Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.01.09 09:24 | aktualizacja: 2020.01.09 12:02

Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju

W środę, 8 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa podczas, której zostały podpisane porozumienia dotyczące uruchomienia dziesięciu "Powiatowych Biur Biznes Lubelskie". Wśród samorządów, które przystąpiły do współpracy jest powiat biłgorajski.
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju

W środowej konferencji uczestniczyli: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starostowie oraz wicestarostowie z dziesięciu powiatów województwa lubelskiego (biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, świdnickiego i włodawskiego).

W imieniu samorządu powiatu biłgorajskiego deklarację przystąpienia do idei tworzenia sieci współpracy samorządu i lokalnego biznesu w postaci Powiatowych Biur Biznes Lubelskie podpisał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

- Wierzę, że powyższa inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców w powiecie biłgorajskim. My stawiamy na współpracę z przedsiębiorcami. Zależny mi by jak najwięcej środków finansowych trafiło do firm z naszego powiatu, bo to dodatkowe stymulacja rozwoju. Przedsiębiorcy z powiatu biłgorajskiego to ludzie dynamiczni, kreatywnymi, zaangażowani w tworzenie miejsc pracy. To głos bardzo ważny. Przed nami zdefiniowanie pól współpracy i ustalenie zakresu działalności - zapewniał Andrzej Szarlip starosta Biłgorajski.

Jak podkreślał Michał Mulawa wicemarszałek województwa lubelskiego celem Powiatowych Biur Biznes Lubelskie jest m.in.: wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa lubelskiego, świadczenie usługi informacji i promocji gospodarczej, udzielanie wsparcia w zakresie działalności inwestycyjnej oraz zwiększanie eksportu.

Starostwo Powiatowe/Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Starostwo Powiatowe/Red. dodany
 
Odsłon: 1872
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
autochton  To biuro będzie tylko po to, aby kolesie partyjni mieli dobrze płatne posadki na których się nie przemęczą.
9 stycznia 2020
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
autochton   To biuro będzie tylko po to, aby kolesie partyjni mieli dobrze płatne posadki na których się nie przemęczą.
9 stycznia 2020
+12
-0
J.Deep   https://gazetabilgoraj.pl/koczowali-przed-wydzialem-komunikacji/
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI - DRAKOŃSKIE SCENY.
uwaga: POLITYKA KANDYDATÓW, RADNYCH W WYDZIALE KOMUNIKACJI JEST WAŻNIEJSZA NIŻ PRZYJMOWANIE INTERESANTÓW W SP. REJESTRACJI.
9 stycznia 2020
+8
-1
J.Deep   TRZYMACIE JACKA PISK. Z SLD JAKO KIEROWNIKA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI. ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ OBSŁUGĄ LUDZI TO ZAJMUJE SIĘ POLITYKĄ I PRZYJMOWANIEM KOLESI POLITYCZNYCH NA ROZMOWY W GODZINACH PRACY.
INFORMACJA Z OST. CHWILI:
Koczowali przed wydziałem komunikacji
Drakońskie sceny mają rozgrywać się codziennie przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Wszystko przez kolejki do Wydziału Komunikacji i Drogownictwa. Petenci koczowali od wczesnych godzin rannych, aby otrzymać "numerek". Nie wszystkim się udało.
On Sty 8, 2020 2 303 10
Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego od tygodni ustawiają się w kolejce do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym. Chcą przerejestrować auto, bo boją się kary, która obowiązuje od stycznia br. Od 200 zł do 1 tys. zł mogą otrzymać osoby, które nie przerejestrowały samochodu sprowadzonego z krajów wspólnotowych. Podobna sytuacja będzie, gdy mieszkaniec nie zgłosi nabycia lub zbycia pojazdu w obrocie krajowym. Dotychczas za brak takiej informacji nie groziły kary finansowe. Dlatego w Wydział Komunikacji odwiedzają również osoby, które tego obowiązku nie dopełniły wcześniej. Prawdopodobnie stąd takie kolejki.
Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili się z tę sprawą do redakcji NOWej. Twierdzą, że władze starostwa nie są przygotowani na zmiany przepisów, a co za tym idzie zwiększoną ilość petentów. Jak wynika z ich relacji, koczowanie przed urzędem od samego rana to codzienność. Do tego dochodzi odsprzedawanie numerów wydawanych przez biletomat. Kwoty mają sięgać nawet 250 zł.
Oto wiadomość, jaką otrzymaliśmy od naszego Czytelnika.
„Bardzo proszę o interwencję w sprawie dziwnego paraliżu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Moja trzecia wizyta w tym urzędzie w tej samej sprawie mianowicie rejestracji pojazdu Dwie pierwsze skończyły się wejściem i wyjściem z powodu braku biletów. Próby rezerwacji kolejki przez stronę internetową nieudane z powodu braku wolnych terminów. Ze względu na obowiązki zawodowe naprawdę mam mocno napięty grafik i każda godzina jest dla mnie, ale i pewnie dla wielu innych bardzo drogocenna. Trzecia wizyta rozpoczęła się o godzinie 6:30. Z nadzieją, że odczekam około godziny, na otwarcie biura i uda mi się być jednym z pierwszych interesantów.
Otóż, jakie było moje zdziwienie, gdy przed drzwiami Starostwa ujrzałem kilkadziesiąt a na pewno kilkanaście osób. Niektórzy z nich, Ci pierwsi, mówią, że stoją od godziny piątej nad ranem, a nawet wcześniej. Nie będę cytował jakie słowa padały wśród tłumu i jakie panowały nastroje. Wróciły wspomnienia poprzedniego ustroju, gdzie załatwienie najprostszej sprawy było poprzedzone wielogodzinnymi postojami w kolejkach.
Około godziny 7:30 włączono biletomat. Pan urzędnik, wydając bilety uśmiechał się mówiąc, że i tak wszyscy nie zostaną „załatwieni”. Panie urzędniczki przemykają, uśmiechając się do nas, a raczej śmiejąc się z nas zniecierpliwionych prostych, zwykłych interesantów, którzy jesteśmy skazani po raz kolejny na łaskę i niełaskę machiny urzędowej.
Dostałem upragniony numerek. Inni nie mieli takiego szczęścia i co chwilę odchodzili od maszynki z kwitkiem, a raczej bez kwitka.
Zastanawiam się, co się stało, skąd ten paraliż. Przecież jest tak dobrze i obywatele muszą być zadowoleni, naprawdę pamiętam czasy, że nie było takiego problemu z załatwianiem tych formalności. Lubię stare polskie komedie zwłaszcza Barei, ale w dzisiejszych czasach, żeby uczestniczyć w takim przedstawieniu, to jest nie do pomyślenia.
Godzina 10:30, czyli 4 godziny bezczynnego sterczenia i obserwowania ludzi i urzędników 14 osób z mojej kolejki. Mam nadzieję, że uda mi się załatwić moją sprawę dzisiaj, pogodziłem się ze straconym, jedynym dniem, który miałem na wykorzystanie w wielu innych sprawach. Niestety Wydział Komunikacji wciągnął mnie bez reszty.
Jak mogę sobie pozwolić na osobisty wywód, to wszystko wygląda na niegospodarność i działanie na niekorzyść mieszkańców powiatu. Starosta zarzuca innym, że są nie doskonali i, że coś się złego dzieje w placówkach im podległym a pod jego nosem dzieją się takie rzeczy”.
Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.
9 stycznia 2020
+12
-1
Drakkar   Wincyj urzendnikóf,wincj urzęndóf,wincyj podatków wincyj populizmu i socjalizmu.
Tymczasem w starostwie
https://gazetabilgoraj.pl/koczowali-przed-wydzialem-komunikacji/
9 stycznia 2020
+8
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
6 stycznia 2020 Biłgoraj
"Cuda, cuda ogłaszają"
Pod takim hasłem odbył się tegoroczny Orszak Trzech Króli. W Biłgoraju wydarzenie zorganizowano już po raz 6. Ulicami miasta przeszły tysiące mieszkańców.
w niedzielę, godzina 15:46 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
we wtorek, godzina 12:07 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
6 stycznia 2020 Biłgoraj
Nowe nazwy ulic w Biłgoraju
Podczas grudniowej sesji Rady Miasta Biłgoraja radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania nazw ulicom położonym w osiedlu Różnówka. Jakie będą to nazwy?
dzisiaj, 12:51 Lubelszczyzna
Piraci drogowi na celowniku policyjnej grupy Speed
dzisiaj, 12:47 Biłgoraj
Biłgorajskie licea i technika w Rankingu Perspektyw 2020
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Ubywa mieszkańców
Mniej urodzeń, więcej ślubów, rozwodów i zgonów - tak w skrócie wypada 2019 rok w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego w Biłgoraju. Z danych wynika również, że mieszkańców miasta z roku na rok ubywa.
9 stycznia 2020 Biłgoraj
Znaleziono zwłoki mężczyzny [AKTUALIZACJA]
w środę, godzina 17:47 Księżpol
Drzewo przygniotło starszego mężczyznę
8 stycznia 2020 Turobin
Turobin będzie miastem?
Rada Gminy Turobin podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury związanej z przywróceniem miejscowości praw miejskich. Turobin to kolejna po Goraju miejscowość w naszym powiecie, w której podjęto inicjatywę przywrócenia statusu miasta.
w czwartek, godzina 12:51 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe w LOK-u
w środę, godzina 08:05 Biłgoraj
Nowy pełnomocnik PiS w okręgu
w niedzielę, godzina 00:15 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w sobotę, godzina 18:03 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
dzisiaj, 08:53 Biłgoraj
Policjanci odwiedzili dzieci na zimowisku
10 stycznia 2020 Biłgoraj
Komunikat starosty dotyczący Wydziału Komunikacji i Drogownictwa
Starosta biłgorajski Andrzej Szarlip komentuje sytuację dotyczącą pracy Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Poniżej prezentujemy pełną treść komunikatu wydanego przez starostę.
w czwartek, godzina 15:18 Biłgoraj
42 wypadki, 10 zabitych, 750 kolizji
w poniedziałek, godzina 11:27 Biłgoraj
Poszukiwany 4 nakazami wpadł podczas kontroli drogowej
3 stycznia 2020 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Strzałki otwarte
W piątkowe przedpołudnie, 3 stycznia, uroczyście otwarto biuro poselskie Beaty Strzałki. Mieści się ono w budynku przy ul. Włosiankarskiej 5, pracownicy biura będą dostępni każdego dnia tygodnia. Sama parlamentarzystka będzie pełnić dyżur w poniedziałki.
w środę, godzina 10:07 Biłgoraj
Praktyki w Sewilli
dzisiaj, 08:53 Bukowa
Męski Zespół Śpiewaczy z Bukowej na ogólnopolskim przeglądzie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl