Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.03.20 20:15 | aktualizacja: 2023.03.20 20:17

Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

W poniedziałkowe popołudnie 20 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Biłgoraju spotkali się mieszkańcy osiedla Bagienna. Z władzami miasta rozmawiali o najważniejszych dla nich kwestiach, wśród których były: odwodnienie ulic, wykonanie oświetlenia, czy remontu nawierzchni ulic.
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

Kolejne zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej za nami. W poniedziałek 20 marca zebrali się mieszkańcy osiedla Bagienna, by porozmawiać z władzami miasta i przedstawić im trapiące ich problemy. Wszystkich gości, wśród których byli burmistrzowie Janusz Rosłan i Jarosław Bondyra, jak również radni witał przewodniczący rady Rafał Mosur.

Od razu poprosił o zgłaszanie przez mieszkańców tematów, którymi powinny zająć się władze.

- Obecnie to chyba najbardziej zaniedbane osiedle na terenie Biłgoraja. Było jednym z ładniejszych, a teraz nic się nie robi - rozpoczął jeden z mieszkańców, podkreślając, że od wielu lat nie przeprowadzono żadnej większej inwestycji na tym terenie.

Obecni na spotkaniu zgłaszali problem m.in. dotyczący przejścia od ul. Bagiennej do ul. Targowej, wnioskowali o wykonanie nowej nawierzchni, która obecnie jest w opłakanym stanie. - Krzaki zostały usunięte, jest też oświetlenie, tylko ta kostka psuje wygląd, trzeba to poprawić - mówiła jedna z obecnych kobiet. Poruszono też temat małego placu zabaw dla dzieci przy ul. Bagiennej, który wg mieszkańców nie spełnia żadnej roli. Obiekty są już stare, w ubiegłym roku zostały odmalowane, co nie zmienia faktu, że nie nadają się do użytku przez najmłodszych.

Innymi ważnymi kwestiami były te dotyczące ruchu samochodowego. Mieszkańcy zgłosili problem, który w ogólne nie powinien wystąpić, a chodziło o poruszanie się wymienioną ulicą samochodów ciężarowych, kierowcy, znający okolicą skracają sobie drogę wybierając właśnie tę ulicę. Ponadto proszono o zajęcie się kwestią parkowania samochodów w okolicach sklepu na ul. Janowskiej, które skutecznie utrudniają poruszanie się mieszkańcom. Apelowano też o pomoc w rozwiązaniu problemu przebywających w tym miejscu osób nadużywających alkohol. Mieszkańcy poinformowali, że dochodzi nawet do sytuacji, w których zaczepiane są kobiety spacerujące z małymi dziećmi.

Inną niezwykle ważną sprawą było zalewanie mieszkańców ul. Bagiennej. - Od ul. Janowskiej przez ul. Energetyczną, podczas opadów płynie bardzo dużo wody i podtapia cztery domy, w których łącznie mieszka kilkanaście osób. Zaczynają nam gnić budynki gospodarcze. Prosimy o wykonanie może jakiegoś rowu odwadniającego, bo obecny jest niedrożny, jego przepustowość jest bardzo mała - grzmiał mieszkaniec.

Problem z dojazdem zgłaszali mieszkańcy ul. Zarzecznej. Dziękując za wykonanie kanalizacji, prosili o rozważenie możliwości wykonania oświetlenia i nawierzchni ulicy, z której dzieci muszą chodzić do Gromady, by skorzystać z transportu publicznego do szkoły. - Problem jest ogromny, nie ma przejścia przez jezdnię, przystanek jest na zakręcie, nie ma możliwości zawrócenia, bus tam nie dojedzie. Była robiona wizja lokalna i okazało się, że ma możliwości, by zorganizować nam transport - mówiła jedna z matek.

Mieszkańcy ulic Lipowej i Storczykowej zgłaszali za to problem wystających studzienek kanalizacyjnych. Pytano też o płot cmentarza przy ul. Lubelskiej, który grozi zawaleniem.

Na wszystkie wątpliwości odpowiadał burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że jeszcze w tym roku, na terenie osiedla Bagienna zostanie wykonana jedna z większych inwestycji, czyli budowa długo wyczekiwanego chodnika. Zadanie ma kosztować 380 tys. zł. - Jesteśmy już po rozmowach ze starostą, gdyż to droga powiatowa. Samorząd powiatu ma złożyć wniosek na dofinansowanie zadania, my, jako samorząd miasta zadeklarowaliśmy pokrycie w pełnej wysokości wkładu własnego. Mam szczerą nadzieję, że w tym roku uda nam się to zrobić - mówił włodarz. Wyjaśnił też, że w bieżącym roku samorząd Biłgoraja na inwestycje przeznaczy ponad 44 mln zł.

Odnosząc się do kwestii zalewania posesja zaznaczył, że z pewnościa taka sytuacja nie może mieć miejsca i trzeba problem rozwiązać jak najszybciej, a autami ciężarowymi na ul. Bagiennej powinna zająć się policja, wlepiając mandaty kierowcom, którzy nie przestrzegają przepisów, a problem zgłosi służbom. Kostka na przejściu pomiędzy ulicami Bagienna a Targową ma zostać wykonana przez Miejską Służbę Drogową. Niestety większy problem jest z rozpadającym się ogrodzeniem cmentarza. Poszukiwano już wykonawcy zadania, miasto przeznaczyło na ten cel 150 tys. zł, niestety nikt nie chciał się podjąć wykonania inwestycji. Będą dalsze próby, miasto chce skorzystać z programu dotyczącego zabytków.

Również dobrych wiadomości burmistrz nie miał dla mieszkańców ul. Zarzecznej. - Nie mogę powiedzieć, że widzę szansę na wykonanie oświetlenia i nawierzchni. Ta droga nie wpisuje się w żaden program, musielibyśmy zrobić tę ulicę wyłącznie z własnych środków, a na to nie ma funduszy - podsumował Janusz Rosłan.

W bieżącym tygodniu nie będzie kolejnych spotkań rad osiedlowych, najbliższe zaplanowane jest na czwartek 30 marca. Tego dnia z władzami miasta spotkają się mieszkańcy osiedla Rapy.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2190
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju [WYNIKI]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl