obywatela patrzę to mi się wyć chce ,,Boże jeśli potrafiłeś obalić poprzedni system to teraz ześlij nam dyktatora,żeby uwolnił nas od tej szmatławej samorządowej władzy"
29 września 2011
+3
-0
PL
a4d-d1d
~ Znak   Nożyczek im nie dano,to chyba coś oznacza,tak szeptano.
29 września 2011
+3
-0
PL
614-2a2
~ Hohma   Panie Późniak miał pan bardzo oryginalne nożyczki.A swoją drogą tak potraktować przewodniczącego Rady Powiatu to moim zdaniem poważne "niedociągnięcie" ze strony organizatorów lub też zamierzone działanie.Przykre
29 września 2011
+1
-2
PL
bae-b23
~ anonim   noo tak remont chodnika byl ale na Derezni a nie na Rogali...uuupss przepraszam przeciez tu NIE MA CHODNIKA..... czas najwyzszy Panie Rębacz cos z tym zrobic.... bo ruch przez obie miejscowosci sie zwiekszyl i co mozna zauwazyc TIRY znowu zaczynaja jezdzic.... wiec czekamy teraz na gmine Księżpol... moze i Pani Tokarska tez pomoze....
29 września 2011
+1
-0
PL
ccb-599
~ fakt   Faktem jest , że to nie fuszerka drogi tylko posesja położona przy samej rzece. Kto tak buduje? Wody w górę nikt nie zabierze. Budujcie się dalej na zalewiskach i miejcie pretensje do wójta.
28 września 2011
+1
-1
Drakkar   Znieważenie, niszczenie, uszkadzanie lub usuwanie Flagi Polski to występek zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Art. 137 § 1 Kodeksu karnego w tym samym zakresie obejmuje ochroną godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny polski znak państwowy.
Art. 137 § 2 K.k reguluje kwestię znieważenia lub niszczenia flag lub innych znaków państwowych obcego państwa na terenie Polski. Ochrona prawna z tytułu Art. 137 § 2 K.k ogranicza się do znaków wystawionych publicznie przez przedstawicielstwo tego państwa lub na zarządzenie polskiego organu władzy. Zgodnie z tak zwaną klauzulą wzajemności z art. 138 § 1 K.k znaki państwa obcego na terenie Polski są objęte ochroną jedynie w przypadku gdy państwo obce zapewnia wzajemność.
28 września 2011
+3
-1
PL
dfa-e3f
~ mac   Jak już dostaną dofinansowanie na ul. Kościuszki to przy oddaniu to pewnie przy wstedze to "zasłużeni" bedą sie zaczynać na Zamojskiej a kończyć przy kościele w puszczy
28 września 2011
+8
-0
PL
3f5-fe3
~ Antoni   Kobieta pokazała fuszerkę - dobre. Późniak i Rosłan to jak się do tej drogi przysłużyli?
28 września 2011
+4
-0
PL
129-129
~ jon   więcej do tej wstęgi ich nie było ?
28 września 2011
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
27 czerwca 2020 Diecezja
Zmiany w parafiach
W sobotę, 27 czerwca, podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, biskup zamojsko-lubaczowski Marian Rojek ogłosił decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
w poniedziałek, godzina 09:13 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
dzisiaj, 09:39 Szczebrzeszyn
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zdarzenia na krajówce
28 czerwca 2020 Osuchy
76. rocznica bitwy pod Osuchami
W tym roku przypada 76. rocznica największej bitwy partyzanckiej Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej - bitwy pod Osuchami. W niedzielę, 28 czerwca na cmentarzu partyzanckim w Osuchach zorganizowano uroczystości rocznicowe.
w poniedziałek, godzina 09:55 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
dzisiaj, 09:04 Józefów
Samochód dla OSP Majdan Nepryski wybrany
26 czerwca 2020 Biłgoraj
Nietypowe zakończenie roku szkolnego
W maseczkach, rękawiczkach, z zachowaniem dystansu i z własnymi długopisami odbierali dziś (26 czerwca) świadectwa uczniowie niektórych szkół w powiecie biłgorajskim. Inni ze swoimi wychowawcami spotkają się dopiero we wrześniu. Wszystko przez trwającą od marca pandemię i związane z nią obostrzenia.
w poniedziałek, godzina 12:32 Markowicze
Kolizja na trasie wojewódzkiej nr 835
dzisiaj, 08:08 Luchów Górny
126 km/h przez Luchów Górny
24 czerwca 2020 Powiat
"Tak" dla Zarządu Powiatu
W czwartkowe popołudnie, 24 czerwca, Rada Powiatu w Biłgoraju głosowała nad przyjęciem uchwał dotyczących przyjęcia sprawozdania finansowego za ubiegły rok i udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu. Radni jednogłośnie podjęli obie uchwały.
w poniedziałek, godzina 13:03 Powiat
Może spaść nawet 40 mm deszczu [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:27 Biłgoraj
Niedziela z muzyką i tańcem w BCK
w poniedziałek, godzina 15:07 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 15:42 Zamojszczyzna
Sukces karateków z Biłgoraja
w piątek, godzina 09:20 Wolaniny
Wjechała w płot, miała ponad 1,5 promila
w środę, godzina 09:17 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Projektant ratusza o kolejnych pomysłach dotyczących rewitalizacji Placu Wolności
w środę, godzina 13:26 Biłgoraj
Były dyrektor "Trójki" pilnie potrzebuje krwi
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 17:15 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń w regionie
28 czerwca 2020 Biłgoraj
Można dostać 1 400 zł miesięcznie
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
29 czerwca 2020 Biłgoraj
Możliwa nawet trąba powietrzna. Najwyższy stopień zagrożenia
w czwartek, godzina 10:33 Biłgoraj
Ukradł artykuły chemiczne i przewrócił ekspedientkę
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl