Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.01.21 14:22

Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?

Lakiernictwo rządzi się swoimi prawami. Jednym z takich praw jest optymalne zabezpieczanie kabin lakierniczych. Dlaczego to tak istotne? W jaki sposób zabezpieczanie kabiny wpływa na efektywność zakładu, zdrowie pracowników i żywotność sprzętu? Czego używa się do zabezpieczania kabin i dlaczego możesz jedynie stracić, używając niewłaściwych akcesoriów do tak wymagającej pracy, jaką jest lakierowanie? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!
Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?
Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?

Do czego służą filtry do kabiny lakierniczej?

Lakierowanie bez filtrów to prosta droga do zniszczenia urządzeń wentylacyjnych w zakładzie. Cząsteczki farby będą się wydostawać, zamiast osiadać na filtrach, prowadząc do niszczenia nie tylko systemów wentylacyjnych, ale przeróżnych narzędzi używanych w zakładzie. Farba nie powinna wydostawać się więc poza kabinę w żadnej postaci, aby nie zagrażać zdrowiu osób pracujących w lakierni.

Alergia, poważna choroba, a nawet zatrucie nigdy nie jest przyjemne. Nieprzyjemne symptomy nie tylko wpływają na efektywność pracownika, ale na jego samopoczucie i zdrowie. Tak jak psują się maszyny, tak ulegają zatruciu ludzie ciała! Dlatego filtr lakierniczy jest obowiązkowym dodatkiem w każdej kabinie lakierniczej. Nie jest opcjonalny!

Co można stracić, gdy odpowiednie filtry do lakierni nie pojawią się w tym miejscu? Zdrowie, dobre samopoczucie, pieniądze oraz czas! Skuteczne przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na takie ewentualności. Jakich więc filtrów należy używać, aby wszystko pracowało zgodnie z planem?

Filtr lakierniczy - który wybrać?

Lakierniczy filtr występuje w naprawdę różnorodnym wydaniu. Od mat stopujących farbę, przez wielowarstwowe filtry pochłaniające, aż po włókniny filtracyjne. Na podłogę, ściany, a także na sufit.

Maty typu paint stop (zatrzymujące farbę) stosowane są bardzo często w sytuacji, w której podczas lakierowania występuje tak zwana mgła lakiernicza. Mikroskopijne cząsteczki farby unoszące się w powietrzu skutecznie powstrzymuje przez tego typu maty. Zapobiega ona przedostawaniu się farb do układów urządzeń o wysokiej wrażliwości. Na przykład wcześniej wspomnianych wentylatorów.

Podczas przeglądania dostępnych modeli filtrów zwróć uwagę na filtr lakierniczy wielowarstwowy. Składa się on z kilku warstw papieru, daje możliwość rozszerzenia go o dodatkową włókninę, a także pozostaje przyjazny środowisku. Tego typu filtry tworzone są w większości z materiałów ulegających szybkiemu rozkładowi w środowisku naturalnym. Są neutralne dla zdrowia, skuteczne w zatrzymywaniu farb, a także występują w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Obowiązkowymi filtrami są także filtry lakiernicze sufitowe. Nie da się bez nich obejść w kabinach filtracyjnych. Nazywane są często filtrami ostatecznymi, gdyż to one właśnie oddzielają to, co niepożądane od powierzchni, na której nakłada się farbę. Zapobiegają nie tylko wydostawaniu się farby poza kabinę, ale uniemożliwiają także osiadanie kurzu z zewnętrznej strony kabiny na lakierowanym elemencie.

Bez filtrów nie da się obejść. Czy to podczas pokrywania farbą powłoki karoserii, czy wtedy, kiedy trzeba chronić to, co poza kabiną, przed lakierem. Na rynku dostępne są przeróżne filtry lakiernicze i nie warto z nich rezygnować. W innym wypadku można liczyć na bardzo duże straty - pieniędzy, czasu i nerwów!

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Red. dodany
 
Odsłon: 509
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 08:40 Lubelszczyzna
Gminy ze wsparciem na edukację
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
dzisiaj, 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK [WYNIKI]
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
dzisiaj, 09:21 Biłgoraj
Wywiadówka w sukniach ślubnych
Takie wydarzenie odbyło się pierwszy raz. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zaprosił rodziców na wywiadówkę, podczas której zaprezentowano kreacje przygotowane przez uczniów techników.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl