Rocznicowe obchody rozpoczęła msza święta w intencji ojca, matki i siostry "Wira" oraz Żołnierzy Wyklętych. Eucharystię odprawili księża parafii w Józefowie Zenon Mrugała i Paweł Dynaka, a homilię, której głównym motywem były słowa "Pamięć i tożsamość", zaczerpnięte z encykliki św. Jana Pawła II, wygłosił ksiądz Adrian Borowski.
Po mszy uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty pod tablicami upamiętniającymi rozstrzelanych mieszkańców i Żołnierzy Niezłomnych z gminy Józefów.
Hołd ofiarom oddały: poczty sztandarowe szkół podstawowych z Józefowa i Majdanu Nepryskiego oraz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w asyście harcerzy z 10. Drużyny Harcerskiej "Traperski Krąg" z Suśca, a także gminne władze samorządowe z burmistrzem Józefowa Romanem Dziurą oraz miejscowego koła ŚZŻAK z Andrzejem Wojtyło i Józefem Więcławem.
Bezpośrednim powodem zamordowania 26 lutego 1943 roku rodziny "Wira" była akcja oddziału Czesława Mużacza pseudonim "Selim", który z miejscowego posterunku żandarmerii odbił, aresztowanych dzień wcześniej, Konrada Bartoszewskiego i jego zastępcę Hieronima Miąca, pseudonim "Korsarz". Oprócz rozstrzelania rodziny Bartoszewskich hitlerowcy wywieźli do obozu w Zamościu 50 zakładników.
W czerwcu 2013 roku, obok tablic upamiętniających mieszkańców gminy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej, z inicjatywy ŚZŻAK odsłonięto tablicę upamiętniającą Żołnierzy Armii Krajowej, pochodzących z gminy Józefów a poległych z rąk UB i NKWD. Najmłodszy z nich miał 22 lata, a najstarszy - 39 lat.