Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2020.01.05 10:23

Dyrektor PCUW w Biłgoraju wybrany

W grudniu ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Biłgoraju, które zajmować się będzie obsługą finansową, rachunkową i organizacyjną placówek oświatowych podlegających samorządowi powiatu. Kto będzie kierował nowo powstałą jednostką?
Dyrektor PCUW w Biłgoraju wybrany
Dyrektor PCUW w Biłgoraju wybrany

Przypomnijmy: Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Biłgoraju to samorządowa jednostka organizacyjna powiatu biłgorajskiego, która zapewni wspólną obsługę finansową, rachunkową i organizacyjną dla: Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ, Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej, Zespołu Szkół Specjalnych, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury. O powstaniu PCUW informowaliśmy w artykule pt. Powołano Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Biłgoraju.

W grudniu Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora PCUW. Wśród wymagań jakie powinien spełnić kandydat znalazły się m.in. wykształcenie wyższe magisterskie na kierunku: prawo, administracja, ekonomia, zarządzanie lub rachunkowość, co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 2-letni staż pracy w organach administracji publicznej oraz znajomość ustawy o finansach publicznych, samorządzie powiatowym, rachunkowości, prawa oświatowego i ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, ustawy o zamówieniach publicznych, karty nauczyciela i ustawy o pracownikach samorządowych.

Dodatkowo kandydat mógł mieć doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe z zakresu zarządzania lub z zakresu organizacji i zarządzania oświatą, posiadać certyfikat księgowego uprawniającego do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, cechować się systematycznością, starannością, odpowiedzialnością, łatwością nawiązywania kontaktów interpersonalnych, wysoką kulturą osobistą oraz umiejętnością działania w warunkach stresowych, strategicznego myślenia i zarządzania zespołem.

Konkurs został już rozstrzygnięty. Od 1 stycznia Powiatowym Centrum Usług Wspólnych w Biłgoraju kieruje Magdalena Bielak-Furlepa. Jak wyjaśnił starosta Andrzej Szarlip kandydatka spełniła wymagania określone w ogłoszeniu o naborze, uzyskała pozytywny wynik testu i rozmowy kwalifikacyjnej oraz posiada wiedzę i kompetencje umożliwiające prawidłowe wykonywanie zadań.

Do obowiązków kierującej PCUW należeć będzie: kierowanie, planowanie, koordynowanie oraz kontrola realizacji statutowych zadań PCUW w Biłgoraju oraz nadzór nad ich wykonywaniem, nadzór merytoryczny i organizacyjny nad PCUW w Biłgoraju realizującym zadania własne oraz zadania obsługi finansowej, rachunkowej i organizacyjnej jednostek obsługiwanych, współpraca z jednostkami organizacyjnymi powiatu biłgorajskiego obsługiwanymi przez PCUW w Biłgoraju, wykonywanie obowiązków pracodawcy wobec pracowników jednostki oraz reprezentowanie PCUW w Biłgoraju na zewnątrz.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Dyrektor PCUW w Biłgoraju wybrany, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 7365
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
bilgorajanka71  Przez takie decyzje starosta dużo traci w oczach ludzi. I kto będzie teraz głosował na PiS ? Rodzina F. bo żona skazanego radnego Michała F. została dyrektorem? Może zabraknąć tych głosów bo wiele osób odtrąciliście od PiS taką decyzją. Nie słucha starosta co mówią ludzie o tej decyzji? Powinnam zapytać o zdjęcia ślubne? Media powinny pytać co ze skazanym byłym radnym Michałem F.? Pracuje dalej w państwowej instytucji ? Mieszkańcy chcą wiedzieć. Kiedyś Michał F. biegał za Palikotem po mieście. Został dzięki PO kierownikiem KRUS. Potem był dyrektorem OSiR. Przyszedł wiatr zmian i razem z żoną byli na otwarciu biura posła O. z PiS. Teraz pan F. biega za starostą? Dlaczego media nie zapytały tej pani Bielak Furlepa o jej doświadczenie kierownicze? O jej plany związane z nową placówką? Tylko sucha informacja. Powinniście zapytać starostę Szarlipa dlaczego na takie stanowisko w wymaganiach nie zapisano doświadczenia dyrektorskiego? Na pewno PiS stracił mnie, moje koleżanki i znajomych wielu. Na was już nigdy nie zagłosujemy bo po takich decyzjach czym różni się PiS w Biłgoraju od PSL ?
5 stycznia 2020
+65
-3
stan  Coś małe wymagania jak na dyrektora takiej instytucji. Zero lat na kierowniczym stanowisku. Dlaczego w innych konkursach wymaga się doświadczenia zarządzania ludźmi, bycia kierownikiem lub dyrektorem a tu nie?
5 stycznia 2020
+51
-1
autochton  Najważniejszym warunkiem na to, aby otrzymać kierownicze stanowisko w administracji jest poparcie partii. O tym się oczywiście nie pisze bo po co wkurzać ludzi. Jeszcze ktoś sobie przypomni, że za PZPR było tak samo - trzeba było mieć tak zwaną rekomendację partyjną czyli należeć do jedynej słusznej partii i manifestować gorliwie swoje poparcie dla linii partii uczestnicząc w pochodach, manifestacjach itp. Więc co się zmieniło? Niewiele.
5 stycznia 2020
+36
-3
Ostatnio dodane komentarze
Mudina   Liczą się przede wszystkim kompetencje, dajcie dziewczynie popracować a nie oceniacie ją przez pryzmat męża... Potrzeba młodych ludzi w polityce, żeby się coś zmieniło. Niektorych boli, że już układ nie działa!
7 stycznia 2020
+1
-20
Krzysztof   PCUW to przecież listopadowy wymysł całej Naszej Rady.Każdy z nas ma możliwość zobaczenia jak głosowali nasi Radni i zastanowić sie na przyszłość kogo wybieramy i po co.Pamiętam jak po sesji wicestarosta tłumaczył jakie to będzie udogodnienie.Tylko dla kogo...?
6 stycznia 2020
+9
-2
@niezależny@   Kończ Waść Wstydu oszczędź !!! NO ale przecież tak musi być.
6 stycznia 2020
+13
-1
Lotz1   Kilka miesięcy temu w dniu sesji, na której podjęto uchwałę o powstaniu CUW były komentarze, ze to Magdalena Bielak Furlepa zostanie tam dyrektorem. Czy to jest jakiś żart panie Starosto?
6 stycznia 2020
+28
-1
Tyrion   Tak właśnie powstają nowe nie potrzebne stanowiska pracy,dla niekompetentnych osób.W osirze też tak byló bez konkursy dyrektorem OSIR zostaje sekretarka.
6 stycznia 2020
+22
-1
LBL   Sprawa kierownictwa to jedno, ale ważniejszy jest chyba sens powstawania tej jednostki. Gdzie jakaś informacja kierownictwa starostwa na temat funkcjonowania tej komórki? Takie jednostki w teorii powołuje się dla ograniczenia kosztów. Jak na razie wiadomo tylko, że będą dodatkowe koszty jakie będzie generować istnienie PCUW.
Proszę więc o przedstawienie tego jakie oszczędności zyska powiat na istnieniu tego organu. Ile etatów administracyjno-finansowych w podległych jednostkach zostanie zlikwidowanych. Jakie są szacowane roczne oszczędności w budżecie powiatu w związku z powstaniem pcuw?
5 stycznia 2020
+27
-1
formaldehyd  do autochton   Niby wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele...W PRL musiałeś mieć poparcie Jedynej Partii na KAŻDE wyższe stanowisko dosłownie WSZĘDZIE.Ps. nie,nie było alternatywy i mógłbyś sobie o takiej sytuacji ponarzekać w domu z rodziną albo do lustra.
5 stycznia 2020
+5
-12
autochton   Najważniejszym warunkiem na to, aby otrzymać kierownicze stanowisko w administracji jest poparcie partii. O tym się oczywiście nie pisze bo po co wkurzać ludzi. Jeszcze ktoś sobie przypomni, że za PZPR było tak samo - trzeba było mieć tak zwaną rekomendację partyjną czyli należeć do jedynej słusznej partii i manifestować gorliwie swoje poparcie dla linii partii uczestnicząc w pochodach, manifestacjach itp. Więc co się zmieniło? Niewiele.
5 stycznia 2020
+36
-3
bilgorajanka71   Przez takie decyzje starosta dużo traci w oczach ludzi. I kto będzie teraz głosował na PiS ? Rodzina F. bo żona skazanego radnego Michała F. została dyrektorem? Może zabraknąć tych głosów bo wiele osób odtrąciliście od PiS taką decyzją. Nie słucha starosta co mówią ludzie o tej decyzji? Powinnam zapytać o zdjęcia ślubne? Media powinny pytać co ze skazanym byłym radnym Michałem F.? Pracuje dalej w państwowej instytucji ? Mieszkańcy chcą wiedzieć. Kiedyś Michał F. biegał za Palikotem po mieście. Został dzięki PO kierownikiem KRUS. Potem był dyrektorem OSiR. Przyszedł wiatr zmian i razem z żoną byli na otwarciu biura posła O. z PiS. Teraz pan F. biega za starostą? Dlaczego media nie zapytały tej pani Bielak Furlepa o jej doświadczenie kierownicze? O jej plany związane z nową placówką? Tylko sucha informacja. Powinniście zapytać starostę Szarlipa dlaczego na takie stanowisko w wymaganiach nie zapisano doświadczenia dyrektorskiego? Na pewno PiS stracił mnie, moje koleżanki i znajomych wielu. Na was już nigdy nie zagłosujemy bo po takich decyzjach czym różni się PiS w Biłgoraju od PSL ?
5 stycznia 2020
+65
-3
stan   Coś małe wymagania jak na dyrektora takiej instytucji. Zero lat na kierowniczym stanowisku. Dlaczego w innych konkursach wymaga się doświadczenia zarządzania ludźmi, bycia kierownikiem lub dyrektorem a tu nie?
5 stycznia 2020
+51
-1
Grzegorz z Chetyna   Na konkurencyjnym portalu napisali, że powołano kierownika na to stanowisko, a nie dyrektora. Ktoś tu mataczy... :(
5 stycznia 2020
+12
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
dzisiaj, 16:58 Biłgoraj
Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja
Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę stycznia, w Biłgoraju odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy św, po której członkowie i sympatycy RRM spotkali się w I LO im. ONZ.
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 25 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl