Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2023.01.21 14:22

Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?

Lakiernictwo rządzi się swoimi prawami. Jednym z takich praw jest optymalne zabezpieczanie kabin lakierniczych. Dlaczego to tak istotne? W jaki sposób zabezpieczanie kabiny wpływa na efektywność zakładu, zdrowie pracowników i żywotność sprzętu? Czego używa się do zabezpieczania kabin i dlaczego możesz jedynie stracić, używając niewłaściwych akcesoriów do tak wymagającej pracy, jaką jest lakierowanie? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule!
Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?
Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?

Do czego służą filtry do kabiny lakierniczej?

Lakierowanie bez filtrów to prosta droga do zniszczenia urządzeń wentylacyjnych w zakładzie. Cząsteczki farby będą się wydostawać, zamiast osiadać na filtrach, prowadząc do niszczenia nie tylko systemów wentylacyjnych, ale przeróżnych narzędzi używanych w zakładzie. Farba nie powinna wydostawać się więc poza kabinę w żadnej postaci, aby nie zagrażać zdrowiu osób pracujących w lakierni.

Alergia, poważna choroba, a nawet zatrucie nigdy nie jest przyjemne. Nieprzyjemne symptomy nie tylko wpływają na efektywność pracownika, ale na jego samopoczucie i zdrowie. Tak jak psują się maszyny, tak ulegają zatruciu ludzie ciała! Dlatego filtr lakierniczy jest obowiązkowym dodatkiem w każdej kabinie lakierniczej. Nie jest opcjonalny!

Co można stracić, gdy odpowiednie filtry do lakierni nie pojawią się w tym miejscu? Zdrowie, dobre samopoczucie, pieniądze oraz czas! Skuteczne przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na takie ewentualności. Jakich więc filtrów należy używać, aby wszystko pracowało zgodnie z planem?

Filtr lakierniczy - który wybrać?

Lakierniczy filtr występuje w naprawdę różnorodnym wydaniu. Od mat stopujących farbę, przez wielowarstwowe filtry pochłaniające, aż po włókniny filtracyjne. Na podłogę, ściany, a także na sufit.

Maty typu paint stop (zatrzymujące farbę) stosowane są bardzo często w sytuacji, w której podczas lakierowania występuje tak zwana mgła lakiernicza. Mikroskopijne cząsteczki farby unoszące się w powietrzu skutecznie powstrzymuje przez tego typu maty. Zapobiega ona przedostawaniu się farb do układów urządzeń o wysokiej wrażliwości. Na przykład wcześniej wspomnianych wentylatorów.

Podczas przeglądania dostępnych modeli filtrów zwróć uwagę na filtr lakierniczy wielowarstwowy. Składa się on z kilku warstw papieru, daje możliwość rozszerzenia go o dodatkową włókninę, a także pozostaje przyjazny środowisku. Tego typu filtry tworzone są w większości z materiałów ulegających szybkiemu rozkładowi w środowisku naturalnym. Są neutralne dla zdrowia, skuteczne w zatrzymywaniu farb, a także występują w stosunkowo atrakcyjnych cenach.

Obowiązkowymi filtrami są także filtry lakiernicze sufitowe. Nie da się bez nich obejść w kabinach filtracyjnych. Nazywane są często filtrami ostatecznymi, gdyż to one właśnie oddzielają to, co niepożądane od powierzchni, na której nakłada się farbę. Zapobiegają nie tylko wydostawaniu się farby poza kabinę, ale uniemożliwiają także osiadanie kurzu z zewnętrznej strony kabiny na lakierowanym elemencie.

Bez filtrów nie da się obejść. Czy to podczas pokrywania farbą powłoki karoserii, czy wtedy, kiedy trzeba chronić to, co poza kabiną, przed lakierem. Na rynku dostępne są przeróżne filtry lakiernicze i nie warto z nich rezygnować. W innym wypadku można liczyć na bardzo duże straty - pieniędzy, czasu i nerwów!

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Filtry do kabiny lakierniczej - dlaczego zawsze trzeba ich używać?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 302
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
dzisiaj, 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
w piątek, godzina 20:17 Biłgoraj
Spotkanie z działaczami Lewicy
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
w sobotę, godzina 08:20 Babice
Babiczanki najlepsze
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w piątek, godzina 12:01 Biłgoraj
Karnawałowe szaleństwo w przedszkolu
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
w sobotę, godzina 08:52 Lubelszczyzna
50 solarek, 17 piaskarek i 2 pługi lemieszowe pracują na drogach Lubelszczyzny
w piątek, godzina 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl