Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.04.21 08:09

Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

Zgodnie z Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Biłgoraja do końca 2020 roku odpady z pielęgnacji terenów zielonych można było umieszczać w workach koloru brązowego. Od 2021 roku odpady BIO powinny być przechowywane w brązowych pojemnikach. Rezygnacja z worków na rzecz pojemników była podyktowana dbałością o środowisko naturalne, ponieważ w skali roku mieszkańcy zużywali około 100 tysięcy brązowych worków!
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

W dalszym ciągu właściciele nieruchomości mogą przekazywać do odbioru dowolną ilość odpadów BIO, ale powinny one być przekazywane w brązowych pojemnikach. Każdy właściciel może posiadać dowolną liczbę pojemników na odpady BIO, w razie potrzeby należy się w nie zaopatrzyć we własnym zakresie. Trawę, liście, gałęzie bez dodatkowej opłaty można dostarczyć we własnym zakresie do tzw. Lamusowni, która znajduję się przy ul. Krzeszowskiej 65 B.

Przypominamy, że właściciele nieruchomości mają również możliwość kompostowania bioodpadów z pielęgnacji terenów zielonych w przydomowych kompostownikach. Właściciele nieruchomości, którzy kompostują odpady mogą być zwolnieni z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 2,50 zł od osoby miesięcznie.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1741
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
jja-ja   Wielu mieszkańców w tym miesiącu zostało niemile zaskoczonych, ponieważ przygotowane śmieci z ogrodu, jak zwykle o tej porze roku, nie zostały zabrane przez PGK Biłgoraj. Zadeklarowałam, że nie korzystam z kompostownika i płacę za śmieci drożej. ZA WSZYSTKIE ŚMIECI. Owszem mogę zakupić kolejne kosze na odpady biodegragowalne i ustawić szpaler jak na śmietniku lub na własny koszt wywieść do Lamusowni. Ale dlaczego przerzucane są na mnie koszty??? Odpady z ogrodu są specyficzne i cykliczne, a odbiór w workach jest najzwyklej wygodny i zużywa się tyle worków ile potrzeba, a nie robi się z domu śmietniska.
Zachęcam do lektury kosztów i częstotliwości odbioru w innych miastach. Z ogrodu zabierane są skoszona trawa, liście oraz gałęzie - OCZYWIŚCIE W WORKACH (dostarczanych przez firmę odbierającą) I BEZ OGRANICZEŃ.
Moje przygotowane worki oczekują w kolejce w pogoni za rozumem pomysłowego Dobromira, który wpadł na taki szalony pomysł, by nie odbierać śmieci w takiej postaci. Jak PGK jest niewydolne to należy poszukać innej firmy odbierającej odpady komunalne, a może mamy zjadać śmieci lub palić gałęzie w przydomowych ogródkach??
Poza tym każde utrudnienie w odbiorze śmieci spowoduje, że w lesie zaczniemy się znowu potykać o lodówki, opony itp. Ot ekologia.... pozdrawiam w oczekiwaniu na rozsądne rozwiązanie problemu.
21 kwietnia 2021
+5
-2
Drakkar   Rezygnacja z worków na rzecz pojemników była podyktowana dbałością o środowisko naturalne, ponieważ w skali roku mieszkańcy zużywali około 100 tysięcy brązowych worków!
Ale wciąż w użyciu są żółte i niebieskie worki,i to już środowisku nie szkodzi?
21 kwietnia 2021
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 08:52 Smólsko
Impreza w remizie na ponad 100 osób. Interweniowała policja
W sobotni wieczór 1 maja, do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o trwającej imprezie w jednej z remiz OSP. Funkcjonariusze sprawdzili informację. Okazało się, że bawi się ponad 100 osób.
dzisiaj, 07:20 Obsza
W drodze na festiwal w Kazimierzu
w niedzielę, godzina 12:54 Biłgoraj
Śmiertelny wypadek na trasie 835. Zginął rowerzysta
w niedzielę, godzina 13:39 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę 9 maja, po kilkumiesięcznej przerwie zorganizowana została biłgorajska wyprzedaż garażowa. Wzięło w niej udział kilkaset osób, chętnych do kupna i sprzedaży produktów.
w czwartek, godzina 08:09 Biłgoraj
Biały daniel w okolicach biłgorajskich lasów
2 maja 2021 Tereszpol
Trwa usuwanie skutków wichury [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 08:19 Tarnogród
Odkrycia archeologiczne w Tarnogrodzie
Aktualnie na terenie miasta realizowane są roboty ziemne związane z wykonaniem inwestycji drogowej "Rozbudowa Drogi Wojewódzkiej nr 835 Lublin - Wysokie - Biłgoraj - Sieniawa - Przeworsk - Kańczuga - Dynów - Grabownica Starzeńska od km 90+490 do km 115+875 na odcinku Biłgoraj - granica województwa". Jak przekazał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków podczas prac dokonano wyjątkowego odkrycia.
5 maja 2021 Biszcza
Śmiertelny wypadek w Biszczy. Zginęło dwóch mężczyzn [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:18 Gmina Biłgoraj
Nie będzie wody
7 maja 2021 Biłgoraj
Tymczasowy areszt dla 38-latka
8 lat pozbawienia wolności grozi 38-latkowi, który kierując volvo uderzył w wiatę, powodując śmierć dwóch mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Mężczyzna, który w przeszłości był wielokrotnie karany między innymi za pobicia i groźby, wczoraj usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.
w piątek, godzina 08:05 Biegi górakie
Zawodnik Znicza mistrzem Polski
w poniedziałek, godzina 10:03 Biłgoraj
Wikary skazany za czyny pedofilskie
6 maja 2021 Biłgoraj
Decyzja sądu w sprawie upadłości spółki Arion Szpitale
Sąd Rejonowy Lublin Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, IX Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2021 roku, ogłosił upadłość Arion Szpitale Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ze skutkiem na dzień 12 marca 2018 roku. Postanowienie jest nieprawomocne.
w czwartek, godzina 12:16 Biłgoraj
Zorganizują akcję w obronie lasu
7 maja 2021 Bukownica
Wypadek w lesie. Nie żyje 66-latek
8 maja 2021 Biłgoraj
Rocznica zakończenia II wojny światowej
Dziś, w sobotę, 8 maja przypada 76. rocznica zakończenia II wojny światowej. By upamiętnić tę wyjątkową datę w Biłgoraju zorganizowano uroczystości rocznicowe. Z uwagi na trwającą pandemię wydarzenie miało symboliczny charakter.
w środę, godzina 13:25 Kraj
Luzowanie obostrzeń. Są zmiany w harmonogramie
1 maja 2021 Dyle
Wypadek w Dylach. Pięć osób trafiło do szpitali, kierowca był pijany
30 kwietnia 2021 Biłgoraj
Nowy zastępca komendanta KP PSP w Biłgoraju
Lubelski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Grzegorz Alinowski w piątek 30 kwietnia wręczył akt powołania mł. bryg. Tomaszowi Koziołowi na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju.
w poniedziałek, godzina 10:43 Gmina Obsza
Pobił swoją babcię. Kobieta zmarła, teraz grozi mu dożywocie
w piątek, godzina 13:39 Biłgoraj
Policjanci w przedszkolu
w piątek, godzina 10:50 Biłgoraj
Kolejny rok nie będzie Dni Biłgoraja
Decyzja już została podjęta. Święto miasta, które zwykle obchodziliśmy w czerwcu, również i w tym roku się nie odbędzie. Jakie są powody?
8 maja 2021 Biłgoraj
Kompletnie pijany kierowca zatrzymany w centrum Biłgoraja
w środę, godzina 08:37 Tomaszów Lubelski
Nietrzeźwy 55-latek z gminy Biłgoraj sprawcą kolizji
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl