Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.03.03 10:22 | aktualizacja: 2020.03.04 09:23

Przygotowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

W sobotę informowaliśmy o tym, że biłgorajski szpital jest w stanie podwyższonej gotowości, co ma związek z możliwością wystąpienia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Obecnie na terenie placówki organizowana jest oddzielna izba przyjęć. - Trwają przygotowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym - informuje dyrektor biłgorajskiego szpitala.
Przygotowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym
Przygotowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

- Od 27 lutego w biłgorajskim szpitalu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin, tego samego dnia wprowadzono zakaz przyjęć planowych. Jest to związane z decyzją wojewody, w ramach której biłgorajski szpital został powołany w grupie siedmiu pozostałych szpitali jako placówki obserwacyjno - izolacyjne w przypadku zagrożenia epidemiologicznego. Decyzja dotyczy wszystkich oddziałów - informuje w rozmowie z portalem bilgorajska.pl dyrektor szpitala Tomasz Kwiatkowski.

Obecnie na terenie szpitala organizowany jest oddział obserwacyjno - zakaźny i pulmonologiczny, będą znajdować się w oddzielnym budynku. Już dziś przebudowywane jest pomieszczenie, które będzie pełnić funkcję odrębnej izby przyjęć zakaźnej, do której w razie potrzeby będą zgłaszać się pacjenci, tutaj też będą przywożeni karetkami jeśli będzie uzasadnione podejrzenie zakażenia wirusem. - Wszystko po to, by szlaki komunikacyjne nie krzyżowały się i by ci pacjenci nie byli potencjalnym źródłem kolejnych zachorowań - dodaje dyrektor.

Dziś placówka otrzymała z wojewódzkiego sztabu zarządzania kryzysowego zapytanie o możliwość zwiększenia ilości łóżek, obecnie zadeklarowano 50 łóżek obserwacyjnych. - Nie wiemy jak sytuacja będzie się rozwijać, ale musimy być przygotowani na to, by sukcesywnie skrzydła, które będzie można odizolować móc uruchamiać dla potrzeb oddziałów izolacyjnych. Wczoraj otrzymaliśmy dostawę z centralnych rezerw Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, mamy w tej chwili 500 kombinezonów, ponad 500 masek, mamy też gogle i przyłbice, wszystko to, co jest potrzebne jako środki ochrony osobistej zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu. To jest o tyle istotne, że musimy dołożyć wszelkich starań, by nie dopuścić do zachorowań wśród personelu - przyznaje dyrektor Kwiatkowski i zaznacza, że jest zapewnienie wojewody, iż w przypadku rozwoju zagrożenia otrzymamy wsparcie lekarzy chorób zakaźnych i anestezjologów.

Złożono też zamówienie, w trybie zakupu natychmiastowego, na dodatkowe respiratory, monitory, maceratory, fumigatory do dezynfekcji pomieszczeń. Zamówienie opiewa na kwotę prawie 800 tys. zł.

Nie ma jednak powodów do paniki, dotychczas nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia nowym wirusem. Zachowajmy jednak ostrożność. Najbardziej narażone są osoby powyżej 65 roku życia, nie stwierdzono za to ani jednego zachorowania wśród kilkumiesięcznych dzieci. Pamiętajmy o higienie, myjmy dokładnie ręce, jednak jak podkreśla dyrektor Kwiatkowski nie ma żadnego sensu noszenie masek na twarz (mogą być przyczyną dodatkowe rozprzestrzeniania się wirusa). Są one potrzebne jedynie osobom, które kontaktują się z chorymi. Dodatkową formą ochrony może być udostępnienie przez instytucje płynów do dezynfekcji.

Przypomnijmy, że na terenie całego województwa lubelskiego jest 8 placówek, które objęło zarządzenie wojewody, południową część regionu będą obsługiwały dwie jednostki - w Biłgoraju i w Tomaszowie Lubelskim. Opiece biłgorajskiego szpitala będzie podlegać prawie 300 tys. mieszkańców. O zarządzeniu wojewody informowaliśmy w artykule pt. Biłgorajski szpital w stanie podwyższonej gotowości.

A jak obecnie wygląda funkcjonowanie szpitala?

Jak wyjaśnia Tomasz Kwiatkowski odbywają się jedynie zabiegi ratujące życiu, pozostający na oddziałach pacjenci w miarę poprawy ich stanu zdrowia będą wypisywani do domów.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Przygotowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4563
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
PrezesPO   Sposób na KoronaWirus dla 50lat i -
Uciekasz w pole , las , pustkowie - najlepiej nad rzekę.
Rozkładasz namiot. Zapasy na 2 tyg. czyli 14 dni procedury Rządowej:
3 kg makaronu, 1kg ryżu, 2 bochenki chleba, 10 torebek zupy chińskiej, 2 baniaki wody z biedronki po 5litrów.
Z nikim się nie kontaktujesz - łapiesz ryby - czytasz ksiązki - pijesz kawę i herbatę - dodatkowo MODLITWA WSTAWIENNICZA za chorych i bliskich - UWAGA: nie zaprasz rodziny do namiotu - nie podajesz gdzie jesteś przez 14 dni.
Wyzdrowiejesz i wracasz do domu!!! BEZPIECZNE
3 marca 2020
+6
-0
PrezesPO   Koronawirus w Polsce? W naszym kraju wciąż nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia wirusem z Chin. Do szpitali trafia jednak coraz więcej osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Czy w najbliższym czasie groźna zaraza dotrze do Polski?
Ministerstwo Zdrowia zapewnia, że w Polsce nie odnotowano wciąż pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem. Jak jednak przyznaje Łukasz Szumowski, minister zdrowia, wirus z Chin na pewno dotrze do naszego kraju. Czy dziś pojawią się jakieś przełomowe informacje w tej sprawie?
W przedszkolach dzieci już kaszlą "nagminnie" ale bez gorączki 38 i +.
Koronawirus w Polsce? Mieszkańcy naszego kraju są coraz bardziej zaniepokojeni szerzącą się epidemią koronawirusa. Jak w tej chwili wygląda sytuacja w Polsce i na świecie?
W CZWARTEK CZYLI 05-03-2020R. TARG W BIŁGORAju. CZY POWINIEN BYĆ TARG W TYM TYGODNIU??? PYTAJĄ MISZKAŃCY POWIATU?
Dotychczas na całym świecie odnotowano 85994 potwierdzone przypadki koronawirusa. Wyzdrowiało 39761 osób. Liczba ofiar śmiertelnych to 2941 osób.
W Powiecie Biłgorajskim odnotowano 34 osoby , które wróciły z Włoch>???!
Dramatyczną historię opisuje jeden z internautów na Twitterze: - Potrzebuję kupić preparat do dezynfekcji skóry przed iniekcją. Wcześniej za litr preparatu trzeba było zapłacić około 25-28 zł. Teraz osiągają one jakieś absurdalne ceny od 150zł w górę. Włączyło się ludziom żerowanie na innych?
3 marca 2020
+8
-0
PrezesPO   Jak wchodzisz do szpitala nie kichaj, kasłaj bo zamkną Ciebie na pewną śmierć. Dadzą ketonal I NIC NIE BĘDĄ ROBIĆ ... NĘDZA W BIŁGORAJSKIM SZPITALU - UWAGA!!!
Jak masz kaszleć lepiej wyjdź na zewnątrz i uciekaj z TEGO SZPITALA ... NĘDZA!
3 marca 2020
+10
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

 • 32 proc. uczniów z powiatu nie zdało matury
 • tastingnyc.com/our-event/full-watch-ted-lasso-season-1-episode-1-online-free-2/ tastingnyc.com/our-event/ted-lasso-season-1-episode-1/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-ted-lasso-season-1-episode-2-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-muppets-now-season-1-episode-3-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-room-104-season-4-episode-4-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-savage-kingdom-season-4-episode-1-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-savage-kingdom-season-4-episode-2-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-1-online-free-2/ tastingnyc.com/our-event/3-season-4-episode-1/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-2-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-3-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-4-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-5-online-free/
  yourcycle 3 godziny temu
  czytaj forum
 • Nieszczęśliwy wypadek w lesie. Nie żyje mężczyzna
 • tastingnyc.com/our-event/full-watch-ted-lasso-season-1-episode-1-online-free-2/ tastingnyc.com/our-event/ted-lasso-season-1-episode-1/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-ted-lasso-season-1-episode-2-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-muppets-now-season-1-episode-3-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-room-104-season-4-episode-4-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-savage-kingdom-season-4-episode-1-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-savage-kingdom-season-4-episode-2-online-free/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-1-online-free-2/ tastingnyc.com/our-event/3-season-4-episode-1/ tastingnyc.com/our-event/full-watch-3-season-4-episode-2-online-free/
  yourcycle 4 godziny temu
  czytaj forum
 • Biłgoraj - czy jest w nim miejsce dla sklepów zielarskich?
 • https://caribbeanfever.com/profiles/status/show?id=2663233%3AStatus%3A12169321 https://www.peeranswer.com/question/5f36d713be57a171742db52f
  heyandrew 7 godzin temu
  czytaj forum
 • Biłgoraj - czy jest w nim miejsce dla sklepów zielarskich?
 • https://paiza.io/projects/iaJQxfnoWVur37Hpj9J6fQ?language=php http://facebookhitlist.com/forum/topics/hey-whats-up-today
  andrewem 7 godzin temu
  czytaj forum
 • Marcin Mura nowym trenerem seniorskiej drużyny Łady
 • https://www.peeranswer.com/question/5f36d3480660424256f6893e http://facebookhitlist.com/forum/topics/free-robux-generator-roblox-get-paul-5521-pdf
  andrewem 7 godzin temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 12:55 Powiat
W której szkole matura wypadła najlepiej?
W miniony wtorek, 11 sierpnia absolwenci szkół średnich poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Tegoroczne matury wyglądały inaczej. Z powodu epidemii odbyły się z miesięcznym opóźnieniem, w reżimie sanitarnym i jedynie w formie pisemnej.
w czwartek, godzina 09:31 Zynie
Zaginął Łukasz Paczos
w czwartek, godzina 17:11 Lubelszczyzna
Rekordowy wzrost zachorowań na Lubelszczyźnie
w piątek, godzina 12:46 Biłgoraj
Trwa zbiórka na przeszczep komórek macierzystych dla Hani
Hania urodziła się jako skrajny wcześniak z wagą 480 g, obecnie ma 8 lat i walczy z padaczką i porażeniem mózgowym. Szansą na poprawę stanu zdrowia dziewczynki jest przeszczep komórek macierzystych, ale potrzebne są środki. Dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
we wtorek, godzina 13:29 Powiat
32 proc. uczniów z powiatu nie zdało matury
w środę, godzina 10:06 Gmina Goraj
Nieszczęśliwy wypadek w lesie. Nie żyje mężczyzna
w niedzielę, godzina 14:30 Biłgoraj
Pierwsza garażówka w tym roku
W niedzielę w samo południe na miejskim targowisku "Mój Rynek" przy ulicy Jagiełły rozpoczęła się trzynasta edycja biłgorajskiej wyprzedaży garażowej. To pierwsza garażówka po przerwie zimowej, którą wydłużyła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
w czwartek, godzina 11:20 Biłgoraj
Właściciel psa poszukiwany [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 09:05 Biłgoraj
Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu
4 sierpnia 2020 Biłgoraj
Sekretny koncert w Biłgoraju
14 dni, 14 mieszkań, domów i ogrodów (no i jedna stodoła), ponad 2500 przejechanych kilometrów - tak Sekretną Trasę Koncertową podsumowują organizatorzy. Jednym z przystanków na trasie był Biłgoraj. Teraz, kiedy wydarzenie dobiegło końca możemy zdradzić kim był sekretny wykonawca.
w piątek, godzina 16:55 Lubelszczyzna
39 ozdrowieńców w ciągu doby
3 sierpnia 2020 Zagrody
Śmiertelny wypadek na DW 835 w Zagrodach [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 07:35 Biłgoraj
Oświadczenie PGK ws. awarii w oczyszczalni
W środę, 5 sierpnia doszło do drobnej awarii w oczyszczalni ścieków w Biłgoraju. Usterka została już usunięta, a Zarząd PGK Sp. z o.o. w wystosowanym oświadczeniu wyjaśnia zaistniałą sytuację i podkreśla, że awaria nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia mieszkańców Biłgoraja.
w niedzielę, godzina 19:50 Obsza
Koronawirus w Gminnym Ośrodku Kultury w Obszy
w środę, godzina 10:57 Powiat
39 nowych zakażeń SARS-CoV-2, w tym 3 w powiecie biłgorajskim [DANE Z DNIA]
4 sierpnia 2020 Biłgoraj
Biłgorajscy pielgrzymi na szlaku
We wtorkowy poranek, 4 sierpnia w Sanktuarium Św. Marii Magdaleny odprawiona została msza św., po której biłgorajska grupa pielgrzymów wyruszyła na szlak 38. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej na Jasną Górę. W tym roku ze względu na stan epidemii nie ma możliwości noclegu na trasie, dlatego pielgrzymi dziś wieczorem wrócą do swoich domów, a jutro na szlak wyruszy grupa zamojska.
w środę, godzina 12:11 Biłgoraj
Henryk Wujec walczy z ciężką chorobą. Przyjaciele proszą o modlitwę
w poniedziałek, godzina 11:08 Powiat
Potwierdzono COVID-19 u mężczyzny z powiatu [DANE Z DNIA]
8 sierpnia 2020 Kraj
Powrót obostrzeń w części kraju
Od dzisiaj, 8 sierpnia, w 19 powiatach obowiązują nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, siłowniach czy na imprezach.
w niedzielę, godzina 11:05 Powiat
Mieszkanka powiatu zakażona koronawirusem [DANE Z DNIA]
w czwartek, godzina 08:56 Biłgoraj
Władze apelują o prawidłowe postępowanie z odpadami
w niedzielę, godzina 08:38 Biłgoraj
Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych apeluje do sprzedawców
Według badań ankietowych przeprowadzonych wśród młodzieży uczęszczającej do szkół na terenie Biłgoraja ponad 50% badanych zdarzyło się upić. Byli tacy, którym zdarzyło się to już wiele razy. W związku z tym Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystosowała apel do do osób sprzedających napoje alkoholowe.
8 sierpnia 2020 Biłgoraj
Trwa Jarmark Sitarski
5 sierpnia 2020 Powiat
Ognisko koronawirusa w powiecie biłgorajskim
1 sierpnia 2020 Biłgoraj
76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
Dziś przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W całym kraju, ze względu na obostrzenia związane z epidemią, uroczystości rocznicowe miały symboliczny charakter. Hołd tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę oddali również mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej.
6 sierpnia 2020 Powiat
Potwierdzono kolejne przypadki COVID-19 w powiecie [DANE Z DNIA]
we wtorek, godzina 09:34 Piłka nożna
Marcin Mura nowym trenerem seniorskiej drużyny Łady
6 sierpnia 2020 Kraj
Po wakacjach uczniowie wracają do szkół
W środę, 5 sierpnia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski przestawił działania ministerstwa podejmowane w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021. Wytyczne GIS i przepisy MEN pozwalające na elastyczne formy nauczania - to najważniejsze z działań, które pozwolą na bezpieczną naukę w szkołach.
w czwartek, godzina 10:00 Czernięcin Główny
71 km/h za szybko
w środę, godzina 13:28 Płusy
Wpadł, bo przekroczył prędkość
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl