Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2024.02.07 10:03 | aktualizacja: 2024.02.07 10:10

Chrzczone paliwo na biłgorajskich stacjach? UOKiK sprawdził

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził w 2023 roku kontrole stacji paliw, w zakresie paliw ciekłych (benzyny i ON), biopaliw ciekłych oraz gazu skroplonego (LPG). Trwały one od stycznia do grudnia. Są już wyniki. Jak to wygląda na terenie Lubelszczyzny?
Chrzczone paliwo na biłgorajskich stacjach? UOKiK sprawdził
Chrzczone paliwo na biłgorajskich stacjach? UOKiK sprawdził

Każdego roku UOKiK sprawdza stacje paliw w całek Polsce, publikując wyniki kontroli. System monitorowania funkcjonuje od 2014 roku.

- Celem systemu monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest monitorowanie pod względem statystycznym jakości paliw wprowadzonych do obrotu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. a także eliminowanie oraz przeciwdziałanie transportowaniu, magazynowaniu, wprowadzaniu do obrotu, a także gromadzeniu w stacjach zakładowych paliw, które nie spełniają wymagań jakościowych określonych w przepisach prawa - wyjaśnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dodając, że zarządzającym systemem monitorowania i kontrolowania jakości paliw jest prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, natomiast kontrole jakości paliw prowadzi Inspekcja Handlowa.

W ramach kontroli badaniom podlegają: benzyny (bezołowiowe RON 95 i RON 98), olej napędowy, biopaliwa ciekłe (B20 i B100), gaz skroplony (LPG), sprężony gaz ziemny (CNG), lekki olej opałowy. Kontrolowani są zarówno producenci, jak i hurtownie, a nawet rolnicy wytwarzające biopaliwa na własny użytek.Okazuje się, że mieszkańcy powiatu nie mają się czego obawiać. Wszystkie skontrolowane stacje spełniają normy, a kontrolowano punkty w Biłgoraju, Tarnogrodzie, Łukowej, Aleksandrowie, Goraj, Panasówce, Gromadzie, Józefowie, czy Frampol. Nie ma więc obaw co do jakości paliwa. Na Lubelszczyźnie zaledwie na jednej stacji wykazano uchybienia, znajduje się ona w okolicach Włodawy.

  Każdy mieszkaniec może zgłosić podejrzenie, że kupione przez niego paliwo nie ma właściwej jakości. Wówczas należy wypełnić odpowiedni formularz, który dostępny jest pod adresem https://uokik.gov.pl/zgloszenie_paliwa_zlej_jakosci__formularz.php. Uzupełniając rubryki należy podać dokładne dane stacji (nazwę stacji, nazwy i numeru ulicy, miejscowość).

  red.
  REKLAMA
  Oceń:
  0 głosów
  red. dodany
   
  Odsłon: 12450
  Dodaj zdjęcie

  Waszym zdaniem (1)

  Podaj login i hasło:
  Login:
  Hasło:
  Skomentuj na forum:
  Zarejestruj się
  Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
  Imie lub nazwa:
  Treść komentarza:
  Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
  Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
  Ostatnio dodane komentarze
  sojicoc835   Może i nie chrzczone ale droższe niż w Warszawie. Śmieszne, że nikt nie chce się zająć sztucznie zawyżonymi cenami w tym mieście sesksu i biznesu.
  9 lutego 2024
  +1
  -0
  Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
  reklama
  kondolencje
  REKLAMA
  REKLAMA

  Najpopularniejsze

  REKLAMA
  REKLAMA
  w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
  Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
  W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
  dzisiaj, 12:13 Lubelszczyzna
  Nagrody dla sołtysów
  dzisiaj, 17:50 Biłgoraj
  Mieszkanka Domu Kombatanta spisała wojenne wspomnienia
  9 lutego 2024 Tarnogród
  Rolnicy protestują w Tarnogrodzie. Trasa wojewódzka zablokowana [NOWE ZDJĘCIA]
  Zgodnie z zapowiedziami, w piątkowe przedpołudnie 9 lutego rozpoczął się ogólnopolski strajk rolników, który ma potrwać aż do marca. Odbywa się on też na terenie powiatu biłgorajskiego. Rolnicy już blokują drogę wojewódzką w Tarnogrodzie.
  w sobotę, godzina 08:17 Józefów
  Zmiana na stanowisku nadleśniczego
  we wtorek, godzina 11:46 Region
  Utrudnienia na DK nr 74. Trwa strajk rolników
  10 lutego 2024 Biłgoraj
  Bal ZSZiO na zakończenie sezonu studniówkowego [NOWE ZDJĘCIA]
  Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbył się w sobotę 10 lutego w Hotelu Janów w Borownicy. To ostatni z balów maturalnych organizowanych w tym roku przez biłgorajskie szkoły.
  w środę, godzina 08:14 Powiat
  Bez prądu w 13 miejscowościach
  w niedzielę, godzina 12:16 Gmina Turobin
  11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
  13 lutego 2024 Biłgoraj
  Bal ósmych klas
  Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
  dzisiaj, 08:47 Biłgoraj
  Można korzystać z powiatowych taksówek. Usługa jest bezpłatna
  dzisiaj, 16:35 Lubelszczyzna
  153 tys. interwencji, 53 zabójstwa i 800 wypadków
  15 lutego 2024 Lubelszczyzna
  Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
  Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
  we wtorek, godzina 13:52 Frampol
  Rolnicy protestują. Utrudnienia na rondzie we Frampolu
  w piątek, godzina 11:58 Region
  Utrudnienia na "krajówce". Trwają prace przygotowawcze
  dzisiaj, 09:55 Powiat
  Orlen będzie szukać gazu w powiecie
  W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
  w niedzielę, godzina 16:22 Lubelszczyzna
  Lista utrudnień podczas wtorkowego protestu rolników
  dzisiaj, 08:21 Kraj
  Oszuści podszywają się pod komendanta policji
  we wtorek, godzina 19:32 Lipiny Dolne
  Mieszkaniec powiatu skończył 100 lat
  We wtorek 20 lutego wyjątkowy jubileusz świętował mieszkaniec Lipin Dolnych, Pan Jan Matuszak. Tego dnia w kierunku dostojnego Jubilata płynęły liczne życzenia i gratulacje.
  we wtorek, godzina 08:24 Kick-boxing
  Trzykrotny mistrz świata odwiedzi Biłgoraj
  12 lutego 2024 Hedwiżyn
  Jechał 127 km/h przez Hedwiżyn. Słono zapłaci
   
  telRedakcja telefon

  533 188 100

  alarmSkrzynka alarmowa

  alert@bilgorajska.pl

  emailRedakcja e-mail

  redakcja@bilgorajska.pl

  Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl