Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
LUBELSZCZYZNA
2022.12.16 11:08

46 solarek, 17 piaskarek i 10 pługów pracuje na drogach Lubelszczny. Gdzie jest najgorzej?

Zarząd Dróg Wojewódzkich zapewnia, że mimo intensywnych opadów śniegu, wszystkie drogi wojewódzkie są na godzinę 10.00 przejezdne
46 solarek, 17 piaskarek i 10 pługów pracuje na drogach Lubelszczny. Gdzie jest najgorzej?
46 solarek, 17 piaskarek i 10 pługów pracuje na drogach Lubelszczny. Gdzie jest najgorzej?

Według danych które spłynęły do dyżurnego zimowego utrzymania dróg wojewódzkich w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Lublinie, na większości dróg którymi administrujemy występuje zajeżdżona cienka warstwa śniegu.

Na południu Lubelszczyzny, na odcinku DW Nr 835 od Huty Turobińskiej do granicy województwa, na DW Nr 849 od Woli Obszańskiej do Zamościa, na DW Nr 858 od miejscowości Banachy do Panasówki, na DW Nr 853 od Majdanu Nowego do Tomaszowa Lubelskiego oraz na DW Nr 877 w miejscowości Naklik występuje zajeżdżony śnieg z jezdnią czarną w koleinach.

Zajeżdżony śnieg i błoto pośniegowe kierowcy spotkają na drogach wojewódzkich w okolicach Cycowa, Chełma, Dołhobyczowa, Hrubieszowa, Józefówki, Krasnegostawu, Łaszczowa, Werbkowic i Wojsławic oraz Fajsławic, Kamionki, Ludwina, Łęcznej, Milejowa, Niemiec, Ostrowa Lubelskiego, Rybczewic Drugich, Starego Uścimowa, Tarła, Trawnik.

Nawierzchnia czarna z lokalnie występującym błotem pośniegowym występuje na drogach wyjazdowych z Chełma do Białopola, Cycowa, Krasnegostawu, Sawina, Siennicy Różanej oraz na odcinku DW Nr 822 w Świdniku, DW Nr 839 od Rejowca do Cycowa, DW Nr 835 od Dominowa do Huty Turobińskiej oraz z Lublina do Lubartowa (w Elizówce).

Obecnie na drogach wojewódzkich pracuje 46 solarek, 17 piaskarek, 9 pługów lemieszowych (Włodawa i okolice, Parczew i okolice, Ostrów Lubelski, Krzczonów, Hrubieszów, Chełm) oraz 1 pług wirnikowy (okolice Włodawy).

Śnieg pada w tym momencie w okolicach Janowa Podlaskiego, Łukowa, Chełma, Krzczonowa, Bełżyc, Ostrowa Lubelskiego, Parczewa, Annopola, Puław, Włodawy. Śnieg z deszczem pada w okolicach Hrubieszowa oraz miejscowości Tyszowce. Opady deszczu spotkamy natomiast na południu Lubelszczyzny - Biłgoraj, Józefów, Zamość.

Najniższa temperatura o godzinie 10.00 została odnotowana w Janowie Podlaskim i wyniosła - 3.3 stopnia Celsjusza. Najcieplej jest natomiast w Józefowie na Roztoczu, tam termometry wskazują +1 stopień Celsjusza.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 18669
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Kolizja w Biłgoraju. Policjanci sporządzili wniosek do sądu
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Policjanci rozdawali prezenty
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
dzisiaj, 09:06 Tarnogród
Urząd Miejski szuka dyrektora
w poniedziałek, godzina 17:08 Korchów Pierwszy
Pomóżmy sprowadzić ciało Marka do domu
w niedzielę, godzina 18:25 Brodziaki
Co się wydarzyło w Brodziakach? [NOWE ZDJĘCIA]
Rekonstrukcja historyczna, przedstawiająca wysiedlenie Brodziaków i rozbicie posterunku w Łukowej to tylko część atrakcji, które przygotowano dla uczestników tegorocznej edycji Pikniku Historycznego. Wydarzenie odbyło się w niedzielę 1 października w Brodziakach.
dzisiaj, 08:27 Józefów
Będzie remont synagogi
dzisiaj, 08:53 Łukowa
Folder o dunajowaniu gotowy!
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w niedzielę, godzina 08:29 Biłgoraj
Ruch w sprawie przebudowy trasy wojewódzkiej nr 858
we wtorek, godzina 19:21 Biłgoraj
Prosto z Pol’and’Rock do Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:06 Biłgoraj
Biegiem do Nadrzecza [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 1 października Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju i LKS zaprosili na kolejną edycję imprezy biegowej, czyli XXXV Biegu Ulicznego 10. Po Ziemi Biłgorajskiej. W wydarzeniu znów wzięło udział kilkuset uczestników. Bieg główny odbył się na trasie Biłgoraj - Nadrzecze.
dzisiaj, 07:55 Józefów
Powstanie sieć dróg dla pieszych
w poniedziałek, godzina 15:23 Biłgoraj
Leśnicy rozdają sadzonki
we wtorek, godzina 13:30 Biłgoraj
Mieszkańcy zdecydowali co powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
Znamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Na co mieszkańcy Biłgoraja chcą wydać 200 tys. zł?
w niedzielę, godzina 19:12 Gródki Pierwsze
W stawie znaleziono zwłoki mężczyzny
we wtorek, godzina 08:13 Tarnogród
Minister rolnictwa w Tarnogrodzie
w poniedziałek, godzina 08:45 Biłgoraj
Inwestycja za ponad 10 mln zł gotowa
W drugiej połowie września, czyli znacznie wcześniej niż zakładano, dokonano odbioru końcowego zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie ul. Narutowicza w Biłgoraju. Inwestycja, która została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pochłonęła ponad 10 mln zł.
we wtorek, godzina 08:10 Biłgoraj
Trzy medale dla karateków z Biłgoraja
w niedzielę, godzina 14:10 Goraj
Muzyczna podróż ulicami Goraja i okolicznych miejscowości
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl