Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.08.17 20:56

Mini Łazienki w Biłgoraju?

W środowe popołudnie 17 sierpnia odbyły się spotkania konsultacyjne władz miasta i projektantów z mieszkańcami dwóch biłgorajskich osiedli Różnówka i Rapy. Dotyczyły planu rewitalizacji tych terenów. Jakie padały pomysły?
Mini Łazienki w Biłgoraju?
Mini Łazienki w Biłgoraju?

Na spotkanie zapraszaliśmy w ubiegłym tygodniu, w artykule pt. Spotkają się w Parku Nowakowskiego i na placu zabaw. Po co?.

Władze miasta zapraszały mieszkańców Biłgoraja do wyrażenia swojej opinii o planach rewitalizacji terenów osiedli Różnówka i Rapy. Chodziło o zebranie opinii, pomysłów i uwag mieszkańców, trwają bowiem konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Biłgoraj na lata 2022 - 2028.

Eksperci ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner oraz przedstawiciele samorządu, w tym burmistrzowie Janusz Rosłan i Jarosław Bondyra spotkali się z mieszkańcami na terenie parku Nowakowskiego, drugie spotkanie odbyło się na placu zabaw przy ul. Szwajcarskiej.

Jak wyjaśnił Artur Kubica ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner miasto, przystępując do procesu rewitalizacji musiało zrealizować kompleksową diagnozę całego obszaru, by wybrać tę część która cechuje się niekorzystnymi wskaźnikami społeczno - gospodarczymi. - To warunek konieczny, by móc uznać obszar za zdegradowany, a w konsekwencji móc planować przedsięwzięcia rewitalizacyjne. Te spotkania są o tyle ważne, że chcemy prosić mieszkańców, którzy właśnie tu mieszkają, by zgłaszali pomysły, które będą zawarte w dokumencie - mówi Artur Kubica.

W przypadku Parku Nowakowskiego bardzo ważne będzie zachowanie dziedzictwa i uszanowanie związanej z tym miejscem historii. Obecni na spotkaniu mieszkańcy podkreślali, że powinien to być obszar, który przede wszystkim będzie dawał możliwość spokojnego wypoczynku. Proponowano, by powstały w tym miejscu amfiteatr, czy część rekreacyjna. Padła też propozycja, by teren ogrodzić. Inni mieszkańcy proponowali przywrócenie funkcji historycznej, z odbudowaniem mostu, domu ogrodnika, czy właśnie amfiteatru. Mieszkańcy proponowali też, by miejsce to było przeznaczone na wydarzenia kulturalne, niekoniecznie jednak takie, które wiążą się z hałasem. - To miejsce powinno służyć kulturze, a nie rozrywce - padało z ust zainteresowanych, którzy zaznaczali, że rewitalizacja Park Nowakowskiego powinna iść w kierunku stworzenia z tego obszaru czegoś na kształt mini Łazienek Królewskich w Warszawie.

Podczas spotkania na terenie osiedla Rapy padały za to bardziej przyziemne propozycje. Mieszkańcy oczekują stworzenia miejsc, które ułatwią im integrację, czy przebywanie z dziećmi na świeżym powietrzu. Proponowali wybudowanie boiska, siłowni zewnętrznej, czy placu zabaw z ławkami i miejscem do karmienia dzieci. Jedną z propozycji, które istotnie mogłyby wpłynąć na komfort mieszkańców było zamontowanie ekranów dźwiękochłonnych ze względu na bliskość torów kolejowych.

Wszystkie pomysły zostały zapisane i będą uwzględnione w tworzeniu dokumentu, który ma być gotowy w trzecim kwartale br. Jest jeszcze czas, by wyrazić swoje zdanie. Władze miasta będą zbierać pomysły do końca sierpnia.

- Głos społeczny w kontekście rewitalizacji jest czymś absolutnie kluczowym - podsumował Artur Kubica.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 11466
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Nie wstyd pani za ogólną rzeczywistość?
LBL spodziewasz się logiki?
17 sierpnia 2022
+0
-4
LBL   Prawdziwe tłumy. Poza urzędnikami, politykami, organizatorami i mediami to ktoś tam był?
Tak, wiem, pewnie ktoś powie, że mieszkańcy są sami sobie winni, że nie przychodzą na takie spotkania, a potem mają pretensje. Ale z drugiej strony może już się nauczyli, że ich obecność by nic nie dała, bo urzędnik i polityk zawsze wuedzą lepiej i zrobią po swojemu. (spraw ścieżki rowerowej przy Kościuszki, czy choćby zlikwidowania budżetu obywatelskiego).
Poza tym godzina spotkania też genialna. Panowie urzędnicy, nie każdy pracuje jak wy do 15, jakby wam zależało na frekwencji to spotkanie powinno być ok 18-19, a nie o 16. Miejsce spotkania w Parku też dziwne, wugląda jakby chcieli się schować i jak najmniej przypadkowych osób tam przyszło. Za bramą z daleka od ulic i głównej alejki. Jak byście zorganizowali to przy jeziorku, czy placu zabaw to przypadkowych spacerowiczów było by kilka razy więcej niż "zaproszonych" uczestników.
17 sierpnia 2022
+6
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
w środę, godzina 14:29 Biłgoraj
Obraz Knappa zawisł na ścianie Urzędu Miasta
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl