Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
W ostatniej chwili uratowali 58-latkę
Wypadek, samobójstwo, czy zabójstwo?
136km/h przez wieś
Zderzenie osobówki z motocyklistą [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Więcej za staż
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT Staże w 2010 roku
2010.04.27 19:46

Więcej za staż

Osoby odbywające staż od 1 stycznia 2010 roku otrzymają stypendium w wysokości 860,40 zł brutto miesięcznie.

Staż mogą odbywać osoby, które są zarejestrowane jako osoby bezrobotne we właściwym dla swojego miejsca zameldowania Urzędzie Pracy. Ponadto kandydat na staż powinien zostać zakwalifikowany do jednej z grup: bezrobotni do 25 roku życia; bezrobotni, którzy nie ukończyli 27 lat i nie minęło 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej; bezrobotni długotrwale; bezrobotne kobiety, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka; bezrobotni powyżej 50 roku życia; bezrobotni bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego; bezrobotni samotnie wychowujący co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia; bezrobotni, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia oraz bezrobotni niepełnosprawni.
Osoba, która spełni co najmniej jeden z powyższych warunków i zostanie skierowana na staż, może liczyć na to, że w tym roku otrzyma stypendium w wysokości 740,96 zł netto miesięcznie. Zmiana wysokości stypendium wynika z kolejnej nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która weszła w życie 1 lutego 2009 roku. - Wyższa kwota stypendium stażowego wpłynie niewątpliwie na zwiększenie motywacji osób bezrobotnych do odbycia stażu i tym samym zwiększy zainteresowanie tą formą aktywizacji - mówi Danuta Łagożna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.
Warunkiem skierowania osoby bezrobotnej do odbycia stażu pracy jest brak doświadczenia zawodowego w miejscu pracy.
Stypendia stażowe finansowane są ze środków pochodzących z Funduszu Pracy, przyznawanych na początku roku przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na podstawie decyzji finansowej. Staże finansowane są również ze środków Europejskiego funduszu Społecznego, w ramach którego PUP realizuje projekt hZawodowy start h. Czas trwania stażu wynosi od 3 do 12 miesięcy dla osób do 25 roku życia i absolwentów szkół wyższych, którzy nie ukończyli 27 lat, a od 3-6 miesięcy dla pozostałych bezrobotnych, wymienionych w art. 49. ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.
Umowy o organizację stażu zawierane z pracodawcami w 80 procentach zobowiązują do dalszego zatrudnienia bezrobotnego po zakończonym stażu. - W takich przypadkach zdecydowana większość stażystów kontynuuje zatrudnienie, pozostałe osoby pozostają w ewidencji urzędu. Niemniej jednak doświadczenie nabyte przez te osoby w okresie odbywania stażu w dużym stopniu procentuje w procesie poszukiwania zatrudnienia - dodaje Danuta Łagożna.
Mając na uwadze racjonalną politykę gospodarowania środkami finansowymi na organizację staży jak również troskę o to, aby jak najwięcej osób skorzystało z tej formy aktywizacji.

En
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Więcej za staż, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
En dodany
 
Odsłon: 17103
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
PL
3c9-7b8
~ andrzej   "Paniom" z UP to się nie spodoba Majeczko :) Brawo za powiedzenie tego co od dawna wiadomo, tylko nikt o tym głośno nie mówił!! Zgadzam się w całej rozciagłości
20 lipca 2011
+5
-0
PL
f97-33b
~ agnieszka   he..he..więcej :) ciekawe która z pań z UP chciałaby za taką kasę zapier...ciekawe kto odpowiada za brak zwrotu kosztów dojazdu??? WTF???
20 lipca 2011
+4
-0
PL
b25-81a
~ Kamil   Racja!!!! Zgadzam się z przedmówczynią. W UP w Biłgoraju traktują człowieka bardzo nie uprzejmie, załatwienie czegokolwiek nie jest łatwe..szkoda gadać..
17 lipca 2011
+4
-1
PL
b25-81a
~ Majka   Te staże to jedna wielka ściema. W praktyce to wygląda tak, że stażyści są wykorzystywani do najgorszych prac, których stali pracownicy w firmach nie chcą wykonywać i muszą robić to stażyści za psie pieniądze. Ciekawa jestem czy któryś z pracowników UP w Biłgoraju chciałby skorzystać z tej "rewelacyjnej" formy promocji zatrudnienia..A żeby tego było mało,staże w tym roku zredukowane są z 6m-cy do 5 i mniej. Jeżeli chodzi o UP w Biłgoraju, to nie ma w ogóle mowy by tam coś osiągnąć, ponieważ nie ma czegoś takiego jak indywidualne podejście do petenta i pomoc w znalezieniu zatrudnienia poprzez umożliwienie przystąpienia do jakiegoś kursu bądź przedłużenie stażu. W UP w Biłgoraju chodzi o to by jak najwięcej osób wypchać na staż i chwilowo poprawić sobie statystyki, a nie o to by osoby po stażu czy kursie znalazły zatrudnienie i nie rejestrowały się ponownie jako osoby bezrobotne. I to jest to całe: "umożliwienie jak największej liczbie osób odbycia stażu". Ciekawa jestem również kto nawalił w kwestii braku zwrotu kosztów dojazdu dla stażystów czy pani dyrektor Łagożna czy Starostwo Powiatowe w Biłgoraju? Jakoś w innych miastach woj. Lubelskiego nie ma takich problemów!!!!Lepiej by było pomóc garstce osób ale skutecznie!!!! Ponad to staże organizowane są z Funduszu Pracy i przypominam, że to my wszyscy pracujący płacimy składki na ten fundusz. Fundusze unijne też można by było lepiej wykorzystać!!!! Nie zmniejszy się stopa bezrobocia przy takiej uznaniowej polityce...bo tak...
17 lipca 2011
+5
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google | Recepcja | Google+ | Zamojska.pl