Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.14 10:21

Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

W połowie grudnia bieżącego roku Polskie Koleje Państwowe wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020. Zmiany w rozkładzie dotyczą także biłgorajskiej stacji kolejowej. Po ich wprowadzeniu istniejące połączenie m.in. z Krakowem i Częstochową zostanie przyspieszone, a ponadto pojawi się nowy pociąg łączący Biłgoraj z Katowicami i Górnym Śląskiem.
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

Przez nasze miasto przebiegają dwie linie kolejowe, korzystające ze wspólnego torowiska. Jedna to linia normalnotorowa nr 66, zaś druga to tzw. Linia Hutnicza Szerokotorowa. Na obu magistralach intensywnie prowadzone są przewozy towarowe. Natomiast ruch pasażerski w ostatnich latach był dość mały, a podróżnych obsługiwał tylko jeden pociąg osobowy dziennie. Według planów PKP PLK S.A. w najbliższym czasie na przebiegających przez Biłgoraj szlakach ma nastąpić lekkie ożywienie.

Przypomnijmy, że władze miasta wespół z PKP doprowadziły do wykonania długo oczekiwanego remontu drogi łączącej peron pasażerski z ulicami St. Moniuszki i Bojarską. Inwestycja, polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowej i parkingu, została oddana do użytkowania we wrześniu bieżącego roku, o czym informowaliśmy w artykule Droga do peronu gotowa.

Natomiast od 15 grudnia w kraju zacznie obowiązywać nowy sieciowy rozkład jazdy pociągów. Według danych z tabel rozkładowych przez nasze miasto będą teraz regularnie kursować dwa pociągi osobowe:

  • TLK InterCity Hetman, jadący z Hrubieszowa przez Zamość, Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Częstochowę i Opole do Wrocławia;

  • PKP InterCity Roztocze, jadący z Zamościa przez Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków i Jaworzno do Katowic.

Hetman, czyli pierwszy z wymienionych pociągów, będzie kursował codziennie. Wyjazd z Biłgoraja w stronę Wrocławia będzie miał miejsce o godzinie 5:54, a kurs powrotny w stronę Hrubieszowa przez stację Biłgoraj przejedzie o 22:13. Czas przejazdu do Krakowa to 5 godzin i 8 minut, do Częstochowy 6 godzin i 56 minut, zaś do Wrocławia 8 godzin i 45 minut. Pasażerowie Hetmana będą mieli do dyspozycji m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne 230V przy fotelach, sieć WiFi i miejsca do przewozu rowerów.

Drugi z pociągów, noszący nazwę Roztocze, będzie jeździł we wszystkie weekendy i w święta. Wyjazd z Biłgoraja do Zamościa będzie miał miejsce o godzinie 12:45, natomiast skład w stronę Katowic przez nasze miasto przejedzie o godzinie 15:10. Czas przejazdu do Krakowa wyniesie 4 godziny i 54 minuty, zaś do Katowic 7 godzin i 23 minuty.

Oba pociągi kursujące przez Biłgoraj będą zestawiane z nowych oraz ze zmodernizowanych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych. Składy będą ciągnięte przez nowe, polskie lokomotywy spalinowe typu PESA Gama. Bilety uprawniające do przejazdu da się zakupić przez internet oraz u kierownika wybranego pociągu.

Krzysztof Jan Rudy
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Krzysztof Jan Rudy dodany
 
Odsłon: 33630
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
formaldehyd  Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+25
-10
formaldehyd  A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do 69   Widać że jesteś bardzo młodym człowiekiem. Już dawno było połączenie do Katowic (pociąg "Hetman"), a nawet dalej do Kędzierzyna-Koźle. Popytaj starszych od siebie...
15 grudnia 2019
+12
-4
Grzegorz z Chetyna  do LBL   Może taniej i dojedziesz, ale do Katowic w 3 i pół godziny, to choćbyś się zesr.ł, to nie dojedziesz...
15 grudnia 2019
+6
-3
formaldehyd  do stan   A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
vonMesserschmidt  do LBL   Ale nie jesteś sam jedyny na świecie. Nie każdy ma auto z LPG. Są też np. 19-letnie studenciaki, których nie stać na własny wóz, a dla nich bilet ulgowy kosztuje 30 złotych. Jest wielu ludzi, którzy nie mają prawka, są też ludzie starsi którzy często w Krakowie lub na Śląsku mają rodzinę i nie są w stanie tak daleko jechać samochodem. Wystarczy popatrzeć ile osób jeździ w ciasnych busach, które mają podobny czas jazdy do tych pociągów.
15 grudnia 2019
+34
-23
LBL   Hahaha, super oferta.
Biłgoraj - Katowice 7:23h, cena 66zł.
Autem z LPG taniej dojadę w połowę tego czasu.
14 grudnia 2019
+6
-23
J.Deep   Dziekujemy Poseł Beacie Strzałce za pomoc w przywróceniu pociągu tzw. Hetmana do Wrocławia.
Poseł Olszówka P. tylko ściemniał całą kadencję.
Dziekujemy Pani Poseł Beacie.
Pisaliśmy Petycję do Poseł Agaty Borowiec lecz ona nie zainteresowała się pomocą dla mieszkańców Regionu.
14 grudnia 2019
+11
-27
69  do Grzegorz z Chetyna   Dwukrotnie wrosła ilość połączeń, a Ty narzekasz. Ja już sprzedaje samochód.
Trasa do Katowic wydaje się szczególnie atrakcyjna, bo na pokonanie ostatnich niecałych 100 km potrzeba 2,5 godziny.
14 grudnia 2019
+9
-5
Grzegorz z Chetyna   Aż dwa pociągi osobowe? Normalnie szał!!!
14 grudnia 2019
+12
-9
formaldehyd   Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+25
-10
stan   Tyle mówi się o klimacie i czystości powietrza i stawia się lokomotywy spalinowe. Kolej w Polsce i skala jaką dopłaca się do niej jest ogromna. Nikt prywatnie nie zrobiłby takich połączeń do których trzeba dopłacać. Przecież to my podatnicy płacimy za to wszystko. Zapytajmy za pół roku ile osób jechało i ile to kosztowało.
14 grudnia 2019
+12
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 11:17 Biłgoraj
Motocykliści opanowali Biłgoraj [NOWE ZDJĘCIA]
Po kilkuletniej przerwie do kalendarza wydarzeń w Biłgoraju powraca Spontaniczna Motomajówka. W sobotę 25 maja zorganizowano piątą edycję zlotu, którego inicjatorem jest Spontaniczna Grupa Motocyklowa.
w niedzielę, godzina 19:29 Biłgoraj
Zderzenie osobówek w Biłgoraju [AKTUALIZACJA]
w niedzielę, godzina 20:26 Aleksandrów
Aleksandrów pamięta
w piątek, godzina 08:17 Biłgoraj
Od poniedziałku objazdy związane z zamknieciem mostu
W związku z remontem zabytkowego mostu przy ulicy Lubelskiej w Biłgoraju konieczne jest wyłączenie obiektu z użytkowania. Od poniedziałku 27 maja most będzie nieprzejezdny. Jak długo potrwają utrudnienia?
w poniedziałek, godzina 10:24 Potok Górny
Konkurs na kierownika GOPS
w poniedziałek, godzina 08:01 Biłgoraj
Zlot zabytków w Biłgoraju
w sobotę, godzina 21:18 Biłgoraj
Sobotnie koncerty gwiazd [NOWE ZDJĘCIA]
Trwają Dni Biłgoraja. Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie od programu skierowanego do najmłodszych mieszkańców miasta. Wieczorem rozpoczęły się koncerty. Na scenie letniej BCK wystąpili Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, Kuba Nizio, Ola Nizio - zwyciężczyni 5 edycji "The Voice of Poland". Przed nami koncerty gwiazd.
w sobotę, godzina 17:54 Biłgoraj
Biłgorajanie świętują Dni Miasta
w niedzielę, godzina 21:54 Biłgoraj
Drugi dzień świętowania [NOWE ZDJĘCIA]
w piątek, godzina 15:52 Tarnogród
Pożegnanie wieloletniej dyrektor biblioteki
Po ponad pięćdziesięciu latach pracy w zawodzie bibliotekarza, na zasłużoną emeryturę przechodzi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnogrodzie - Joanna Puchacz.
w piątek, godzina 09:07 Biłgoraj
Mieszkaniec powiatu odzyskał oszczędności
w niedzielę, godzina 08:41 Korytków Duży
Nocne zdarzenie drogowe [AKTUALIZACJA]
20 maja 2024 Frampol
Gradobicie i ulewa [AKTUALIZACJA]
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków w poniedziałkowe popołudnie nad powiatem biłgorajskim przeszła burza, której towarzyszyły silne opady deszczu. W gminie Frampol spadł grad.
w środę, godzina 16:45 Biłgoraj
Najlepsi matematycy w powiecie [WYNIKI]
w niedzielę, godzina 11:47 Biłgoraj
Rowerem przez Ziemię Biłgorajską
w środę, godzina 18:44 Biłgoraj
Ile zarobi nowy burmistrz?
W związku z objęciem z dniem 6 maja stanowiska burmistrza przez Wojciecha Glenia, podczas środowych obrad Rada Miasta zajęła się ustaleniem wysokości pensji włodarza.
w sobotę, godzina 13:23 Frampol
Zderzenie osobówek na DW nr 835 we Frampolu [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 13:40 Stara Wieś
Tragiczne zdarzenie w powiecie. Nie żyje mężczyzna [AKTUALIZACJA]
16 maja 2024 Gmina Biłgoraj
Edyta Sarzyńska zastępcą wójta gminy Biłgoraj
Jest pierwsza decyzja personalna wójta gminy Biłgoraj Dariusza Świerczyńskiego. Na stanowisko zastępy wójta powołana została Edyta Sarzyńska, wieloletni pracownik gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 16:55 Korczów
Szkoła Podstawowa w Korczowie najlepsza w województwie
w poniedziałek, godzina 14:10 Dereźnia Solska
Teatr w remizie
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl