Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju zaprasza na warsztaty archeologiczne dla najmłodszych uczestników! W ofercie placówki znajdują się trzy fascynujące propozycje, które przybliżą dzieciom tajniki dawnych czasów w sposób niezwykle angażujący.
Małe wykopaliska: Podczas tych warsztatów uczestnicy skupią się na naukach podstawowych technik wykopaliskowych. Będą mieli okazję zdobyć praktyczną wiedzę związaną z archeologicznymi badaniami terenowymi. Przez eksplorację przygotowanego wcześniej miejsca (piaskownica) dzieci będą miały świetną zabawę i pozyskają niezwykłe doświadczenia.
Jak upolować mamuta: Te warsztaty poświęcone są technikom łowieckim w starszej epoce kamienia. Poprzez praktyczne zajęcia dzieci poznają też sztukę malowideł jaskiniowych, tworząc własne dzieła sztuki naskalnej. To nie tylko zabawa, ale także niepowtarzalna okazja do odkrywania tajemnic przeszłości.
Przeszłość z gliny: Podczas tych warsztatów dzieci dowiedzą się w jaki sposób w pradziejach lepiono naczynia z gliny. Będą miały okazję własnoręcznie stworzyć naczynia, eksperymentować z dekoracjami i poznać kulturowe znaczenie ceramiki w pradziejach. To fascynujące spotkanie z dawnymi rzemiosłami, które zachwycą każdego uczestnika.
Warsztaty prowadzone będą przez pracownika muzeum, doktora Konrada Grocheckiego, doświadczonego archeologa i historyka, który z pasją dzieli się swoją wiedzą z młodymi odkrywcami. Jego bogate doświadczenie zapewni uczestnikom niezapomniane wrażenia i ciekawe opowieści z zakresu archeologii.
Warsztaty pod tytułem "Małe wykopaliska" będą prowadzone od II połowy maja do końca września, natomiast pozostałe dwie propozycje są dostępne przez cały rok. Koszt udziału w warsztatach to jedynie 8 złotych od osoby. To świetna okazja, by w przystępny sposób poznać tajemnice archeologii i historii.
- Nie zwlekajcie z zapisami! Doświadczenie, zabawa i nauka czekają na Was w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju! - zachęca biłgorajskie muzeum.
Na warsztaty można zapisać się dzwoniąc do muzeum pod numerem telefonu 84 686 27 33 lub 798 538 386 oraz poprzez wysłanie wiadomości e-mail na adres edukacja@muzeumziemibilgorajskiej.pl. Zespół MZB jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania i przyjąć zgłoszenia z entuzjazmem!