Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.01.09 09:24 | aktualizacja: 2020.01.09 12:02

Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju

W środę, 8 stycznia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa podczas, której zostały podpisane porozumienia dotyczące uruchomienia dziesięciu "Powiatowych Biur Biznes Lubelskie". Wśród samorządów, które przystąpiły do współpracy jest powiat biłgorajski.
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju

W środowej konferencji uczestniczyli: marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, wicemarszałek Michał Mulawa oraz starostowie oraz wicestarostowie z dziesięciu powiatów województwa lubelskiego (biłgorajskiego, hrubieszowskiego, janowskiego, krasnostawskiego, kraśnickiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, świdnickiego i włodawskiego).

W imieniu samorządu powiatu biłgorajskiego deklarację przystąpienia do idei tworzenia sieci współpracy samorządu i lokalnego biznesu w postaci Powiatowych Biur Biznes Lubelskie podpisał starosta biłgorajski Andrzej Szarlip.

- Wierzę, że powyższa inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców w powiecie biłgorajskim. My stawiamy na współpracę z przedsiębiorcami. Zależny mi by jak najwięcej środków finansowych trafiło do firm z naszego powiatu, bo to dodatkowe stymulacja rozwoju. Przedsiębiorcy z powiatu biłgorajskiego to ludzie dynamiczni, kreatywnymi, zaangażowani w tworzenie miejsc pracy. To głos bardzo ważny. Przed nami zdefiniowanie pól współpracy i ustalenie zakresu działalności - zapewniał Andrzej Szarlip starosta Biłgorajski.

Jak podkreślał Michał Mulawa wicemarszałek województwa lubelskiego celem Powiatowych Biur Biznes Lubelskie jest m.in.: wzmacnianie konkurencyjności przedsiębiorstw z sektora MŚP (mikro, małych i średnich przedsiębiorstw) z terenu województwa lubelskiego, świadczenie usługi informacji i promocji gospodarczej, udzielanie wsparcia w zakresie działalności inwestycyjnej oraz zwiększanie eksportu.

Starostwo Powiatowe/Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biuro Biznes Lubelskie w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Starostwo Powiatowe/Red. dodany
 
Odsłon: 2096
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
autochton  To biuro będzie tylko po to, aby kolesie partyjni mieli dobrze płatne posadki na których się nie przemęczą.
9 stycznia 2020
+13
-0
Ostatnio dodane komentarze
autochton   To biuro będzie tylko po to, aby kolesie partyjni mieli dobrze płatne posadki na których się nie przemęczą.
9 stycznia 2020
+13
-0
J.Deep   https://gazetabilgoraj.pl/koczowali-przed-wydzialem-komunikacji/
WYDZIAŁ KOMUNIKACJI - DRAKOŃSKIE SCENY.
uwaga: POLITYKA KANDYDATÓW, RADNYCH W WYDZIALE KOMUNIKACJI JEST WAŻNIEJSZA NIŻ PRZYJMOWANIE INTERESANTÓW W SP. REJESTRACJI.
9 stycznia 2020
+8
-2
J.Deep   TRZYMACIE JACKA PISK. Z SLD JAKO KIEROWNIKA WYDZIAŁU KOMUNIKACJI. ZAMIAST ZAJĄĆ SIĘ OBSŁUGĄ LUDZI TO ZAJMUJE SIĘ POLITYKĄ I PRZYJMOWANIEM KOLESI POLITYCZNYCH NA ROZMOWY W GODZINACH PRACY.
INFORMACJA Z OST. CHWILI:
Koczowali przed wydziałem komunikacji
Drakońskie sceny mają rozgrywać się codziennie przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Wszystko przez kolejki do Wydziału Komunikacji i Drogownictwa. Petenci koczowali od wczesnych godzin rannych, aby otrzymać "numerek". Nie wszystkim się udało.
On Sty 8, 2020 2 303 10
Mieszkańcy powiatu biłgorajskiego od tygodni ustawiają się w kolejce do wydziału komunikacji w Starostwie Powiatowym. Chcą przerejestrować auto, bo boją się kary, która obowiązuje od stycznia br. Od 200 zł do 1 tys. zł mogą otrzymać osoby, które nie przerejestrowały samochodu sprowadzonego z krajów wspólnotowych. Podobna sytuacja będzie, gdy mieszkaniec nie zgłosi nabycia lub zbycia pojazdu w obrocie krajowym. Dotychczas za brak takiej informacji nie groziły kary finansowe. Dlatego w Wydział Komunikacji odwiedzają również osoby, które tego obowiązku nie dopełniły wcześniej. Prawdopodobnie stąd takie kolejki.
Zaniepokojeni mieszkańcy zgłosili się z tę sprawą do redakcji NOWej. Twierdzą, że władze starostwa nie są przygotowani na zmiany przepisów, a co za tym idzie zwiększoną ilość petentów. Jak wynika z ich relacji, koczowanie przed urzędem od samego rana to codzienność. Do tego dochodzi odsprzedawanie numerów wydawanych przez biletomat. Kwoty mają sięgać nawet 250 zł.
Oto wiadomość, jaką otrzymaliśmy od naszego Czytelnika.
„Bardzo proszę o interwencję w sprawie dziwnego paraliżu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Moja trzecia wizyta w tym urzędzie w tej samej sprawie mianowicie rejestracji pojazdu Dwie pierwsze skończyły się wejściem i wyjściem z powodu braku biletów. Próby rezerwacji kolejki przez stronę internetową nieudane z powodu braku wolnych terminów. Ze względu na obowiązki zawodowe naprawdę mam mocno napięty grafik i każda godzina jest dla mnie, ale i pewnie dla wielu innych bardzo drogocenna. Trzecia wizyta rozpoczęła się o godzinie 6:30. Z nadzieją, że odczekam około godziny, na otwarcie biura i uda mi się być jednym z pierwszych interesantów.
Otóż, jakie było moje zdziwienie, gdy przed drzwiami Starostwa ujrzałem kilkadziesiąt a na pewno kilkanaście osób. Niektórzy z nich, Ci pierwsi, mówią, że stoją od godziny piątej nad ranem, a nawet wcześniej. Nie będę cytował jakie słowa padały wśród tłumu i jakie panowały nastroje. Wróciły wspomnienia poprzedniego ustroju, gdzie załatwienie najprostszej sprawy było poprzedzone wielogodzinnymi postojami w kolejkach.
Około godziny 7:30 włączono biletomat. Pan urzędnik, wydając bilety uśmiechał się mówiąc, że i tak wszyscy nie zostaną „załatwieni”. Panie urzędniczki przemykają, uśmiechając się do nas, a raczej śmiejąc się z nas zniecierpliwionych prostych, zwykłych interesantów, którzy jesteśmy skazani po raz kolejny na łaskę i niełaskę machiny urzędowej.
Dostałem upragniony numerek. Inni nie mieli takiego szczęścia i co chwilę odchodzili od maszynki z kwitkiem, a raczej bez kwitka.
Zastanawiam się, co się stało, skąd ten paraliż. Przecież jest tak dobrze i obywatele muszą być zadowoleni, naprawdę pamiętam czasy, że nie było takiego problemu z załatwianiem tych formalności. Lubię stare polskie komedie zwłaszcza Barei, ale w dzisiejszych czasach, żeby uczestniczyć w takim przedstawieniu, to jest nie do pomyślenia.
Godzina 10:30, czyli 4 godziny bezczynnego sterczenia i obserwowania ludzi i urzędników 14 osób z mojej kolejki. Mam nadzieję, że uda mi się załatwić moją sprawę dzisiaj, pogodziłem się ze straconym, jedynym dniem, który miałem na wykorzystanie w wielu innych sprawach. Niestety Wydział Komunikacji wciągnął mnie bez reszty.
Jak mogę sobie pozwolić na osobisty wywód, to wszystko wygląda na niegospodarność i działanie na niekorzyść mieszkańców powiatu. Starosta zarzuca innym, że są nie doskonali i, że coś się złego dzieje w placówkach im podległym a pod jego nosem dzieją się takie rzeczy”.
Pytanie w tej sprawie skierowaliśmy do rzecznika prasowego Starostwa Powiatowego. Gdy tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy ją.
9 stycznia 2020
+12
-2
Drakkar   Wincyj urzendnikóf,wincj urzęndóf,wincyj podatków wincyj populizmu i socjalizmu.
Tymczasem w starostwie
https://gazetabilgoraj.pl/koczowali-przed-wydzialem-komunikacji/
9 stycznia 2020
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Uwaga ślisko - auto dachowało na DW 858 w Panasówce
Dziś przed godziną 21 auto osobowe dachowało na drodze wojewódzkiej nr 858 w Panasówce, są utrudnienia w ruchu.
11 godzin temu
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
21 lutego 2020 Biłgoraj
Zmiana na stanowisku dyrektora I LO im. ONZ
Dziś, w piątek, 21 lutego Zarząd Powiatu podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora największej szkoły średniej w regionie - I LO im. ONZ. Dotychczas, przez wiele lat tę funkcję pełnił Marian Klecha. Czas na składanie ofert mija 5 marca.
w środę, godzina 08:20 Gmina Biłgoraj
Czołówka busa z osobówką. Droga nr 858 nieprzejezdna [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 08:56 Chmielek
112 km/h na liczniku w terenie zabudowanym
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowa karetka dla bilgorajskiego pogotowia
Dzięki rządowemu wsparciu w postaci dofinansowania w kwocie 400 tys zł możliwy był zakup nowego ambulansu dla pogotowia w Biłgoraju. Uroczyste przekazanie kluczy do pojazdy odbyło się w czwartek, 20 lutego.
w piątek, godzina 08:47 Biłgoraj
Trzy kolizje w jeden dzień
dzisiaj, 08:10 Majdan Nepryski
Przeciwko nadwadze i otyłości
22 lutego 2020 Tarnawa Duża
Dom Senior+ w Tarnawie Dużej otwarty
W Tarnawie Dużej, w ramach programu wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, powstał dzienny dom opieki dla seniorów. Uroczyste otwarcie placówki odbyło się w sobotnie popołudnie 22 lutego.
w czwartek, godzina 15:02 Biłgoraj
19-latek spędzi 3 lata w więzieniu za molestowanie i udostępnianie treści pornograficznych
w piątek, godzina 12:57 Biłgoraj
W powiecie powstała Rada Dialogu Rolniczego
21 lutego 2020 Biłgoraj
Wszawica atakuje?
Wszawica powraca do szkół i przedszkoli jak bumerang. Cyklicznie otrzymujemy sygnały o występowaniu problemu w naszym powiecie. Mimo, że do biłgorajskiego sanepidu nie wpłynęło zgłoszenie o pojawieniu się wesz w placówkach informacje o zakażeniach krążą między rodzicami uczniów.
w poniedziałek, godzina 11:42 Powiat
Powalone drzewa i zerwane dachy
w piątek, godzina 08:05 Tarnogród
Ostatki Klubu Seniora w TOK
20 lutego 2020 Biłgoraj
Mieszkańcy Biłgoraja wydali ponad 31 mln zł na alkohol
Taka kwota przyprawia o zawrót głowy. Zwłaszcza jeśli porówna się ją z poprzednimi latami. W ubiegłym roku w biłgorajskich barach i sklepach z alkoholem wydaliśmy o ponad 3 mln zł więcej niż w 2018 roku.
w czwartek, godzina 09:30 Biłgoraj
Samorządowcy z Bilgoraja w Izraelu
22 lutego 2020 Gmina Biłgoraj
Zderzenie z sarną
20 lutego 2020 Biłgoraj
Nowy zarząd biłgorajskiego oddziału PCK
W poniedziałek, 17 lutego, odbył się zjazd sprawozdawczo - wyborczy Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Biłgoraju. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdanie z minionej kadencji i wybrano nowy zarząd na lata 2020-2024.
we wtorek, godzina 09:44 Tarnogród
Trzynaście prób wyłudzenia pieniędzy w Tarnogrodzie
w piątek, godzina 21:08 Biłgoraj
Witajcie w "Jedynce"
14 lutego 2020 Biłgoraj
78 lat temu powstała Armia Krajowa
14 lutego to bardzo ważna data w historii Polski. Tego dnia została powołana Armia Krajowa. Dziś w całym kraju odbywają się uroczystości rocznicowe. 78. rocznicę powstania jedynej, realnej, wojskowej i moralnej siłą, która w latach okupacji przeciwstawiła się terrorowi i wynaradawianiu ludności polskiej zorganizowano także w Biłgoraju.
w środę, godzina 09:48 Potok Górny
Stan licznika zmniejszył się o prawie 10 tys. km
w czwartek, godzina 21:13 Biłgoraj
"Taniec i Poezja"
14 lutego 2020 Biłgoraj
EKOwalentynki
Wolontariusze PCK zorganizowali akcję pod hasłem EKOwalentynki. W ramach przedsięwzięcia, w piątkowe popołudnie 14 lutego, w Parku Solidarności rozdawali sadzonki drzewek, częstowali piernikami i rozmawiali o ekologii.
15 lutego 2020 Biłgoraj
Bal maturalny ZSZiO
22 lutego 2020 Biłgoraj
Biuro poselskie Beaty Mazurek i Jacka Sasina już działa
w środę, godzina 15:12 Biłgoraj
Syndyk odpowiada staroście
Na początku lutego starosta biłgorajski Andrzej Szarlip skierował do syndyka masy upadłości zapytania dotyczące funkcjonowania biłgorajskiego szpitala. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. Co Leszek Jarosz mówi m.in. o stanie zatrudnienia, czy wypłatach wynagrodzenia?
19 lutego 2020 Biłgoraj
Drzewa poszły pod piłę
w poniedziałek, godzina 14:52 Majdan Nowy
Mercedes dachował do rowu
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl