Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.02.12 17:20 | aktualizacja: 2022.02.12 17:37

"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju

W sobotnie popołudnie 12 lutego, w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej w Biłgoraju zorganizowano spotkanie poświęcone sytuacji energetycznej i klimatycznej kraju. Udział w nim wzięli Beata Kempa, Janusz Kowalski oraz Marcin Romanowski. Chodzi m.in. o powstrzymanie wprowadzenia pakietu Fit for 55. - Ta walka będzie brutalna - mówiła europosłanka.
"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju
"Ta walka będzie brutalna" - konferencja o sytuacji energetycznej i klimatycznej w kraju

Konferencja rozpoczęła się w sobotę 12 lutego, o godz. 14, a zorganizowana została w Pawilonie Promocji Gospodarki Leśnej, należącym do Nadleśnictwa Biłgoraj. Na spotkanie zaprosili działacze Solidarnej Polski. Udział w wydarzeniu wzięli: europoseł Beata Kempa, wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz poseł na Sejm Janusz Kowalski. Obecny był również wicewojewoda Bolesław Gzik, a wszystkich gości powitał nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj Andrzej Borowiec.

Spotkanie poświęcono kwestii bezpieczeństwa energetycznego oraz sytuacji klimatycznej naszego kraju w kontekście nowych przepisów, które wprowadzane są w Unii Europejskiej.

Europoseł mówiła o tym, że nie ma zgody na wprowadzanie wszystkich regulacji, jakie są planowane w ramach najważniejszego pakietu regulacji klimatycznych, czyli Fit for 55 (Europejski Zielony Ład, zmierzający do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcia neutralności energetycznej do 2050 roku - przyp. red.). Nowe przepisy znacząco zwiększą koszty ponoszone przez państwa, co wpłynie a sytuację finansową każdego mieszkańca. Solidarna Polska już podjęła uchwałę, w której wzywa do wyjścia Polski z mechanizmów unijnej polityki klimatycznej.

- Musimy postawić tamę. Ta walka będzie brutalna. Ok, wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem, ale czas ma tu ogromne znaczenie. Przede wszystkim roztropność, w każdej polityce powinna być roztropność, w przeciwnym wypadku poniesiemy ogromne konsekwencje. Już mówi się, że tylko w sektorze leśnym może być o 400 tys. miejsc pracy mniej. A to przecież system naczyń połączonych. A gdzie energetyka, czy przemysł wydobywczy. To naprawdę poważne zagrożenie dla naszego kraju. Musimy myśleć odpowiedzialnie, ale też odpowiadać na brutalną politykę, bo jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze - mówiła Beata Kempa i zaznaczyła, że plany pozbawienia możliwości wydobywania surowców w naszym kraju są nie do przyjęcia, a takie prace są już zaawansowane. Wyjaśniła, że nie będzie to jedynie kwestia rachunków, ale to przełoży się również na wiele sfer, jak chociażby transport.

- Tych absurdów, z którymi walczymy jest zdecydowanie więcej. My prosimy tylko o jedno, o szacunek. Mamy zapóźnienia, to jasne, przez wiele lat żyliśmy pod takim a nie innym "zaborem", wiele lat pod dyktaturą, to się wiązało z decyzjami gospodarczymi, których skutki do dziś ponosimy. Startujemy z zupełnie innego pułapu, ale mamy pełne praw korzystać z tego, na czym nasz kraj stał - mówiła dalej parlamentarzystka.

Wspomniała również, że kolejnym zagrożeniem jest wprowadzana w całej UE inżynieria nowego człowieka, co jest zaprzeczeniem tradycji, kultury i religii dominujących w Polsce.

- Te rozwiązania będą dotyczyć nasz wszystkich. Jesteśmy jeszcze przedmurzem, widzimy bezsens wielu rozwiązań. Obecnie stosowane są różne naciski, by nam te rozwiązania narzucać - podsumowała Beata Kempa.

- Chcemy się spotykać z mieszkańcami i o tym wszystkim rozmawiać. Wszyscy dostrzegamy te zagrożenia, które unijna polityka klimatyczna niesie, a ona się jeszcze zaostrza. Już teraz ceny są bardzo wysokie, a raport PKO BP pokazuje, że sytuacja będzie się pogarszać, zwłaszcza dla mieszkańców takich regionów jak Biłgorajszczyzna - powiedział wiceminister Marcin Romanowski, podkreślając, że rozwiązaniem jest zawetowanie nowych rozwiązań klimatycznych. Niektóre z nich wymagają bowiem jednomyślności, a nasz kraj nie może zgodzić się na obciążenie astronomiczną kwotą rzędu 2,5 biliona zł. (takie koszty mielibyśmy ponieść do 2030 roku).

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
red. dodany
 
Odsłon: 5659
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
JKlemens   Dzisiaj w radio program I podano, że szacunkowy zysk elektrowni wytwarzających prąd w 2021 roku wyniósł ponad 4 miliardy zł. To co PiS-lamskie świnie kłamiecie, że Unia wprowadziła jakieś opłaty i że dlatego jest prąd drogi. Za te kłamstwa to powinno się was wysłać na Syberię a tam zmusić do 12 godzinnego dnia pracy o chlebie i wodzie. Wtedy może by do was dotarło, że obywatel to nie jest tylko siła robocza co powinna harować na wasze apanaże i płacić podatki, żeby sitwa miała co kraść.
14 lutego 2022
+6
-1
14 lutego 2022
+3
-1
JKlemens   Bo my normalni Polacy pochodzimy od Ewy i Adama, PiS-lamskie pachołki pochodzą od Kaczora chama. Cytat z Pana Tadeusza Mickiewicza.,,Co wpłynie na sytuację finansową każdego mieszkańca..." Masz nas światłych obywateli za durniów? Macierewicz zwany Głupim Antkiem jako minister zerwał umowę z firmą Airbus na helikoptery za co musieliśmy zapłacić 80 milionów zł kary. Dziobaty minister zafundował nam kopertowe wybory, które się nie odbyły. Koszt dla obywateli to ponad 75 miliony zł. Mieliście budować promy na które to Pinokio wydał 14 milionów zł. Zespawano stępkę, poświęcono ją i zrobiono zdjęcia. Po trzech latach stępka zardzewiała a stocznia chce ją sprzedać na złomowisko po 2 zł/kg. Ale żeby otrzymać te dwa zł to musi najpierw zatrudnić spawaczy i pociąć stępkę na mniejsze fragmenty. Zerwaliście umowę z Gazpromem, którą podpisał min. Pawlak no to teraz mamy gaz trzy razy droższy. O nowym człowieku mówisz? On już jest. Popatrz się w lustro. Zakłamana, tłusta facyjata, która nawet okiem nie mruknie cedząc same kłamstwa. Będą naprawiać Najjaśniejszą Rzeczpospolitą wybierzcie ich tylko na następną kadencję bo po to przyjechali do biłgorajskiego grajdoła. Zajmij się lepiej Mateuszem B.co wyłudził 0,5 miliona zł VAT-u. A może Długopis zdążył go już ułaskawić.
13 lutego 2022
+10
-3
Drakkar   Widziałeś billboard z żarówką?
12 lutego 2022
+10
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w poniedziałek, godzina 11:35 Biłgoraj
Kto zasiądzie w Radzie Powiatu?
Już wiadomo kto przez pięć najbliższych lat będzie zasiadał w Radzie Powiatu Biłgorajskiego. O mandat radnego ubiegało się 149 kandydatów reprezentujących 5 komitetów wyborczych.
w czwartek, godzina 14:07 Księżpol
Od poniedziałku kontrola szamb
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
Gwałtowne burze nad powiatem. Możliwy grad
w poniedziałek, godzina 11:15 Biłgoraj
Znamy skład Rady Miasta Biłgoraja
Podczas niedzielnych mieszkańcy Biłgoraja wybrali 21 radnych, którzy przez najbliższych 5 lat będą decydować o przyszłości miasta. Znamy oficjalne wyniki.
dzisiaj, 10:56 Biłgoraj
Wraca sezon na garażówki. Miejskie targowisko przy ulicy Jagiełły będzie tętnić życiem
w czwartek, godzina 08:32 Księżpol
Mieszkanka powiatu w konkursie Miss Polonia 2024
w poniedziałek, godzina 10:45 Biłgoraj
Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja
Znamy wyniki wyborów na burmistrza Biłgoraja. W drugiej turze, podobnie jak w 2018 roku, zmierzą się dotychczasowy włodarz Janusz Rosłan i Wojciech Gleń.
w środę, godzina 08:50 Frampol
Utrudnienia na DW nr 835. Rusza remont
w sobotę, godzina 16:32 Biłgoraj
Miłośnicy klasyków rozpoczynają sezon [NOWE ZDJĘCIA]
w środę, godzina 08:34 Roztocze
Powstaje dokumentacja projektowa nowych atrakcji turystycznych na Roztoczu
Roztoczański Park Narodowy rozstrzygnął przetarg na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dwóch nowych atrakcji turystycznych. Inwestycje, które mają być zrealizowane, mają na celu nie tylko wzbogacenie oferty turystycznej regionu, ale także podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie turystów do odkrywania i cieszenia się przyrodą.
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Drzewka czekają na chętnych
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Kompleks boisk sportowych za 4,5 mln zł otwarty [NOWE ZDJĘCIA]
w poniedziałek, godzina 07:13 Biłgoraj
Wyniki wyborów na wójta gminy Biłgoraj. Znamy skład nowej rady
Znane są już oficjalne wyniki wyborów w gminie Biłgoraj. O fotel wójta ubiegało się trzech kandydatów. Kto uzyskał najwięcej głosów?
dzisiaj, 08:57 Biłgoraj
Władze miasta chcą odzyskać ciepło ze ścieków
w czwartek, godzina 08:14 Biłgoraj
90-letni most do remontu. Będą objazdy
w poniedziałek, godzina 08:32 Biłgoraj
Wyniki wyborów z 66% obwodów w Biłgoraju. Będzie druga tura?
Trwa liczenie głosów oddanych w niedzielnym głosowaniu. Według wyników z 66,67% obwodów wybory na burmistrza Biłgoraja nie zostały rozstrzygnięte. Kto ma szansę na udział w drugiej turze?
w piątek, godzina 07:46 Biłgoraj
Drugie miejsce biłgorajskiego "Medyka"
dzisiaj, 08:24 Gliny
Tymczasowa organizacja ruchu w gminie Księżpol
we wtorek, godzina 13:37 Biłgoraj
Do sądu wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej
Jak informuje radca prawny Marek Błaszczak, pełnomocnik burmistrza Janusza Rosłana, do sądu w Biłgoraju wpłynął akt oskarżenia ws. afery banerowej.
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Jaka frekwencja w powiecie? [AKTUALIZACJA]
7 kwietnia 2024 Biłgoraj
Zgłoszenie o pożarze kościoła i szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl