Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Wizyta wicemarszałka Sejmu RP
2011.06.27 19:14 | aktualizacja: 2011.06.27 21:04

Wenderlich w Biłgoraju

Od wizyty w zakładzie Black Red White, przez Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych oraz Zagrodę Sitarską rozpoczęła się wizyta wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w Biłgoraju. Jej punktem kulminacyjnym było spotkanie z mieszkańcami na placu przed Ratuszem.
Wenderlich w Biłgoraju
Wenderlich w Biłgoraju

Kampania polityczna ruszyła. Dzięki niej mieszkańcy mają możliwość spotkania się i porozmawiania z politykami, którzy urzędują w Warszawie. Wizyty te mają oczywiście skłonić wyborców do oddania cennego głosu na to, a nie inne ugrupowanie polityczne. Taki cel przyświecał też wizycie wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej - Jerzego Wenderlicha. Posłowi bardzo spodobało się nasze miasteczko, duże wrażenie zrobił na nim zakład BRW, z zainteresowaniem wysłuchał opowieści o sitarzach. Jednak punktem kulminacyjnym wizyty było spotkanie z mieszkańcami przed Urzędem Miasta.

- Wizyta była planowana dłuższy czas, ale dopiero kilka dni temu okazało się, że może ona dojść do skutku. Chcieliśmy pokazać panu Marszałkowi Biłgoraj, nie tylko to, czym możemy się pochwalić, ale także chcieliśmy podzielić się z nim naszymi problemami, stąd wizyta w fabryce Black Red White - powiedział Aleksander Bełżek, przewodniczący powiatowych struktur SLD.

Wicemarszałek zwiedził także halę sportową OSiR, oglądał budynki socjalne, jak również noclegownię. Jak zaznaczył Bełżek, Wenderlich w rozmowach mówił, że bardzo mu się podoba nasze miasto i jest zdziwiony ilością nowych inwestycji.

Oczywiście wizyta członka prezydium Sejmu RP miała związek ze zbliżającymi się wyborami do parlamentu. - Biłgoraj jest punktem na trasie wicemarszałka, który zwiedził już Lublin, a także miał zaplanowane spotkanie w Janowie Lubelskim. Nie ma co ukrywać - w ten sposób chcemy też promować swoich kandydatów do Sejmu, którymi są Wiesława Kudzia oraz Krzysztof Żbikowski - dodał Aleksander Bełżek.

- Takie wizyty są dla mnie codziennością, w zeszłym roku zwiedziłem wszystkie województwa i byłem w wielu małych miastach, takich jak Biłgoraj. Muszę z zadowoleniem powiedzieć, że wszystko tu wygląda tak gospodarnie, Biłgoraj pięknie się rozwija - stwierdził w rozmowie z portalem bilgorajska.pl wicemarszałek Sejmu RP Jerzy Wenderlich. Ale wspomniał także o zbliżających się problemach finansowych, o których podczas krótkiego spotkania rozmawiał z burmistrzem Januszem Rosłanem. - Temu rządowi na wszystko zaczyna brakować pieniędzy i środki w zasadzie już wyschły, dlatego może to być smutny czas dla Biłgoraja, gdy skończą się pieniądze, a wraz z nimi możliwość inwestowania - dodał wicemarszałek.

Kampania wyborcza dopiero się rozkręca, więc w najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych gości znanych szerszemu odbiorcy. Powiatowe struktury SLD mają w planach zaproszenie do miasta jednego z bardziej lubianych polityków - Ryszarda Kalisza.

red.
REKLAMA
Oceń:
10 głosów
Wenderlich w Biłgoraju, 3.4000 out of 5 based on 10 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 22023
Dodaj zdjęcie
tagi: ,

Waszym zdaniem (19)

Podaj login/e-mail i hasło:
Login/e-mail:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
221-9bd
~ szatan   z ojca na syna ta komuna przechodzi to jest jak krew zatruta i dlatego trzeba niszczyc komunistów taką nam dobroc zrobili ze juz ludzie z glodu umieraja wstyt komunisci biłgorajscy bog was tylko rozliczy lub diabel przyjmie do siebie czerwone zarazy
25 lutego 2012
brak ocen
PL
e4b-d04
~ dys   budują se miasteczko , synagoge i tak za pare lat bedziemy wszyscy u ZYDA zapi...... ć POLACY OBUDDZIE SIĘ !
29 czerwca 2011
+4
-0
PL
09e-fa4
~ głosuj na swojego   Niech Biłgorajanie idą wreszcie po rozum do głowy i głosują na swoich z Biłgoraja, wtedy będą mieli posła na miejscu.
29 czerwca 2011
+4
-0
PL
a0d-66d
~ Looker   A w czym wicemarszałek W jest mądry ?
Przyjechał, przywitał się z sympatykami SLD, obejrzał BRW, zjadł coś pod urzędem... i tyle go było!!!
Nie ważne z jakiej partii jest "gość", tylko co taka wizyta może dać naszemu miastu!!!
Niedawno był Palikot, Giżyński teraz Wenderlich, ...tylko czekać kiedy kolejni posłowie zjadą do Biłgoraja i będą obiecywać gruszki na wierzbie...i tak do kolejnych wyborów!!!
Na takich ludzi szkoda czasu i naszych głosów!!!
29 czerwca 2011
+4
-0
PL
09e-fa4
~ idzie młodość   same młode w tym sld a najmłodszy żbikowski
29 czerwca 2011
+2
-0
PL
0a2-3e0
~ jot'e   Napisała Anka by pamiętać,że SLD jest za aborcją,przeciw religii w szkołach i za związkami homoseksualnymi.Tak jest!Należy to pamiętać i zapisać to na plus tej partii.Ja jeszcze dodam,że są przeciw całkowitemu uzależnieniu od Watykanu jak również nie zgadzają się na ciągłe "dojenie" budżetu - wg różnych obliczeń kosztuje nas to około 5 miliardów rocznie.
28 czerwca 2011
+3
-3
PL
a33-227
~ Andrzej   A co tutaj w Biłgoraju szukał ten znawca złych duchów?
28 czerwca 2011
+3
-2
PL
07d-1c3
~ Siara   Wenderlich mądry facet, dobrze, że odwiedził Biłgoraj. Rosłan tak samo porządny gość, a Wy jedyne co potraficie to szczekać na forach. Jak tacy mądrzy wszyscy jesteście to czemu nie pójdziecie wystartować w wyborach tylko pasiecie tyłki przed komputerami? Jeden z drugim cwaniak bo anonimowy, szlag mnie trafia jak Was czytam przygłupy.
28 czerwca 2011
+4
-4
PL
df8-bcc
~ looker   Kolejny raz pytam po co nam mieszkańcom Biłgoraja wizyty "szlachty" z Wiejskiej ?
Czy to jest poseł z SLD, PIS'u czy Platformy oni wszyscy mają nas w...(tam gdzie słońce nie dochodzi). Powinniśmy oddać głos na ich partię podczas wyborów i płacić podatki co bym im w kolejnej kadencji nie zabrakło...
28 czerwca 2011
+4
-4
PL
3bf-707
~ Gość   jak zawsze nikt o niczym dokładnie nie wie i gada, co z Was za ludzie
28 czerwca 2011
+3
-3
PL
343-570
~ beata   Janusz Rosłan ma seksowny głos
28 czerwca 2011
+2
-5
PL
e9c-f99
~ arczi64-do ewa   nie tak on znowu wielki 162cm :) a pozatym zawsze pzred wyborami tych oszustow przybywa do roboty anie wizytowac a co do jedzenia z pizzy byl bardzo zadowolony bo widzialem jak jadl zapaskudzil sobie koszule musial sie przebierac ,dobrze z emial na zmiane koszule popil woda i se pojechal znaczy se posel:)
28 czerwca 2011
+5
-4
GB
261-2c7
~ Gerard   Żyd???
27 czerwca 2011
+7
-6
PL
09e-fa4
~ młodzi górą   Na zdjęciach sama młodzież - przyszłość narodu Dechnik, Bełżek a najmłodszy Krzysztof Żbikowski.
27 czerwca 2011
+7
-3
PL
24e-992
~ Ewa   Taki "wielki gość" a przyjęli go pizzą i wodą mineralną? Mogli się panowie wybrać do restauracji na prawdziwy obiad regionalny... Nie postarali się gospodarze... Oj nie.
27 czerwca 2011
+12
-2
PL
d99-b7f
~ 14   nie mogło oczywiście zabraknąć na zdjęciach waszkiewicza. zawsze mówiłem, że całe sld to kryminaliści.
ps. kalisz jest bardziej lubiany? chyba przez pedałów
27 czerwca 2011
+8
-5
PL
139-ad7
~ Endriu   hehehe Tusk myślał, że jak przeciwsłoneczne założy to go nikt nie pozna!
27 czerwca 2011
+4
-3
PL
e9c-f99
~ arczi64   i co wizyta wBlac Red White miala na celu pochwalenie sie tym ze zwolniono 30% pracownikow oraz pokazanie nowych umow 4/5 oraz zarobkow do 1000zlotych HIPOKRYCI chyba ze specjalnie WUnderlich przyjechal uscisnac dlon 10temu na liscie CHMielowi. najbogatrz=ych w Polsce cale SLD to banda nierobow pokazoli co mogli w 2001 roku zakasali rekawy otworzyli 5 biur w bilgoraju i nic nie robili ..........
27 czerwca 2011
+13
-4
PL
09e-fa4
~ anka   Pamiętajcie katolicy że SLD jest za aborcją, przeciw religii w szkołach i za związkami homeseksualnymi.
27 czerwca 2011
+6
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w niedzielę, godzina 19:34 Biłgoraj
Koncerty gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców i turystów [NOWE ZDJĘCIA]
Nad zalewem Bojary w Biłgoraju trwa koncertowa część wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026". Wieczorne występy gwiazd przyciągnęły tłumy mieszkańców oraz gości z całego regionu.
dzisiaj, 14:10 Gmina Biłgoraj
Zdarzenie drogowe z udziałem karetki
w niedzielę, godzina 09:59 Goraj
Wkrótce zbiórka gabarytów. Jakie są zasady?
w piątek, godzina 13:24 Luchów Dolny
Mieszkanka powiatu świętuje 100. urodziny
W piątek 15 maja w gminie Tarnogród odbył się wyjątkowy jubileusz. Pani Zofia Szmołda z Luchowa Dolnego świętowała swoje 100. urodziny.
w sobotę, godzina 21:19 Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny rozpoczęta. Dżem i Skolim wystąpią w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 08:32 Kraj
Ruszyły zwroty nadpłaconej składki
w niedzielę, godzina 11:36 Biłgoraj
Wielkie święto turystyki w Biłgoraju. Przed uczestnikami koncerty gwiazd i liczne atrakcje [NOWE ZDJĘCIA]
Po sobotniej inauguracji wydarzenia "Biłgoraj Go! Lubelskie Flow! Otwarcie Sezonu Turystycznego 2026" nad zalewem Bojary w Biłgoraju, niedziela upływa pod znakiem sportowych emocji i rodzinnych atrakcji. Od rana mieszkańcy oraz turyści korzystają z licznych aktywności przygotowanych w ramach imprezy, a wieczorem na scenie pojawią się m.in. Skolim i legendarny Dżem.
dzisiaj, 08:04 Dereźnia Solska
Uczennica z gminy Biłgoraj na II miejscu w Polsce
dzisiaj, 09:05 Gmina Biłgoraj
Gmina Biłgoraj szuka sekretarza
we wtorek, godzina 11:49 Korytków Duży
Historia strażackiego Stara trafiła do ogólnopolskiej telewizji
Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Korytkowie Dużym przyjechała ekipa telewizji Polsat News, aby nagrać reportaż dotyczący trudnej sytuacji w jakiej znalazła się jednostka.
5 maja 2026 Kozaki
Ogromny pożar lasu w powiecie. Droga wojewódzka nr 849 nieprzejezdna
we wtorek, godzina 20:15 Biłgoraj
Największa impreza tej wiosny już w najbliższy weekend
10 maja 2026 Biłgoraj
Św. Maria Magdalena ogłoszona patronką Biłgoraja [NOWE ZDJĘCIA]
Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Rojka, tłumy mieszkańców i barwny korowód ulicami Biłgoraja - tak przebiega główny dzień obchodów święta patronki miasta, św. Marii Magdaleny.
5 maja 2026 Gmina Łukowa
Tragedia podczas gaszenia pożaru. Rozbił się samolot gaśniczy
w piątek, godzina 08:07 Biłgoraj
Tłumy pojawią się nad biłgorajskim zalewem. Miasto wprowadza zmiany w ruchu i specjalne autobusy
9 maja 2026 Gmina Józefów, gmina Łukowa
Internet zalały teorie spiskowe o pożarze Puszczy Solskiej
Akcja gaśnicza w Puszczy Solskiej nie dobiegła jeszcze końca, a w internecie już zaczęły pojawiać się teorie spiskowe dotyczące przyczyn pożaru. Sprawą zainteresował się m.in. Demagog - stowarzyszenie zajmujące się fact-checkingiem i walką z dezinformacją.
w sobotę, godzina 10:36 Aleksandrów
Zdarzenie drogowe w Aleksandrowie. Jedna osoba trafiła do szpitala
w niedzielę, godzina 13:47 Pływanie
Młodzi pływacy z Biłgoraja na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej
w czwartek, godzina 17:50 Nadleśnictwo Józefów
Ogromne straty w Puszczy Solskiej. Spłonęło ponad 1100 hektarów lasu
Lasy Państwowe podsumowały akcję gaśniczą po pożarze w Puszczy Solskiej. Ogień objął ponad 1100 hektarów lasów, w tym tereny planowanego rezerwatu przyrody. Leśnicy rozpoczęli ocenę strat i przygotowują się do wieloletniego procesu odbudowy zniszczonych obszarów.
4 maja 2026 Biłgoraj
Dramatyczne zdarzenie w Biłgoraju. Nie żyje mężczyzna
w niedzielę, godzina 08:39 Biłgoraj
Matematyczny sukces uczniów ONZ-etu
we wtorek, godzina 13:07 Nadleśnictwo Józefów
Pożar ugaszony, ale las nadal groźny. Jest apel do mieszkańców
Pożar w Puszczy Solskiej został ugaszony, jednak zagrożenie wciąż nie minęło. Władze powiatu biłgorajskiego apelują do mieszkańców oraz osób przebywających na terenach leśnych o zachowanie szczególnej ostrożności.
w środę, godzina 12:39 Biłgoraj
Starostwo szuka dyrektora
w sobotę, godzina 08:44 Tarnogród
"Na przystanku" w Tarnogrodzie
9 maja 2026 Biłgoraj
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. pożaru lasów
Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wszczęła śledztwo dotyczące ogromnego pożaru lasów w pobliżu miejscowości Kozaki w gminie Łukowa. Postępowanie dotyczy nieumyślnego sprowadzenia zdarzenia zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz spowodowania znacznych zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym.
10 maja 2026 Biłgoraj
Garażówka przyciąga tłumy [NOWE ZDJĘCIA]
w sobotę, godzina 18:29 Biłgoraj
Biłgorajska Noc Muzeów [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball