Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.05.16 10:09

Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Od połowy maja br. przyznanie dofinansowania ma być prostsze, a okres rozpatrywania wniosków krótszy. Wnioskodawcy o niskich dochodach będą mogli otrzymać też wyższe dofinansowanie - to najważniejsze zmiany w rządowym programie "Czyste Powietrze". Przypomnijmy, mogą z niego korzystać osoby wymieniające stare źródło ogrzewania na bardziej ekologiczne.
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Program "Czyste Powietrze" skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, chcących uzyskać dofinansowanie do wymiany starego pieca na paliwa stałe na zgodny z normami unijnymi. Dofinansowanie oprócz samego pieca obejmuje także szereg innych działań pozwalających na oszczędzanie ciepła i energii: docieplenie budynku, wymianę stolarki itp. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zgodnie z nowymi zapisami, osoby uprawnione do podstawowego poziomu dofinansowania mogą otrzymać wsparcie podstawowe do 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła - można otrzymać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata dofinansowania sięgnie nawet 30 tys. zł. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od 15 maja.

W lipcu 2019 r. Gmina Miasto Biłgoraj podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie porozumienie w zakresie wspólnej realizacji programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Dzięki porozumieniu mieszkańcy Biłgoraja mogą uzyskać niezbędne informacje dotyczące procesu składania wniosków i zasad uzyskiwania dofinansowania z programu w urzędzie miasta. W sprawie programu "Czyste Powietrze" prosimy kontaktować się z pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu: 84 686 96 74.

UM Biłgoraj
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Biłgoraj dodany
 
Odsłon: 3145
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   To tak jakby kupić najnowsze auto i oczekiwać, że za 15 lat będzie spełniało unijne normy. Podpowiem, że w tym tempie z jakim powstają nowe normy ekologiczne to się nie uda. https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_standard_emisji_spalin
4 dni temu
brak ocen
polinijka  do formaldehyd   Po to własnie teraz inwestuję w instalację zbudowaną w oparciu o najnowsze standardy o parametrach sprzyjających i mnie i środowisku, by mieć taką inwestycje sprawną przez kilkanaście lat dodatkowo z serwisowaniem Levady rok w rok juz w pakiecie sprzedażowym.
4 dni temu
+0
-1
formaldehyd  do polinijka   A co będzie jeśli za rok,dwa Twój piec nie będzie spełniał najnowszych norm wystudiowanych na papierze? Z radością rzucisz się kupić kolejny,nowszy? Życia nie starczy żeby te normy spełniać.
23 maja 2020
+2
-0
polinijka   Jestem zdania, że im prędzej tym lepiej. A stare piece wiadomo że w końcu i tak bedzie trzeba wyrzucić, bo to nie spełnia żadnych norm juz w tej chwili...a jakby nie patrzec dodatkowa gotówka do zakupu pieca czy na ekogroszek czy jak nam proponowali w Levadzie na pompę ciepła to kasa, której po prostu nie należy oddawać bez walki. Taki wniosek tez pomagają kompletować na miejscu, kwestia po prostu zgłoszenia sie do nich o kompleksową obsługę
22 maja 2020
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:13 Długi Kąt
Mieszkańcy nie chcą masztu
W Długim Kącie stoi maszt sieci Orange. Mieszkańcy miejscowości bezskutecznie walczyli o zmianę lokalizacji i protestowali przeciw umiejscowieniu inwestycji. Pod koniec kwietnia skierowali oficjalny sprzeciw do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Stanowisko w sprawie zajęła sieć Orange.
dzisiaj, 10:24 Biłgoraj
Potrącenie na drodze dla rowerów
dzisiaj, 08:32 Goraj
Straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w skarpę
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w poniedziałek, godzina 12:29 Powiat
Piraci drogowi na gościnnych występach
w niedzielę, godzina 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 17:48 Lubelszczyzna
Dwa nowe przypadki zakażeń
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
26 maja 2020 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
dzisiaj, 07:17 Frampol
Zamojska firma przekazała komputery dla uczniów z gminy Frampol
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w niedzielę, godzina 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w niedzielę, godzina 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl