Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA JÓZEFÓW
2020.11.04 09:18

Powiatowe inwestycje drogowe

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zostaną ukończone 2 kolejne odcinki dróg powiatowych w gminie Józefów, tj. na trasie: Szopowe - Górniki - Stanisławów (nr 2948L) oraz Długi Kąt - Krasnobród (nr 2949L). Ich łączna długość to ponad 12,5 km, a kwota inwestycji przekracza 6 mln zł i jest dofinansowana z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych.
Powiatowe inwestycje drogowe
Powiatowe inwestycje drogowe

Pierwszy z odcinków stanowi dojazd nie tylko do instytucji publicznych, ale także do jedynego w naszym regionie stoku narciarskiego, w miejscowości Szopowe. Przez wielu uważany za najlepszy do nauki jazdy na nartach i desce snowboardowej. Do odwiedzenia tej części powiatu przez turystów zachęca również możliwość spacerów po Górze Młynarce, gdzie widoczna jest przepiękna panorama Roztocza i niezwykły widok na Roztoczański Park Narodowy. Natomiast drugi odcinek przecina Wschodni Szlak Rowerowy Roztocza Uznany przez "National Geographic" za trzeci najbardziej interesujący szlak rowerowy w Polsce. Biegnie wzdłuż osi Roztocza od Kraśnika do Lwowa. W polskiej części z Kraśnika do Hrebennego - 187 km i prowadzi przez najciekawsze przyrodniczo, krajobrazowo i kulturowo miejsca Roztocza.

- Dalsze pozostawianie tych terenów samym sobie nie wchodził w grę, ponieważ należą one do strategicznych pod względem rozwoju branży turystycznej w tej części naszego powiatu - zauważa Andrzej Szarlip starosta Biłgorajski. - Realizacja naszej kolejnej w roku 2020 inwestycji drogowej nie byłaby możliwa, gdyby nie owocna współpraca z Wojewodą Lubelskim a przez niego z rządem, który dostrzega potrzebę prowadzenia polityki zrównoważonego rozwoju w całym kraju. Dzięki takiemu podejściu coraz wyraźniej możemy zauważyć zmiany, które dokonują się w ostatnich latach, zwłaszcza jeśli chodzi o poprawę dostępności komunikacyjnej mieszkańców małych miejscowości. Dlatego bardzo się cieszę, że przebudowy dróg w naszym powiecie są realizowane na terenach, które naprawdę tego potrzebują. I często nie chodzi tu o poprawę wyłącznie komfortu życia, ale zapewnienie podstawowych potrzeb, takich jak : bezpieczeństwo w drodze do pracy, szkoły, jednostek kultury, czy placówek opieki zdrowotnej. Każdy mieszkaniec jest dla nas ważny - bez względu na to, czy mieszka w mieście, na wsi, czy kolonii liczącej kilka domów. Wszyscy mają prawo do tych elementarnych, ale jakże koniecznych do normalnego życia aspektów - podkreśla starosta

- Głównym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa w południowej części naszego powiatu - zaznacza Maria Góralska dyrektor ZDP w Biłgoraju. - W miejscowości Szopowe wreszcie powstanie chodnik z dopuszczeniem jazdy na rowerze a w Górnikach i Stanisławowie już istniejące zostaną wyremontowane i wydłużone - w sumie to prawie 5 km nowej nawierzchni. Dodatkowo zostanie wzmocnione bezpieczeństwo dzieci przy szkole podstawowej w Stanisławowie przez wykonanie pasów akustycznych na dojazdach do przejść dla pieszych oraz ograniczenie prędkości do 40km/h. Standardem przy przebudowach jest także poprawa geometrii i zabezpieczenie miejsc szczególnie niebezpiecznych, takich jak zakręty, czy wzniesienia - dodaje dyrektor.

Nadzieję na przyspieszenie rozwoju gospodarczego całej gminy jak również powiatu zauważa Henryk Paska radny Rady Powiatu w Biłgoraju - Wierzę, że poprawę w jakości przemieszczania się zwłaszcza przez małe miejscowości powiatu biłgorajskiego zauważą również inwestorzy szukający potencjału do rozwoju nie tylko w branży turystycznej, ale również spożywczej. Nie od dziś wiemy, że nasza żywność należy do najzdrowszej a uprawy do najbardziej ekologicznych w Polsce a nawet Europie Środkowo - Wschodniej. Nie możemy zaprzepaścić takiej szansy i zrobimy wszystko, aby na tego typu inwestycjach skorzystali również nasi rolnicy - podsumowuje Radny.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: PBI Infrastruktura SA Kraśnik i PBI WMB Sp. z o.o. Sandomierz a umowę z wykonawcą robót podpisana została podpisana dnia 18 czerwca 2020 roku.

Starostwo Powiatowe
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Powiatowe inwestycje drogowe, 0 out of 5 based on 0 ratings
Starostwo Powiatowe dodany
 
Odsłon: 2838
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 12:12 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
w niedzielę, godzina 10:46 Lubelszczyzna
Dziś oblodzone drogi, jutro zamiecie śnieżne
w środę, godzina 19:33 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
we wtorek, godzina 10:00 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
w niedzielę, godzina 11:18 Lubelszczyzna
Nawet 52 tysiące złotych na rozpoczęcie działalności
w niedzielę, godzina 11:25 Lubelszczyzna
Ponad 4,6 tys. zakażeń w kraju
16 stycznia 2021 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w czwartek, godzina 12:15 Tarnogród
Wjechała w naczepę ciężarówki
w czwartek, godzina 09:44 Biłgoraj/Aleksandrów
Dwa pożary domów. Paliło się w kuchni i kotłowni
11 stycznia 2021 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w niedzielę, godzina 09:14 Księżpol
Pół miliona zł na wyposażenie ośrodka kultury
we wtorek, godzina 08:36 Biłgoraj
Darmowy posiłek w jednej z biłgorajskich restauracji
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
w sobotę, godzina 08:08 Łukowa
Międzynarodowy sukces kolędniczy Mai
w piątek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Zmarły 4 osoby z powiatu, jedna na COVID-19
11 stycznia 2021 Biłgoraj
Dziś rozpoczynają się badania przesiewowe nauczycieli
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informujemy, że od poniedziałku, 11 stycznia, aż do piątku, 15 stycznia, na terenie województwa lubelskiego, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 wśród nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych.
w czwartek, godzina 08:16 Biłgoraj
Twój piec w rządowej ewidencji CEEB
16 stycznia 2021 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
w sobotę, godzina 20:05 Biłgoraj
W 158. rocznicę powstania styczniowego
W sobotnie popołudnie, 23 stycznia, w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy powstania styczniowego. - Walka była przegrana, ale historycy twierdzą, że bez tego zrywu Polska by się tak nie odrodziła, że nie mielibyśmy takiej tożsamości narodowej jaką zyskaliśmy - mówił podczas mszy św. ks. proboszcz Witold Batycki.
15 stycznia 2021 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
w niedzielę, godzina 07:20 Józefów
Książki ze smakiem i zimowe ilustracje
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl