Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.02 14:22 | aktualizacja: 2020.04.02 14:25

Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB

W środę, 1 kwietnia, przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące łamania zasad bezpieczeństwa na terenie jednej z miejskich parafii. Chodziło o zbyt dużą ilość osób przebywających w jednym miejscu.
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB

Nasze informacje potwierdza rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Bilgoraju mł. asp. Joanna Klimek.

Zgłoszenie na portalu - Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - pojawiło się w środę, 1 kwietnia. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji otrzymali informację o zbyt dużej ilości osób, przebywających w jednym z kościołów na terenie Biłgoraja. Jak wyjaśnia rzecznik Klimek zgłoszenie zostało oznaczone jako "grupowanie się młodzieży" ze względu na brak odpowiedniej kategorii, jednak w opisie osoba zgłaszająca podała szczegóły, a te jasno wskazywały, że chodzi o obecność zbyt dużej ilości osób podczas mszy św.

Teraz policjanci będą weryfikować te informacje, zgodnie z prawem mają na to 7 dni.

Przypominamy, że w związku ze stanem epidemii w kraju rząd wprowadził ograniczenia, które dotyczą m.in. gromadzenia się w miejscach publicznych. Podczas obrzędów liturgicznych może przebywać nie więcej niż 5 osób w jednym czasie i w jednym miejscu (poza osobami sprawującymi mszę). O najnowszych wytycznym związanych z walką z koronawirusem informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. Jeszcze większe restrykcje dla obywateli.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 12120
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
LBL2019  Jeżeli zakazy dotyczą wszystkich obywateli to kler również powinien być karany mandatami za organizację "czary mary" łamiące przepisy. Wiadomo jak boli pusta taca, ale problem jest w tym aby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.
2 kwietnia 2020
+50
-28
jopek  W dodatku, młodzi również lądują na OIOM pod respiratorami, jednak ich organizm radzi sobie z wirusem dzięki opiece medycznej. Kiedy będzie zbyt dużo zarażeń, zabraknie miejsc na IOIM i zaczną umierać młodsi, którzy mogliby przejść przez tę chorobę. Sytuacja jest beznadziejna, 20% ludzi zarażonych w Polsce to personel medyczny. Zaraz nie będzie miał się kto opiekować chorymi, ale komu można podziękować ? ot takim ignorantom https://www.mp.pl/kurier/232089,gis-zakazonych-461-pracownikow-medycznych
prosze Was, włączcie myślenie, lub siedźcie w domu.
3 kwietnia 2020
+23
-3
jopek  czego niektórzy ludzie jesteście tacy puści? potem będzie płacz że ludzie dookoła poumierają (głównie starsi i z chorobami, którzy może chcieli by jeszcze troche pożyć), przez takich ignorantów jak Ty. Najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o medycynie czy epidemiologii...
3 kwietnia 2020
+25
-6
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna   DURA LEX, SED LEX
5 kwietnia 2020
+1
-1
bez_____komentarza   Zachęcam do zgłaszania
http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html
może wreszcie ktoś zrozumie, że sprawa jest poważna
4 kwietnia 2020
+13
-4
bryka123  do PrezesPO   ok. wszystko jest dla ludzi , ale mam propozycję. Do kościoła a potem 2 tygodnie na kwarantannie na plebanii , w tym czasie proszę o gorące modlitwy za chorych i umierających a zdrowych zostawcie w domu
4 kwietnia 2020
+14
-7
bez_____komentarza   pojawiają się kolejne zgłoszenia. Dołączyła też jeszcze jedna parafia.
Ciekaw jestem odpowiedzi Policji
4 kwietnia 2020
+16
-6
Anna02   na święta rząd luzuje obostrzenia do 50 osób w kościołach..teraz policzcie-5 kościołów, po 50 osób (teoretycznie, bo wiadomo, że będzie więcej) razy kilka mszy w ciągu 2-ch dni..następnego tygodnia pół Biłgoraja będzie chore..a do lasu nie można, choć to Puszcza Solska, więc setki km2 wolnej przestrzeni..ot, logika..
4 kwietnia 2020
+21
-3
jopek   W dodatku, młodzi również lądują na OIOM pod respiratorami, jednak ich organizm radzi sobie z wirusem dzięki opiece medycznej. Kiedy będzie zbyt dużo zarażeń, zabraknie miejsc na IOIM i zaczną umierać młodsi, którzy mogliby przejść przez tę chorobę. Sytuacja jest beznadziejna, 20% ludzi zarażonych w Polsce to personel medyczny. Zaraz nie będzie miał się kto opiekować chorymi, ale komu można podziękować ? ot takim ignorantom https://www.mp.pl/kurier/232089,gis-zakazonych-461-pracownikow-medycznych
prosze Was, włączcie myślenie, lub siedźcie w domu.
3 kwietnia 2020
+23
-3
jopek  do bartek98766   czego niektórzy ludzie jesteście tacy puści? potem będzie płacz że ludzie dookoła poumierają (głównie starsi i z chorobami, którzy może chcieli by jeszcze troche pożyć), przez takich ignorantów jak Ty. Najwięcej mają do powiedzenia ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o medycynie czy epidemiologii...
3 kwietnia 2020
+25
-6
PrezesPO   TO JEST PODSTAWA WIARY OD WIEKÓW I PRÓBA KOŚCIOŁA:
Odmawianie sakramentalnego pocieszenia duszom potrzebującym, zarówno żywym, jak i zmarłym (sic!), jest bardzo poważnym, umyślnym pominięciem mandatu Chrystusa przez Kościół i jego duchownych, którzy są powołani do wypełnienia obowiązku dostarczania ludziom środków zbawienia we wszystkich okolicznościach, podczas pokoju i na wojnie, ryzykując życiem, jeśli jest to konieczne
To paradoks, za pomocą którego święty mistyk chciał, byśmy zrozumieli nieskończoną moc wstawiennictwa i ochrony, jaką daje całej ludzkości codzienne odnawianie ofiary Chrystusa na krzyżu, ten wielki egzorcyzm, który chroni świat przed złem i samozniszczeniem.
PRAWDĄ JEST:
„Przesłanie, które dotarło do ludzi bez względu na to, czy są tego świadomi, czy nie jest straszliwe: w nieszczęściu i cierpieniu lepiej zostawić Boga w spokoju, ponieważ jest On bezużyteczny. Bo jeśli nie potrzebujesz Go w takim momencie, to nigdy Go nie potrzebujesz”.
3 kwietnia 2020
+6
-27
PrezesPO   Jaka przemiana społeczna nam się przytrafiła? Jak to możliwe, że «koronawirus« stał się w ostatnich tygodniach centrum naszego życia? To niesamowite: wszyscy jesteśmy zależni, żyjemy, istniejemy w oparciu o taki lub inny rozwój tego koronawirusa! Dla «polityków« (biednych, tak bezsilnych) ten alarmizm zdrowia, zapobiegania i rozwagi w imię dobra społeczeństwa może być zrozumiały. Dobrze. Jednak dziwne jest urywanie relacji z kimś, kto jest dla nas życiem: to nie koronawirus jest centrum, to Bóg jest centrum!
(…) w tych tygodniach wydaje mi się, że jestem świadkiem przynajmniej taką mam okropną wątpliwość kapitulacji Wiary w obliczu niekonsekwencji „poprawności politycznej”! Dzieje się tak, ponieważ główne przesłanie, przekazane nam wraz z zamknięciem kościołów, niecelebrowanie Eucharystii z ludem, daje poczucie żeby nie powiedzieć prawie pewność iż wiara, Bóg nie jest już w stanie odpowiedzieć na nasze potrzeby!
W najbardziej dramatycznym momencie dla naszego ludu, kiedy wielu pada ofiarą oszołomienia i strachu, kiedy wielu zadaje sobie pytania: „jak będziemy zbawieni? i „kto nas zbawi?”, Kościół odwraca się i rezygnuje z wyraźnego głoszenia Chrystusa jako jedynego Zbawiciela. Włochy, całe Włochy, po raz pierwszy w historii zamykają swoje kościoły na celebrację Mszy. Być może nawet na miesiąc, i to nawet w regionach, w których przypadki infekcji można policzyć na palcach jednej ręki.
(…) To, że Msza jest najpotężniejszą bronią i że poprzez modlitwę i pokutę wiernych można powstrzymać epidemię, to idea, która nikomu nie przychodzi nawet do głowy. Zapominamy w ten sposób o historii Kościoła, który zwłaszcza we Włoszech dał nam dziesiątki świątyń wzniesionych z wdzięczności Bogu za powstrzymanie niebezpiecznych epidemii (nawiasem mówiąc, znacznie bardziej niebezpiecznych niż obecna)
3 kwietnia 2020
+5
-29
Zbyszek1998   W miniony wtorek w Kościele JP2 na rekolekcjach o godzinie 10 było ponad 50 osób. Krew człowieka zalewa jak widzi się takie rzeczy.
3 kwietnia 2020
+28
-15
Grzegorz z Chetyna   A co za matoł postawił mi minusa? Ja przedstawiłem tylko stan rzeczywisty, który bardzo łatwo sprawdzić!!!
2 kwietnia 2020
+33
-24
LBL2019   Jeżeli zakazy dotyczą wszystkich obywateli to kler również powinien być karany mandatami za organizację "czary mary" łamiące przepisy. Wiadomo jak boli pusta taca, ale problem jest w tym aby jak najszybciej wszystko wróciło do normy.
2 kwietnia 2020
+50
-28
Grzegorz z Chetyna   Potwierdzam, że niedzielę (29.03.2020) na mszy o godz.12:00 w sanktuarium św.Marii Magdaleny było ponad 20 osób. Wyjątkowo łatwo to sprawdzić, gdyż transmisja w internecie odbywa się 24h na dobę.
2 kwietnia 2020
+37
-25
bartek98766  do jopek   póki nie jest wprowadzony stan klęski żywiołowej lub stan wyjątkowy w kościele może sobie być osób ile chce, a większość działań i zakazów rządu jest bezprawna
2 kwietnia 2020
+18
-42
jopek   Niech skontrolują Goraj - w ubiegłą niedziele było ze 40 osób (mogło już być max 5). Co to za ksiądz ? serio?
2 kwietnia 2020
+38
-19
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
w poniedziałek, godzina 15:03 Biłgoraj
Niebezpieczny ładunek w LO im. ONZ?
dzisiaj, 10:04 Biłgoraj
27-latek oszukany podczas internetowych zakupów
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
dzisiaj, 11:21 Lubelszczyzna
Najnowsze dane dot. zakażeń SARS-CoV-2
dzisiaj, 08:20 Powiat
W powiecie nadal funkcjonuje izolatorium?
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
dzisiaj, 07:38 Lubelszczyzna
Przysięga i promocja w święto Terytorialsów
dzisiaj, 09:10 Roztocze
Stowarzyszenie Samorządów Euroregion Roztocze ogłosiło konkurs na logo
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
dzisiaj, 10:32 Czernięcin Główny
Pędził przez Czernięcin, na liczniku miał 109 km/h
w poniedziałek, godzina 09:27 Korczów
Ponad 100 km/h przez Korczów
21 września 2020 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 09:05 Tarnogród
Zderzenie toyoty z ciągnikiem. Traktorzysta był pijany
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
w poniedziałek, godzina 11:04 Lubelszczyzna
87 zakażeń w województwie
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
w niedzielę, godzina 08:09 Biłgoraj
Konkurs "Stołówka z klasą" podsumowany. Jedna powstała w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 09:10 Lubelszczyzna
W szpitalach brakuje miejsc?
w niedzielę, godzina 15:00 Biszcza
Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi - gala podsumowująca
Od czwartku, 24 września, na terenie powiatu biłgorajskiego trwała Europejska Akademia Młodych Liderów Wsi. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się na Lubelszczyźnie. W niedzielne przedpołudnie, 27 września, zorganizowano galę podsumowującą projekt.
w sobotę, godzina 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
w niedzielę, godzina 11:04 Powiat
Nowe zakażenia w powiecie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl