Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2023.01.19 10:30

Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

Na koniec listopada ubiegłego roku Powiatowy Urząd Pracy zanotował 1,5% wzrost bezrobocia w powiecie. Wyniosło ono 6%. Czy wzrośnie jeszcze bardziej ze względu na zwolnienia grupowe? Biłgorajskie firmy planują podjęcie takich kroków?
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?

- Do tutejszego urzędu nie wpłynęło do chwili obecnej ani jedno zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych przez firmy z terenu powiatu biłgorajskiego - przekazała w rozmowie z naszym portalem Halina Bazan z. Powiatowego Urzędu Pracy w Biłgoraju.

Nie jest jednak tak zupełnie kolorowo.

Zgłoszone zwolnienia aktualne na rok bieżący dotyczą firmy działającej na terenie całego kraju, a chodzi o ORANGE POLSKA S.A. - Informacja o zamiarze przeprowadzenia zwolnień dotyczy wszystkich oddziałów w Polsce - bez podania czy i w jakim rozmiarze zwolnienia obejmą pracowników zatrudnionych w placówkach w powiecie biłgorajskim - dodaje Halina Bazan.

Niestety, na terenie naszego powiatu zauważalny jest znaczący wzrost bezrobocia.

Obecne dane dotyczą listopada 2022r. Stopa bezrobocia w powiecie biłgorajskim wyniosła 6%, w porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost o 1,5%, na koniec listopada 2021r. wskaźnik wynosił 4,5%.

Pełne dane za cały miniony już rok poznamy dopiero pod koniec stycznia. Wtedy informacje dotyczące grudnia opublikuje Główny Urząd Statystyczny.

Przypomnijmy:

O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Będą grupowe zwolnienia w powiecie?, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 16287
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Janeczka585   Bezrobocie było zawsze, jest i będzie. Taka kolej rzeczy. Zmieniają się czasy i trzeba się przystosować. W latach 90. też kolorowo nie było, a jakoś ludzie dawali sobie radę. Mnie też dosięgły zwolnienia, ale kilka lat temu. Wtedy postanowiłam, że zrealizuję swój pomysł na biznes i założyłam działalność. Zaryzykowałam i dziś jestem zadowolona. Działalność można zarejestrować przez internet, nic to nie kosztuje, a można robić mnóstwo rzeczy, oferując usługi czy otwierając sklep internetowy. Oczywiście jest mnóstwo obowiązków i nie zawsze jest kolorowo, ale nikt mnie nie straszy zwolnieniem. Polecam zajrzeć na mala-firma.pl, w bardzo prosty sposób obrazują jak założyć firmę, jak wybrać sposób rozliczania, z jakich preferencji można skorzystać w przypadku składek do ZUS. Jak się już w to wejdzie, to prowadzenie działalności wcale nie jest takie skomplikowane.
6 dni temu
brak ocen
Drakkar   Przypomnijmy:
O zwolnieniach grupowych możemy mówić, gdy firma zatrudnia co najmniej 20 osób, a powód zwolnień leży po stronie pracodawcy, a nie pracownika.
Trzeba dodać
Oraz pazernego aparatu państwowego.
21 stycznia 2023
+3
-1
JKlemens   Jaki wzrost bezrobocia? Żaden wzrost !!!PiS-lamskie szczekacze głoszą, że bezrobocie u nas najniższe w Europie a może nawet w świecia. Po prostu nie ma takich ludzi co szukają pracy a raczej praca szuka jakiegokolwiek pracownika. Według tej z wypchanymi policzkami piłeczkami od ping-ponga Moskwy to u nas jest bezrobocie ujemne. Sam się zastanawiam co to jest bezrobocie ujemne? Być może to oznacza, że pracodawca sam pracuje a bezrobotnym wypłaca pobory i jest zadowolony, że nie musi mieć z nimi problemu i pilnować, żeby mu zakładu nie rozkradli. I to jest rozwiązanie na skalę świtową. Być może ameryka pójdzie w nasze ślady!!!.
19 stycznia 2023
+9
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
29 stycznia 2023 Biłgoraj
31. finał WOŚP w Biłgoraju
W niedzielę 29 stycznia zorganizowano 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku WOŚP gra w Biłgoraju. Na ulicach miasta można było spotkać wolontariuszy, a koncert finałowy odbył się w Biłgorajskim Centrum Kultury.
27 stycznia 2023 Region
Na Roztoczu powstanie ścieżka w koronach drzew
w sobotę, godzina 10:17 Żelebsko
Powstanie droga Żelebsko-Trzęsiny
dzisiaj, 00:02 Biłgoraj
Bal maturalny uczniów ZSZiO
Tegoroczne studniówki uczniów biłgorajskich szkół zakończone. Jako jedni z ostatnich, w sobotę 4 lutego, na balu maturalnym bawili się maturzyści z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Ich studniówka odbyła się w hotelu Janów w Borownicy.
w czwartek, godzina 10:52 Zawada
Potrącenie na trasie Biłgoraj-Zamość. Nie żyje 63-latka
w sobotę, godzina 22:55 Biłgoraj
"Sklep z facetami" w Biłgoraju
29 stycznia 2023 Biłgoraj
Studniówka uczniów RCEZ [NOWE ZDJĘCIA]
Na symboliczne sto dni przed najważniejszym egzaminem w życiu, na swoim pierwszym prawdziwym balu bawili się uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Studniówka została zorganizowana w sobotę 28 stycznia, w hotelu Janów, w Borownicy.
we wtorek, godzina 16:28 Biłgoraj
Strażacy przeszli na emeryturę, w tym rzecznik KP PSP
w piątek, godzina 20:17 Biłgoraj
Spotkanie z działaczami Lewicy
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Zmarł ks. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny
W wieku 80 lat zmarł ks. kan. Jan Maksim, były proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny, uhonorowany tytułem "Zasłużony dla miasta Biłgoraja". Odszedł w środę 25 stycznia.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
W Urzędzie Miasta polała się krew
w sobotę, godzina 08:20 Babice
Babiczanki najlepsze
26 stycznia 2023 Biłgoraj
Nowe oznakowanie w okolicach jednego z głównych skrzyżowań?
Z taką propozycja, by ustawić nowe znaki w okolicy skrzyżowania ul. Boh. Monte Cassino z ul. Komorowskiego wystąpił radny Rady Miasta Biłgoraja Tomasz Bednarz, który uznał, że poprawi to bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych. O jakie zmiany chodzi?
w piątek, godzina 12:01 Biłgoraj
Karnawałowe szaleństwo w przedszkolu
25 stycznia 2023 Goraj
Szkoła na sprzedaż
w sobotę, godzina 22:22 Biłgoraj
"Katolik" na studniówce
Uroczystym balem studniówkowym uczniowie ostatnich klas Katolickiego Liceum im. Jana Pawła II rozpoczęli odliczanie do egzaminów maturalnych. Wydarzenie zorganizowano w sobotę 4 lutego w Restauracji Kresovia pod Biłgorajem.
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Co ze ścieżką rowerową do Smólska?
w czwartek, godzina 07:09 Tarnogród
31. finał WOŚP w Tarnogrodzie
w czwartek, godzina 08:18 Biłgoraj
Sylwia wyruszyła na konkurs Miss Charm
Pochodząca z Biłgoraja Sylwia Bober jest w drodze do Wietnamu, gdzie będzie reprezentować Polskę w międzynarodowym konkursie piękności.
w sobotę, godzina 08:52 Lubelszczyzna
50 solarek, 17 piaskarek i 2 pługi lemieszowe pracują na drogach Lubelszczyzny
w piątek, godzina 07:12 Biłgoraj
Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl