Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.09.01 12:26 | aktualizacja: 2020.09.01 20:22

Po półrocznej przerwie wrócili do szkół

We wtorkowe przedpołudnie, 1 września, rozpoczął się kolejny rok szkolny. Po prawie półrocznej przerwie uczniowie wrócili w mury placówek. Najbliższe miesiące to wielka niewiadoma, jednak jak zapewniają dyrektorzy zrobią wszystko, by uczniowie jak najlepiej wykorzystali dany im czas.
Po półrocznej przerwie wrócili do szkół
Po półrocznej przerwie wrócili do szkół

1 września w tym roku jest wyjątkowym dniem. Nie tylko z powodu rozpoczęcia kolejnego już roku szkolnego, ale dlatego, że uczniowie wrócili do szkół po wielomiesięcznej nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa. Placówki zostały zamknięte w marcu br., a nauka odbywała się jedynie zdalnie. To wymagało zarówno od uczniów, jak i nauczycieli zmiany nawyków i sposobu kształcenia. Teraz można wrócić do tego co znane.

We wtorkowe przedpołudnie, 1 września, młodzież tłumnie stawiła się na uroczystościach rozpoczynających rok szkolny, choć ze względu na reżim sanitarny, odbyły się one w zmienionej formie. W szkołach podstawowych organizowano jedynie spotkania z wychowawcami klas, w szkołach średnich uczniów podzielono na grupy, by zapobiec większym skupiskom.

- Dzisiejsza uroczystość, ze względu na zagrożenie ma skromniejszy charakter. Zachodzi potrzeba używania dodatkowych zabezpieczeń - mówił dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju Stanisław Sitarz i wyraził radość z dokonanego przez młodzież wyboru dalszej drogi kształcenia. Podkreślił też, że nauczyciele są życzliwi i wyrozumiali dla każdego ucznia, chcą w jak najbardziej przystępny sposób przekazać wiedzę, dlatego nie powinni mieć obaw przed zadawaniem pytań, mówieniem o swoich wątpliwościach, bo to także wpływa na rozwój młodego człowieka. - Wskazujcie co was niepokoi, co wymaga dodatkowych lekcji, rozwijajcie swoje zainteresowania, bierzcie udział w konkursach, skorzystajcie z tego czasu jak najpełniej. Życzę wam, byście się czuli w tej szkol dobrze i bezpiecznie - podsumował dyrektor Sitarz.

W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wziął także udział starosta Andrzej Szarlip.

- Rozpoczynacie dziś nowy rok szkolny, rok szkolny na który długo czekaliście ze względu na przerwę związaną z sytuacją epidemiologiczną w kraju. Wierzę, że będzie to dobry czas. Ufam, że podejmując decyzję o wyborze szkoły dokonaliście dobrego wyboru. Jestem przekonany, że szkoła sprosta wymaganiom - mówił gospodarz powiatu i podkreślił, że młodzież wchodzi w nowy etap swojego życia, dorosłego, bardziej odpowiedzialnego, który zapamiętuje się na całe życie. - Życzę wam, byście ten czas, spędzony w murach szkoły zapamiętali jak najlepiej - dodał Andrzej Szarlip.

Powitanie uczniów odbyło się także w LO im. ONZ. - Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok szkolny. Mimo, że każda inauguracja jest podobna, to jednak zawsze pojawia się pytanie - jaki będzie ten rok? Dzisiaj to pytanie nurtuje wszystkich: uczniów, nauczycieli i rodziców. Nie znamy odpowiedzi która zaspokoiłaby naszą ciekawość - mówiła dyrektor placówki Jolanta Rycyk i zwracając się do uczniów klas pierwszych powiedziała: - Od dziś I LO im. ONZ jest waszą szkołą. Jutro już zadzwoni pierwszy dzwonek i rozpoczną się pierwsze lekcje. W nowym roku życzę wam wiele wytrwałości, wiary w swoje możliwości i spełniania marzeń.

Przed żakami teraz wiele wyzwań, bo już wiadomo, że ten rok, przynajmniej w założeniach, przyniesie wiele zmian. O nowych ustaleniach pisaliśmy już w artykułach pt. Za chwilę powrót do szkół. Burmistrz spotkał się z dyrektorami oraz Szkoły średnie będą pracować nawet do godz. 18:20.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Po półrocznej przerwie wrócili do szkół, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7131
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w środę, godzina 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
2 grudnia 2021 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w środę, godzina 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w środę, godzina 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w środę, godzina 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w środę, godzina 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl