Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Sesja Rady Powiatu
2010.12.29 15:15 | aktualizacja: 2011.01.06 02:49

Oświadczenie radnego Ferensa

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu, radny Tadeusz Ferens przedstawił Zarządowi oraz radnym oświadczenie. Poniżej publikujemy jego treść.
Oświadczenie radnego Ferensa
Oświadczenie radnego Ferensa

Wysoka Rado!

Za nami sesje organizacyjne, wiemy już kto z kim i za ile, a ponieważ powstają pewne niedomówienia, niektórzy radni składają oświadczenia wypada i mnie zabrać głos.

Ciągle słychać echa kampanii wyborczej prowadzonej w Biłgoraju. Jak większość zauważyła była to swoista wojna plakatów oraz wojna ulotek. Osobiście nie zamówiłem własnych plakatów i ulotek. Plakaty wydaliśmy zbiorowe, natomiast o ulotki zadbali konkurenci polityczni.

Duże wrażenia na mnie i nie tylko na mnie zrobiła ulotka pt. "Spróbujmy rozszyfrować Komitety Wyborcze Powiatu Biłgorajskiego" Cóż z tej ulotki wynika? każdy ma coś za uszami, czyści są tylko działacze PIS i koalicjanci.

O sobie dowiedziałem się, że jestem karierowiczem i zdrajcą. Ciężko było przejść do porządku dziennego po takiej lekturze. Przeprowadziłem rachunek sumienia i nie przypomniałem sobie zdrady kolegów. O swoją karierę nigdy nie dbałem, a nawet wprost przeciwnie, mogłem ją szybko zrobić po rozpoczęciu pracy jako oficer pożarnictwa w roku 1980. Wystarczyło tylko podpisać deklarację i otrzymać czerwoną legitymację.

Ja wybrałem przynależność do SOLIDARNOŚCI. W efekcie czego po licznych szykanach usunięto mnie ze służby pożarniczej. Było ciężko, ale nie mogłem inaczej. Teraz też rządząca powiatem koalicja złożyła mi propozycję współpracy wraz z deklaracją lojalności. Nie mogłem jej podpisać z wielu względów, między innymi z tego, że oferta pochodziła od autorów wspomnianej ulotki. Zresztą dzisiejsza koalicja jest tak mocna i pewna siebie, że nikogo nie potrzebuje do rządzenia powiatem. Odnosi się wrażenie, że za nic ma wiedzę i doświadczenie pozostałych członków Rady Powiatu np. Doroty Flor w służbie zdrowia, czy Franciszka Piętaka w działalności samorządowej, co nie przeszkadza, by za chwilę prosić ich o wsparcie w załatwieniu spraw powiatu.

Przypuszczam, że ta pewna siebie koalicja, porządzi sobie 4 lata, opracuje ulotkę gdzie przedstawi pismo swoich sukcesów, a opozycje obrzuci błotem.

Tylko jak to się będzie miało do 8 przykazania z DEKALOGU? "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu", ale to już całkiem inna kwestia, kwestia sumienia, sumienia każdego z nas.

GB
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Oświadczenie radnego Ferensa, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
GB dodany
 
Odsłon: 10285
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PL
7ae-cfc
~ kumpel   Tadziu zanim powiesz cuś to najpierw pomyśl . Byłeś jusz wszendzie i po co ci to . Jesteś za a nawet przeciw , zastanów sie co dalej powiesz i co dalej bendziesz robił - weż sie za Deca lub sróża z tarnogroda .
3 lutego 2012
brak ocen
PL
6b7-e16
~ wstyd   iwaniec do roboty z ferensem a nie tylko uzalanie sie i mysli o zdradzie i podstepach - nie siejcie nienawisci to wy rozpetujecie te nienawisc - prawdziwy katolik przebacza i zapomina a nie wystepuje na sesjach i uzala sie nad swoim marnym losem
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
34f-37b
~ poi   oooooooo kur.... drugi Wałęsa się znalazł !!!!!!1
31 grudnia 2010
+1
-0
PL
612-ec8
~ anonim   DOBRY SORZE !!!!!!!!! :D
31 grudnia 2010
+1
-1
PL
712-b3e
~ looker   Opuścił złych ludzi a nie ideały,...STARTUJĄC W WYBORACH Z BIŁGORAJ XXI - śmiechu warte...
30 grudnia 2010
+0
-2
PL
cbe-ff8
~ dobrze zrobił   Opuścił złych ludzi a nie ideały, pod które niestety najgorsze oszołomy się podszywają.
30 grudnia 2010
+1
-1
PL
6b7-e16
~ brawo   brawo dla ferensa że wreszcie ujawnił jaki z niego człowiek solidarności - startując z listy dechnika pokazał swoją prawość hahah
30 grudnia 2010
+1
-2
PL
cbe-ff8
~ wyborca   Brawo dla radnego Ferenca, za słuszną decyzję rozstania się z oszołomami.
30 grudnia 2010
+2
-3
PL
9ee-d9a
~ kurt   do roboty debilu!śnieg odgarniaC a nie bawić się w jakieś durne oświadczenia!!co za ćwok!!!!
30 grudnia 2010
+3
-4
PL
41e-1af
~ bilgorajanin   do osme
skąd masz ten tekst? Otwieram Pismo Święte w przekładzie tysiąclecia na księdze wyjścia i nijak nie mogę się doszukać Twojej wersji dekalogu.
30 grudnia 2010
+2
-0
PL
e95-94f
~ looker   Startując w wyborach należy się liczyć że postawy, działania i koalicje będą oceniane przez społeczeństwo...
30 grudnia 2010
+2
-0
PL
cbe-ff8
~ mieszkaniec   Czepianie się radnego Ferenca jest żenadą ze strony jego oponentów, z którymi się rozstał, co dobrze o nim świadczy.
29 grudnia 2010
+2
-4
PL
6b7-e16
~ kl   Mówi o Solidarności a co Dechnik robił w czasach Solidarności? Już nikt nie da się na to nabrać. A z kim współpracował Pan w poprzedniej radzie miasta? Lewicowa rada dała prawicowcowi przewodniczącego komisji? Dziwne.
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
6b7-e16
~ Anka   A w jakim klubie jest teraz Pan Ferens? W klubie prawicy? Gdzie ideały Solidarności?
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
6b7-e16
~ prawda w oczy kole?   Fundacja XXI i Zygmunt Dechnik to na pewno człowiek prawicy tak jak Tadeusz Ferens startujący z tej listy. Lista , partia - świadczy o człowieku. Startował 4 lata temu z LPR a teraz z fundacji XXI. To nagła zmiana na lepsze? Pójście po rozum do głowy?
29 grudnia 2010
+3
-1
PL
a4d-7b6
~ looker   Stowarzyszenie, partia... piszcie co chcecie, ale Biłgoraj XXI wiązany jest ze środowiskiem biłgorajskiej lewicy. A teksty w stylu "...Stowarzyszenie, skupiające ludzi o różnych poglądach,..." to nic innego jak WSPÓŁPRACA PONAD PODZIAŁAMI DO OGÓLNEGO DOBRA BIŁGORAJA (albo inny frazes w tym stylu)!!! Więc nie należy się dziwić, że ludzie mają taką a nie inną opinię...
29 grudnia 2010
+3
-2
PL
39c-d8b
~ sąsiad   z tego co ja wiem to pan Ferens zawsze był po PRAWEJ stronie (sporo wycierpiał od komunistów)a Biłgoraj XXI
to Stowarzyszenie, skupiające ludzi o róznych
poglądach, a nie partia
29 grudnia 2010
+2
-3
US
c10-f2a
~ 70%   w bilgoraju pomijane jest przykazanie 1 bo oni wierza tylko w kaczora i rydzyka.70% ciemnoty
29 grudnia 2010
+5
-3
PL
a4d-7b6
~ looker   Ja się na polityce nie znam, ale 4 lata temu startował pan do wyborów chyba (jak mnie pamięć nie myli ?) z środowiska radykalnie prawicowego, a obecnie z lewicowego...
Jak to należy rozumieć... Tylko proszę nie wciskać "kitu" o współpracy ponad podziałami...
29 grudnia 2010
+3
-2
PL
5be-88a
~ osme   Dziesięć przykazań Bożych
1 Nie będziesz miał Bogów cudzych przede Mną
2 Nie będziesz brał imienia Pana Boga Twego nadaremnie
3 Pamiętaj, abyś dzień święty święcił
4 Czcij ojca twego i matkę twoją
5 Nie zabijaj
6 Nie cudzołóż
7 Nie kradnij
8 Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu
9 Nie pożądaj żony bliźniego twego
10 Ani żadnej rzeczy, która jego jest
ja tak sie uczyłem, wiec 8 czy 9?
29 grudnia 2010
+0
-1
US
c10-f2a
~ homer   ciemnota moherowa nie mma granic a tej w bilgoraju 70%
29 grudnia 2010
+6
-2
PL
41e-1af
~ bilgorajanin   popieram Panie Tadeuszu. niemniej do Pańskiego artykułu/oświadczenia wkradł się błąd. Otóż wymienione przykazanie jest 9 w kolei, a nie 8 jak Pan wspomniał. Na dowód proszę otworzyć Pismo Święte Exodus, 20 rozdział i 16 werset.
pozdrawiam
29 grudnia 2010
+3
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
dzisiaj, 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
dzisiaj, 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
dzisiaj, 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
dzisiaj, 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
dzisiaj, 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
dzisiaj, 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl