Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.03.20 20:15 | aktualizacja: 2023.03.20 20:17

Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

W poniedziałkowe popołudnie 20 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Biłgoraju spotkali się mieszkańcy osiedla Bagienna. Z władzami miasta rozmawiali o najważniejszych dla nich kwestiach, wśród których były: odwodnienie ulic, wykonanie oświetlenia, czy remontu nawierzchni ulic.
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

Kolejne zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej za nami. W poniedziałek 20 marca zebrali się mieszkańcy osiedla Bagienna, by porozmawiać z władzami miasta i przedstawić im trapiące ich problemy. Wszystkich gości, wśród których byli burmistrzowie Janusz Rosłan i Jarosław Bondyra, jak również radni witał przewodniczący rady Rafał Mosur.

Od razu poprosił o zgłaszanie przez mieszkańców tematów, którymi powinny zająć się władze.

- Obecnie to chyba najbardziej zaniedbane osiedle na terenie Biłgoraja. Było jednym z ładniejszych, a teraz nic się nie robi - rozpoczął jeden z mieszkańców, podkreślając, że od wielu lat nie przeprowadzono żadnej większej inwestycji na tym terenie.

Obecni na spotkaniu zgłaszali problem m.in. dotyczący przejścia od ul. Bagiennej do ul. Targowej, wnioskowali o wykonanie nowej nawierzchni, która obecnie jest w opłakanym stanie. - Krzaki zostały usunięte, jest też oświetlenie, tylko ta kostka psuje wygląd, trzeba to poprawić - mówiła jedna z obecnych kobiet. Poruszono też temat małego placu zabaw dla dzieci przy ul. Bagiennej, który wg mieszkańców nie spełnia żadnej roli. Obiekty są już stare, w ubiegłym roku zostały odmalowane, co nie zmienia faktu, że nie nadają się do użytku przez najmłodszych.

Innymi ważnymi kwestiami były te dotyczące ruchu samochodowego. Mieszkańcy zgłosili problem, który w ogólne nie powinien wystąpić, a chodziło o poruszanie się wymienioną ulicą samochodów ciężarowych, kierowcy, znający okolicą skracają sobie drogę wybierając właśnie tę ulicę. Ponadto proszono o zajęcie się kwestią parkowania samochodów w okolicach sklepu na ul. Janowskiej, które skutecznie utrudniają poruszanie się mieszkańcom. Apelowano też o pomoc w rozwiązaniu problemu przebywających w tym miejscu osób nadużywających alkohol. Mieszkańcy poinformowali, że dochodzi nawet do sytuacji, w których zaczepiane są kobiety spacerujące z małymi dziećmi.

Inną niezwykle ważną sprawą było zalewanie mieszkańców ul. Bagiennej. - Od ul. Janowskiej przez ul. Energetyczną, podczas opadów płynie bardzo dużo wody i podtapia cztery domy, w których łącznie mieszka kilkanaście osób. Zaczynają nam gnić budynki gospodarcze. Prosimy o wykonanie może jakiegoś rowu odwadniającego, bo obecny jest niedrożny, jego przepustowość jest bardzo mała - grzmiał mieszkaniec.

Problem z dojazdem zgłaszali mieszkańcy ul. Zarzecznej. Dziękując za wykonanie kanalizacji, prosili o rozważenie możliwości wykonania oświetlenia i nawierzchni ulicy, z której dzieci muszą chodzić do Gromady, by skorzystać z transportu publicznego do szkoły. - Problem jest ogromny, nie ma przejścia przez jezdnię, przystanek jest na zakręcie, nie ma możliwości zawrócenia, bus tam nie dojedzie. Była robiona wizja lokalna i okazało się, że ma możliwości, by zorganizować nam transport - mówiła jedna z matek.

Mieszkańcy ulic Lipowej i Storczykowej zgłaszali za to problem wystających studzienek kanalizacyjnych. Pytano też o płot cmentarza przy ul. Lubelskiej, który grozi zawaleniem.

Na wszystkie wątpliwości odpowiadał burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że jeszcze w tym roku, na terenie osiedla Bagienna zostanie wykonana jedna z większych inwestycji, czyli budowa długo wyczekiwanego chodnika. Zadanie ma kosztować 380 tys. zł. - Jesteśmy już po rozmowach ze starostą, gdyż to droga powiatowa. Samorząd powiatu ma złożyć wniosek na dofinansowanie zadania, my, jako samorząd miasta zadeklarowaliśmy pokrycie w pełnej wysokości wkładu własnego. Mam szczerą nadzieję, że w tym roku uda nam się to zrobić - mówił włodarz. Wyjaśnił też, że w bieżącym roku samorząd Biłgoraja na inwestycje przeznaczy ponad 44 mln zł.

Odnosząc się do kwestii zalewania posesja zaznaczył, że z pewnościa taka sytuacja nie może mieć miejsca i trzeba problem rozwiązać jak najszybciej, a autami ciężarowymi na ul. Bagiennej powinna zająć się policja, wlepiając mandaty kierowcom, którzy nie przestrzegają przepisów, a problem zgłosi służbom. Kostka na przejściu pomiędzy ulicami Bagienna a Targową ma zostać wykonana przez Miejską Służbę Drogową. Niestety większy problem jest z rozpadającym się ogrodzeniem cmentarza. Poszukiwano już wykonawcy zadania, miasto przeznaczyło na ten cel 150 tys. zł, niestety nikt nie chciał się podjąć wykonania inwestycji. Będą dalsze próby, miasto chce skorzystać z programu dotyczącego zabytków.

Również dobrych wiadomości burmistrz nie miał dla mieszkańców ul. Zarzecznej. - Nie mogę powiedzieć, że widzę szansę na wykonanie oświetlenia i nawierzchni. Ta droga nie wpisuje się w żaden program, musielibyśmy zrobić tę ulicę wyłącznie z własnych środków, a na to nie ma funduszy - podsumował Janusz Rosłan.

W bieżącym tygodniu nie będzie kolejnych spotkań rad osiedlowych, najbliższe zaplanowane jest na czwartek 30 marca. Tego dnia z władzami miasta spotkają się mieszkańcy osiedla Rapy.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 3022
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 08:06 Panasówka
Spór o planowaną atrakcję turystyczną na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy planuje budowę wieży widokowej na Wzgórzu Polak w Panasówce. Projekt, który jest częścią szerszej rozbudowy bazy edukacyjno-turystycznej parku, budzi zarówno entuzjazm, jak i sprzeciw wśród lokalnej społeczności. Koszt całego przedsięwzięcia to 50 milionów złotych, z czego 16 milionów złotych przeznaczono na budowę samej wieży. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2028 rok.
dzisiaj, 14:20 Biłgoraj
Dziesięć miejscowości bez prądu, w tym Biłgoraj
w środę, godzina 13:20 Stary Lubliniec
Kierujący ciągnikiem poniesie konsekwencje
9 lipca 2024 Powiat
Znamy wyniki matur. Jak wypadli nasi uczniowie?
Wraz z końcem maja zakończył się też maturalny maraton. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich właśnie poznali wyniki swojej pracy. Dane przekazała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
w sobotę, godzina 08:23 Wola Obszańska
Festyn na granicy województw
dzisiaj, 09:12 Biłgoraj
Miejska ciepłownia wkracza w przyszłość
w piątek, godzina 18:04 Tarnowola
Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W piątkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 853 miedzy Aleksandrowem a Józefowem doszło do zderzenia dwóch osobówek. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana.
12 lipca 2024 Józefów
Wilki w józefowskich lasach
w sobotę, godzina 09:59 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu zatrzymany przez "łowców głów"
w czwartek, godzina 11:38 Biłgoraj
Milionerzy w powiecie
W 2023 roku w województwie lubelskim zmniejszyła się liczba osób deklarujących dochód powyżej miliona złotych. Liczba milionerów spadła o 87 osób, z 1357 w 2022 roku do 1270 w 2023 roku. Najwięcej milionerów wybrało deklarację PIT-36L (1119 osób), a popularny PIT-37 wybrało 75 milionerów. Ilu milionerów rozliczyło się w biłgorajskiej skarbówce?
w piątek, godzina 10:45 Harasiuki
121 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
w piątek, godzina 16:06 Józefów
Czerwona flaga nad zalewem
8 lipca 2024 Biłgoraj
Nowe bloki w Biłgoraju. Wybrano wykonawcę inwestycji
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. rozstrzygnęło przetarg na budowę bloków ogrzewanych pompą ciepła zasilaną z paneli fotowoltaicznych. Inwestycja powstanie przy ulicy Ks. Stanisława Matrasia w Biłgoraju.
w piątek, godzina 12:33 Bukowina
Martyna Łuszczek wśród 50 najlepszych studentów na świecie
w czwartek, godzina 08:21 Frampol
Stan wodomierzy pod lupą ZGK
13 lipca 2024 Józefów
Nowa siedziba nadleśnictwa coraz bliżej
Leśnicy z Józefowa doczekają się nowej siedziby. W ostatnich dniach czerwca ogłoszono przetarg na budowę budynku administracyjnego Nadleśnictwa Józefów wraz z towarzyszącą infrastrukturą.
14 lipca 2024 Józefów
Gmina stawia na fotowoltaikę z magazynami energii
dzisiaj, 11:15 Biłgoraj
Pieszo na Jasną Górę. Ruszyły zapisy na pielgrzymkę
14 lipca 2024 Region
Przedstawiciele powiatu na odsłonięciu pomnika w Domostawie
W niedzielę 14 lipca w Domostawie odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika upamiętniającego ofiary rzezi wołyńskiej. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, m.in. prezydium Rady Powiatu.
dzisiaj, 08:28 Biłgoraj
Damian Błaszczyk przepłynie 80 km dla chorych dzieci
w czwartek, godzina 08:38 Biłgoraj
Tak wygląda remont 90-letniego mostu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl