Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.09.21 20:22

Dogecoin - poznaj podstawowe fakty na temat tej niezwykle popularnej kryptowaluty

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała w ramach żartu. Mimo to od samego początku swojego istnienia przyciąga uwagę spekulantów, którzy poszukują ryzykownych inwestycji.
Dogecoin - poznaj podstawowe fakty na temat tej niezwykle popularnej kryptowaluty
Dogecoin - poznaj podstawowe fakty na temat tej niezwykle popularnej kryptowaluty

Na przestrzeni ostatnich lat Dogecoin kurs wielokrotnie potrafił zaskoczyć dynamicznymi wzrostami. To sprawiło, że projekt ten zwrócił uwagę wielu osób i zyskał miano wręcz kultowego. Co ciekawe, od wielu lat Dogecoin utrzymuje się w ścisłej czołówce kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej. Na czym polega fenomen tej kryptowaluty? Co warto wiedzieć o tym projekcie? Między innymi na te pytania próbujemy odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Co warto wiedzieć na temat kryptowaluty Dogecoin?

Dogecoin to kryptowaluta, która powstała jako żart, który powstał jako odpowiedź na ryzykowne inwestycje na rynku kryptowalut. Twórcy tego projektu Billy Markus i Jackson Palmer, podjęli decyzję, że ich projekt powinien mieć luźny i żartobliwy charakter. Dlatego nazwa oraz logo Dogecoin nawiązują do popularnego mema, w którym główną postacią jest znany z internetowych memów pies rasy Shiba Inu.

Dogecoin opiera się na strukturze protokołu Litecoina. Charakterystyczną cechą Dogecoina jest nieograniczona podaż. W przeciwieństwie do niektórych kryptowalut, które mają ograniczoną podaż, jednostki DOGE mogą być stale "dodawane/dodrukowywane" do sieci a to sprawia, że kurs Dogecoina jest narażony na inflacje tak samo jak większość walut FIAT. Oczywiście nie jest to regułą w świecie kryptowalut, gdyż niektóre projekty (np. Bitcoin) mają ograniczoną podaż dzięki czemu charakteryzują się silną presją deflacyjną.

Dogecoin charakteryzuje się stosunkowo niskim kosztem transakcji. Z tego powodu bywa wykorzystywany do mikropłatności. Co ciekawe, Dogecoin wyróżnia się całkiem szybkim czasem przetwarzania transakcji, gdyż przetworzenie bloku trwa około minuty. Dla porównania Bitecoin wykonuje tą samą czynność w ciągu 10 minut.

Dogecoin to bardzo popularna kryptowaluta z mocno zaangażowaną i lojalną społecznością. Jednak mimo to nie jest to projekt, który ma bardzo precyzyjnie określoną ścieżkę rozwoju (tak jak np. Ethereum lub Cardano).

Na temat Dogecoina warto wiedzieć przede wszystkim to, że jest to kryptowaluta, która charakteryzuje się wyjątkowo dynamicznymi ruchami cenowymi. Fakt ten sprawia, że nawet w ryzykownym świecie kryptowalut Dogecoin wyróżnia się jako wyjątkowo ryzykowne aktywo inwestycyjne. Jednak fakt ten wbrew pozorom wcale nie odstrasza spekulantów. Niektórzy właśnie w dynamicznych fluktuacjach cenowych widzą szansę na uzyskanie ponad przeciętnych zwrotów z inwestycji.

Z czego wynika fenomen Dogecoina?

Na fenomen Dogecoina składa się co najmniej kilka czynników. Po pierwsze, jest to humorystyczny charakter, który przyciąga uwagę internetowej społeczności.

Po drugie, Dogecoin to kryptowaluta, która przyciągnęła uwagę wielu topowych postaci w świecie kryptowalut, na czele z Elonem Muskiem, który od czasu do czasu zamieszczał posty na portalu Twitter nawiązujące do DOGE.

Po trzecie, Dogecoin wyróżnia się niskimi opłatami transakcyjnymi i szybkimi transakcjami dzięki czemu może być wykorzystywany do mikropłatności (dzięki czemu szczególnie kilka lat temu był intensywnie wykorzystywany do dawania tipów w Internecie np. w serwisie Reddit).

Poza tym, trzeba zauważyć, że uwagę społeczności zwrócił fakt, że kurs Dogecoin wielokrotnie w krótkim czasie potrafił osiągać oszołamiające wzrosty. Na przykład, w 2021 roku, podczas hossy na rynku kryptowalut wartość Dogecoina wzrosła o kilka tysięcy procent w krótkim okresie czasu, co skłoniło wiele osób do inwestycji i spekulacji na rynku. Co ciekawe, Dogecoin potrafił wzrosnąć nawet o kilkaset procent w ciągu 24 godzin (np. 28 stycznia 2021).

Powyższe czynniki sprawiły, że zainteresowanie Dogecoinem stało się wyjątkowo duże i tym samym Dogecoin uzyskał silna pozycję w świecie kryptowalut. Czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że od długiego czasu utrzymuje się w top20 lub nawet top10 kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 763
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
we wtorek, godzina 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
we wtorek, godzina 20:36 Biłgoraj
SP nr 5 prezentuje swoją ofertę
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
we wtorek, godzina 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w piątek, godzina 17:42 Biłgoraj
Ogłoszono przetarg na remont zabytkowego mostu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl