- W ostatnim czasie obserwujemy wzrost aktywności oszustów. Niestety do wyłudzeń danych, a co za tym idzie pieniędzy dochodzi coraz częściej w Internecie. Pamiętajmy zatem, żeby osobom nieznajomym nigdy nie podawać naszych danych personalnych, danych kart bankomatowych, loginów, haseł, kodów aktywujących, kodów BLIK i przede wszystkim nie otwierać podesłanych nam od nieznajomych linków oraz nie instalować na telefonach, komputerach, tabletach żadnych aplikacji, których zainstalowanie zleca nam obca osoba - przekazali policjanci z posterunku we Frampolu.
Funkcjonariusze przypominają, że jeśli otrzymamy SMS o zaległości i mamy wątpliwości czy tak jest faktycznie powinniśmy się skontaktować z usługodawcą przez infolinię i potwierdzić, że mamy jakieś zadłużenie.
W przypadku, gdy ktoś podający się za członka rodziny zwraca się telefonicznie o pożyczenie jakiejkolwiek sumy pieniędzy, twierdząc np. że jest sprawcą wypadku sprawdźmy z kim mamy do czynienia, skontaktujmy się z z właściwym członkiem rodziny, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości nie kontynuujmy rozmowy i rozłączmy się!
- Przypominamy również, że policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont, czy wysokości zgromadzonych środków. Nie prosi też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie Jeżeli staliśmy się ofiarą oszustwa poinformujmy policję dzwoniąc na numer alarmowy 112 - apelują funkcjonariusze.