Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.05.25 07:23

Majówka ze św. Janem Pawłem II w KLO

Już po raz kolejny w Katolickim Liceum im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odbyła się 'Majówka ze św. Janem Pawłem II' zorganizowana z okazji rocznicy urodzin patrona szkoły.
Majówka ze św. Janem Pawłem II w KLO
Majówka ze św. Janem Pawłem II w KLO

- Majówka z Janem Pawłem II to już cykliczna uroczystość w naszej szkole. Jest ona okazją do tego, aby się wspólnie spotkać, pobawić, porozmawiać poza lekcjami, tak zupełnie niezobowiązująco i na luzie. Jednak konkurencje, które zostały zaproponowane uczniom okazały się dla nich dość trudne i bardzo angażujące zarówno ich intelekt, jak i siły fizyczne. Wiele zadań było związanych z życiem i nauczaniem Jana Pawła II, naszego Patrona i widać, że uczniowie bardzo mocno się w to angażowali, przygotowali się do tego w domu, mieli różne koncepcje na plakat, który mieli wykonać w ramach tego naszego spotkania. Myślę, że widać było po twarzach i zachowaniu uczniów i nauczycieli, że wszystkim się podobało, dopisała nam pogoda i sądzę, że był to niezwykle udany dzień i mam nadzieję, że ta nasza tradycja będzie kontynuowana w latach następnych - tłumaczyła Ewa Byra, nauczyciel języka polskiego w KLO.

- Głównym założeniem naszego pomysłu na ‘Majówkę' jest przybliżenie uczniom postaci naszego świętego Patrona, ponieważ to pokolenie, które w tym momencie uczymy nie za bardzo zna osobę tego wielkiego Polaka, jego osiągnięcia, osobowość, która była niezwykła i warto ją wciąż upowszechniać. Dlatego sądzę, że ten nasz pomysł, aby taką majówkę zaproponować uczniom, skupiał się przede wszystkim na tym, aby uczniowie dowiedzieli się o Janie Pawle II i by dostrzegli niezwykłość jego osoby, jego nauczania i działalności na całym świecie - dodała Ewa Byra.

Swoimi wrażeniami z ‘Majówki" podzieliły się dwie uczennice. - Podczas tej majówki uczniowie naszej szkoły integrują się na różnych płaszczyznach. Fajne jest to, że możemy dowiedzieć się czegoś więcej o naszym Patronie. Jest to dla nas bardzo wyjątkowy dzień, nie mamy w tym dniu lekcji i wspólnie wszyscy razem spędzamy czas. To bardzo fajne wydarzenie, ponieważ wszyscy możemy się razem pobawić podczas różnych konkurencji i ogólnie jest spędzona w bardzo miłej i domowej atmosferze - mówiły Amelia Okoń i Oliwia Ziomek.

Na wydarzenie złożyło się kilka punktów programu związanych oczywiście z osobą św. Jana Pawła II. Na początku cała szkolna społeczność zgromadziła się na modlitwie w biłgorajskim sanktuarium przy relikwiach Patrona Szkoły. Następnie uczniowie wzięli udział w przygotowanych przez nauczycieli konkurencjach sportowych, obejrzeli film o Janie Pawle II i rozwiązali quiz o Patronie, a także zagadki w tzw. escape roomie. Ponadto rysowali plakat nt. "Jan Paweł II - człowiek pokoju i nadziei" i układali z rozsypanych wyrazów myśli św. Jana Pawła II. Nie zabrakło oczywiście wspólnego grillowania i spotkania przy stole.

KLO Biłgoraj
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Majówka ze św. Janem Pawłem II w KLO, 0 out of 5 based on 0 ratings
KLO Biłgoraj dodany
 
Odsłon: 1204
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 17:22 Tereszpol
"W Krwawym Polu" na Wzgórzu Polak
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 17:29 Rokitów
90-lecie OSP Rokitów
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl