Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.02 10:12 | aktualizacja: 2020.04.02 10:19

Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kontakcie policjantów z KPP w Biłgoraju z funkcjonariuszem z Lublina zakażonym koronawirusem i braku reakcji ze strony kierownictwa biłgorajskiej jednostki. Sytuację wyjaśnia oficer prasowy KPP w Biłgoraju mł. asp. Joanna Klimek.
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o braku reakcji ze strony przełożonych KPP w Biłgoraju na zagrożenie koronawirusem wśród biłgorajskich policjantów mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju przedstawia dotychczasowe ustalenia.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o chorobie policjanta podlegającego pod KMP w Lublinie, a następne o tym, że miał on bezpośredni kontakt z jednym z funkcjonariuszy z OPP w Lublinie, który był oddelegowany do naszej jednostki na jeden dzień służby. W trosce o zdrowie policjantów uruchomiliśmy odpowiednie procedury. Na terenie KPP w Biłgoraju służbę z nim pełnił jeden policjant, jednak decyzję o odizolowaniu rozszerzono o kolejnych dwóch mundurowych. Sporządzona została lista osób, które pełniły służbę w tym samym czasie i przekazano ją do sanepidu, który podjął kolejne czynności.

Raz jeszcze przypominamy, podmiotem wiodącym w sprawie czynności podejmowanych wobec zagrożenia wirusem są służby sanitarne. Decyzji o poddaniu kwarantannie nie podejmuje przełożony policjanta. Taką decyzję wydać może tylko i wyłącznie sanepid.

Informuję, że decyzją sanepidu z dnia 28 marca 2020r. trzech policjantów KPP w Biłgoraju zostało poddanych kwarantannie, a następnie pobrano od nich próbki na obecność wirusa. Wyniki testów w każdym z trzech przypadków są NEGATYWNE.

Pomieszczenia oraz pojazdy użytkowane przez tych policjantów zostały natychmiast wycofane z użytku i zabezpieczone przez bezpośredniego przełożonego policjantów z zachowaniem środków ostrożności a następnie zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

Kadra komendy dokłada wszelkich starań by policjanci, pracownicy byli bezpieczni, a w razie potrzeby otoczeni właściwym wsparciem.

Chcę podkreślić, że wszyscy mamy świadomość ryzyka jakie niosą za sobą zagrożenia koronawirusem. Każdy z nas martwi się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Ten niepokój z całą pewnością dotyczy także policjantów, którzy pełnią służbę. Jesteśmy w tej grupie zawodowej, która jest szczególnie zagrożona. Nieprawdziwe informacje są niepotrzebne i wprowadzają niepokój, który w obecnej sytuacji nie służy niczemu dobremu.

Kierownictwo komendy w Biłgoraju ma pełną świadomość jak ważna jest ochrona policjantów i nie bagatelizuje żadnych sygnałów.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 15215
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Marian00  Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
Marian00  Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Ostatnio dodane komentarze
J.Deep   Marian00 nie szkoda Ci czasu na klikanie zielone. Nie podszywaj się pod Marian bo masz inne imię. Widzę po IP
tylko PrezesPiS nie PrezesPO może coś w Polsce zmienić na lepsze.
3 kwietnia 2020
+5
-14
Marian00   Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Marian00   Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
PrezesPO   Co za pech. Zmienić komendanta .W Bił. nie mają mieszkańcy Koronawirusa i teraz spotkać się z poli-cjan-tem i możesz załapać Covit-19.
Uciekajcie ludzie do domów i nie wpuszczajcie do swoich domów w czasie kwarantanny zarażonej polic. tylko rozmowa przez tel.
2 kwietnia 2020
+32
-65
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
we wtorek, godzina 10:00 Biłgoraj
Iga Świątek rozmawiała z dziećmi z Wioski Dziecięcej SOS w Biłgoraju
Kacper uczy się w technikum mechanicznym, ale na studia ma tyle pomysłów, że ciężko mu się zdecydować, Amelia chce zostać fryzjerką, największą pasją Klaudii jest taniec, a w wolnych chwilach pisanie scenariuszy, Aleksandra jest utalentowaną artystką, która jeszcze nie wie, czy widzi swoja przyszłość na deskach teatru, czy przed sztalugą, Weronika, uwielbia hulajnogę i piłkę nożną, Zuzia już stawia pierwsze kroki na korcie tenisowym, uwielbia też akrobacje, a marzeniem Karoliny jest skończyć szkołę ekonomiczną.
dzisiaj, 19:33 Biłgoraj
Zmarła Stanisława Dzikoń
dzisiaj, 12:24 Biłgoraj
Zrzutka na rehabilitację Doriana
we wtorek, godzina 12:12 Biłgoraj
Odśnieżanie to obowiązek
Minione dni przyniosły spore mrozy, ale także opady śniegu. Obecnie jest go tak dużo, że utrudnia przemieszczanie się, a zalegające na chodnikach śnieg i lód stanowią zagrożenie dla pieszych. Przypominamy zatem, że właściciele posesji muszą odśnieżać chodniki przed swoją działką. Za niedopełnienie tego obowiązku grożą kary.
we wtorek, godzina 08:36 Biłgoraj
Darmowy posiłek w jednej z biłgorajskich restauracji
dzisiaj, 11:00 Lubelszczyzna
Wzrost liczby zakażeń i zgonów
7 stycznia 2021 Biłgoraj
Mateusz potrzebuje pomocy w walce z rakiem
Mateusz Filist z Biłgoraja walczy z guzem neuroendokrynnym. W 2020 roku musiał rozpocząć chemioterapię. Dojazdy, konsultacje, badania, leki, suplementy sporo kosztują, dlatego została zorganizowana zbiórka pieniędzy. Celem jest 35 tys. zł.
dzisiaj, 12:12 Biłgoraj
Sukces w V Ogólnopolskim Konkursie Prawa Kanonicznego
dzisiaj, 08:53 Powiat
Bardzo niebezpiecznie na drogach
w sobotę, godzina 18:49 Biłgoraj
Dostawa szczepionek do biłgorajskiego szpitala wstrzymana
Dziś (16 stycznia) dyrekcja biłgorajskiego szpitala otrzymała informację o wstrzymaniu dostaw szczepionek. Odwoływane są więc zapisy, które miały się odbyć w pierwszych trzech dniach przyszłego tygodnia. - W czwartek mam dostać 90 dawek na drugie szczepienie dla osób z grupy zero. Potem zobaczymy co dalej - mówi dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.
w poniedziałek, godzina 09:53 Turobin
Gala finałowa konkursu Miss Polski z udziałem mieszkanki powiatu
w sobotę, godzina 10:28 Różaniec
Szczeniaki czekają na swoje rodziny
11 stycznia 2021 Żurawnica
42-latek z powiatu oskarżony o zastrzelenie wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego
Skrupulatna i skuteczna praca dochodzeniowców z zamojskiej policji oraz śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu doprowadziła do ustalenia podejrzanego o zastrzelenie pozostającego pod ochroną gatunkową wilka z Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 42-latek z powiatu biłgorajskiego. Grozi mu do 5 lat więzienia.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Noclegownia w Biłgoraju nie działa. Co z bezdomnymi?
w poniedziałek, godzina 09:22 Biłgoraj
26-latka padła ofiarą oszustwa na BLIK
6 stycznia 2021 Biłgoraj
Kapsuła czasu na biłgorajskim rynku
Po przebudowie biłgorajskiego Placu Wolności pojawił się właz z napisem "kapsuła czasu". Czemu będzie służyć to miejsce i co zostało lub zostanie schowane w środku?
dzisiaj, 08:39 Lubelszczyzna
Ponad 1000 litrów krwi od Terytorialsów
we wtorek, godzina 10:27 Obsza
Pędził z prędkością 115km/h przez Obszę
6 stycznia 2021 Nowa Wieś
Zrzutka na odbudowę domu po pożarze
Pan Leszek, mieszkaniec gminy Turobin stracił swój dobytek w pożarze. Z pomocą ruszyli przyjaciele i bliscy mężczyzny. Za pośrednictwem portalu zrzutka.pl zorganizowano zbiórkę pieniędzy na odbudowę domu.
w sobotę, godzina 15:16 Biłgoraj
Właściciel pilnie poszukiwany
w czwartek, godzina 08:20 Huta Turobińska
Rekordowo przeładowany dostawczak
10 stycznia 2021 Goraj
Gorajski kalendarz w stylu glamour
Kalendarz stylizowany na 2021 rok "Glamour w każdym wieku" wydawany przez Gminny Ośrodek Kultury w Goraju już jest dostępny! 9. edycja kalendarza została wydana w nakładzie 600 sztuk.
13 stycznia 2021 Korytków Duży
Mężczyzna wpadł do studni
13 stycznia 2021 Gmina Księżpol
Zwłoki ujawnione w gminie Księżpol
8 stycznia 2021 Powiat
Mniej pożarów, więcej ofiar śmiertelnych
W minionym roku biłgorajscy strażacy interweniowali 930 razy. To o 113 więcej niż w 2019 roku. Spadła za to liczba pożarów. Niestety w ciągu ostatnich 12 miesięcy, podczas miejscowych zagrożeń życie straciło 9 osób.
we wtorek, godzina 07:17 Obsza
Nowy sprzęt dla OSP Zamch
w poniedziałek, godzina 08:20 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie IMGW. Do kiedy będzie trzymać taki mróz?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl