Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2022.06.28 12:17

Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie uprawnienia na skuter wodny należy zdobyć. Nie da się bowiem ukryć, że użytkowanie tego sprzętu wymaga odpowiedzialności. Jeżeli jednak mądrze podejdziemy do tego rodzaju rozrywki, możemy naprawdę dobrze i przede wszystkim bezpiecznie się bawić. Na szczęście, kurs, który należy ukończyć, nie jest tak trudny, jak mogłoby się niektórym wydawać. Każdy ma więc szansę pozytywnie go ukończyć i zdać odpowiedni egzamin potwierdzający nabycie niezbędnych umiejętności.
Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy
Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy

Jaki kurs należy ukończyć, aby móc kierować skuterem wodnym?

Jak już zaznaczono na wstępie osoby, które chcą kierować skuterem wodnym, muszą ukończyć odpowiedni kurs. Jak się okazuje, w Polsce wymagany jest patent sternika motorowodnego. Aby móc się takim patentem cieszyć, należy zdać egzamin. Ciężko byłoby jednak zdać jakikolwiek egzamin bez wcześniejszego kursu. Należałoby więc odbyć go przed planowanym egzaminem. Niemniej jednak prawnie dopuszczalne jest przystąpienie do egzaminu bez kursu. Zdecydowana większość osób pragnących zdobyć uprawnienia na skuter wodny decyduje się jednak na kurs.

Najczęściej organizowane są kursy weekendowe. Dostarczają one zarówno wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj wiedzy jest niezbędny do tego, aby można było bezpiecznie poruszać się skuterem wodnym.

Kto może ukończyć kurs?

Jeżeli zależy nam na zdobyciu uprawnień do kierowania skuterem wodnym, musimy wiedzieć, kto tak naprawdę może udać się na kurs i zdać egzamin. Na szczęście, o patent sternika motorowodnego może starać się już osoba, która ukończyła czternasty rok życia. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że osobom nieletnim potrzebna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Bez tego niemożliwe będzie przystąpienie do kursu oraz rzecz jasna do egzaminu. Zazwyczaj wystarczające jest zaświadczenie od rodziców posiadające formę pisemną. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że kurs może być naprawdę ciekawą przygodą, zwłaszcza dla nastolatków. Dostarcza on nie tylko wiedzy oraz praktycznych umiejętności, ale także sporo frajdy.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy, kto udaje się na kurs przygotowujący do uzyskania patentu sternika motorowodnego, powinien mieć świadomość tego, czego można się po takowym kursie spodziewać. Jak już wspomniano wyżej, na kursie nie brakuje szkolenia praktycznego. Dzięki niemu, wszyscy zainteresowani mogą dowiedzieć się, w jaki sposób można manewrować skuterem wodnym. Wbrew temu, co się niektórym ludziom wydaje, nie jest to takie proste.

Na kursie zapoznamy się również z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi, które mogą być istotne dla osób kierujących skuterami wodnymi. Dowiemy się także, w jaki sposób należy postępować, jeżeli dojdzie do wypadku na wodzie. Nie wszystkie sytuacje można bowiem przewidzieć. Na wszystkie jednak warto byłoby być choć trochę przygotowanym. Istotne jest to, aby na kursie uważnie słuchać osób prowadzących. Dzięki temu będziemy dobrze przygotowani do egzaminu. To właśnie od jego wyniku zależy to, czy będziemy w ogóle mogli poruszać się skuterem wodnym.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Skuter wodny - wymagania i uprawnienia do jazdy, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 612
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 20:51 Biłgoraj
Dni Biłgoraja. Koncerty na scenie letniej BCK
W tym roku Dni Biłgoraja odbywają się pod hasłem "W krainie Słowian". Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę 27 maja. Można było wziąć udział w jarmarku, a wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie BCK wystąpili Head Vision, Kuba Nizio, Diana Kotuła, czy Lubelska Federacja Bardów.
dzisiaj, 09:23 Biłgoraj
Rowerzystka trafiła do szpitala
dzisiaj, 12:56 Biłgoraj
Aktywne Starszaki ZNP 4.0
17 maja 2023 Biłgoraj
Jest program Dni Biłgoraja. Kto zagra?
Już w przyszły weekend odbędą się Dni Biłgoraja. Podczas wydarzenia zaplanowano całą masę atrakcji, gwiazdą będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.
dzisiaj, 10:09 Biłgoraj
Oszukana podczas sprzedaży. Straciła kilka tys. zł
dzisiaj, 08:51 Biłgoraj
Szkolenie z zakresu FAS
w środę, godzina 18:24 Biłgoraj
Podatki w górę?
Podczas środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja, po raz kolejny wrócono do tematu podwyżki stawek podatkowych od nieruchomości. Tym razem udało się uchwalić nowe kwoty?
w niedzielę, godzina 14:42 Biłgoraj
Wioska Słowian stanęła w centrum miasta [NOWE ZDJĘCIA]
w niedzielę, godzina 00:52 Biłgoraj
Poparzeni Kawą Trzy z koncertem w Biłgoraju
w środę, godzina 17:49 Biłgoraj
Głosowanie nad absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza
Częścią środowych obrad Rady Miasta Biłgoraja (24 maja) było głosowanie w sprawie udzielenia burmistrzowi absolutorium, czyli stwierdzenia prawidłowości podjętych działań finansowych w poprzednim roku. Radni musieli też podjąć decyzję co do udzielenia włodarzowi wotum zaufania.
dzisiaj, 09:51 Tereszpol
Suczka znaleziona na skraju lasu
w niedzielę, godzina 18:49 Sól
W Soli bawią się i pomagają
w niedzielę, godzina 22:04 Biłgoraj
Dni Biłgoraja za nami
W drugi dzień świętowania organizatorzy zaprosili na plac przy BCK. Na scenie letniej zaprezentowały się lokalne zespoły, ale wystąpił tez teatr z Dąbrowicy. Na zakończenie wystąpiła zwyciężczyni Voice of Poland Ola Nizio.
w sobotę, godzina 18:08 Biłgoraj
Trwa jarmark w ramach Dni Miasta
14 maja 2023 Biłgoraj
26-letni motocyklista zginął na miejscu
w sobotę, godzina 11:47 Biłgoraj
Przyjaźń ponad granicami
Biłgoraj współpracuje z miastami partnerskimi od prawie 30 lat. To sposób na wsparcie i wymianę doświadczeń. Okazją do podsumowań są konferencje miast partnerskich, które odbywają się każdego roku przy okazji Dni Biłgoraja. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w sobotnie przedpołudnie 27 maja i zorganizowane zostało w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Podczas wydarzenia, z okazji 25-lecia współpracy odnowiono umowę z litewskim Kelme.
w środę, godzina 08:29 Biłgoraj
Firma z Biłgoraja na 5. miejscu w rankingu Forbesa
19 maja 2023 Biłgoraj
Budynek zniknął
w czwartek, godzina 17:48 Biłgoraj
Będzie chodnik na ul. Bagiennej? Awantura na spotkaniu z mieszkańcami
W czwartkowe popołudnie 25 maja odbyło się spotkanie w sprawie przebudowy ul. Bagiennej. Władze miasta mają w planach wykonanie ciągu pieszego i drogi dla rowerzystów. Już na początku rozgorzała prawdziwa awantura.
w piątek, godzina 15:43 Sól
Mieszkaniec gminy Biłgoraj potrzebuje krwi
16 maja 2023 Aleksandrów
12-latek odgryzł fragment skóry 13-latkowi
21 maja 2023 Szarajówka
Żywcem spalono 59 osób. 80. rocznica pacyfikacji Szarajówki
Pacyfikacja Szarajówki w 1943r. należała do najokrutniejszej nie tylko na Zamojszczyźnie, ale i w całej Polsce. W tym roku przypada 80. rocznica tych tragicznych wydarzeń. W miejscu, gdzie niegdyś znajdowała się wieś stoi teraz cmentarz. Tam odbyły się uroczystości, które zostały objęte Patronatem Honorowym Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Ministra Jana Józefa Kasprzyka.
w piątek, godzina 12:22 Biłgoraj
Bezpodstawnie zwolniona urzędniczka otrzymała odszkodowanie, w kolejce czekają następni pracownicy
19 maja 2023 Biłgoraj
O biłgorajskim szlabanie usłyszy cała Polska
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl