Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.02.25 22:46

Co zrobić ze skoszoną trawą?

Koszenie trawy to dla wielu osób przyjemność. Szczególnie w sytuacji, w której ma się dobry sprzęt do koszenia. Problem zaczyna się w momencie, w którym ilość skoszonej trawy rośnie, a my nie wiemy to z nią robić. Warto wziąć pod uwagę, że taka pozostałość może spełniać wiele funkcji w ogrodzie i warto dokładnie przemyśleć zutylizowanie jej. Do czego wykorzystać skoszoną trawę?
Co zrobić ze skoszoną trawą?
Co zrobić ze skoszoną trawą?

Trawa jako ściółka dla roślin

Niewiele osób bierze pod uwagę fakt, że trawa to idealny materiał do ściółkowania innych roślin w ogrodzie. Warto zacząć od skoszenia trawy na słońcu. W tym celu warto wykorzystać taki sprzęt jak mocna kosiarka akumulatorowa. Sprawi, że trawa będzie ładnie wyglądała, a praca nie będzie trudna.

Warto zaznaczyć, że trawa, która jest przeznaczona do ściółkowania, musi być zdrowa. Nie należy wykorzystywać roślin dotkniętych chorobą, ponieważ może się ona przenieść na inne rośliny. Jeśli ogrodnik zauważy, że trawa nie jest zdrowa, powinien ją jak najszybciej zutylizować.

Ludziom wydaje się, że do ściółkowania sprawdza się jedynie materiał, który jest przesuszony. To błąd, ponieważ skoszona trawa jest od razu gotowa do użytku. Należy ją równomiernie rozłożyć pomiędzy roślinami. Nie trzeba martwić się procesem rozkładu. Trawa zawiera dużą ilość azotu, dzięki czemu rozkład i przemiana w próchnice zachodzą po krótkim czasie.

Trawa — idealny składnik kompostu

Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że nie warto wyrzucać skoszonej trawy, ponieważ stanowi ona idealny składnik kompostu. Dosyć szybko ulega rozkładowi, jednak należy ją odpowiednio umieścić w kompostowniku. Nie warto tam wkładać świeżo skoszonej trawy, ponieważ zawiera ona dosyć dużo wilgoci. Dobrym pomysłem jest rozłożenie jej na słońcu i po delikatnym przesuszeniu umieszczenie w kompostowniku. Trawę najlepiej ułożyć naprzemiennie z innymi materiałami kompostowanymi, ponieważ uniknie się w ten sposób gnicia.

Co warto wiedzieć o kompoście z trawy?

    Jest gotowy po kilku miesiącach.Sprawdzi się idealnie jako nawóz do roślin w ogrodzie.Gotowy nawóz ma brązowy kolor, jest dosyć sypki i ma neutralny zapach.To najbezpieczniejszy, w pełni naturalny nawóz.

Trawa jako ochrona przed mrozem

Skoszoną trawę można wykorzystać jako ochronę dla roślin podczas mrozów. Po sezonie skoszoną trawę dobrze jest przesuszyć. Świetnie sprawdzą się większe kawałki trawy, ponieważ łatwiej będzie je zawiązać u podnóża rośliny. Suszki wiążemy dookoła roślin, zaraz przy ziemi.

Jeśli chodzi o zabezpieczanie roślin przed mrozem, nie jest koniecznością robienie tego w przypadku każdej rośliny. Niektóre są bardziej wrażliwe na niższą temperaturę i nie najlepiej znoszą mrozy.

Dobrym pomysłem jest zachowanie przesuszonej trawy na zimę i trzymanie jej w chłodnym i suchym miejscu. Dostęp do suchej trawy będzie wybawieniem dla roślin, które nie lubią niskich temperatur.

Skoszona trawa bardzo rzadko jest zbędna w ogrodzie. Warto poznać jej zastosowanie i wykorzystać je w swoim ogrodzie. Kompost ze skoszonej trawy to najlepszy nawóz dla roślin.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 1121
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
toczyskaaa91   Ja właśnie na kompost używam skoszoną trawę, dodaję do niej komposter-eb z biozymu żeby wszystko się szybciej mineralizowało 🙂
17 marca 2023
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 13:28 Biłgoraj
Burmistrz nagrodził sportowców, artystów i społeczników [LISTA WYRÓŻNIONYCH]
W środę 21 lutego zorganizowano Podsumowanie roku w kulturze, sporcie i działalności społecznej. Wydarzenie odbyło się w Biłgorajskim Centrum Kultury. Burmistrz miasta nagrodził najlepszych sportowców, trenerów i działaczy sportowych, ale też artystów, twórców i animatorów kultury.
w sobotę, godzina 08:25 Obsza
Akcyza do zwrotu
dzisiaj, 13:34 Biłgoraj
Jest praca w Urzędzie Miasta
13 lutego 2024 Biłgoraj
Bal ósmych klas
Od belgijki uczniowie ostatnich klas Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęli swój bal ósmoklasisty. Wydarzenie odbyło się we wtorkowe popołudnie 13 lutego, w sali gimnastycznej.
w sobotę, godzina 09:21 Biłgoraj
Wilki w okolicy Biłgoraja
w sobotę, godzina 16:18 Biłgoraj
Tłumy na treningu z trzykrotnym mistrzem świata
15 lutego 2024 Lubelszczyzna
Mrożone maliny i koncentrat pomidorowy z Ukrainy zatrzymane na granicy
Maliny nafaszerowane plastikiem i koncentrat pomidorowy o obniżonej kwasowości - te produkty nie dotrą do polskich konsumentów. Transport został zatrzymany na granicy z Ukrainą. Jak zapewnia wojewoda lubelski kontrole na granicy pracują przez całą dobę i sprawdzają jakość każdej przesyłki wjeżdżającej do kraju.
dzisiaj, 07:16 Lubelszczyzna
Rolnicy u wojewody. Byli też ci z powiatu biłgorajskiego
dzisiaj, 12:05 Biłgoraj
Młodzież poznaje zawody
w czwartek, godzina 09:55 Powiat
Orlen będzie szukać gazu w powiecie
W marcu na terenie powiatu biłgorajskiego mają rozpocząć się prace geofizyczne, które mają na celu zbadanie struktur geologicznych związanych z występowaniem złóż węglowodorów. Badania na zlecenie Grupy ORLEN przeprowadzi Geofizyka Toruń S.A.
17 lutego 2024 Józefów
Zmiana na stanowisku nadleśniczego
w poniedziałek, godzina 09:28 Powiat
Kilometr drogi powiatowej za ponad 2 mln zł
w niedzielę, godzina 22:58 Długi Kąt
Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej [AKTUALIZACJA]
W niedzielny wieczór 25 lutego na drodze wojewódzkiej nr 853 doszło do potrącenia pieszego. Mimo podjętej reanimacji nie udało się uratować poszkodowanej osoby.
w poniedziałek, godzina 15:23 Kraj
Policjanci zabezpieczają przejazd kolumn wojskowych
w poniedziałek, godzina 18:58 Biłgoraj
Mura do Rosłana, Rosłan do Mury - kampania się rozpędza
dzisiaj, 12:21 Biłgoraj
Pochówek płodów i dzieci martwo urodzonych. W Biłgoraju wprowadzono procedurę
W lutym br. burmistrz Biłgoraja wprowadził procedurę organizacji pochówku dzieci martwo urodzonych na terenie gminy oraz pochówku szczątków płodów ludzkich. Jakie zasady będą obowiązywać?
w sobotę, godzina 12:58 Powiat
Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców z powiatu
w czwartek, godzina 12:13 Lubelszczyzna
Nagrody dla sołtysów
w niedzielę, godzina 11:07 Gmina Biłgoraj
Gmina szuka trzech dyrektorów
Urząd Gminy w Biłgoraju ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów Szkół Podstawowych w Dereźni Solskiej, Hedwiżynie i Korytkowie Dużym. Jakie wymagania muszą spełnić osoby, które pokierują placówkami?
18 lutego 2024 Gmina Turobin
11 chętnych na przebudowę dawnej drogi wojewódzkiej
w niedzielę, godzina 12:40 Borowiec
Ogień strawił poddasze
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl