Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
DIECEZJA ZAMOJSKO - LUBACZOWSKA
2020.10.26 10:14 | aktualizacja: 2020.10.26 10:16

Nie policzyli wiernych

W niedzielę, 18 października, miało odbyć się tradycyjne liczenie wiernych na terenie diecezji zamojsko - lubaczowskiej. Nie poznamy jednak statystyk. Badanie praktyk religijnych zostało odwołane. Dlaczego?
Nie policzyli wiernych
Nie policzyli wiernych

Od wielu lat, każdego roku, jesienią w kościołach naszej diecezji odbywa się liczenie wiernych z podziałem na osoby uczestniczące we mszy oraz uczestniczące we mszy i przyjmują komunię św.

Właśnie na tej podstawie opracowywane są statystyki, które mówią o religijności Polaków. Po kilku miesiącach od liczenia Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego publikuje wyniki. W tym roku taka akcja miała odbyć się w niedzielę, 18 października. Niestety sytuacja epidemiologiczna zmusiła do zmiany planów.

- W trosce o zdrowie i życie wiernych, w kontekście ogłoszonych kolejnych obostrzeń epidemicznych, dotyczących zgromadzeń liturgicznych, w uzgodnieniu z Jego Ekscelencją Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski, informuję, iż zaplanowane na niedzielę, 18 października 2020 r. liczenie wiernych nie odbędzie się. O decyzji został poinformowany Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego - przekazał ks. dr. Jarosław Mrówczyński, zastępca sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski.

Na razie nie ma informacji i ewentualnym przesunięciu terminu liczenia wiernych.

Jednocześnie przypominamy, że obowiązuje dekret biskupa o dyspensie od uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta nakazane. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Dyspensa od uczestnictw we mszach św..

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Nie policzyli wiernych, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3274
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd  do Drakkar   Drzemałeś na historii? Jak już nowoczesne komuszki dorwą się do władzy schronienia nie znajdziesz w szpitalu tylko jak zwykle w Kościele.
26 października 2020
+4
-3
LBL   xD, Jakoś koronawirus nie przeszkadza im w normalnej pracy i zachęcaniu do uczestnictwa w mszach, a tu nivy problem z policzeniem ;)
.
Wiadomo o co chodzi, ludzi znacznie ubyło w kościołach i wstyd im podawać tak niskie liczby, poczekają, aż ludzi wrócą do kościołów, ... jeśli wrócą.
.
Jak to klasyk powiedział:
"trzeba anulować, bo przegramy".
26 października 2020
+12
-7
Drakkar   Z każdym rokiem mniej owieczek do golenia?
Nowoczesne szpitale a nie kościoły.
26 października 2020
+10
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
dzisiaj, 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
dzisiaj, 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
dzisiaj, 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
dzisiaj, 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
w piątek, godzina 11:31 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
w piątek, godzina 09:36 Powiat
Ciężarówka w rowie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
dzisiaj, 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
dzisiaj, 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
Trwają prace budowlane związane z realizacją projektu pn. "Rewitalizacja w gminie Tarnogród" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014 - 2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura społeczna, Działanie 13.3. Rewitalizacja obszarów wiejskich, na podstawie Umowy nr RPLU.13.03.00-06-0021/17-00 z Województwem Lubelskim z dnia 19.12.2018 r.
dzisiaj, 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
26 listopada 2020 Biłgoraj
W Biłgoraju odbywają się mistrzostwa kraju w podnoszeniu ciężarów
W Biłgoraju odbywa wydarzenie sportowe o ogólnokrajowym zasięgu - Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Impreza została zorganizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, potrwa do najbliższej niedzieli. Ze względu na obostrzenia dotyczące możliwości udziału publiczności wydarzenie będzie transmitowane.
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl