Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.05.16 10:09

Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Od połowy maja br. przyznanie dofinansowania ma być prostsze, a okres rozpatrywania wniosków krótszy. Wnioskodawcy o niskich dochodach będą mogli otrzymać też wyższe dofinansowanie - to najważniejsze zmiany w rządowym programie "Czyste Powietrze". Przypomnijmy, mogą z niego korzystać osoby wymieniające stare źródło ogrzewania na bardziej ekologiczne.
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę

Program "Czyste Powietrze" skierowany jest do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych, chcących uzyskać dofinansowanie do wymiany starego pieca na paliwa stałe na zgodny z normami unijnymi. Dofinansowanie oprócz samego pieca obejmuje także szereg innych działań pozwalających na oszczędzanie ciepła i energii: docieplenie budynku, wymianę stolarki itp. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Zgodnie z nowymi zapisami, osoby uprawnione do podstawowego poziomu dofinansowania mogą otrzymać wsparcie podstawowe do 20 tys. zł. Jeżeli inwestycja obejmuje bardziej efektywne źródło ogrzewania, czyli pompę ciepła - można otrzymać do 25 tys. zł, a jeśli do tego instalowane są panele fotowoltaiczne, to łączna wypłata dofinansowania sięgnie nawet 30 tys. zł. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od 15 maja.

W lipcu 2019 r. Gmina Miasto Biłgoraj podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie porozumienie w zakresie wspólnej realizacji programu priorytetowego "Czyste Powietrze". Dzięki porozumieniu mieszkańcy Biłgoraja mogą uzyskać niezbędne informacje dotyczące procesu składania wniosków i zasad uzyskiwania dofinansowania z programu w urzędzie miasta. W sprawie programu "Czyste Powietrze" prosimy kontaktować się z pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej pod numerem telefonu: 84 686 96 74.

UM Biłgoraj
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Program "Czyste Powietrze" wchodzi w nową fazę, 0 out of 5 based on 0 ratings
UM Biłgoraj dodany
 
Odsłon: 3862
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
formaldehyd   To tak jakby kupić najnowsze auto i oczekiwać, że za 15 lat będzie spełniało unijne normy. Podpowiem, że w tym tempie z jakim powstają nowe normy ekologiczne to się nie uda. https://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_standard_emisji_spalin
29 maja 2020
brak ocen
polinijka  do formaldehyd   Po to własnie teraz inwestuję w instalację zbudowaną w oparciu o najnowsze standardy o parametrach sprzyjających i mnie i środowisku, by mieć taką inwestycje sprawną przez kilkanaście lat dodatkowo z serwisowaniem Levady rok w rok juz w pakiecie sprzedażowym.
29 maja 2020
+0
-1
formaldehyd  do polinijka   A co będzie jeśli za rok,dwa Twój piec nie będzie spełniał najnowszych norm wystudiowanych na papierze? Z radością rzucisz się kupić kolejny,nowszy? Życia nie starczy żeby te normy spełniać.
23 maja 2020
+2
-0
polinijka   Jestem zdania, że im prędzej tym lepiej. A stare piece wiadomo że w końcu i tak bedzie trzeba wyrzucić, bo to nie spełnia żadnych norm juz w tej chwili...a jakby nie patrzec dodatkowa gotówka do zakupu pieca czy na ekogroszek czy jak nam proponowali w Levadzie na pompę ciepła to kasa, której po prostu nie należy oddawać bez walki. Taki wniosek tez pomagają kompletować na miejscu, kwestia po prostu zgłoszenia sie do nich o kompleksową obsługę
22 maja 2020
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
Nowoczesna szkoła nie tylko przekazuje uczniom wiedzę, ale przede wszystkim pozwala zdobywać nowe umiejętności, rozwijać talenty, uczy kreatywności i współpracy. Wiedzą o tym członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Piątka", złożonego z dyrekcji, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, które właśnie powołało do życia szkolną telewizję.
w czwartek, godzina 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
we wtorek, godzina 09:17 Powiat
Drogowcy przygotowani do zimy?
Każdego roku służby drogowe przygotowują plan zimowego utrzymania dróg. W bieżącym roku drogowcy mają pod opieką prawie 600 km dróg powiatowych różnej kategorii. W razie potrzeby będą mogli wykorzystać środki sprzętowe, ale też tony mieszkanki solno-piaskowej oraz samej soli. Szczegóły poniżej.
27 listopada 2020 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w czwartek, godzina 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
27 listopada 2020 Powiat
Ciężarówka w rowie
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w czwartek, godzina 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
w czwartek, godzina 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
w czwartek, godzina 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl