Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2020.06.23 21:54

Niskie ciśnienie wody w prysznicu. Najczęstsze przyczyny i proste rozwiązania

Zbyt niskie ciśnienie w prysznicu, to problem, który nawet najbardziej spokojną osobę może doprowadzić do pasji. Taka sytuacja nie tylko jest irytująca, ale również prowadzi do znacznego zwiększenia wydatków na wodę. Co może zatem prowadzić do takiego stanu rzeczy, oraz - jak skutecznie podnieść ciśnienie w prysznicu?
Niskie ciśnienie wody w prysznicu. Najczęstsze przyczyny i proste rozwiązania
Niskie ciśnienie wody w prysznicu. Najczęstsze przyczyny i proste rozwiązania

Powody, dla których warto zadbać o prawidłowe ciśnienie wody w trakcie brania prysznicu

Zadbanie o to, by ciśnienie wody w słuchawce prysznicowej było odpowiednio wysokie jest konieczne z kilku ważnych powodów. Po pierwsze jest to kwestia wygody i jakości branych pryszniców. Kiedy ciśnienie wody jest zbyt niskie, to umyć się może być po prostu trudniej. W takiej sytuacji również dłużej pozostajemy pod prysznicem. Jest to więc kwestia zarówno straty czasu, jak i większego zużycia wody. Sytuacja tego rodzaju zupełnie mija się z sensem istnienia wynalazku, jakim jest prysznic, który stworzono właśnie po to, by móc myć się szybko i oszczędnie.

Odpowiednie dobrane ciśnienie wody pomaga oszczędzić sporo pieniędzy

Jak wiadomo, większe zużycie wody prowadzi do większych opłat. W skali miesiąca różnica taka może być znaczna. Zadbanie o to, by ciśnienie wody było odpowiednie jest więc kwestią istotną również z ekonomicznego punktu widzenia. Doświadczenie mówi, że nawet dość drogie baterie do prysznica, to opłacalna inwestycja w tym kontekście.

Typowe przyczyny niskiego ciśnienia wody w prysznicu

Nieodpowiedni rodzaj słuchawki

Najczęstszą przyczyną zbyt niskiego ciśnienia w prysznicu jest nieodpowiednia budowa słuchawki prysznicowej, albo całej baterii. Wbrew pozorom kwestia ta może mieć ogromne znaczenie. Nieodpowiednio dobrane baterie natryskowe mogą się przekładać na to, że odczuwane przez nas w trakcie kąpieli ciśnienie jest o wiele za niskie, nawet jeżeli w instalacji wodne wszystko jest w porządku. To częsta wada starych i tanich (najczęściej złej jakości) baterii.

Zablokowana bateria

Kolejną przyczyną może być zablokowana bateria, słuchawka prysznicowa, czy wąż doprowadzający wodę. Co może być powodem takiej blokady? Jak doskonale wiadomo, w większości mieszkań mamy dostęp do bardzo twardej wody. Powoduje ona (a zwłaszcza, kiedy jest ogrzewana), że na elementach armatury zaczyna osadzać się kamień, czyli osad który wytrąca się z wody i tworzy twardą, nierozpuszczalną skorupę. Kawałki takiego kamienia z czasem mogą się odrywać i zapychać drobne otwory w słuchawce prysznicowej. Oczywiście taka sytuacja następuje z czasem, a więc problem występuje głównie w starych, długo używanych bateriach. Zdarzyć się to może jednak również w baterii nowej, jeżeli duża ilość kamienia osadziła się w rurach starej instalacji wodnej.

Nieoptymalny układ instalacji wodnej

Problem z ciśnieniem może być również spowodowany samą instalacją wodną. Jeżeli tak jest, to niekoniecznie poradzimy sobie wtedy sami i konieczne będzie wezwanie fachowców. Nieodpowiednie ciśnienie może świadczyć o poważnej awarii, której naprawa będzie kosztowała krocie. Może to być jednak również kwestia prostych regulacji. Jeżeli instalacja wodna w naszym domu działa bez zarzutu i nie da się wskazać żadnego problemu, to zdecydowanie wina leży po stronie baterii prysznicowej. Warto wtedy zastanowić się nad tym, jaką baterię kupić, by posłużyła jak najdłużej i jak najlepiej.

Sposoby na przewrócenie ciśnienia wody w prysznicu

Oczyszczenie baterii i jej renowacja

Pierwsza metoda to renowacja i odkamienianie baterii prysznicowej. Pozwoli to przywrócić jej sprawność i drożność, a co za tym idzie również normalne ciśnienie. Warto tu jednak zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku większości baterii, zabiegi takie mogą być znacznie droższe i wymagające czasu i energii niż zakup nowego sprzętu. Owszem, baterie prysznicowe czasami bywają dość drogie, ale doświadczenie mówi, że w zdecydowanej większości przypadków wymiana na nową zdecydowanie bardziej się opłaca.

Zakup nowej baterii

Zakup nowej baterii prysznicowej jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak przyjrzeć się takim bateriom, bo jak się okazuje, są pomiędzy nimi bardzo duże różnice. Najprostszym rozwiązaniem byłaby oczywiście wymiana na tanią, dostępną w każdym markecie baterię. Jednak warto pamiętać, że urządzenia takie są zazwyczaj mniej trwałe i po jakimś czasie znów będziemy musieli wymienić baterię na nową. Kwestia oszczędności staje więc pod znakiem zapytania.

Co mówią specjaliści?

Jak przekonują nas specjaliści ze sklepu TaniaLazienka.com, najlepszym wyjściem jest zakup wysokiej jakości baterii, która dodatkowo będzie cechować się oszczędnością wody. Zakup taki z czasem okaże się bardziej opłacalny. Baterie z wyższej półki są najczęściej o wiele trwalsze, a więc wymiana nie będzie potrzebna przez bardzo długi czas. Wysokiej jakości baterie prysznicowe to często nie tylko gwarancja utrzymania odpowiednio wysokiego ciśnienia, ale również możliwość swobodnej jego regulacji, czy zmiany sposobu przepływu wody.

Podsumowanie

Reasumując - powody, dla których ciśnienie w prysznicu jest za niskie mogą być bardzo różne. Może to być problem z instalacją wodną, ale również z samą baterią prysznicową. Jeżeli chodzi o baterię, to najlepszym rozwiązaniem okazuje się zakup nowej, przy czym zdecydowanie bardziej poleca się baterie z wyższej półki. Warto przy tym zwrócić uwagę na zastosowane rozwiązania konstrukcyjne, a przede wszystkim - oszczędność wody.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Niskie ciśnienie wody w prysznicu. Najczęstsze przyczyny i proste rozwiązania, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 661
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Forum tego artykułu zostało zamknięte.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Nawet do 164 tys. zł dotacji dla przedsiębiorców
W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się dziś wideokonferencja poświęcona dotacjom unijnym dla mikro - i małych przedsiębiorstw oraz dla samozatrudnionych. Nabór wniosków ruszy w środę 15 lipca br. Z dofinansowania mogą skorzystać te firmy, które w sytuacji związanej z koronawirusem znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Unijne wsparcie wypłacać będzie Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie. Na ten cel w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zarezerwowano 74 mln zł.
dzisiaj, 09:06 Powiat
Ilu mieszkańców Biłgoraja i powiatu biłgorajskiego zagłosowało w wyborach?
dzisiaj, 09:48 Zamch
Jazdę na podwójnym gazie zakończył w rowie
dzisiaj, 10:00 Powiat
Powiat postawił na Dudę. 75% głosów na urzędującego prezydenta
Zamy już wyniki głosowania w powiecie biłgorajskim, w II turze wyborów prezydenckich. Mieszkańcy powiatu zdecydowanie postawili na urzędującą głowę państwa. Andrzej Duda otrzymał 75,15% wszystkich ważnie oddanych głosów. Jego kontrkandydata poparło 24,85% głosujących.
w piątek, godzina 10:09 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja zdradza na kogo odda głos w wyborach
w piątek, godzina 14:12 Biłgoraj
Starosta odpowiada na słowa burmistrza Biłgoraja
w czwartek, godzina 15:54 Biłgoraj
"To są niezwykle ważne wybory"
Przekonywał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w Biłgoraju. Spotkanie z szefem resortu odbyło się w czwartkowe popołudnie, 9 lipca, w Parku Solidarności. Ziobro przekonywał do oddania głosu na Andrzeja Dudę, wyliczając różnice między obecną głową państwa, a jego kontrkandydatem.
dzisiaj, 15:49 Lubelszczyzna
Prawie 200 aktywnych zakażeń koronawirusem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Akcja ratunkowa nad zalewem
6 lipca 2020 Biłgoraj
Poszukiwany i kolega z dopalaczami
W sobotni wieczór, 4 lipca, biłgorajscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej osobowe renault. Za kierownicą siedział poszukiwany przez policjantów 34-latek. Razem z mężczyzną w pojeździe znajdował się 46-latek, u którego policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancje, które jak wykazały wstępne testy były prawdopodobnie dopalaczami.
w niedzielę, godzina 10:33 Biłgoraj
Rozstrzygająca II tura wyborów [AKTUALIZACJA - FREKWENCJA]
w niedzielę, godzina 16:31 Biłgoraj
Aż 39 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
1 lipca 2020 Lubelszczyzna
Porozumienie ws kolei. Jest szansa na budowę linii do Biłgoraja
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i samorząd województwa lubelskiego podpisali porozumienie w sprawie Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej, czyli rozwoju transportu kolejowego na terenie Lubelszczyzny. Mieszkańcy regionu mają zyskać lepszy dostęp do kolei dzięki budowie nowych przystanków i linii kolejowych. Łatwiejsze będą codzienne podróże nie tylko po województwie. Pod znakiem zapytania zostaje możliwość budowy nowych linii kolejowych z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja oraz z Lublina do Łęcznej.
w niedzielę, godzina 10:09 Biłgoraj
Budżet obywatelski to porażka?
dzisiaj, 09:16 Aleksandrów
Biblioteka w Aleksandrowie dziękuje czytelnikom
30 czerwca 2020 Biłgoraj
Oświadczenie szpitala ws. śmierci pacjentki
Dziś rano, 30 czerwca, Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Lublinie przekazała informację o śmierci w biłgorajskim szpitalu 79-letniej pacjentki z infekcją COVID-19. Oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor placówki Tomasz Kwiatkowski.
dzisiaj, 08:22 Biłgoraj
Biłgorajski ZUS wypłacił "solidarnościowe" na prawie 1,7 mln zł
we wtorek, godzina 11:04 Biłgoraj
Szukamy właściciela psa
29 czerwca 2020 Powiat
Duda, Trzaskowski, Bosak
Tak głosowali mieszkańcy powiatu biłgorajskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich, która odbyła się w niedzielę, 28 czerwca. Urzędujący prezydent otrzymał 64,63% głosów.
w sobotę, godzina 16:49 Lubelszczyzna
Kolejna ofiara koronawirusa na Lubelszczyźnie
6 lipca 2020 Biłgoraj
20-latek wjechał w betonowy słup, 15-letnia pasażerka trafiła do szpitala
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl