Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:

Edytuj tekst

UWAGA!
Teraz możesz wysłać nam zdjęcie bezpośrednio z Twojego telefonu komórkowego.
Utwórz wiadomość MMS i wyślij na adres alert@bilgorajska.pl
(adres e-mail wpisz zamiast numeru telefonu nadawcy).
Dodaj zdjęcie:
Wybierz zdjęcie:
Wprowadź podpis zdjęcia:
Autor zdjęcia (podajemy gdy znamy):
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2021.04.30 08:05

Zasiłek na opiekę wydłużony do 9 maja

Jeśli szkoła, przedszkole lub żłobek po 25 kwietnia nadal nie będą zapewniać dziecku opieki z powodu Covid-19, to rodzic może otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Jest nowe rozporządzenie Rady Ministrów, które wydłuża okres korzystania ze świadczenia do 9 maja.
Zasiłek na opiekę wydłużony do 9 maja
Zasiłek na opiekę wydłużony do 9 maja

Rodzic może otrzymać zasiłek, gdy musi sam zająć się dzieckiem, bo placówka oświatowa jest zamknięta w związku z Covid-19 albo nie zapewnia dziecku opieki, bo z powodu pandemii działa w ograniczonym zakresie. Świadczenie przysługuje na opiekę nad dzieckiem poniżej 8 lat oraz starszym dzieckiem, jeśli ma odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności. Zasiłek nie należy się, jeśli potomkiem może zająć się drugi opiekun, np. rodzic, który korzysta z urlopu rodzicielskiego, wychowawczego lub jest bezrobotny.

Do wypłaty zasiłku potrzebne jest oświadczenie ubezpieczonego rodzica. Należy je przesłać pracodawcy lub zleceniodawcy. Rodzic, który prowadzi własną firmę, składa dokument w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych - może to zrobić przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Wzór oświadczenia jest na stronie internetowej ZUS (www.zus.pl).

Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Małgorzata Korba, regionalny rzeczn... dodany
 
Odsłon: 1481
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Treść komentarza:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
w sobotę, godzina 14:54 Tarnogród
Zielone światło dla budowy nowej obwodnicy
Wojewoda lubelski wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej dla budowy obwodnicy Tarnogrodu. Nowa trasa o długości blisko 6 km przebiegać będzie przez teren gminy Księżpol oraz miasta i gminy Tarnogród i ma na celu usprawnienie ruchu na drodze wojewódzkiej nr 835.
dzisiaj, 11:58 Goraj
33-latek kierował BMW mimo zakazu i po alkoholu
dzisiaj, 08:16 Biłgoraj
Zmiany w kierownictwie biura powiatowego ARiMR
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball