Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.02.12 17:20 | aktualizacja: 2022.02.12 17:37

"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju

W sobotnie popołudnie 12 lutego, w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej w Biłgoraju zorganizowano spotkanie poświęcone sytuacji energetycznej i klimatycznej kraju. Udział w nim wzięli Beata Kempa, Janusz Kowalski oraz Marcin Romanowski. Chodzi m.in. o powstrzymanie wprowadzenia pakietu Fit for 55. - Ta walka będzie brutalna - mówiła europosłanka.
"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju
"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju

Konferencja rozpoczęła się w sobotę 12 lutego, o godz. 14, a zorganizowana została w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej, należącym do Nadleśnictwa Biłgoraj. Na spotkanie zaprosili działacze Solidarnej Polski. Udział w wydarzeniu wzięli: europoseł Beata Kempa, wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz poseł na Sejm Janusz Kowalski. Obecny był również wicewojewoda Bolesław Gzik, a wszystkich gości powitał nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec.

Spotkanie poświęcono kwestii bezpieczeństwa energetycznego oraz sytuacji klimatycznej naszego kraju w kontekście nowych przepisów, które wprowadzane są w Unii Europejskiej.

Europoseł mówiła o tym, że nie ma zgody na wprowadzanie wszystkich regulacji, jakie są planowane w ramach najważniejszego pakietu regulacji klimatycznych, czyli Fit for 55 (Europejski Zielony Ład, zmierzający do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcia neutralności energetycznej do 2050 roku - przyp. red.). Nowe przepisy znacząco zwiększą koszty ponoszone przez państwa, co wpłynie a sytuację finansową każdego mieszkańca. Solidarna Polska już podjęła uchwałę, w której wzywa do wyjścia Polski z mechanizmów unijnej polityki klimatycznej.

- Musimy postawić tamę. Ta walka będzie brutalna. Ok, wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, ale czas ma tu ogromne znaczenie. Przede wszystkim roztropność, w każdej polityce powinna być roztropność, w przeciwnym wypadku poniesiemy ogromne konsekwencje. Już mówi się, że tylko w sektorze leśnym może być o 400 tys. miejsc pracy mniej. A to przecież system naczyń połączonych. A gdzie energetyka, czy przemysł wydobywczy. To naprawdę poważne zagrożenie dla naszego kraju. Musimy myśleć odpowiedzialnie, ale też odpowiadać na brutalną politykę, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - mówiła Beata Kempa i zaznaczyła, że plany pozbawienia możliwości wydobywania surowców w naszym kraju są nie do przyjęcia, a takie prace są już zaawansowane. Wyjaśniła, że nie będzie to jedynie kwestia rachunków, ale to przełoży się również na wiele sfer, jak chociażby transport.

- Tych absurdów, z którymi walczymy jest zdecydowanie więcej. My prosimy tylko o jedno, o szacunek. Mamy zapóźnienia, to jasne, przez wiele lat żyliśmy pod takim a nie innym "zaborem", wiele lat pod dyktaturą, to się wiązało z decyzjami gospodarczymi, których skutki do dziś ponosimy. Startujemy z zupełnie innego pułapu, ale mamy pełne praw korzystać z tego, na czym nasz kraj stał - mówiła dalej parlamentarzystka.

Wspomniała również, że kolejnym zagrożeniem jest wprowadzana w całej UE inżynieria nowego człowieka, co jest zaprzeczeniem tradycji, kultury i religii dominujących w Polsce.

- Te rozwiązania będą dotyczyć nasz wszystkich. Jesteśmy jeszcze przedmurzem, widzimy bezsens wielu rozwiązań. Obecnie stosowane są różne naciski, by nam te rozwiązania narzucać - podsumowała Beata Kempa.

- Chcemy się spotykać z mieszkańcami i o tym wszystkim rozmawiać. Wszyscy dostrzegamy te zagrożenia, które unijna polityka klimatyczna niesie, a ona się jeszcze zaostrza. Już teraz ceny są bardzo wysokie, a raport PKO BP pokazuje, że sytuacja będzie się pogarszać, zwłaszcza dla mieszkańców takich regionów jak Biłgorajszczyzna - powiedział wiceminister Marcin Romanowski, podkreślając, że rozwiązaniem jest zawetowanie nowych rozwiązań klimatycznych. Niektóre z nich wymagają bowiem jednomyślności, a nasz kraj nie może zgodzić się na obciążenie astronomiczną kwotą rzędu 2,5 biliona zł. (takie koszty mielibyśmy ponieść do 2030 roku).

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5045
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   Dzisiaj w radio program I podano, że szacunkowy zysk elektrowni wytwarzających prąd w 2021 roku wyniósł ponad 4 miliardy zł. To co PiS-lamskie świnie kłamiecie, że Unia wprowadziła jakieś opłaty i że dlatego jest prąd drogi. Za te kłamstwa to powinno się was wysłać na Syberię a tam zmusić do 12 godzinnego dnia pracy o chlebie i wodzie. Wtedy może by do was dotarło, że obywatel to nie jest tylko siła robocza co powinna harować na wasze apanaże i płacić podatki, żeby sitwa miała co kraść.
14 lutego 2022
+6
-1
14 lutego 2022
+3
-1
JKlemens   Bo my normalni Polacy pochodzimy od Ewy i Adama, PiS-lamskie pachołki pochodzą od Kaczora chama. Cytat z Pana Tadeusza Mickiewicza.,,Co wpłynie na sytuację finansową każdego mieszkańca..." Masz nas światłych obywateli za durniów? Macierewicz zwany Głupim Antkiem jako minister zerwał umowę z firmą Airbus na helikoptery za co musieliśmy zapłacić 80 milionów zł kary. Dziobaty minister zafundował nam kopertowe wybory, które się nie odbyły. Koszt dla obywateli to ponad 75 miliony zł. Mieliście budować promy na które to Pinokio wydał 14 milionów zł. Zespawano stępkę, poświęcono ją i zrobiono zdjęcia. Po trzech latach stępka zardzewiała a stocznia chce ją sprzedać na złomowisko po 2 zł/kg. Ale żeby otrzymać te dwa zł to musi najpierw zatrudnić spawaczy i pociąć stępkę na mniejsze fragmenty. Zerwaliście umowę z Gazpromem, którą podpisał min. Pawlak no to teraz mamy gaz trzy razy droższy. O nowym człowieku mówisz? On już jest. Popatrz się w lustro. Zakłamana, tłusta facyjata, która nawet okiem nie mruknie cedząc same kłamstwa. Będą naprawiać Najjaśniejszą Rzeczpospolitą wybierzcie ich tylko na następną kadencję bo po to przyjechali do biłgorajskiego grajdoła. Zajmij się lepiej Mateuszem B.co wyłudził 0,5 miliona zł VAT-u. A może Długopis zdążył go już ułaskawić.
13 lutego 2022
+10
-3
Drakkar   Widziałeś billboard z żarówką?
12 lutego 2022
+10
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
21 września 2023 Biłgoraj
Niszczenie i zasłanianie plakatów wyborczych. Wszystkie chwyty dozwolone?
Wybory parlamentarne odbędą się dokładnie za 23 dni. To ostatni chwile na przekonanie do siebie wyborców. A kandydaci robią to na różne sposoby. Niestety dochodzi też do sytuacji, które wykraczają poza dobre obyczaje, ale i przepisy prawa. Sami kandydaci informują o przypadkach niszczenia, czy zasłaniania plakatów wyborczych.
w sobotę, godzina 19:30 Biłgoraj
Konkurs talentów w BCK
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Wkrótce otwarcie pierwszej jadłodzielni w Biłgoraju
22 września 2023 Biłgoraj
To już 35 lat. Rozpoczęły się tegoroczne SzPŚiPA
W piątek 22 września ruszyły kolejne, 35. już Spotkania z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorska. Sala widowiskowa Biłgorajskiego Centrum Kultury wypełniona była po brzegi. Na kolejny koncert zapraszamy już jutro.
w sobotę, godzina 11:13 Biłgoraj
Zdążyć z pomocą
w piątek, godzina 12:18 Biłgoraj
Będzie kolejna inwestycja drogowa w Biłgoraju
w piątek, godzina 10:46 Biłgoraj
Akcja w lasach
Nadleśnictwo Biłgoraj poinformowało, że na terenie całego kraju jest prowadzona akcja, mająca charakter kontrolno - prewencyjny. Będzie ona trwać do 3 października.
w sobotę, godzina 08:45 Biszcza
360 zawodników wystartowało nad zalewem
w piątek, godzina 09:20 Biłgoraj
Schola zaprasza do współpracy
w sobotę, godzina 10:35 Biłgoraj
Liście, tukan i egzotyczne kwiaty. Młodzież wzięła się za malowanie bloku [NOWE ZDJĘCIA]
Na jednym z bloków przy placu Wolności w Biłgoraju widniały wulgarne napisy szpecące elewację. Zajęli się tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5. Pod nadzorem nauczycieli stworzyli prawdziwe dzieło. Akcja odbyła się w sobotę 30 września.
w czwartek, godzina 11:16 Biłgoraj
Oszukany przy zakupie pelletu
we wtorek, godzina 11:57 Biłgoraj
Areszt dla 21-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków
w środę, godzina 08:17 Region
Ta droga po przebudowie odciąży DW nr 835
We wtorek 26 września podpisano umowę na przebudowę drogi krajowej nr 74 na odcinku między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Remont blisko 9 km drogi pochłonie 119 mln zł. Przebudowa tego odcinka, wraz z planowaną budową obwodnicy Gorajca, pozwoli odciążyć drogę wojewódzką nr 835 na odcinku między Frampolem a Biłgorajem.
w środę, godzina 15:23 Biłgoraj
Pilne! Sanepid przekazał informacje o jakości wody
w sobotę, godzina 08:11 Biłgoraj
Policjanci w szkole
22 września 2023 Biłgoraj
Poszukiwania 31-latka zakończone
Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju prowadziła poszukiwania zaginionego mieszkańca Biłgoraja. Osoby mogące posiadać informacje na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o powiadomienie Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju osobiście lub pod numerem telefonu 47 815 20 10. Informacje można przekazać dzwoniąc na numer alarmowy 997/112 lub kontaktując się z najbliższą jednostką policji, także anonimowo.
w piątek, godzina 07:50 Tereszpol-Zaorenda
Biłgorajskie Zawody Rodzinne
w poniedziałek, godzina 12:13 Biłgoraj
Konkurs na dyrektora OIK rozstrzygnięty
w czwartek, godzina 11:12 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
W najbliższych dniach na mieszkańców powiatu biłgorajskiego czeka wiele wydarzeń. Od konferencji poświęconej wsparciu dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym, przez piknik historyczny w Brodziakach, po mobilne koncerty Orkiestry Dętej z Goraja wraz uczniami. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.
w czwartek, godzina 09:03 Powiat
Powstaną chodniki, ciągi piesze i ścieżki rowerowe
23 września 2023 Dereźnia
Kartoflaki u Dereźnianek
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl