Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.10.17 08:57

Tak będzie wyglądał skwer

Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
Tak będzie wyglądał skwer
Tak będzie wyglądał skwer

Przedmiotem inwestycji jest modernizacja skweru położonego pomiędzy ul. 3 Maja, a ul. Zamojską w Biłgoraju. Obszar opracowania obejmuje przyległe bezpośrednio do skweru chodniki przy ul. Zamojskiej, ul. 3 maja i ul. T. Kościuszki, inwestycja obejmuje też przebudowę układu komunikacyjnego parku, wymianę nawierzchni, budowę oświetlenia terenu, wyposażenie parku w nowe ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Celem inwestycji jest podniesienie atrakcyjności parku, poprawa komunikacji pieszych, stworzenie przestrzeni publicznej sprzyjającej rozwojowi kontaktów społecznych i wypoczynkowi. W ramach zadania przewiduje się m.in.: wytyczenie prowadzonych robót, roboty ziemne, ścinanie, karczowanie pni drzew i krzewów, roboty rozbiórkowe, budowę nawierzchni ciągów komunikacyjnych, placu, schodów i pochylni, budowę elementów małej architektury (kwietniki, siedziska, ławki, murki oporowe, schody, pochylnie, kosze uliczne, stojaki na rowery), budowę oświetlenia parkowego i podświetlenie pomnika, przeniesienie obelisku Józefa Piłsudskiego, roboty urządzenia zieleni i wykończeniowe.

Przebudowa skweru będzie kosztować 836 tys. zł, a wykonawca został wybrany jeszcze pod koniec sierpnia. Podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja dyskutowano o założeniach inwestycji.

- Chodziło o to, by zharmonizować układ architektoniczny z pobliskim zagospodarowaniem kościoła, ale też z placem przed Urzędem Miasta - mówił kierownik referatu inwestycji Jerzy Sosnowski. Dodał, że elementy granitowe będą miały grubość 8 cm, czyli podobnie jak przed magistratem. Sam koszt wykonania tylko tej części robót to ok. pół mln zł. Chodnik od ul. 3 Maja będzie z kostki brukowej betonowej w kolorze oliwkowym. Oświetlenie będzie podobne do tego, jakie znajduje się w Parku Solidarności (podobne oprawy i słupy).

Radny Wojciech Gleń pytał o grubość wykorzystanego granitu, zastanawiał się, czy nie ma możliwości zastosowania cieńszego materiału, ze względu na brak w tym miejscu ruchu kołowego, a jedynie ruch pieszy i rowerowy. Jerzy Sosnowski odpowiadał, że po tych elementach będą poruszać się także maszyny komunalne takie jak ciągniki, więc warto zrobić to fachowo, by efekt był trwalszy. Radny Łukasz Pracoń pytał za to o pobliskie przejście dla pieszych. - W tym zakresie nie ma modernizacji przejścia, ale trzeba będzie o tym pomyśleć, jednak już jako oddzielne zadanie - dodał Sosnowski.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Tak będzie wyglądał skwer, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 12141
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (6)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
fala   Zobaczcie historyczne zdjęcia placu wolności na google maps, albo geoportal chyba lepsza jakość później porównacie czy jest więcej zieleni czy mniej. Druga sprawa nie rozumiem donic na placu wolności po co? Przecież wyszła drożyzna! nie dość że donice zasłaniają granit to trzeba było robić to coś metalowe spawać i walić do środka ziemię? nie można było w tych miejscach nie granitować tylko uzupełnić roślinnością? z przodu nie jest potrzebne tyle betonu bo i tak nie będzie wieców, imprez, parkingu, więc po co? No ale to moje zdanie pewnie się większości podobało.
18 października 2020
+4
-3
Drakkar  do JKlemens   Ten most to chyba już zabytek nie do ruszenia.
Jedno trzeba mu przyznać,pełni doskonałą rolę spowalniacza na długiej Lubelskiej.Bez niego to pewnie niejeden wcisnął by gaz w podłogę aż do Jana Pawła.
Inna rzecz to pewnie utrzymanie ronda w kwiatkach pewnie cos kosztuje.
Tu masz rondo z Tomaszowa Lubelskiego.Facet z kosiarka i nozycami lub sekatorem pewnie jest tanszy.
https://www.google.pl/maps/@50.4564942,23.4048582,3a,75y,354.52h,81.89t/data=!3m6!1e1!3m4!1szpurNA48ruaJPsjWOtbd3Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
Ale że aż prokuratorem straszysz...
18 października 2020
+2
-1
JKlemens   A może wreszcie burmistrz wraz z tą radą nieudaczników zajmie się budową mostu na ul. Lubelskiej. Most zbudowano zaraz po I wojnie światowej i do dziś nikt nie zajął się jego przebudową. Forsa idzie na kwiatki na rondach, na skwery itd itd. Wiadomo kwiatki zgniją i nawet prokurator nie dojdzie jaki przewał zrobiono na kilkakrotnym sadzeniu kwiatków w ciągu roku. Ale dotąd wiadro wodę nosi aż ucho się urwie. Już niedługo prokurator zajmie się przekrętami na kwiatkach.
18 października 2020
+5
-8
Drakkar   Jak wam zabraknie pieniedzy w budzecie to prponuje przejsc sie na ten skwerek i podziwiać.
Mieszkańcom Biłgoraja przypominam iz radny skrok przebąkiwał cos o podwyżce podatków od nieruchomości.
17 października 2020
+7
-5
Grzegorz z Chetyna   A czy będzie siedziała na ławce ta pani w szpilkach???
17 października 2020
+10
-6
w...   Tak to na pewno nie będzie wyglądało. Na zdjeciach sami młodzi ludzie. Biłgoraj miasto emerytów...
17 października 2020
+7
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
17 października 2020 Biłgoraj
Tak będzie wyglądał skwer
Już wybrany został wykonawca inwestycji polegającej na przebudowie skweru usytuowanego na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i ul. Kościuszki w Biłgoraju. Jak będzie wyglądał po zakończeniu zadania?
w środę, godzina 13:57 Biłgoraj
15-latek wymusił pierwszeństwo. Ciężarna trafiła do szpitala
w czwartek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
Absolutny rekord zakażeń. Na Lubelszczyźnie potwierdzono 1700 nowych przypadków
18 października 2020 Różaniec
Wojewódzki Dzień Pola w Różańcu
W niedzielę, 18 października w Zespole Szkół Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Różańcu zorganizowano IV Wojewódzki Dzień Pola pod hasłem "Lubelszczyzna spichlerzem Polski". Wydarzeniu towarzyszyła konferencja pt. "Konwencja BIO gwarantem zdrowej żywności oraz opłacalności produkcji roślinnej".
w czwartek, godzina 09:22 Sól
29-latek spadł z rusztowania
we wtorek, godzina 08:52 Biłgoraj
Jutro protest kobiet w Biłgoraju
15 października 2020 Kraj
Powrót obostrzeń. Nauczanie hybrydowe w szkołach średnich
W zależności od rozwoju sytuacji rząd na bieżąco będzie reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. - Wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków - podkreślał podczas czwartkowej konferencji premier Morawiecki. Co zmieni się od najbliższej soboty? M.in. funkcjonowanie punktów gastronomicznych, działalność basenów i siłowni, a także maksymalna liczba uczestników zgromadzeń publicznych.
20 października 2020 Biłgoraj
Daniel zginął w poniedziałkowym wypadku. Ruszyła zbiórka pieniędzy
we wtorek, godzina 11:12 Lubelszczyzna
310 aktywnych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 w powiecie
16 października 2020 Biłgoraj
Respirator przekazany
W piątek, 16 października do biłgorajskiego szpitala trafił respirator zakupiony ze środków zgromadzonych podczas zbiórki, zorganizowanej z inicjatywy Grupy "Widzialna Ręka Biłgoraj i okolice" i Centrum Rozwoju Wolontariatu przy Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.
w sobotę, godzina 11:16 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja z apelem do mieszkańców
w środę, godzina 11:10 Lubelszczyzna
700 nowych przypadków koronawirusa na Lubelszczyźnie, zmarły 22 osoby
w środę, godzina 17:05 Biłgoraj
W Biłgoraju protestowały setki osób
W środowe popołudnie, 28 października, zorganizowany został strajk kobiet. Uczestnicy chcieli wyrazić swoje niezadowolenie z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Strajk polegał na wspólnym spacerze przez miasto. W wydarzeniu wzięły udział setki osób.
w czwartek, godzina 09:04 Goraj
Z dożywotnim zakazem i kompletnie pijany kierował ciągnikiem
we wtorek, godzina 08:26 Biłgoraj
Starosta podziękował policjantowi, który uratował 3-latkę
w środę, godzina 09:03 Biłgoraj
W szpitalu zaczyna brakować personelu, oddział zakaźny pęka w szwach
Biłgorajski szpital jest już w bardzo trudnej sytuacji. Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 znacznie ograniczona jest liczba personelu. Wszystkie łóżka dla pacjentów z COVID-19 są obecnie zajęte. Jak informuje dyrektor Kwiatkowski konieczne będzie wstrzymywanie przyjęć planowych.
w niedzielę, godzina 11:13 Powiat
W izolacji domowej zmarła kobieta chora na COVID-19
w sobotę, godzina 10:04 Biłgoraj
Konsultacje społeczne PKP PLK S.A. dotyczące m.in. planowanej linii kolejowej Szastarka - Biłgoraj
19 października 2020 Biłgoraj
26-latek zginął w wypadku na drodze Biłgoraj - Smólsko [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, 19 października, tuż za Biłgorajem, na drodze w kierunku Smólska. Niestety jest to wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Są utrudnienia w ruchu.
w poniedziałek, godzina 15:52 Biłgoraj
Możliwe utrudnienia w ruchu w związku z protestami
21 października 2020 Kraj
Cmentarze będą zamknięte? Jest decyzja
23 października 2020 Biłgoraj
Rewitalizacja centrum Biłgoraja - prace zakończone
W połowie bieżącego tygodnia dokonano odbioru technicznego zadania polegającego na rewitalizacji Placu Wolności w Biłgoraju. Inwestycja pochłonęła 20 mln zł. Mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego terenu już za kilka dni.
w poniedziałek, godzina 11:17 Lubelszczyzna
70 nowych przypadków zakażenia w powiecie, zmarły dwie osoby z tego terenu
w sobotę, godzina 12:40 Biłgoraj
Przeciwnicy zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej protestują
23 października 2020 Kraj
Cała Polska w czerwonej strefie - daleko idące ograniczenia w każdej sferze
Już od jutra, czyli soboty 24 października, wejdą w życie nowe obostrzenia, związane z walką z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zasady, które będą obowiązywać na terenie całego kraju przedstawił premier Mateusz Morawiecki. Lokale gastronomiczne mają zostać zamknięte, młodzież nie będzie mogła wychodzić bez osoby dorosłej. Zakaz obejmie też wszelkie zebrania i spotkania powyżej 5 osób.
w czwartek, godzina 08:52 Łukowa
Łukowskie "Powązki" odnawiane i zabezpieczane przed zniszczeniem
w czwartek, godzina 08:32 Józefów
Na pomoc potrzebującym w dobie pandemii
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl