Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.03.20 20:15 | aktualizacja: 2023.03.20 20:17

Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

W poniedziałkowe popołudnie 20 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Biłgoraju spotkali się mieszkańcy osiedla Bagienna. Z władzami miasta rozmawiali o najważniejszych dla nich kwestiach, wśród których były: odwodnienie ulic, wykonanie oświetlenia, czy remontu nawierzchni ulic.
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?
Jakie są najważniejsze problemy mieszkańców osiedla Bagienna?

Kolejne zebranie biłgorajskiej rady osiedlowej za nami. W poniedziałek 20 marca zebrali się mieszkańcy osiedla Bagienna, by porozmawiać z władzami miasta i przedstawić im trapiące ich problemy. Wszystkich gości, wśród których byli burmistrzowie Janusz Rosłan i Jarosław Bondyra, jak również radni witał przewodniczący rady Rafał Mosur.

Od razu poprosił o zgłaszanie przez mieszkańców tematów, którymi powinny zająć się władze.

- Obecnie to chyba najbardziej zaniedbane osiedle na terenie Biłgoraja. Było jednym z ładniejszych, a teraz nic się nie robi - rozpoczął jeden z mieszkańców, podkreślając, że od wielu lat nie przeprowadzono żadnej większej inwestycji na tym terenie.

Obecni na spotkaniu zgłaszali problem m.in. dotyczący przejścia od ul. Bagiennej do ul. Targowej, wnioskowali o wykonanie nowej nawierzchni, która obecnie jest w opłakanym stanie. - Krzaki zostały usunięte, jest też oświetlenie, tylko ta kostka psuje wygląd, trzeba to poprawić - mówiła jedna z obecnych kobiet. Poruszono też temat małego placu zabaw dla dzieci przy ul. Bagiennej, który wg mieszkańców nie spełnia żadnej roli. Obiekty są już stare, w ubiegłym roku zostały odmalowane, co nie zmienia faktu, że nie nadają się do użytku przez najmłodszych.

Innymi ważnymi kwestiami były te dotyczące ruchu samochodowego. Mieszkańcy zgłosili problem, który w ogólne nie powinien wystąpić, a chodziło o poruszanie się wymienioną ulicą samochodów ciężarowych, kierowcy, znający okolicą skracają sobie drogę wybierając właśnie tę ulicę. Ponadto proszono o zajęcie się kwestią parkowania samochodów w okolicach sklepu na ul. Janowskiej, które skutecznie utrudniają poruszanie się mieszkańcom. Apelowano też o pomoc w rozwiązaniu problemu przebywających w tym miejscu osób nadużywających alkohol. Mieszkańcy poinformowali, że dochodzi nawet do sytuacji, w których zaczepiane są kobiety spacerujące z małymi dziećmi.

Inną niezwykle ważną sprawą było zalewanie mieszkańców ul. Bagiennej. - Od ul. Janowskiej przez ul. Energetyczną, podczas opadów płynie bardzo dużo wody i podtapia cztery domy, w których łącznie mieszka kilkanaście osób. Zaczynają nam gnić budynki gospodarcze. Prosimy o wykonanie może jakiegoś rowu odwadniającego, bo obecny jest niedrożny, jego przepustowość jest bardzo mała - grzmiał mieszkaniec.

Problem z dojazdem zgłaszali mieszkańcy ul. Zarzecznej. Dziękując za wykonanie kanalizacji, prosili o rozważenie możliwości wykonania oświetlenia i nawierzchni ulicy, z której dzieci muszą chodzić do Gromady, by skorzystać z transportu publicznego do szkoły. - Problem jest ogromny, nie ma przejścia przez jezdnię, przystanek jest na zakręcie, nie ma możliwości zawrócenia, bus tam nie dojedzie. Była robiona wizja lokalna i okazało się, że ma możliwości, by zorganizować nam transport - mówiła jedna z matek.

Mieszkańcy ulic Lipowej i Storczykowej zgłaszali za to problem wystających studzienek kanalizacyjnych. Pytano też o płot cmentarza przy ul. Lubelskiej, który grozi zawaleniem.

Na wszystkie wątpliwości odpowiadał burmistrz Janusz Rosłan. Wyjaśnił, że jeszcze w tym roku, na terenie osiedla Bagienna zostanie wykonana jedna z większych inwestycji, czyli budowa długo wyczekiwanego chodnika. Zadanie ma kosztować 380 tys. zł. - Jesteśmy już po rozmowach ze starostą, gdyż to droga powiatowa. Samorząd powiatu ma złożyć wniosek na dofinansowanie zadania, my, jako samorząd miasta zadeklarowaliśmy pokrycie w pełnej wysokości wkładu własnego. Mam szczerą nadzieję, że w tym roku uda nam się to zrobić - mówił włodarz. Wyjaśnił też, że w bieżącym roku samorząd Biłgoraja na inwestycje przeznaczy ponad 44 mln zł.

Odnosząc się do kwestii zalewania posesja zaznaczył, że z pewnościa taka sytuacja nie może mieć miejsca i trzeba problem rozwiązać jak najszybciej, a autami ciężarowymi na ul. Bagiennej powinna zająć się policja, wlepiając mandaty kierowcom, którzy nie przestrzegają przepisów, a problem zgłosi służbom. Kostka na przejściu pomiędzy ulicami Bagienna a Targową ma zostać wykonana przez Miejską Służbę Drogową. Niestety większy problem jest z rozpadającym się ogrodzeniem cmentarza. Poszukiwano już wykonawcy zadania, miasto przeznaczyło na ten cel 150 tys. zł, niestety nikt nie chciał się podjąć wykonania inwestycji. Będą dalsze próby, miasto chce skorzystać z programu dotyczącego zabytków.

Również dobrych wiadomości burmistrz nie miał dla mieszkańców ul. Zarzecznej. - Nie mogę powiedzieć, że widzę szansę na wykonanie oświetlenia i nawierzchni. Ta droga nie wpisuje się w żaden program, musielibyśmy zrobić tę ulicę wyłącznie z własnych środków, a na to nie ma funduszy - podsumował Janusz Rosłan.

W bieżącym tygodniu nie będzie kolejnych spotkań rad osiedlowych, najbliższe zaplanowane jest na czwartek 30 marca. Tego dnia z władzami miasta spotkają się mieszkańcy osiedla Rapy.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 2788
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2024 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
w środę, godzina 17:18 Biłgoraj
Sekretarz przechodzi na emeryturę. Pożegnali go pracownicy Urzędu Miasta
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
we wtorek, godzina 15:37 Majdan Stary
Pożegnanie wieloletniej dyrektor
dzisiaj, 10:41 Radzięcin
Nie żyje wieloletni proboszcz parafii w Radzięcinie
22 lutego 2024 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
we wtorek, godzina 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
dzisiaj, 17:05 Biłgoraj
Od września w ZSZiO ma być klasa mundurowa
W czwartek 29 lutego Zarząd Powiatu w Biłgoraju podjął uchwałę w sprawie złożenia wniosku o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego w Technikum w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.
dzisiaj, 15:23 Biłgoraj
Kto będzie pełnić funkcję sekretarza?
dzisiaj, 09:31 Biłgoraj
Skazany za przemoc domową mężczyzna trafił za kratki
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Starostwo reaguje ws. szpitala. Jakie działania podjęto?
we wtorek, godzina 18:09 Zastawie
Zdarzenie drogowe na DW nr 835. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
dzisiaj, 08:17 Powiat
48 komitetów wyborczych w powiecie
Komisarz wyborczy w Zamościu wydał komunikat o komitetach wyborczych utworzonych w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Na terenie powiatu biłgorajskiego zarejestrowano 48 komitetów.
w środę, godzina 11:42 Biłgoraj
Pokazy zawodów w RCEZ
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w środę, godzina 09:45 Józefów
36-latek odpowie za posiadanie narkotyków
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl