Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.01.19 10:30

Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

- Do tutejszego urzędu nie wpłynęło do chwili obecnej ani jedno zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych przez firmy z terenu powiatu biłgorajskiego - przekazała w rozmowie z naszym portalem Halina Bazan z. Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

Nie jest jednak tak zupełnie kolorowo.

Zgłoszone zwolnienia aktualne na rok bieżący dotyczą firmy działającej na terenie całego kraju, a chodzi o ORANGE POLSKA S.A. - Informacja o zamiarze przeprowadzenia zwolnień dotyczy wszystkich oddziałów w Polsce - bez podania czy i w jakim rozmiarze zwolnienia obejmą pracowników zatrudnionych w placówkach w powiecie biłgorajskim - dodaje Halina Bazan.

Niestety, na terenie naszego powiatu zauważalny jest znaczący wzrost bezrobocia.

Obecne dane dotyczą listopada 2022r. Stopa bezrobocia w powiecie biłgorajskim wyniosła 6%, w porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost o 1,5%, na koniec listopada 2021r. wskaźnik wynosił 4,5%.

Pełne dane za cały miniony już rok poznamy dopiero pod koniec stycznia. Wtedy informacje dotyczące grudnia opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

Przypomnijmy:

O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 16622
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Janeczka585   Bezrobocie było zawsze, jest i będzie. Taka kolej rzeczy. Zmieniają się czasy i trzeba się przystosować. W latach 90. też kolorowo nie było, a jakoś ludzie dawali sobie radę. Mnie też dosięgły zwolnienia, ale kilka lat temu. Wtedy postanowiłam, że zrealizuję swój pomysł na biznes i założyłam działalność. Zaryzykowałam i dziś jestem zadowolona. Działalność można zarejestrować przez internet, nic to nie kosztuje, a można robić mnóstwo rzeczy, oferując usługi czy otwierając sklep internetowy. Oczywiście jest mnóstwo obowiązków i nie zawsze jest kolorowo, ale nikt mnie nie straszy zwolnieniem. Polecam zajrzeć na mala-firma.pl, w bardzo prosty sposób obrazują jak założyć firmę, jak wybrać sposób rozliczania, z jakich preferencji można skorzystać w przypadku składek do ZUS. Jak się już w to wejdzie, to prowadzenie działalności wcale nie jest takie skomplikowane.
30 stycznia 2023
brak ocen
Drakkar   Przypomnijmy:
O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.
Trzeba dodać
Oraz pazernego aparatu państwowego.
21 stycznia 2023
+3
-1
JKlemens   Jaki wzrost bezrobocia? Żaden wzrost !!!PiS-lamskie szczekacze głoszą, że bezrobocie u nas najniższe w Europie a może nawet w świecia. Po prostu nie ma takich ludzi co szukają pracy a raczej praca szuka jakiegokolwiek pracownika. Według tej z wypchanymi policzkami piłeczkami od ping-ponga Moskwy to u nas jest bezrobocie ujemne. Sam się zastanawiam co to jest bezrobocie ujemne? Być może to oznacza, że pracodawca sam pracuje a bezrobotnym wypłaca pobory i jest zadowolony, że nie musi mieć z nimi problemu i pilnować, żeby mu zakładu nie rozkradli. I to jest rozwiązanie na skalę świtową. Być może ameryka pójdzie w nasze ślady!!!.
19 stycznia 2023
+9
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 15:56 Obsza
Ślubne inspiracje w Obszy
W niedzielne popołudnie 26 marca w powiecie biłgorajskim odbyły się targi ślubne. Wydarzenie zorganizowano w Pensjonacie Roztocze w Obszy. Można było obejrzeć piękne stroje, poznać muzyków, czy zapoznać się z ofertą cukierników, czy firm florystycznych.
w poniedziałek, godzina 12:48 Biłgoraj
Koniec akcji poszukiwawczej
w poniedziałek, godzina 19:27 Sól
Wypadek w Soli. Trzy osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 16:04 Frampol
Tancerze z całej Polski zjechali do Frampola
W sobotni poranek 25 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego we Frampolu rozpoczął się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego TOP-ART 2023. W tanecznej rywalizacji wzięli udział tancerze z 43 szkół i klubów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym.
w sobotę, godzina 09:04 Biłgoraj
Policja zakończyła poszukiwania nastolatka
we wtorek, godzina 16:27 Biłgoraj
Wizyta wiceministra rodziny i polityki społecznej w powiecie biłgorajskim
15 marca 2023 Biłgoraj
Powiat ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów RCEZ i ZSBiO
Zarząd Powiatu podjął uchwały w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska dyrektorów dwóch szkół ponadpodstawowych. Kandydaci mogą składać dokumenty do 29 marca, do godz. 9.
we wtorek, godzina 07:25 Zastawie
Drugi przetarg na remont drogi wojewódzkiej
22 marca 2023 Biłgoraj
Policja poszukuje zaginionego 14-latka
14 marca 2023 Osuchy
Podpisano umowę na budowę Muzeum Partyzantów Polskich
Wkrótce rozpoczną się prace przy przebudowie budynku dawnej szkoły w Osuchach, gdzie ma powstać muzeum poświęcone partyzantom i żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Inwestycja kosztować będzie ponad 12 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana we wtorek 14 marca.
w piątek, godzina 07:29 Biłgoraj
Nowa prezes UTW w Biłgoraju
w poniedziałek, godzina 08:49 Biłgoraj
Marsz w obronie dobrego imienia Św. Jana Pawła II
w czwartek, godzina 19:30 Biłgoraj
Dyskutowali o przebudowie trasy nr 858
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w konsultacjach dotyczących planowanej przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858, od granicy województwa do al. Jana Pawła II w Biłgoraju. Spotkanie odbyło się w czwartkowe popołudnie 23 marca, w siedzibie Starostwa Powiatowego.
w piątek, godzina 16:51 Biłgoraj
Apel o zamknięcie czworonogów
w poniedziałek, godzina 10:02 Biłgoraj
Wpłacił zaliczkę, przejechał 300 km i stracił pieniądze
we wtorek, godzina 15:56 Lubelszczyzna
Kolejne miliony zł na budowę dróg przyznane. Kto i ile dostał?
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbyło się spotkanie, podczas którego zostały podpisane umowy na realizację zadań do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2023 r. W wydarzeniu udział wzięli: wojewoda lubelski Lech Sprawka oraz wicewojewodowie Robert Gmitruczuk i Bolesław Gzik. Umowy podpisały 52 samorządy (11 powiatów; 41 gmin). Samorządowcy odebrali też symboliczne czeki.
w sobotę, godzina 14:08 Biłgoraj
Policja prosi o pomoc. Zaginął 42-latek
w poniedziałek, godzina 09:33 Korytków Mały
Pocisk artyleryjski znaleziony w lesie
w piątek, godzina 21:04 Biłgoraj
Całonocna wędrówka w poszukiwaniu nadziei
W piątkowy wieczór 24 marca, po raz kolejny wyruszyła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem "Idę, bo szukam nadziei". EDK wystartowała także z biłgorajskiego sanktuarium pw. św. Marii Magdaleny
w czwartek, godzina 10:04 Ciosmy
Śmiertelny wypadek podczas wycinki drzew
we wtorek, godzina 08:41 Siatkówka
"Leśnik" na trzecim miejscu w województwie
17 marca 2023 Potok Górny
Tragiczny finał poszukiwań
W czwartek 16 marca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące zaginięcia 68-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Potok Górny. Poszukiwania zakończyły się po godzinie, odnaleziono ciało mężczyzny.
we wtorek, godzina 11:10 Goraj
Gorajskie Misterium Męki Pańskiej
w niedzielę, godzina 15:58 Korytków Duży
Koncert wielkopostny
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl