Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.14 10:21

Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

W połowie grudnia bieżącego roku Polskie Koleje Państwowe wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020. Zmiany w rozkładzie dotyczą także biłgorajskiej stacji kolejowej. Po ich wprowadzeniu istniejące połączenie m.in. z Krakowem i Częstochową zostanie przyspieszone, a ponadto pojawi się nowy pociąg łączący Biłgoraj z Katowicami i Górnym Śląskiem.
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

Przez nasze miasto przebiegają dwie linie kolejowe, korzystające ze wspólnego torowiska. Jedna to linia normalnotorowa nr 66, zaś druga to tzw. Linia Hutnicza Szerokotorowa. Na obu magistralach intensywnie prowadzone są przewozy towarowe. Natomiast ruch pasażerski w ostatnich latach był dość mały, a podróżnych obsługiwał tylko jeden pociąg osobowy dziennie. Według planów PKP PLK S.A. w najbliższym czasie na przebiegających przez Biłgoraj szlakach ma nastąpić lekkie ożywienie.

Przypomnijmy, że władze miasta wespół z PKP doprowadziły do wykonania długo oczekiwanego remontu drogi łączącej peron pasażerski z ulicami St. Moniuszki i Bojarską. Inwestycja, polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowej i parkingu, została oddana do użytkowania we wrześniu bieżącego roku, o czym informowaliśmy w artykule Droga do peronu gotowa.

Natomiast od 15 grudnia w kraju zacznie obowiązywać nowy sieciowy rozkład jazdy pociągów. Według danych z tabel rozkładowych przez nasze miasto będą teraz regularnie kursować dwa pociągi osobowe:

  • TLK InterCity Hetman, jadący z Hrubieszowa przez Zamość, Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Częstochowę i Opole do Wrocławia;

  • PKP InterCity Roztocze, jadący z Zamościa przez Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków i Jaworzno do Katowic.

Hetman, czyli pierwszy z wymienionych pociągów, będzie kursował codziennie. Wyjazd z Biłgoraja w stronę Wrocławia będzie miał miejsce o godzinie 5:54, a kurs powrotny w stronę Hrubieszowa przez stację Biłgoraj przejedzie o 22:13. Czas przejazdu do Krakowa to 5 godzin i 8 minut, do Częstochowy 6 godzin i 56 minut, zaś do Wrocławia 8 godzin i 45 minut. Pasażerowie Hetmana będą mieli do dyspozycji m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne 230V przy fotelach, sieć WiFi i miejsca do przewozu rowerów.

Drugi z pociągów, noszący nazwę Roztocze, będzie jeździł we wszystkie weekendy i w święta. Wyjazd z Biłgoraja do Zamościa będzie miał miejsce o godzinie 12:45, natomiast skład w stronę Katowic przez nasze miasto przejedzie o godzinie 15:10. Czas przejazdu do Krakowa wyniesie 4 godziny i 54 minuty, zaś do Katowic 7 godzin i 23 minuty.

Oba pociągi kursujące przez Biłgoraj będą zestawiane z nowych oraz ze zmodernizowanych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych. Składy będą ciągnięte przez nowe, polskie lokomotywy spalinowe typu PESA Gama. Bilety uprawniające do przejazdu da się zakupić przez internet oraz u kierownika wybranego pociągu.

Krzysztof Jan Rudy
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Krzysztof Jan Rudy dodany
 
Odsłon: 24471
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
formaldehyd  Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
formaldehyd  A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do 69   Widać że jesteś bardzo młodym człowiekiem. Już dawno było połączenie do Katowic (pociąg "Hetman"), a nawet dalej do Kędzierzyna-Koźle. Popytaj starszych od siebie...
15 grudnia 2019
+12
-4
Grzegorz z Chetyna  do LBL   Może taniej i dojedziesz, ale do Katowic w 3 i pół godziny, to choćbyś się zesr.ł, to nie dojedziesz...
15 grudnia 2019
+6
-3
formaldehyd  do stan   A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
vonMesserschmidt  do LBL   Ale nie jesteś sam jedyny na świecie. Nie każdy ma auto z LPG. Są też np. 19-letnie studenciaki, których nie stać na własny wóz, a dla nich bilet ulgowy kosztuje 30 złotych. Jest wielu ludzi, którzy nie mają prawka, są też ludzie starsi którzy często w Krakowie lub na Śląsku mają rodzinę i nie są w stanie tak daleko jechać samochodem. Wystarczy popatrzeć ile osób jeździ w ciasnych busach, które mają podobny czas jazdy do tych pociągów.
15 grudnia 2019
+34
-23
LBL   Hahaha, super oferta.
Biłgoraj - Katowice 7:23h, cena 66zł.
Autem z LPG taniej dojadę w połowę tego czasu.
14 grudnia 2019
+6
-22
J.Deep   Dziekujemy Poseł Beacie Strzałce za pomoc w przywróceniu pociągu tzw. Hetmana do Wrocławia.
Poseł Olszówka P. tylko ściemniał całą kadencję.
Dziekujemy Pani Poseł Beacie.
Pisaliśmy Petycję do Poseł Agaty Borowiec lecz ona nie zainteresowała się pomocą dla mieszkańców Regionu.
14 grudnia 2019
+11
-26
69  do Grzegorz z Chetyna   Dwukrotnie wrosła ilość połączeń, a Ty narzekasz. Ja już sprzedaje samochód.
Trasa do Katowic wydaje się szczególnie atrakcyjna, bo na pokonanie ostatnich niecałych 100 km potrzeba 2,5 godziny.
14 grudnia 2019
+9
-4
Grzegorz z Chetyna   Aż dwa pociągi osobowe? Normalnie szał!!!
14 grudnia 2019
+12
-9
formaldehyd   Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
stan   Tyle mówi się o klimacie i czystości powietrza i stawia się lokomotywy spalinowe. Kolej w Polsce i skala jaką dopłaca się do niej jest ogromna. Nikt prywatnie nie zrobiłby takich połączeń do których trzeba dopłacać. Przecież to my podatnicy płacimy za to wszystko. Zapytajmy za pół roku ile osób jechało i ile to kosztowało.
14 grudnia 2019
+12
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 09:18 Goraj
Gorajski kalendarz na 2020 rok gotowy
9. edycja kalendarza stylizowanego gminy Goraj pod hasłem "Sen nocy leśnej" jest już dostępna. W role modeli wcielili się jak co roku mieszkańcy gminy i okolic, a wydawnictwo można już nabyć w Gminnym Ośrodku Kultury w Goraju.
w czwartek, godzina 09:55 Tarnowola
Zderzyły się dwie ciężarówki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Zderzenie karetki z terenówką [AKTUALIZACJA]
w poniedziałek, godzina 10:38 Biłgoraj
Kolejne fotopułapki w biłgorajskich lasach
Już za kilka dni w biłgorajskich lasach zostaną uruchomione kolejne fotopułapki, zainstalowane dzięki inicjatywie aktywistów z #BiłgorajEkoChallenge. W newralgicznych miejscach już można za to dostrzec tabliczki z napisem "Śmiecąc uśmiechaj się szczerze, być może jesteś w ukrytej kamerze".
w sobotę, godzina 13:12 Biłgoraj
Sukcesy wokalistek z MDK
w czwartek, godzina 09:43 Biłgoraj
Uszkodzone szyby w przedszkolu
w sobotę, godzina 23:15 Biłgoraj
Uczniowie RCEZ bawili się na studniówce
W sobotni wieczór, 24 stycznia, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej bawili się na swoim pierwszym prawdziwym balu. Studniówka zorganizowana została w hotelu Janów w Borownicy.
w sobotę, godzina 08:21 Józefów
Przetarg na odbiór odpadów rozstrzygnięty
w środę, godzina 12:14 Biłgoraj
Można dostać nawet 96 tys. zł
we wtorek, godzina 14:03 Biłgoraj
Nowe zasady odbioru odpadów - kompostujesz zapłacisz mniej
Wraz z nowym rokiem wprowadzone zostały nowe zasady odbioru odpadów na terenie Biłgoraja. Sprawdź jak odpowiednio pozbywać się śmieci z posesji. Co ważne jeśli część trafi do kompostownika zapłacimy mniej. O ile?
14 stycznia 2020 Biłgoraj
Miasto sprzedaje mieszkania
w piątek, godzina 09:46 Biłgoraj
Poszukujemy właściciela suczki
12 stycznia 2020 Biłgoraj
Studniówka Zespołu Szkół Leśnych
W sobotę, 11 stycznia, rozpoczął się sezon studniówkowy w biłgorajskich szkołach. Jako pierwsi na swoim balu maturalnym bawili się uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Leśnych. Studniówka odbyła się w sali balowej w Modliborzycach.
w środę, godzina 14:30 Biłgoraj
Seniorzy rywalizowali
w piątek, godzina 23:12 Biłgoraj
Czarny Ziutek Z Killerami w ramach Off Road
w piątek, godzina 10:21 Kraj
Zatrzymania i zarzuty dla sutenerów
W miniony wtorek, 21 stycznia funkcjonariusze Centralnego Biura Policji w Rzeszowie zatrzymali 7 osób, którym prokurator zarzucił czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby. Z informacji prokuratury wynika, że grupa miała działać również na terenie Biłgoraja.
w środę, godzina 10:06 Biłgoraj
Stypendyści z I LO im. ONZ
w czwartek, godzina 17:02 Karate
Ferie z karate
w sobotę, godzina 14:46 Biłgoraj
Speedcuberzy przyjechali do Biłgoraja
W sobotni poranek w Szkole Podstawowej nr 1 w Biłgoraju rozpoczęły się zawody z cyklu Polish Speedcubing Tour 2020. Kilkudziesięciu zawodników z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy rywalizuje w 17 konkurencjach. Zawody potrwają do niedzielnego popołudnia, jest więc szansa zobaczyć speedcuberów w akcji.
w piątek, godzina 09:08 Frampol
Kolędowanie z chórami Ziemi Biłgorajskiej
11 stycznia 2020 Biłgoraj
Działacze PiS zaprosili na spotkanie opłatkowe
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl