Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
PISKLAKI
2022.07.09 19:18 | aktualizacja: 2022.07.09 19:20

"Musimy naprawić błędy Prawicy"

Takie słowa, w kontekście sytuacji energetycznej, padły z ust polityków Solidarnej Polski podczas spotkania z rolnikami, które odbyło się w sobotnie popołudnie 9 lipca w Pisklakach (gmina Łukowa). Udział w wydarzeniu wzięli wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk i poseł Janusz Kowalski. Obecny był też wicewojewoda lubelski.
"Musimy naprawić błędy Prawicy"
"Musimy naprawić błędy Prawicy"

Solidarna Polska zaprosiła na spotkanie z wiceministrem sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, wiceministrem rolnictwa i rozwoju wsi Norbertem Kaczmarczykiem i posłem Januszem Kowalskim. Udział w sobotnim wydarzeniu, które zorganizowano w remizie OSP w Pisklakach wziął także wicewojewoda Bolesław Gzik.

- Jesteśmy tu dla państwa, bo to właśnie państwo powinniście nam jako politykom pokazywać jak mamy się zachowywać w Parlamencie. Nie po to przyjeżdżamy z różnych odległych miejsc, by skonsumować tę debatę opowiadając o tym co robimy, co byśmy chcieli zrobić. Oczywiście możemy się swoje specjalizacje, ale jeśli nie będziemy was słuchać to nas nie będzie. Polityka polega na słuchaniu mieszkańców - rozpoczął spotkanie wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk.

Dodał, że ważne jest, by prawo było tak pisane, by zabezpieczyć potrzeby obywateli, by kontraktując towary każdy rolnik czuł się bezpiecznie.

- Widzimy sytuacje, w których Komisja Europejska podważa polskie prawodawstwo, przez co państwo - rolnicy nie mogli często otrzymać zapłaty za towary. Ja jestem sekretarzem stanu w ministerstwie rolnictwa, a zostałem nim dzięki rekomendacji Zbigniewa Ziobry. Dlaczego tak się stało? Otóż dlatego, że sprzeciwiliśmy się tzw. piątce dla zwierząt i do dziś cieszymy się z tego, że w Parlamencie potrafiliśmy się wstawić za polskimi rolnikami. Nie wiedzieliśmy co przyniesie przyszłość, ale wiedzieliśmy, że mieliśmy rację. Przecież interes polskiego rolnika to interes Prawicy, gdyby nie rolnicy w sytuacjach kryzysowych, nie byłoby Polski - mówił dalej Kaczmarczyk.

Wiceminister zaznaczył, że takie spotkania organizowane są po to, by wspólnie dbać o Prawicę, bo tylko wspólne decyzje spowodują, że nie będzie podziału na wiele różnych podmiotów. To dzięki takiej współpracy, jak zaznaczał Kaczmarczyk, mamy obecny rząd.

- W tym regionie dominuje uprawa tytoniu, jednak musimy patrzeć na to, na co możemy postawić, by zabezpieczyć interes naszego kraju - podsumował sekretarz stanu.

Podczas spotkania padały pytania m.in. o kwestie płac dla weterynarzy, które mają zmaleć o 20%, jak również tematy dotyczące energetyki. Podniesiono kwestię tego, że już wkrótce, bo w 2027r. ma wejść prawo, zakazujące rolnikom spalania drzew z własnych lasów w piecach.

Poseł Janusz Kowalski przypomniał, że decyzją szefa Solidarnej Polski zatrzymana została "piątka dla zwierząt", jednak skutki społeczne w postaci załamania poparcia na polskiej wsi odczuwalne są do dziś. - Drugą rzeczą, która dla mnie jest najistotniejsza to zapotrzebowanie na węgiel. Polska na węglu stoi i to niedopuszczalne, by tego surowca brakowało. To my broniliśmy polskiego węgla i jak zresztą państwo wiecie w lutym zeszłego roku zostałem odwołany z polskiego rządu właśnie dlatego, że broniłem węgla, przewidywałem ten kryzys energetyczny, który właśnie nadchodzi - mówi parlamentarzysta i dodał: - Te wszystkie narzuty Unii powodują, że dziś ciepło staje się luksusem. Jeżeli unijnej polityce energetycznej nie powiemy "nie" to czekają nas kilkusetprocentowe podwyżki już tej zimy. Żaden polski przedsiębiorca i żadna rodzina tego nie wytrzyma. Dążymy do tego, aby naprawić nasze błędy, błędy Prawicy, bo trzeba jasno powiedzieć, że błędem był "zielony zwrot", który spowodował, że postawiono na gaz zamiast na węgiel. Dziś widać, jaka to była pomyłka.


red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Musimy naprawić błędy Prawicy", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3479
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
george   jesli wejdzie pakiet poslanki Spurek , to weterynarze nie beda botrzebni a pardziej agrotechnicy, w zwiazku z tym weterynazy trzeba zmusic do przekwalifikowania
10 lipca 2022
+0
-2
JKlemens   ,,musimy naprawić błędy prawicy"...My wyborcy was naprawimy. W obozach pracy przymusowej.Praca 15 godzin dziennie.Wszystkie PiS-lamskie łajdaki się tam znajdą na czele z kuternogą z Żoliborza. W ministerstwie rządzonym przez Zero zorganizowano grupę przestępczą pod wodzą kumpla Zero niejakiego Piebiaka / nie mylić z mieszkańcem Biłgoraja i jego rodziną /która miała oczerniać sędziów. W ministerstwie finansów pod wodzą Kryształa PiS-wskiego działała grupa przestępcza o profilu mafijnym, która wyłudzała podatek VAT. Kuternoga wraz z kumplami z Porozumienia Centrum / z tymi od spółki Telegraf zamierzała bawić się w deweloperów budując 2 wieże. Na co staremu stetryczałemu dziadowi 2 biurowce w Warszawie. Będziecie siedzieć w mamrze!! Tak nam dopomóż Bóg!!!!
10 lipca 2022
+6
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
14 maja 2023 Biłgoraj
Garażówka ruszyła [NOWE ZDJĘCIA]
W niedzielę 14 maja rozpoczęły się tegoroczne biłgorajskie garażówki. Na terenie targowiska przy ul. Jagiełły na kupujących czeka ponad setka wystawców. Na stołach można znaleźć prawdziwe perełki. To już 27 edycja wydarzenia.
w sobotę, godzina 12:47 Biłgoraj
Rogi myśliwskie rozbrzmiały w Biłgoraju [WYNIKI]
21 maja 2023 Gromada
Do Gromady zjechali strażacy z całej gminy [NOWE ZDJĘCIA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl