Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.02 14:22 | aktualizacja: 2020.04.02 14:25

Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB

W środę, 1 kwietnia, przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące łamania zasad bezpieczeństwa na terenie jednej z miejskich parafii. Chodziło o zbyt dużą ilość osób przebywających w jednym miejscu.
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB

Nasze informacje potwierdza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bilgoraju mł. asp. Joanna Klimek.

Zgłoszenie na portalu - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - pojawiło się w środę, 1 kwietnia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację o zbyt dużej ilości osób, przebywających w jednym z kościołów na terenie Biłgoraja. Jak wyjaśnia rzecznik Klimek zgłoszenie zostało oznaczone jako "grupowanie się młodzieży" ze względu na brak odpowiedniej kategorii, jednak w opisie osoba zgłaszająca podała szczegóły, a te jasno wskazywały, że chodzi o obecność zbyt dużej ilości osób podczas mszy św.

Teraz policjanci będą weryfikować te informacje, zgodnie z prawem mają na to 7 dni.

Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w kraju rząd wprowadził ograniczenia, które dotyczą m.in. gromadzenia się w miejscach publicznych. Podczas obrzędów liturgicznych może przebywać nie więcej niż 5 osób w jednym czasie i w jednym miejscu (poza osobami sprawującymi mszę). O najnowszych wytycznym związanych z walką z koronawirusem informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Jeszcze większe restrykcje dla obywateli.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 11299
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL2019  Jeżeli zakazy dotyczą wszystkich obywateli to kler również powinien być karany mandatami za organizację "czary mary" łamiące przepisy. Wiadomo jak boli pusta taca, ale problem jest w tym aby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.
2 kwietnia 2020
+50
-28
jopek  W dodatku, młodzi również lądują na OIOM pod respiratorami, jednak ich organizm radzi sobie z wirusem dzięki opiece medycznej. Kiedy będzie zbyt dużo zarażeń, zabraknie miejsc na IOIM i zaczną umierać młodsi, którzy mogliby przejść przez tę chorobę. Sytuacja jest beznadziejna, 20% ludzi zarażonych w Polsce to personel medyczny. Zaraz nie będzie miał się kto opiekować chorymi, ale komu można podziękować ? ot takim ignorantom https://www.mp.pl/kurier/232089,gis-zakazonych-461-pracownikow-medycznych
prosze Was, włączcie myślenie, lub siedźcie w domu.
3 kwietnia 2020
+23
-3
jopek  czego niektórzy ludzie jesteście tacy puści? potem będzie płacz że ludzie dookoła poumierają (głównie starsi i z chorobami, którzy może chcieli by jeszcze troche pożyć), przez takich ignorantów jak Ty. Najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o medycynie czy epidemiologii...
3 kwietnia 2020
+25
-6
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   DURA LEX, SED LEX
5 kwietnia 2020
+1
-1
bez_____komentarza   Zachęcam do zgłaszania
http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
może wreszcie ktoś zrozumie, że sprawa jest poważna
4 kwietnia 2020
+13
-4
bryka123  do PrezesPO   ok. wszystko jest dla ludzi , ale mam propozycję. Do kościoła a potem 2 tygodnie na kwarantannie na plebanii , w tym czasie proszę o gorące modlitwy za chorych i umierających a zdrowych zostawcie w domu
4 kwietnia 2020
+14
-7
bez_____komentarza   pojawiają się kolejne zgłoszenia. Dołączyła też jeszcze jedna parafia.
Ciekaw jestem odpowiedzi Policji
4 kwietnia 2020
+16
-6
Anna02   na święta rząd luzuje obostrzenia do 50 osób w kościołach..teraz policzcie-5 kościołów, po 50 osób (teoretycznie, bo wiadomo, że będzie więcej) razy kilka mszy w ciągu 2-ch dni..następnego tygodnia pół Biłgoraja będzie chore..a do lasu nie można, choć to Puszcza Solska, więc setki km2 wolnej przestrzeni..ot, logika..
4 kwietnia 2020
+21
-3
jopek   W dodatku, młodzi również lądują na OIOM pod respiratorami, jednak ich organizm radzi sobie z wirusem dzięki opiece medycznej. Kiedy będzie zbyt dużo zarażeń, zabraknie miejsc na IOIM i zaczną umierać młodsi, którzy mogliby przejść przez tę chorobę. Sytuacja jest beznadziejna, 20% ludzi zarażonych w Polsce to personel medyczny. Zaraz nie będzie miał się kto opiekować chorymi, ale komu można podziękować ? ot takim ignorantom https://www.mp.pl/kurier/232089,gis-zakazonych-461-pracownikow-medycznych
prosze Was, włączcie myślenie, lub siedźcie w domu.
3 kwietnia 2020
+23
-3
jopek  do bartek98766   czego niektórzy ludzie jesteście tacy puści? potem będzie płacz że ludzie dookoła poumierają (głównie starsi i z chorobami, którzy może chcieli by jeszcze troche pożyć), przez takich ignorantów jak Ty. Najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o medycynie czy epidemiologii...
3 kwietnia 2020
+25
-6
PrezesPO   TO JEST PODSTAWA WIARY OD WIEKÓW I PRÓBA KOŚCIOŁA:
Odmawianie sakramentalnego pocieszenia duszom potrzebującym, zarówno żywym, jak i zmarłym (sic!), jest bardzo poważnym, umyślnym pominięciem mandatu Chrystusa przez Kościół i jego duchownych, którzy są powołani do wypełnienia obowiązku dostarczania ludziom środków zbawienia we wszystkich okolicznościach, podczas pokoju i na wojnie, ryzykując życiem, jeśli jest to konieczne
To paradoks, za pomocą którego święty mistyk chciał, byśmy zrozumieli nieskończoną moc wstawiennictwa i ochrony, jaką daje całej ludzkości codzienne odnawianie ofiary Chrystusa na krzyżu, ten wielki egzorcyzm, który chroni świat przed złem i samozniszczeniem.
PRAWDĄ JEST:
„Przesłanie, które dotarło do ludzi bez względu na to, czy są tego świadomi, czy nie jest straszliwe: w nieszczęściu i cierpieniu lepiej zostawić Boga w spokoju, ponieważ jest On bezużyteczny. Bo jeśli nie potrzebujesz Go w takim momencie, to nigdy Go nie potrzebujesz”.
3 kwietnia 2020
+6
-27
PrezesPO   Jaka przemiana społeczna nam się przytrafiła? Jak to możliwe, że «koronawirus« stał się w ostatnich tygodniach centrum naszego życia? To niesamowite: wszyscy jesteśmy zależni, żyjemy, istniejemy w oparciu o taki lub inny rozwój tego koronawirusa! Dla «polityków« (biednych, tak bezsilnych) ten alarmizm zdrowia, zapobiegania i rozwagi w imię dobra społeczeństwa może być zrozumiały. Dobrze. Jednak dziwne jest urywanie relacji z kimś, kto jest dla nas życiem: to nie koronawirus jest centrum, to Bóg jest centrum!
(…) w tych tygodniach wydaje mi się, że jestem świadkiem przynajmniej taką mam okropną wątpliwość kapitulacji Wiary w obliczu niekonsekwencji „poprawności politycznej”! Dzieje się tak, ponieważ główne przesłanie, przekazane nam wraz z zamknięciem kościołów, niecelebrowanie Eucharystii z ludem, daje poczucie żeby nie powiedzieć prawie pewność iż wiara, Bóg nie jest już w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby!
W najbardziej dramatycznym momencie dla naszego ludu, kiedy wielu pada ofiarą oszołomienia i strachu, kiedy wielu zadaje sobie pytania: „jak będziemy zbawieni? i „kto nas zbawi?”, Kościół odwraca się i rezygnuje z wyraźnego głoszenia Chrystusa jako jedynego Zbawiciela. Włochy, całe Włochy, po raz pierwszy w historii zamykają swoje kościoły na celebrację Mszy. Być może nawet na miesiąc, i to nawet w regionach, w których przypadki infekcji można policzyć na palcach jednej ręki.
(…) To, że Msza jest najpotężniejszą bronią i że poprzez modlitwę i pokutę wiernych można powstrzymać epidemię, to idea, która nikomu nie przychodzi nawet do głowy. Zapominamy w ten sposób o historii Kościoła, który zwłaszcza we Włoszech dał nam dziesiątki świątyń wzniesionych z wdzięczności Bogu za powstrzymanie niebezpiecznych epidemii (nawiasem mówiąc, znacznie bardziej niebezpiecznych niż obecna)
3 kwietnia 2020
+5
-29
Zbyszek1998   W miniony wtorek w Kościele JP2 na rekolekcjach o godzinie 10 było ponad 50 osób. Krew człowieka zalewa jak widzi się takie rzeczy.
3 kwietnia 2020
+28
-15
Grzegorz z Chetyna   A co za matoł postawił mi minusa? Ja przedstawiłem tylko stan rzeczywisty, który bardzo łatwo sprawdzić!!!
2 kwietnia 2020
+33
-24
LBL2019   Jeżeli zakazy dotyczą wszystkich obywateli to kler również powinien być karany mandatami za organizację "czary mary" łamiące przepisy. Wiadomo jak boli pusta taca, ale problem jest w tym aby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.
2 kwietnia 2020
+50
-28
Grzegorz z Chetyna   Potwierdzam, że niedzielę (29.03.2020) na mszy o godz.12:00 w sanktuarium św.Marii Magdaleny było ponad 20 osób. Wyjątkowo łatwo to sprawdzić, gdyż transmisja w internecie odbywa się 24h na dobę.
2 kwietnia 2020
+37
-25
bartek98766  do jopek   póki nie jest wprowadzony stan klęski żywiołowej lub stan wyjątkowy w kościele może sobie być osób ile chce, a większość działań i zakazów rządu jest bezprawna
2 kwietnia 2020
+18
-42
jopek   Niech skontrolują Goraj - w ubiegłą niedziele było ze 40 osób (mogło już być max 5). Co to za ksiądz ? serio?
2 kwietnia 2020
+38
-19
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
dzisiaj, 07:17 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku komendanta biłgorajskiej straży pożarnej
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
we wtorek, godzina 10:58 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
we wtorek, godzina 14:29 Radecznica
Biłgorajanin dyrektorem szpitala w Radecznicy
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
dzisiaj, 09:34 Biłgoraj
30 lat samorządu Biłgoraja. Archiwalne zdjęcia poszukiwane
dzisiaj, 07:53 Frampol
Trwa modernizacja budynku przy ul. Zamojskiej
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
we wtorek, godzina 08:58 Łukowa
Przekroczył prędkość, miał ponad 1,5 promila
we wtorek, godzina 18:15 Lubelszczyzna
14 osób hospitalizowanych w ciągu ostatniej doby
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
dzisiaj, 12:00 Kraj
IV etap luzowania obostrzeń. Czas na maseczki, kina, wesela i siłownie
W środę, 27 maja, premier ogłosił wprowadzenie kolejnego, IV już etapu luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Tym razem będą otwierane kina i siłownie. Będzie można także zdjąć maseczki, ale nie wszędzie. Zniesiono limity wiernych w kościołach. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl