Do niecodziennej akcji zostali wezwani biłgorajscy strażacy w sobotnie popołudnie, 30 stycznia. W miejscowości Olchowiec na dachu budynku mieszkalnego znajdował się przysypany śniegiem orzeł bielik.

Jak relacjonuje mł. bryg. Alebert Kloc z KP PSP w Biłgoraju w sobotę, 30 stycznia biłgorajscy strażacy zostali wezwani do Olchowca, gdzie na dachu budynku mieszkalnego znajdował się przysypany śniegiem orzeł bielik.
Strażacy przy użyciu podnośnika koszowego zdjęli bielika i przekazali znajdującym się na miejscu zdarzenia ornitologom Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.
czytaj dalej ⇓ REKLAMA
- Słowa uznania i podziękowania należą się właścicielce posesji za zaangażowanie w ratowanie tego przepięknego ptaka - informuje mł. bryg. Kloc.
Bielik to gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych - myszołowów potocznie zwany orłem, choć nim nie jest. To największy ptak szponiasty północnej Europy.
KP PSP/Red.

Zarejestruj się
Zaloguj się



![Powiatowe Święto Policji [NOWE ZDJĘCIA]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-39287-095.jpg)

![Potańcówka pod gołym niebem [NOWE ZDJĘCIA]](https://bilgorajska.pl/mini-artykul-80-39296-080.jpg)









Redakcja telefon
Skrzynka alarmowa
Redakcja e-mail