Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.04.02 10:12 | aktualizacja: 2020.04.02 10:19

Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o kontakcie policjantów z KPP w Biłgoraju z funkcjonariuszem z Lublina zakażonym koronawirusem i braku reakcji ze strony kierownictwa biłgorajskiej jednostki. Sytuację wyjaśnia oficer prasowy KPP w Biłgoraju mł. asp. Joanna Klimek.
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami o braku reakcji ze strony przełożonych KPP w Biłgoraju na zagrożenie koronawirusem wśród biłgorajskich policjantów mł. asp. Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju przedstawia dotychczasowe ustalenia.

W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy informację o chorobie policjanta podlegającego pod KMP w Lublinie, a następne o tym, że miał on bezpośredni kontakt z jednym z funkcjonariuszy z OPP w Lublinie, który był oddelegowany do naszej jednostki na jeden dzień służby. W trosce o zdrowie policjantów uruchomiliśmy odpowiednie procedury. Na terenie KPP w Biłgoraju służbę z nim pełnił jeden policjant, jednak decyzję o odizolowaniu rozszerzono o kolejnych dwóch mundurowych. Sporządzona została lista osób, które pełniły służbę w tym samym czasie i przekazano ją do sanepidu, który podjął kolejne czynności.

Raz jeszcze przypominamy, podmiotem wiodącym w sprawie czynności podejmowanych wobec zagrożenia wirusem są służby sanitarne. Decyzji o poddaniu kwarantannie nie podejmuje przełożony policjanta. Taką decyzję wydać może tylko i wyłącznie sanepid.

Informuję, że decyzją sanepidu z dnia 28 marca 2020r. trzech policjantów KPP w Biłgoraju zostało poddanych kwarantannie, a następnie pobrano od nich próbki na obecność wirusa. Wyniki testów w każdym z trzech przypadków są NEGATYWNE.

Pomieszczenia oraz pojazdy użytkowane przez tych policjantów zostały natychmiast wycofane z użytku i zabezpieczone przez bezpośredniego przełożonego policjantów z zachowaniem środków ostrożności a następnie zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

Kadra komendy dokłada wszelkich starań by policjanci, pracownicy byli bezpieczni, a w razie potrzeby otoczeni właściwym wsparciem.

Chcę podkreślić, że wszyscy mamy świadomość ryzyka jakie niosą za sobą zagrożenia koronawirusem. Każdy z nas martwi się o zdrowie swoje i swoich bliskich. Ten niepokój z całą pewnością dotyczy także policjantów, którzy pełnią służbę. Jesteśmy w tej grupie zawodowej, która jest szczególnie zagrożona. Nieprawdziwe informacje są niepotrzebne i wprowadzają niepokój, który w obecnej sytuacji nie służy niczemu dobremu.

Kierownictwo komendy w Biłgoraju ma pełną świadomość jak ważna jest ochrona policjantów i nie bagatelizuje żadnych sygnałów.

Red.
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 14446
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Marian00  Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
Marian00  Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Ostatnio dodane komentarze
J.Deep   Marian00 nie szkoda Ci czasu na klikanie zielone. Nie podszywaj się pod Marian bo masz inne imię. Widzę po IP
tylko PrezesPiS nie PrezesPO może coś w Polsce zmienić na lepsze.
3 kwietnia 2020
+5
-14
Marian00   Prezesie PO /nie jesteś nim/ zmień nick i nie siej fermentu bo możesz być pociągnięty do odpowiedzialności ze specustawy antykryzysowej. Art. 190a par. 1 mówi iż - kto podszywa się pod inną osobę itd., podlega karze od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.
3 kwietnia 2020
+59
-5
Marian00   Ja bardziej obawiam się spotkania z samozwańczym "prezesem po", mijającym się z prawdą mówiąc że w Biłgoraju nie ma Covit-19. Takie twierdzenia wprowadzają zamieszanie i zmniejszają poczucie zagrożenia co może doprowadzić do podejmowania niepotrzebnego ryzyka i utrudnić walkę z koronawirusem.
3 kwietnia 2020
+61
-4
PrezesPO   Co za pech. Zmienić komendanta .W Bił. nie mają mieszkańcy Koronawirusa i teraz spotkać się z poli-cjan-tem i możesz załapać Covit-19.
Uciekajcie ludzie do domów i nie wpuszczajcie do swoich domów w czasie kwarantanny zarażonej polic. tylko rozmowa przez tel.
2 kwietnia 2020
+32
-65
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
O sytuacji biłgorajskiego szpitala związanej z wykryciem u pracowników koronawirusa SARS-CoV-2 informowaliśmy naszych czytelników w bieżącym tygodniu. Oświadczenie w tej sprawie wydali dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski oraz syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.
w poniedziałek, godzina 12:29 Powiat
Piraci drogowi na gościnnych występach
w poniedziałek, godzina 17:48 Lubelszczyzna
Dwa nowe przypadki zakażeń
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
26 maja 2020 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w niedzielę, godzina 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
w niedzielę, godzina 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
w niedzielę, godzina 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych to wyjątkowe na skalę kraju miejsce, które ma przypominać o historii Biłgoraja. W maju znów ruszyły prace budowlane. W tym tygodniu obiekt odwiedziła Telewizja Polska, która realizowała program "Poland in undiscovered".
w poniedziałek, godzina 12:12 Kraj
Od dziś każdy dzień będzie dniem dziecka
26 maja 2020 Obsza
Kolejny pirat drogowy pożegnał się z prawkiem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl