Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2021.01.10 10:08

Burmistrz apeluje - nie wyrzucajmy odpadów domowych do ulicznych koszy

- Otrzymujemy liczne sygnały w sprawie niewłaściwego zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie miasta - mówi burmistrz Janusz Rosłan. Chodzi o to, że do koszy ulicznych trafiają odpady komunalne pochodzące od przedsiębiorstw, gospodarstw domowych, czy też ogródków działkowych. - Ponosimy coraz większe koszty za gospodarowanie odpadami, które dodatkowo obciążają budżet gminy - informuje włodarz.
Burmistrz apeluje - nie wyrzucajmy odpadów domowych do ulicznych koszy
Burmistrz apeluje - nie wyrzucajmy odpadów domowych do ulicznych koszy

W związku z tymi nieprawidłowościami burmistrz Biłgoraja postanowił wystosować do mieszkańców prośbę:

Przypominam i apeluję po raz kolejny do wszystkich mieszkańców miasta Biłgoraja, o prawidłowe postępowanie z odpadami.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wytworzone odpady powinny zostać zagospodarowane w następujący sposób:

 • Odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych - w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami odbierane są według określonego rocznego harmonogramu, przez firmę wyłonioną w przetargu, w okresie od kwietnia do października w zwiększonej częstotliwości;
 • Odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte opony, odzież, chemikalia i opakowania po chemikaliach pochodzące z gospodarstw domowych - w ramach gminnego systemu gospodarowania odpadami odbierane są według określonego rocznego harmonogramu, przez firmę wyłonioną w przetargu;
 • Odpady posegregowane zebrane w workach, odpady budowlane, styropian, odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony, odzież, chemikalia i opakowania po chemikaliach pochodzące z gospodarstw domowych - można dostarczyć własnym transportem do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych "LAMUSOWNIA" w Biłgoraju ul. Krzeszowska 65b.
 • Prowadzący działalność gospodarczą na terenie miasta, zobowiązani są do zawarcia umowy na odbiór i zagospodarowania odpadów przez uprawnioną firmę.
 • Dołóżmy wspólnie wszelkich starań, aby Biłgoraj był czystym i pięknym miastem!

  UM Biłgoraj/red.
  REKLAMA
  Oceń:
  0 głosów
  Burmistrz apeluje - nie wyrzucajmy odpadów domowych do ulicznych koszy, 0 out of 5 based on 0 ratings
  UM Biłgoraj/red. dodany
   
  Odsłon: 3075
  Dodaj zdjęcie

  Waszym zdaniem (5)

  Podaj login i hasło:
  Login:
  Hasło:
  Skomentuj na forum:
  Zarejestruj się
  Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
  Imie lub nazwa:
  Treść komentarza:
  Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
  Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
  Ostatnio dodane komentarze
  fala   Póki co to JA ponoszę większe koszty! Przecież płacę za to ciężkie pieniądze! a jak ludzie chcę wyrzucać do koszów miejskich to chyba dobrze robią?! czyż nie? Czy mają do lasu znowu wyrzucać? A ja wiem czemu się tak dzieje gdyż niby to płacimy za śmieci ale niestety PGK nie odbiera tego owego, i tak trzeba by jeszcze jeździć 2 razy w miesiącu i coś wozić na krzeszowską więc lepiej wyrzucić do miejskiego kosza. Dopóki pgk nie nauczy się zabierać wszystkiego nic z tego nie będzie
  12 stycznia 2021
  +8
  -1
  69   Apel o śmieci, apel do wandali, apel o dbanie o środowisko. Człowieku, jesteś burmistrzem, masz sprawować władzę w mieście a nie wystosowywać co chwilę apele. Co dalej będzie, apel jasnogórski?
  Jak nie umiesz zarządzać miastem to idź na emeryturę.
  10 stycznia 2021
  +10
  -6
  Drakkar  do JKlemens   Cztery sposoby wydawania pieniędzy.
  1.Własne pieniądze, na własne potrzeby np. obiad w restauracji. Szczególną uwagę przewiązujemy do tego, aby smacznie zjeść, ale nie wydać nadmiernie dużo pieniędzy.
  2.Własne pieniądze, na cudze potrzeby np. kupno prezentu dla przyjaciela. Staramy aby zakupiona przez nas rzeczy była maksymalnie tania kwestia jakości schodzi na drugi plan. Nie przywiązuje człowiek tak dużej uwagi do prezentów, niż do rzeczy które kupuje dla siebie.
  3.Cudze pieniądze, na własne potrzeby np. obiad płacony z firmowej karty kredytowej. Priorytetem w wyborze dania jest jego smak, bądź prestiż. W ogóle nie zastanawiamy się nad jego ceną im drożej, tym lepiej. Jesteśmy bardzo dokładni, aby dostać to, czego oczekujemy.
  4.Cudze pieniądze, na cudze potrzeby np. nauczyciel w państwowej szkole, lekarz zlecający drogie badania, urzędnik decydujący o wybudowaniu nowej drogi.
  Czwarty sposób wydawania pieniędzy jest najgorszy. Koszty utrzymania szpitali, szkół, uniwersytetów, urzędów są wysokie, a jakość niska bo osoba nimi zarządzająca wydaje cudze pieniądze, na cudze potrzeby. Zarządca nie przykłada wielkiej uwagi to tego, aby stosunek ceny do jakości był optymalny. Bo przecież urzędnik nie buduje drogi za własne pieniądze, a nauczyciel nie wydaje własnych pieniędzy na dzieci, które uczy.
  Oni wydają pieniądze podatników. W ten sposób uciekają one z systemu.
  10 stycznia 2021
  +5
  -5
  Drakkar  do JKlemens   Zastępca burmistrza w jakimś wywiadzie kiedyś powiedział że w Biłgoraju jest zarejestrowanych 3500 podmiotów gospodarczych
  Tu masz kilka większych
  https://www.bilgoraj.pl/page/43/firmy-produkcyjne.html
  Firmy płacą podatki między innymi od nieruchomości.Pomyśl ile kasy do budżetu miasta odprowadza kilka największych takich jak Brw,Model,Polskone,Ambra dodaj do tego mieszkańców którzy muszą płacić takie durnoty jak podatek od psa czy podatek za garaż.Ale jak się okazuje wciąż brakuje.
  http://bilgoraj.com.pl/jest-budzet-miasta-bilgoraj-na-2021-rok-o-szczegolach-mowi-skarbnik-miasta-roma-zuk-audio,,4,11,11,1,26418,n.html
  10 stycznia 2021
  +5
  -5
  JKlemens   Człowieku nie płacz, że ponosisz jakieś koszty. Ile można wrzucić do kosza na śmieci na ulicy? Przecież jak ktoś wrzuci opakowanie po papierosach czy peta to ma go nie wrzucać i zanieść do domu i tam go zapakować w worek? Ja podejrzewam, że burmistrz za długo sprawuje swój urząd i powoli traci kontakt z rzeczywistością. Ja twierdzę, że jemu pieniędzy nie brakuje a wręcz ma tych pieniędzy o wiele za dużo. Wystarczy popatrzeć na zrewitalizowany plac przed ratuszem. Przy parkingach zamontowane zostały stalowe, pionowe szyny mające ograniczać wjazd samochodu bliżej chodnika. Widziałem już dwa uszkodzone zderzaki samochodów, bo kierujący nie wyczuwa od nich odległości. A wystarczyło zamontować obrzeże trawnikowe 5-10 cm powyżej poziomu chodnika i było by o wiele taniej, no i po paru latach nie trzeba by było patrzeć na skorodowane szyny. W jakim mieście widzieli miejskie urzędasy takie szyny? Co im do łbów wali, że realizują takie pomysły? A może oni coś biorą albo wąchają? I podstawowe pytanie: Skąd burmistrz na stanowiska bierze takich durniów?
  10 stycznia 2021
  +15
  -7
  Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
  reklama
  reklama
  REKLAMA
  REKLAMA

  Najpopularniejsze

  Przeczytaj również

  Ostatnie komentarze

  REKLAMA
  REKLAMA
  we wtorek, godzina 12:12 Biłgoraj
  Odśnieżanie to obowiązek
  Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
  w środę, godzina 19:33 Biłgoraj
  Zmarła Stanisława Dzikoń
  w czwartek, godzina 12:15 Tarnogród
  Wjechała w naczepę ciężarówki
  we wtorek, godzina 10:00 Biłgoraj
  Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
  Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
  dzisiaj, 08:08 Łukowa
  Międzynarodowy sukces kolędniczy Mai
  dzisiaj, 10:04 Lubelszczyzna
  Jesteś studentem? Postaraj się o stypendium marszałka
  16 stycznia 2021 Biłgoraj
  Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
  Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
  w czwartek, godzina 09:44 Biłgoraj/Aleksandrów
  Dwa pożary domów. Paliło się w kuchni i kotłowni
  dzisiaj, 11:36 Lubelszczyzna
  11 nowych zakażeń, 12 ozdrowieńców i 1 zgon
  11 stycznia 2021 Żurawnica
  42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
  Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
  dzisiaj, 09:01 Gmina Biłgoraj
  Laureaci wojewódzkiego konkursu w Poniatowej
  w piątek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
  Zmarły 4 osoby z powiatu, jedna na COVID-19
  10 stycznia 2021 Goraj
  Gorajski kalendarz w stylu glamour
  Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
  we wtorek, godzina 08:36 Biłgoraj
  Darmowy posiłek w jednej z biłgorajskich restauracji
  w piątek, godzina 11:38 Kraj
  Będzie mniej zaszczepionych niż zakładano
  11 stycznia 2021 Biłgoraj
  Dziś rozpoczynają się badania przesiewowe nauczycieli
  Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informujemy, że od poniedziałku, 11 stycznia, aż do piątku, 15 stycznia, na terenie województwa lubelskiego, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 wśród nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych.
  w czwartek, godzina 08:16 Biłgoraj
  Twój piec w rządowej ewidencji CEEB
  w piątek, godzina 07:55 Biłgoraj
  Czyja zguba?
  dzisiaj, 20:05 Biłgoraj
  W 158. rocznicę powstania styczniowego
  W sobotnie popołudnie, 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy powstania styczniowego.
  16 stycznia 2021 Różaniec
  Szczeniaki czekają na swoje rodziny
  15 stycznia 2021 Biłgoraj
  Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
   
  telRedakcja telefon

  533 188 100

  alarmSkrzynka alarmowa

  alert@bilgorajska.pl

  emailRedakcja e-mail

  redakcja@bilgorajska.pl

  Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl