Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.08 11:56 | aktualizacja: 2020.04.08 11:59

Złamali zakaz zgromadzeń. Sprawa trafi do sądu

Policjanci z Wydziału Prewencji biłgorajskiej komendy ujawnili wczoraj kolejne osoby, które wbrew zakazowi gromadzenia się, spędzali wspólnie czas, popełniając wykroczenia. Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, nie narażajmy życia swojego i innych osób.
Złamali zakaz zgromadzeń. Sprawa trafi do sądu
Złamali zakaz zgromadzeń. Sprawa trafi do sądu

Do interwencji doszło we wtorek, 7 kwietnia, około godziny 17:00.

- Policjanci z biłgorajskiej "patrolówki" dostali zgłoszenie, że grupa osób zrobiła sobie imprezę, a swoim zachowaniem zakłócają ład i porządek publiczny oraz spożywają alkohol. Policjanci potwierdzili zgłoszenie. Jak się okazało byli to mieszkańcy miasta i gminy Biłgoraj. Dwóch mężczyzn w wieku 36 i 41 lat oraz 28-letnia kobieta nie rozumieli powodu całej interwencji - relacjonuje st. sierż. Agnieszka Pintal.

Za nieprzestrzeganie ograniczeń w czasie epidemii, policjanci nałożyli te osoby grzywnę w postaci mandatów karnych. Wszyscy skorzystali z prawa do odmowy przyjęcia mandatów, więc teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

- Także wczoraj, w miejscowości Długi Kąt, w gminie Józefów, również doszło do naruszenia zakazu gromadzenia się osób. Sześciu mężczyzn w wieku: 21, 29, 31, 56, 57 i 58 lat około godz. 18 spotkało się przy sklepie, aby porozmawiać. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatami, natomiast najmłodszy z nich będzie tłumaczył się przed sądem - dodaje st. sierż. Pintal.

Z kolei około godz. 21:00 w miejscowości Józefów na parkingu przy rynku czterech mężczyzn w wieku 18, 19 i 24 lat również spotkało się w celach towarzyskich, za co zostali ukarani mandatami.

Policjanci apelują o przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa wymaga od każdego z nas odpowiedzialności i stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Pamiętajmy, nie narażajmy życia swojego i innych osób.

AP/red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Złamali zakaz zgromadzeń. Sprawa trafi do sądu, 0 out of 5 based on 0 ratings
AP/red. dodany
 
Odsłon: 12016
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
1kolec1   Dzisiaj wierchuszka pokazała jak traktuje prawo.
10 kwietnia 2020
+0
-1
Grzegorz z Chetyna   A dzisiaj piwa nie będzie. Post!!!
10 kwietnia 2020
+1
-1
Grzegorz z Chetyna   A dzisiaj piwo było jeszcze lepsze!!!
9 kwietnia 2020
+1
-4
bartek98766   Zgodnie z art. 228 ust. 3 Konstytucji RP, w związku z art. 52 ust. 1 oraz art. 31 ust. 3, nie ma możliwości ograniczania poruszania się po terytorium RP bez wprowadzania stanu nadzwyczajnego
8 kwietnia 2020
+10
-8
Grzegorz z Chetyna   Właśnie wróciłem po wypiciu kilku piw. Jedno nawet wypiłem na ławce w centrum miasta, przez nikogo nie niepokojony. Ludzi na mieście niewiele, a policji wcale. A jutro też idę na piwo. Kto ze mną?
8 kwietnia 2020
+5
-21
Grzegorz z Chetyna   O kurde! Ja właśnie jestem umówiony z paroma kumplami na piwo. Może ktoś zna jakieś miejsce, gdzie psy nas nie wytropią?
8 kwietnia 2020
+8
-30
Gozdzio1996   piątkowej uchwale gdańskiej Okręgowej Rady Adwokackiej czytamy: "Wprowadzane stopniowo zakazy mimo, że ich cel i rodzaj są przecież co do zasady słuszne nie mogą być wykonywane przez stosowne władze, bo są wprowadzone (mamy nadzieje, że nie celowo) w pozbawiony skuteczności prawnej sposób" . Co to oznacza?
ORA przypomina, że ograniczenia swobód obywatelskich mogą być wprowadzane rozporządzeniem jedynie w stanach nadzwyczajnych. A stan nadzwyczajny do tej pory nie został w Polsce ogłoszony. Tymczasem kolejne rozporządzenia, podkreślamy, że bardzo potrzebne w obecnej sytuacji, wprowadzane są nie tą drogą, jaką powinny być wprowadzane.
Czy to znaczy, że nie musimy ich przestrzegać?
Z punktu widzenia interesu społecznego dla powstrzymania rozwoju epidemii powinny być przestrzegane. Natomiast patrząc od strony prawnej widzimy, że uchylanie się od respektowania zakazów nie może być karane. W tym momencie powinniśmy wrócić do słowa Konstytucja. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej mamy określone wolności i prawa przysługujące obywatelom. Ustawa zasadnicza mówi, że może je ograniczać albo ustawa, albo po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego - rozporządzenie. Tymczasem wszystkie zakazy nie są wprowadzane ustawami, ale rozporządzeniami początkowo Ministra Zdrowia, a od 31 marca przez Radę Ministrów. 31 marca Minister Zdrowia uchylił wprowadzone przez siebie zakazy.
8 kwietnia 2020
+15
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • 6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
 • https://authors.journoportfolio.com/articles/free-tiktok-generator-free-tiktok-followers-free-tiktok-likes-no-survey-no-human-verification-20/ http://google.com/url?q=https://authors.journoportfolio.com/articles/free-tiktok-generator-free-tiktok-followers-free-tiktok-likes-no-survey-no-human-verification-20/ https://seositecheckup.com/seo-audit/authors.journoportfolio.com/articles/free-tiktok-generator-free-tiktok-followers-free-tiktok-likes-no-survey-no-human-verification-20 https://pastebin.com/4FhwJBkD https://ideone.com/8Qwqnc https://pasteshr.com/NwS3xsH8wj https://pasteio.com/xZmRwRwwuwv8 https://paiza.io/projects/e_cLrYs0DedjIJ1bbvqOZw http://myfolio.com/art/l8mmk0mxrb https://znanija.com/task/37627907 http://world-surf.com/forum/worldsurf-talk/80486/inxdexindexgo http://facebookhitlist.com/forum/topics/gasrtywer
  fortniteinside 11 godzin temu
  czytaj forum
 • 6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
 • Jak można tak podawać wiadomość o zdiagnozowaniu COVID-19 JAK TEGO WIRUSA NIKT NA ŚWIECIE ŻADNE LABORATORIUM NIE WYODRĘBNIŁ. Przestancie ...
  tadzu 14 godzin temu
  czytaj dalej
 • Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
 • Prawda boli? Sięgnij najpierw po słownik zanim cokolwiek napiszesz.
  Sarna 17 godzin temu
  czytaj forum
 • Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
 • Dlaczego tu w artykule piszecie że wśród chorych nie ma lekarzy! Na drugim portalu dyrektor mówi co innego: Wśród ...
  stan 18 godzin temu
  czytaj dalej
 • Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
 • Nie ogarniam! Zapytałem tylko o drugi pojazd uczestniczący w kolizji, a zamiast tego, otrzymałem 10 minusów... :(
  Grzegorz z Chetyna 18 godzin temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
9 tys. sztuk papierosów bez akcyzy
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
w środę, godzina 18:29 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń na Lubelszczyźnie
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
w czwartek, godzina 09:21 Biłgoraj
Mógł doprowadzić do pożaru
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
w środę, godzina 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w środę, godzina 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
w czwartek, godzina 10:55 Rakówka
Jednośladem na podwójnym gazie
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl