Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.04.25 09:38

Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany

Przejazd, z którego chętnie korzystali rowerzyści, przecinający torowisko w Woli Dużej, łączący tereny leśne, został zlikwidowany. Stało się to w marcu br. O powody tej decyzji zapytaliśmy Nadleśnictwo Biłgoraj.
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany

O całej sytuacji poinformował nas czytelnik portalu bilgorajska.pl. W drugiej połowie marca rozebrany został przejazd przez tory w Woli Dużej, z którego chętnie korzystali rowerzyści.

O wyjaśnienie powodów tych działań zwróciliśmy się do Nadleśnictwa Biłgoraj.

Okazuje się, że podstawą prawną było rozporządzenie ministra infrastruktury i rozwoju z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie (Dz. U. 2015 poz. 1744) w § 93, który stanowi, że: "w terminie 5 lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zarządca kolei zmieni kategorię przejazdu kolejowo-drogowego i dostosuje systemy zabezpieczenia ruchu na tym przejeździe do wymagań określonych w niniejszym rozporządzeniu, jeżeli zgodnie z przepisami § 7-10 przejazd kolejowo-drogowy powinien zostać zaliczony do kategorii innej niż dotychczasowa".

Co to konkretnie oznacza?

- Dotychczas Nadleśnictwo Biłgoraj przez wiele lat ponosiło koszty utrzymania przejazdu. Łączył on tereny leśne będące w posiadaniu naszej jednostki. Jednak w świetle wchodzących z 2020 r. przepisów dalsze utrzymywanie przejazdu jest zwyczajnie nieracjonalne i niekorzystne. W związku z tym, że obecny przejazd kolejowy nie może być nadal zaliczany do kategorii D, ponieważ droga, na której zlokalizowany jest przejazd jest drogą leśną natomiast te zaliczane do kategorii D muszą posiadać status drogi publicznej - jak np. drogi krajowe, wojewódzkie, powiatowe oraz gminne - tłumaczy Jan Kowal z Nadleśnictwa Biłgoraj i dodaje, że droga leśna nie jest traktowana wedle wyżej wymienionych przepisów jako droga publiczna.

Natomiast przeklasyfikowanie przejazdu z kategorii z D na kategorię F oznaczałoby konieczność zamontowania rogatek stałych, zamkniętych.

- W tym przypadku istniałaby konieczność dodatkowego zatrudnienia specjalnie przeszkolonego pracownika, który byłby stale zaangażowany w otwieranie takich rogatek oraz za ich monitorowanie. Dodatkowo na Nadleśnictwie ciążyłaby odpowiedzialność w razie wystąpienia jakiegokolwiek wypadku - mówi Jan Kowal.

Trzeba dodać, że Nadleśnictwo Biłgoraj nie jest podmiotem odpowiedzialnym oraz decyzyjnym w zakresie klasyfikacji kategorii dróg.

- Informacja o możliwości przejęcia w użytkowanie przejazdu kolejowo-drogowego w kategorii F w km 15,932 linii 66 Zwierzyniec Towarowy - Stalowa Wola Południe (km 103,187 linii 65 LHS) została na prośbę PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. Zakład Linii Kolejowych w Lublinie w dniu 11 listopada 2019 r. umieszczona na stronie Nadleśnictwa. Z ustalonych informacji wynika, że nie zgłosiły się osoby chętne do przejęcia odpowiedzialności za przejazd - podsumowuje Nadleśnictwo Biłgoraj.

Dodajmy, że podobny problem wystąpi również na drodze wiodącej na Obary. W tym przypadku nie bierze się pod uwagę zamknięcia przejazdu dla zwiedzających. Najprawdopodobniej będą prowadzone starania by trasa ta stała się drogą publiczną.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przejazd przez tory w Woli Dużej zlikwidowany, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 13997
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dziadek  Ajj bo ci rowerzyści to tylko po lasach jeżdżą i co gorsze robią zdjęcia masowej wycinki lasów więc tylko czekać jak szanowne nadleśnictwo wprowadzi całkowity zakaz wstępu do lasu do czasu usunięcia wszystkich drzew
25 kwietnia 2021
+43
-5
Grzegorz z Chetyna  Ojej, a jakież to ogromne koszty, ponosiło nadleśnictwo na utrzymanie tegoż przejazdu?
25 kwietnia 2021
+30
-5
JKlemens  PiS-lamska swołocz niedługo zlikwiduje wszystko co służy normalnemu obywatelowi. Fundusze będą tylko na 500+, na nierobów, dzieciorobów, na wyprawki, na samochody strażackie dla wieśniaków, żeby na PiS głosowali. No i żeby było trochę kasy, żeby było co ukraść.,,Nam się te pieniądze należały..." Gigantyczne porty lotnicze mają budować w Radomiu i pod Łodzią a forsy brak na przejazd. Oto są rządy towarzyszy szmaciaków. Na respiratorach i maseczkach towarzysz Szumowski okradł nas na miliony. Sasin utopił ponad 70 milionów na kopertowe wybory a na znak stopuprzed torami forsy brak. Minister Glinski vel Glina 100 milionów euro miał, żeby wspomóc hrabiego Czartoryskiego i zasilić jego konto a na przejazd brak. Niedługo będą wybory to was z hukiem wykopiemy kaprawa szumowino.
25 kwietnia 2021
+28
-7
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar  do JKlemens   Afera goni aferę, ale tamci jedli ośmiorniczki... Dlaczego wyborców PiS nic nie rusza?
https://natemat.pl/348483,dlaczego-wyborcow-pis-nie-ruszaja-afery
25 kwietnia 2021
+9
-2
Drakkar   Szanowni rowerzyści proszę o ostrożność w poruszaniu się ulicą Sienkiewicza gdzie został utworzony kontrapas dla rowerzystów.Otóż nasza lokalna milicja ma problem ze zrozumieniem ruchu rowerowego na tej ulicy i jazdę po kontrapasie od ulicy Piaskowej do ulicy Curie-Skłodowskiej uważa za nieprawidłową.
25 kwietnia 2021
+7
-4
JKlemens   PiS-lamska swołocz niedługo zlikwiduje wszystko co służy normalnemu obywatelowi. Fundusze będą tylko na 500+, na nierobów, dzieciorobów, na wyprawki, na samochody strażackie dla wieśniaków, żeby na PiS głosowali. No i żeby było trochę kasy, żeby było co ukraść.,,Nam się te pieniądze należały..." Gigantyczne porty lotnicze mają budować w Radomiu i pod Łodzią a forsy brak na przejazd. Oto są rządy towarzyszy szmaciaków. Na respiratorach i maseczkach towarzysz Szumowski okradł nas na miliony. Sasin utopił ponad 70 milionów na kopertowe wybory a na znak stopuprzed torami forsy brak. Minister Glinski vel Glina 100 milionów euro miał, żeby wspomóc hrabiego Czartoryskiego i zasilić jego konto a na przejazd brak. Niedługo będą wybory to was z hukiem wykopiemy kaprawa szumowino.
25 kwietnia 2021
+28
-7
Grzegorz z Chetyna   Ojej, a jakież to ogromne koszty, ponosiło nadleśnictwo na utrzymanie tegoż przejazdu?
25 kwietnia 2021
+30
-5
jackarr   Dla bezpieczeństwa niech zlikwidują i ten dojazd na obary. Przecież można sobie dojechać od Korytkowa Dużego
25 kwietnia 2021
+12
-3
dziadek   Ajj bo ci rowerzyści to tylko po lasach jeżdżą i co gorsze robią zdjęcia masowej wycinki lasów więc tylko czekać jak szanowne nadleśnictwo wprowadzi całkowity zakaz wstępu do lasu do czasu usunięcia wszystkich drzew
25 kwietnia 2021
+43
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 08:52 Smólsko
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja
W sobotni wieczór 1 maja, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o trwającej imprezie w jednej z remiz OSP. Funkcjonariusze sprawdzili informację. Okazało się, że bawi się ponad 100 osób.
w niedzielę, godzina 12:54 Biłgoraj
Śmiertelny wypadek na trasie 835. Zginął rowerzysta
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Biały daniel w okolicach biłgorajskich lasów
w niedzielę, godzina 13:39 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę 9 maja, po kilkumiesięcznej przerwie zorganizowana została biłgorajska wyprzedaż garażowa. Wzięło w niej udział kilkaset osób, chętnych do kupna i sprzedaży produktów.
2 maja 2021 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
5 maja 2021 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:19 Tarnogród
Odkrycia archeologiczne w Tarnogrodzie
Aktualnie na terenie miasta realizowane są roboty ziemne związane z wykonaniem inwestycji drogowej "Rozbudowa Drogi Wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km 90+490 do km 115+875 na odcinku Biłgoraj - granica województwa". Jak przekazał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków podczas prac dokonano wyjątkowego odkrycia.
w środę, godzina 09:18 Gmina Biłgoraj
Nie będzie wody
w piątek, godzina 08:05 Biegi górakie
Zawodnik Znicza mistrzem Polski
7 maja 2021 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
8 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi, który kierując volvo uderzył w wiatę, powodując śmierć dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie karany między innymi za pobicia i groźby, wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Zorganizują akcję w obronie lasu
w poniedziałek, godzina 10:03 Biłgoraj
Wikary skazany za czyny pedofilskie
6 maja 2021 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
7 maja 2021 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
w środę, godzina 13:25 Kraj
Luzowanie obostrzeń. Są zmiany w harmonogramie
8 maja 2021 Biłgoraj
Rocznica zakończenia II wojny światowej
Dziś, w sobotę, 8 maja przypada 76. rocznica zakończenia II wojny światowej. By upamiętnić tę wyjątkową datę w Biłgoraju zorganizowano uroczystości rocznicowe. Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie miało symboliczny charakter.
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
w piątek, godzina 13:39 Biłgoraj
Policjanci w przedszkolu
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 10:43 Gmina Obsza
Pobił swoją babcię. Kobieta zmarła, teraz grozi mu dożywocie
8 maja 2021 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany w centrum Biłgoraja
w piątek, godzina 10:50 Biłgoraj
Kolejny rok nie będzie Dni Biłgoraja
Decyzja już została podjęta. Święto miasta, które zwykle obchodziliśmy w czerwcu, również i w tym roku się nie odbędzie. Jakie są powody?
w środę, godzina 08:37 Tomaszów Lubelski
Nietrzeźwy 55-latek z gminy Biłgoraj sprawcą kolizji
w piątek, godzina 11:26 Lubelszczyzna
Spada liczba zakażeń SARS-CoV-2, poniżej 200 przypadków na Lubelszczyźnie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl