Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.08.03 19:05

Posadzka z mikrocementu a podłoże anhydrytowe - co warto wiedzieć o tym duecie?

Wykończenia z mikrocementu cieszą się nieustająca popularnością. Przemawiają za nimi nie tylko walory estetyczne, ale także wysoka wytrzymałość. Aby jednak wykonana z mikrocementu posadzka spełniała swoje zadanie jak najlepiej, należy zadbać o jej prawidłowy montaż. Nie bez znaczenia jest tutaj odpowiednie podłoże. Dlaczego, decydując się na posadzki mikrocementowe, warto zwrócić uwagę na podłoża anhydrytowe?
Posadzka z mikrocementu a podłoże anhydrytowe - co warto wiedzieć o tym duecie?
Posadzka z mikrocementu a podłoże anhydrytowe - co warto wiedzieć o tym duecie?Zdjęcia: 2

Podłoże anhydrytowe - co powinieneś wiedzieć?

Podłoże anhydrytowe przygotowywane jest z andryhytu - odwodnionego gipsu. To chętnie wykorzystywany materiał i trudno się dziwić, ponieważ jego formuła zapewnia wysoki komfort pracy i uniwersalność zastosowań. Materiał ten spotkamy na rynku w postaci płynnej masy, która wykazuje zdolności samopoziomujące. Dzięki specyficznej strukturze jest łatwa w rozprowadzeniu i pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni w pomieszczeniu. Na tym jednak nie kończą się korzyści wyboru tego rozwiązania - doskonale współgra ono z ogrzewaniem podłogowym dzięki wysokiej zdolności przewodzenia cieplnego. Co więcej, ten typ podłoża nie wymaga konstrukcji zbrojeniowej, jest lekki i elastyczny, nie kurczy się podczas wiązania i jest łatwy w aplikacji. Jego wadą może okazać się jednak niska trudnościeralność. Można ją jednak szybko przekuć w zaletę, łącząc podłoża anhydrytowe z wyższą warstwą podłogową - wykonaną z paneli, wykładziny, żywicy czy właśnie mikrocementu. https://www.festfloor.eu/

industrialna łazienka 2020

Anhydryt i mikrocement - o czym pamiętać?

Chcąc zaaranżować podłogę pomieszczenia, łącząc podłoże anhydrytowe z mikrocementem, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Zanim w wybranym przez nas pomieszczeniu pojawi się wykończenie z mikrocementu, dobrym pomysłem będzie baczniejsze przyjrzenie się samemu podłożu anhydrytowemu. Na opakowaniu znajdziemy informacje na temat parametrów produktu - wybrane przez nas rozwiązanie powinno gwarantować odpowiednio wysoką odporność na działania mechaniczne, takie jak ściskanie czy ścieranie. Należy mieć na uwadze również fakt, że tego typu rozwiązanie nie jest klasyfikowane do podłoży szczelnych, konieczne więc może okazać się jego dodatkowe zabezpieczenie przed działaniem wilgoci (w szczególności, gdy podczas prac wykorzystywać będziemy np. rozcieńczalne w wodzie kleje posadzkowe).

Przed nałożeniem mikrocementu na podłoże wykonane z anhydrytu należy także pozbyć się z jego powierzchni warstwy powstającej podczas wiązania się masy. To tzw. mleczko anhydrytowe, którego zeszlifowanie pozwoli na odsłonięcie warstwy wylewki, którą należy zabezpieczyć przed działaniem wilgoci poprzez odpowiednie zagruntowanie. Podłoża anhydrytowe cechuje wysoka gładkość - taki zabieg pozwoli też na tworzenie mostków sczepnych dla dekoracyjnej wartwy - podłogi z mikrocementu.

Jaki mikrocement na podłogi wybrać?

Na rynku znajdziemy szeroką gamę rozwiązań, które pozwolą nam stworzyć dekoracyjne podłogi z mikrocementu. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, oczekiwanych efektów i obranego stylu, możemy zdecydować się na np. na produkty wodoodporne, klasyczne lub w bogatej palecie kolorystycznej. Dobrym przykładem są rozwiązania takie jak mikrocement FESTFLOOR Life lub FESTFLOOR GO!, które wykazują wysoką przyczepność do każdego rodzaju podłoża, są odporne na ścieranie i jednocześnie dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Co więcej, wykorzystując gotowy do użycia mikrocement ograniczamy ryzyko dodatkowej pracy związanej z przygotowaniem czy pigmentacja mieszanki na budowie.

Tak zaaranżowana podłoga to jeden z popularnych wnętrzarskich trendów ostatnich lat. Za jej pomocą nie tylko możemy podkreślić wyjątkowy charakter wnętrza, ale także uzyskać ciekawe i niepowtarzalne efekty dekoracyjne. Podłogi z mikrocementu będą doskonałym dopełnieniem wnętrz w stylu industrialnym, rustykalnym, nowoczesnym, prowansalskim czy minimalistycznym. Łatwo i chętnie łączy się je z innymi materiałami, takimi jak chociażby metal, drewno czy szkło. Wykorzystując gotowe do użycia produkty możemy więc stworzyć wymarzone wnętrze w prosty sposób!

Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Posadzka z mikrocementu a podłoże anhydrytowe - co warto wiedzieć o tym duecie?, 4.7500 out of 5 based on 4 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4367

Galeria (2)

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Treść komentarza:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Gazetka Lidl - Zobacz aktualne promocje i nowe gazetki na stronie Moja Gazetka
REKLAMA
dzisiaj, 10:06 Tarnogród
Nie żyje były burmistrz Tarnogrodu
Eugeniusz Stróż, wieloletni samorządowiec, burmistrz Tarnogrodu w latach 2006-2018 oraz zastępca burmistrza w latach 1996-2002, zmarł 28 kwietnia w wieku 71 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 1 maja w Tarnogrodzie.
dzisiaj, 18:54 Biłgoraj
Biłgorajska Rada Przedsiębiorców rozpoczyna kadencję
dzisiaj, 08:49 Biłgoraj
Kolizja w centrum Biłgoraja [AKTUALIZACJA]
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball