Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁUKOWA
2020.02.19 09:05

Będą kontrole w gminie Łukowa

Mieszkańcy gminy Łukowa, którzy wody opadowe odprowadzają do kanalizacji sanitarnej powinni mieć się na baczności. Urzędnicy zapowiadają kontrole i apelują o likwidację takich podłączeń. Jest na to czas do 23 lutego.
Będą kontrole w gminie Łukowa
Będą kontrole w gminie Łukowa

W ramach porządkowania gospodarki wodno-ściekowej, w celu wyeliminowania nieprawidłowych podłączeń kanalizacji deszczowej wód opadowych do kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Łukowa, pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej przeprowadzą kontrole z wykorzystaniem urządzenia zadymiającego.

- Mając powyższe na uwadze wzywamy właścicieli posesji, z których ścieki opadowe i wody drenażowe odprowadzane są do gminnej sieci kanalizacji sanitarnej do dobrowolnego i natychmiastowego usunięcia istniejących nieprawidłowości w terminie do 23 lutego - informuje Dariusz Panas, kierownik ZGK Łukowa i przypomina, że po tym terminie ZGK będzie przeprowadzał kontrole, a w przypadku stwierdzenia istnienia nielegalnych podłączeń wystąpi o ukarania.

A konsekwencje mogą być poważne. Karą za odprowadzanie ścieków opadowych i wód drenażowych do kanalizacji sanitarnej może być ograniczenie wolności lub grzywna w wysokości do 10 tys. zł.

Przypomnijmy:

Deszczówka nie może być odprowadzana do kanalizacji sanitarnej, gdyż wyłącznym przeznaczeniem kanalizacji jest transport ścieków bytowych do oczyszczalni. Odprowadzanie w ten sposób wód opadowych może mieć negatywne skutki takie jak: przepełnienie kanalizacji podczas intensywnych opadów, lokalne podtopienia, "cofka" ścieków i związanych z tym uciążliwy fetor. Deszczówka to także obciążenie dla przepompowni ścieków. Wody opadowe powinny trafiać do rzek, a nie oczyszczalni.

Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków wyraźnie zabrania wprowadzania wód opadowych, jak i drenażowych do kanalizacji sanitarnej.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Będą kontrole w gminie Łukowa, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3024
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
69   Widzę, że straszne ameby tu przychodzą, więc przypomnę, że istnieje coś takiego jak wody gruntowe. Jeżeli ktoś ma studnię, to może zaobserwować, że jej poziom raz jest wyższy raz jest niższy. Wody gruntowe zasilane są z opadów atmosferycznych. Gdy zaczniemy na jeszcze większą skalę kierować deszczówkę do rzek, a potem do Bałtyku, to nie dość, że zniszczymy nasze morze słodką wodą to spowodujemy susze na terenie kraju.
Ale co ja tam wiem, stawiajcie minusy a potem płaczcie, że nie ma wody.
19 lutego 2020
+6
-0
Anna02   ..a z gruntu woda niby gdzie trafia? nie uważałeś na geografii w 4-tej klasie..
19 lutego 2020
+2
-0
Drakkar   Po co nam bagna?

Swoją drogą jaki jest sens takich zapowiedzi?Skoro dalej stosowane są takie praktyki.Złapać i ukarać z przestroga dla innych.Za jakiś czas akcję powtórzyć bez rozgłaszania na lewo i prawo.Ale pewnie ręka rękę myje.
19 lutego 2020
+3
-1
69   "Wody opadowe powinny trafiać do rzek, a nie oczyszczalni."
Kto to pisał? Wody opadowe powinny wsiąkać w grunt, a nie trafiać do rzek. Skutek trafiania do rzek będzie pewnie widoczny tego lata, gdy zabraknie wody w studniach.
19 lutego 2020
+7
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 marca 2020 Powiat
Zachorowała młoda kobieta z pow. biłgorajskiego
Mamy kolejny potwierdzony przypadek zachorowania na COVID-19, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Zakażona SARS-CoV-2 jest młoda kobieta z powiatu biłgorajskiego.
w czwartek, godzina 15:58 Powiat
Dwóch mężczyzn z powiatu chorych na COVID-19
w czwartek, godzina 10:12 Biłgoraj
Koronawirus w biłgorajskiej komendzie?
w sobotę, godzina 12:44 Frampol
Wolontariusze pomogą w lekcjach
Wolontariusze z grupy C.Z.E.M.U. czyli "Co z Energią Młodzieży Uczynić" oferują bezpłatnie zdalną pomoc w lekcjach. Potrzebujesz korepetycji, a może chcesz pomóc w lekcjach? Skontaktuj się z grupą za pomocą Facebooka.
w czwartek, godzina 14:22 Biłgoraj
Zbyt wiele osób w kościele - zgłoszenie na KMZB
w poniedziałek, godzina 20:15 Biłgoraj
W Biłgoraju zmarł pacjent zakażony koronawirusem
27 marca 2020 Powiat
W tym roku nie będzie tradycyjnej Wielkanocy
Ze względu na sytuację spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa Stolica Apostolska wydała wytyczne dotyczące obchodów Wielkanocy. Jak w tym roku będą wyglądały święta?
w sobotę, godzina 21:07 Lubelszczyzna
165 zachorowań, 6 zgonów i 23 ozdrowieńców
w sobotę, godzina 08:03 Powiat
Obowiązuje zakaz wstępu do lasów
24 marca 2020 Kraj
Rząd wprowadza kolejne restrykcje
We wtorkowe popołudnie, 24 marca, odbyła się konferencja prasowa Premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Szef rządu przekazał informację o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które obowiązują już od dziś. Co nas czeka w najbliższych tygodniach?
we wtorek, godzina 08:30 Biłgoraj
Izolatorium funkcjonuje w powiecie biłgorajskim
w piątek, godzina 10:33 Nadrzecze
Izolatorium w Nadrzeczu
26 marca 2020 Biłgoraj
Co z konkursem na dyrektora LO im. ONZ?
W lutym Starostwo Powiatowe w Biłgoraju ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora LO im. ONZ. Zarząd odstąpił jednak od rozstrzygnięcia konkursu, ale powierzył pełnienie obowiązków szefa placówki dotychczasowej wicedyrektor Jolancie Rycyk.
w piątek, godzina 20:15 Lubelszczyzna
Ponad 8 tys. osób poddanych kwarantannie
w czwartek, godzina 11:52 Frampol
Zmiana decyzji dotyczącej targowiska we Frampolu
28 marca 2020 Biłgoraj
Targowiska zamknięte do odwołania
W związku z zagrożeniem epidemiologicznym na miejskich targowiskach wprowadzono zakaz handlu, który obowiązywał do 25 marca. Z uwagi na stan epidemii podjęto decyzję o przedłużeniu ograniczenia.
w czwartek, godzina 08:12 Frampol
Targowisko we Frampolu otwarte
w środę, godzina 20:30 Lubelszczyzna
Lepsze wieści - tylko jeden nowy przypadek zakażenia
25 marca 2020 Biłgoraj
Prokuratura wraca do pracy, pracownicy sądu kontynuują kwarantannę
We wtorek, 24 marca decyzją biłgorajskiego sanepidu Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju wznowiła działalność. Testy na obecność koronawirusa okazały się negatywne, dzięki czemu było możliwe skrócenie kwarantanny. Zawieszona pozostaje działalność biłgorajskiego sądu.
26 marca 2020 Powiat
SARS-CoV-2 u mieszkańca powiatu biłgorajskiego
w sobotę, godzina 09:11 Lubelszczyzna
Prawie pół tysiąca wniosków o odroczenie składek
21 marca 2020 Biłgoraj
Dziś ruszyła kolejna akcja sprzątania lasów
W sobotę, 21 marca, ruszyła kolejna akcja sprzątania biłgorajskich lasów, organizowana przez #BiłgorajEKOchallenge. Akcja potrwa do 20 czerwca.
w sobotę, godzina 07:15 Józefów
Apel józefowskiej książnicy
w środę, godzina 09:20 Długi Kąt
Rozpalili ognisko wbrew zakazowi zgromadzeń
24 marca 2020 Powiat
Skrócony wniosek o odroczenie składek ZUS
Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia składek na ubezpieczenia społeczne ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego skróconego wniosku. Jest na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
w piątek, godzina 10:49 Diecezja Zamojsko - Lubaczowska
Pierwszych Komunii w maju nie będzie
29 marca 2020 Lubelszczyzna
18 nowych zakażeń SARS-CoV-2 i 5 ozdrowieńców
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl