Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualno?ć    Dodaj galerię    Zgło? temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2022.01.24 09:10

Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"

W artykule pt. Ponad połowa mieszkańców Biłgoraja postanowiła nie przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19 informowaliśmy o najnowszych statystykach dotyczących szczepień. Teraz do niezaszczepionych mieszkańców postanowił wystąpić burmistrz Janusz Rosłan. Przekona tym niechętnych do przyjęcia preparatu?
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić"

Szanowni Biłgorajanie, wszyscy, którzy mogą, ale nie chcą się zaszczepić, Z informacji płynących ze wszystkich mediów wynika, że piąta fala pandemii jest faktem i w najbliższym czasie można się spodziewać znacznego wzrostu zakażeń.

Według różnych prognoz liczba nowych zakażeń może wynosić od 60 do nawet 140 tysięcy dziennie, a to może oznaczać paraliż całego kraju. Od kilku miesięcy rząd przygotowuje nowe projekty ustaw mających na celu bardziej skuteczną walkę z pandemią, ale wszystkie są torpedowane przez posłów "antyszczepionkowców", na których informacje o setkach zgonów "covidowych", jakie mają miejsce każdego dnia, nie robią żadnego wrażenia.

Nie mając innych możliwości pozostaje mi tylko jeszcze raz prosić tych z Państwa, którzy do tej pory tego nie uczynili, aby podjęli decyzję o poddaniu się szczepieniom.

Wiedzą Państwo, że wielu z Państwa znajomych, w czasie kiedy nie było jeszcze szczepionek, bardzo ciężko przechorowało Covid-19. Wielu walkę z koronawirusem, w niewyobrażalnych męczarniach, niestety przegrało. W skali kraju mamy już ponad 103 tys. ofiar, czyli całkiem pokaźne miasto. Wiedzą Państwo również, że po przyjęciu szczepionek, przebieg choroby jest znacznie lżejszy, chory rzadko wymaga hospitalizacji, a przypadki śmiertelne zdarzają się prawie wyłącznie wtedy, gdy u chorego występują inne przewlekłe choroby. Fakt ten potwierdził również Prezydent Andrzej Duda, który dwukrotnie był zarażony wirusem Covid-19.

Chcę, żeby Państwo jeszcze raz przemyśleli problem czy należy się szczepić, czy nie oraz czy jest to tylko i wyłącznie indywidualną sprawą każdego z Państwa. Podejmując decyzję o zaszczepieniu się uznałem, że problem nie dotyczy wyłącznie "mnie", ale oddziałuje na wszystkich, z którymi każdego dnia przebywam i nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne (jak każdy lek), to i tak powinienem się zaszczepić, bo suma korzyści jest niewspółmierna do ewentualnych zagrożeń.

Tak jak nikt nie kwestionuje dzisiaj zasadności zakazu palenia papierosów w miejscu pracy, czy w miejscach publicznych ze względu na fakt, że dym może zaszkodzić innym, tak i osoba niezaszczepiona powinna mieć świadomość, że naraża na zakażenie nie tylko siebie, ale również innych. Jeśli nie czujemy obowiązku ratowania swojego życia lub obawiamy się skutków ubocznych szczepionek, to argumentem za zaszczepieniem się powinien być szacunek do innych ludzi.

Nie możemy nie myśleć też o ludziach chorych na inne choroby wymagające hospitalizacji. Ci, poprzez przekształcenie oddziałów specjalistycznych w oddziały "covidowe", zostali w znacznym stopniu pozbawieni możliwości leczenia, a tym samym skazani na cierpienie a nawet wcześniejszą śmierć. Tu trzeba wyraźnie powiedzieć, że za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponosi z jednej strony rząd, unikający podjęcia konkretnych decyzji, a z drugiej osoby uchylające się od szczepień.

Z pewnością nie każdy wie, że koszt utrzymania jednego "łóżka covidowego" to 2,5 tys. zł za dobę, pobyt pacjenta pod respiratorem to koszt ok. 5 tys. zł za dobę, a miesięczny koszt terapii aparaturą ECMO to ok. 1 mln zł. Oczywiście koszty mają tu najmniejsze znaczenie. Najważniejsze jest ludzkie życie i właśnie wyłącznie z tego powodu pozwalam sobie jeszcze raz prosić Państwa o przeanalizowanie wszystkich "za" i "przeciw" oraz podjęcie właściwej decyzji, zanim będzie za późno.

Janusz Rosłan

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Burmistrz namawia do szczepień: "Nawet jeśli szczepionka miałaby mieć skutki uboczne, to i tak powinienem się zaszczepić", 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3437
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Drakkar 
Populacja w naszym kraju w czasie pandemii zmniejszyła się o 200 tys. osób. Nie zgadzam się z tezą, że większość z tych zgonów została spowodowana covidem. Ludzie umierali głównie z powodu bałaganu w służbie zdrowia i administracyjnego blokowania chorym „niecovidowym dostępu do lekarzy mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raczak, kierownik II Katedry Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
https://www.zawszepomorze.pl/liczba-hospitalizacji-spadla-w-polsce-az-o-dwa-miliony-budzi-zdziwienie-i-niepokoj-lekarza
24 stycznia 2022
+23
-4
Ostatnio dodane komentarze
george   w izraelu odmawiaja sobie nawet tej pokazowej inscenizacji z placebo a czerwony Janusz dalej bedzie brnal z narracja lewakow
24 stycznia 2022
+9
-2
Drakkar  
Populacja w naszym kraju w czasie pandemii zmniejszyła się o 200 tys. osób. Nie zgadzam się z tezą, że większość z tych zgonów została spowodowana covidem. Ludzie umierali głównie z powodu bałaganu w służbie zdrowia i administracyjnego blokowania chorym „niecovidowym dostępu do lekarzy mówi prof. dr hab. n. med. Grzegorz Raczak, kierownik II Katedry Kardiologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
https://www.zawszepomorze.pl/liczba-hospitalizacji-spadla-w-polsce-az-o-dwa-miliony-budzi-zdziwienie-i-niepokoj-lekarza
24 stycznia 2022
+23
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:26 Biłgoraj
Nowy dyrektor MDK poszukiwany
Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora biłgorajskiego MDK. Jakie kryteria musi spełni kandydat ubiegający się o to stanowisko?
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Petycja ws uchwały antysmogowej. Jest zakaz używania kominków?
w piątek, godzina 14:39 Biłgoraj
Klasy patronackie pod kierunkiem firmy Karko
w niedzielę, godzina 20:02 Aleksandrów
30-lecie gminy Aleksandrów
30 lat temu powstała gmina Aleksandrów. Uroczyste obchody jubileuszu z udziałem władz samorządowych, zaproszonych gości i mieszkańców gminy zorganizowano w niedzielne popołudnie 15 maja na Polanie Dąbrowa.
dzisiaj, 09:36 Kraj
Dziś rozpoczyna się nabór. Od pierwszego dnia można zarobić ponad 4,5 tys. zł
10 maja 2022 Powiat
Nawet 5 tys. zł kary dla niezarejestrowanych zbieraczy runa leśnego
w niedzielę, godzina 17:35 Roztocze
Ultraroztocze 2022
Blisko 1000 zawodników z całego kraju wystartowało w tegorocznej, szóstej edycji "Ultraroztocza", która odbyła się w dniach 13-15 maja na terenie Roztocza Środkowego.
13 maja 2022 Babice
Zderzenie osobówki z ciągnikiem. Pasażerka zmarła w szpitalu
w czwartek, godzina 16:40 Biłgoraj
Czeki wręczone. Na realizację marzeń dostali od 500 zł do 2,5 tys. zł
w piątek, godzina 17:19 Biłgoraj
Strażacy świętowali. Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie
W piątek 20 maja, w Biłgoraju odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka połączone z jubileuszem 120-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Biłgoraju, 50-lecia utworzenia Zawodowej Straży Pożarnej w Biłgoraju i 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Wracają przymrozki, potem burze
w piątek, godzina 09:20 Powiat
Co? Gdzie? Kiedy?
w piątek, godzina 09:28 Biłgoraj
Już za tydzień powalczą o tytuł Miss Polonia. Wśród nich biłgorajanka
Na piątek 27 maja zaplanowano finał konkursu Miss Polonia. Właśnie poznaliśmy wszystkie kandydatki. O koronę i tytuł najpiękniejszej powalczy młoda mieszkanka Biłgoraja Sylwia Bober.
w środę, godzina 08:16 Obsza
Wystąpią na festiwalu w Kazimierzu?
we wtorek, godzina 08:47 Potok Górny
Nie będzie wody, ale tylko w dni robocze
6 maja 2022 Księżpol
Jubileusz "Biłgorajczyka" i koncert zespołu "Śląsk"
W piątkowe popołudnie 6 maja, w Majdanie Starym zorganizowano koncert znanego w całym kraju zespołu "Śląsk". Koncert odbył się w ramach obchodów jubileuszu 80-lecia Jana Kowala "Biłgorajczyka". Na wydarzenie zaprosili jubilat wspólnie z wójtem gminy Księżpol i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Księżpolu.
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
Stadionowy Cross Przeszkodowy
we wtorek, godzina 11:11 Radzięcin
Dzień Strażaka w gminie Frampol
8 maja 2022 Górecko Kościelne
Pierwsza pielgrzymka samorządowców powiatu biłgorajskiego
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip i proboszcz parafii w Górecku Kościelnym ks. Jarosław Kędra zaprosili do Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Górecku Kościelnym na I Pielgrzymkę Samorządowców i Sołtysów Powiatu Biłgorajskiego. Wydarzenie odbyło się w niedzielne południe 8 maja.
dzisiaj, 11:10 Biłgoraj
Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży - gdy się ją dzieli
14 maja 2022 Biłgoraj
Leśna remiza w Leśnictwie Wola
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl