Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.19 10:18

Urząd Miasta zyska nowy wygląd

Wraz z początkiem kwietnia ruszył remont budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Prace, które obejmą termomodernizację oraz przebudowę wejść do budynku, potrwają do września.
Urząd Miasta zyska nowy wygląd
Urząd Miasta zyska nowy wygląd

Trwa rewitalizacja Placu Wolności. Wkrótce centralny plac w mieście zmieni się nie do poznania. Nowy wygląd zyska także budynek Urzędu Miasta. Wraz z początkiem kwietnia ruszył remont siedziby władz miejskich. Prace obejmą termomodernizację oraz przebudowę wejść do budynku.

Termomodernizacja budynku, realizowana w ramach zadania “Poprawa efektywności energetycznej budynku Urzędu Miasta Biłgoraj", współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z działania: "Efektywność energetyczna sektora publicznego".

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę dachu, wymianę okien, docieplenie ścian zewnętrznych oraz fundamentów. Odnowione zostaną frontowe schody wejściowe i rampy dla osób niepełnosprawnych, a zadaszenie nad wejściem głównym do budynku zostanie przebudowane. Elewacja swoją kolorystyką będzie nawiązywała do fasady budynków wybudowanych w ramach rewitalizacji Placu Wolności, znajdujących się po jego zachodniej stronie.

Na tarasie znajdującym się po południowej stronie budynku zostanie wykonana nowa posadzka i schody zewnętrzne. W ramach zadania przewidziany jest też montaż i uruchomienie kompletnego węzła cieplnego wraz z automatyką i instalacją z możliwością monitoringu i zarządzania energią oraz modernizacja wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne o mocy 39,9 kWp.

Druga część inwestycji obejmuje zadanie "Modernizacja wejść do budynku Urzędu Miasta Biłgoraj z uwzględnieniem poprawy dostępności" i ma na celu m.in. poprawę dostępności do obiektu poprzez zainstalowanie dźwigu osobowego, wykonanie pochylni, wprowadzenie udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami, które umożliwią dostęp do wszystkich kondygnacji budynku. W ramach zadania przewidziano montaż windy dla osób niepełnosprawnych, która będzie usytuowana po południowej stronie budynku, przy sali konferencyjnej.

Całość inwestycji kosztować będzie ponad 3,5 mln zł, a prace remontowe powinny zakończyć się równocześnie z oddaniem zrewitalizowanego Placu Wolności, czyli do końca września 2020 roku.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Urząd Miasta zyska nowy wygląd, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7819
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Drakkar   Remont tego rozmiaru potrzebuje pewnie wielu zezwoleń,planów,kosztorysów i i równie sporego dofinansowania.
Rewitalizacja planowana była od wielu miesięcy.Według kilku mądrali poniżej trzeba to wszystko wstrzymać,robotę zostawic w połowie a pieniądze na to przeznaczone wydać na co innego.Otóż tak sie nie stanie z tej prostej przyczyny iż projekt jest juz dawno zatwierdzony jedyne co możecie zrobic to powylewac swoje gorzkie żale a i tak nikt rozsądny zbytnio was nie posłucha.
20 kwietnia 2020
+7
-6
blondyn  do Janek-buc   No przecież TAKICH "władców" wybraliście sobie i to nie tak dawno?? Popatrzcie jak mądrze wybrała Stalowa Wola to i teraz mają pomoc,rządzący dba o swoich mieszkańców...A w Biłgoraju będziecie mieli fontanny i wygody dla pracowników UM. Co tam pomoc przedsiębiorcom, co tam pomoc mieszkańcom???
19 kwietnia 2020
+11
-12
stan   Właśnie w czasie kryzysu poznaje się prawdziwą władzę. Tu robią sobie urząd a poczytajcie jak w Stalowej Woli pomagają przedsiębiorcom i mieszkańcom:
https://www.korso24.pl/wiadomosci/3505,az-7-milionow-zlotych-na-pomoc-przedsiebiorcom-aktualizacja
19 kwietnia 2020
+12
-9
Janek-buc   Koronawirus szaleje, kryzys nadchodzi a Janusz samorządu kasę wydaje na lewo i prawo żeby sobie fasadę komuny remontuje. Kiedy biłgorajskie komuchy wreszcie wyzdychaja i nadejdą zmiany?
19 kwietnia 2020
+17
-26
19 kwietnia 2020
+2
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
10 kwietnia 2021 Biłgoraj
81. rocznica zbrodni katyńskiej i 11. rocznica katastrofy smoleńskiej
W sobotnie popołudnie, 10 kwietnia w Biłgoraju upamiętniono polskich oficerów pomordowanych na terenie byłego ZSRR w 1940 r. oraz ofiary katastrofy smoleńskiej, w 11. rocznicę tego tragicznego wydarzenia. Z uwagi na pandemię i obowiązujące obostrzenia uroczystości miały symboliczny charakter.
w czwartek, godzina 10:47 Lubelszczyzna
3 przypadki śmiertelne w powiecie
we wtorek, godzina 12:51 Biłgoraj
Była zawodniczka Znicza jedzie na olimpiadę w Tokio
16 kwietnia 2021 Powiat
Ognisko ptasiej grypy w powiecie
W bieżącym tygodniu, na terenie powiatu biłgorajskiego wykryto pierwsze ognisko ptasiej grypy, dotyczyło ono gospodarstwa niekomercyjnego, w którym utrzymywano 52 ptaki. Stado zostało już zlikwidowane. Przypominamy, że ptasia grypa nie jest groźna dla ludzi.
w czwartek, godzina 07:15 Lubelszczyzna
Wracają przymrozki. IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia
we wtorek, godzina 12:26 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Biskup o organizacji Pierwszej Komunii Św.
14 kwietnia 2021 Kraj
Minister zdrowia o obostrzeniach. Co z majówką?
W środowe przedpołudnie 14 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas tego spotkania przekazał informacje dotyczące kolejnych kroków podejmowanych przez rząd dotyczących obowiązujących obostrzeń. Jak wiele się zmieni w ciągu najbliższych dni?
we wtorek, godzina 10:42 Kraj
Nowe obostrzenia. Jutro konferencja ministra
we wtorek, godzina 07:21 Biłgoraj
Uczennice ZSZiO finalistkami VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży
w czwartek, godzina 09:10 Biłgoraj
Do Rady Powiatu wpłynęła skarga na starostę
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, która odbyła się w poniedziałek 19 kwietnia, radni zajęli się skargą w sprawie naruszenia zasad praworządności i przekroczenia uprawnień, jaka wpłynęła na starostę biłgorajskiego.
w niedzielę, godzina 10:03 Lubelszczyzna
Jak działają oszuści?
w środę, godzina 10:39 Lubelszczyzna
Znów rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2
w środę, godzina 15:48 Kraj
Regionalizacja obostrzeń. Na Lubelszczyźnie nauka hybrydowa
W środowe popołudnie 21 kwietnia odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, podczas której przekazane zostały informacje dotyczące dalszych kroków podejmowanych przez rząd, związanych z epidemią koronawirusa. Wiadomo już, że najmłodsze dzieci wracają do szkół, ale w trybie hybrydowym. Co jeszcze się zmieni w najbliższym czasie?
w sobotę, godzina 18:01 Turobin
Pijany kierowca potrącił rowerzystkę, potem próbował uciec
8 kwietnia 2021 Biłgoraj
Miasto chce sprzedać mieszkania
13 kwietnia 2021 Biłgoraj
Finał Ninja Warrior za nami. Jak poradził sobie strażak z Biłgoraja?
We wtorkowy wieczór 13 kwietnia wyemitowany został finał Ninja Warrior. W programie wystąpił strażak ochotnik z Biłgoraja Piotr Lisiczka. O tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior i 150 tysięcy złotych walczyło 24 zawodników.
we wtorek, godzina 14:28 Dereźnia
Prawie 3 promile u kierowcy skody
w poniedziałek, godzina 10:51 Biłgoraj
125 km/h przez Biłgoraj
w poniedziałek, godzina 11:01 Kraj
Maturzyści będą testowani na koronawirusa przed egzaminem?
Za dwa tygodnie powinny rozpocząć się tegoroczne matury. Czy tak się stanie? Minister edukacji Przemysław Czarnek przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Możliwe, że będą testy na koronawirusa i szczepienia dla zdających.
w środę, godzina 08:09 Biłgoraj
Od 2021 roku obowiązują nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi
w czwartek, godzina 07:43 Biłgoraj
Taneczne sukcesy w Gdańsku
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl