Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.12.14 10:21

Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

W połowie grudnia bieżącego roku Polskie Koleje Państwowe wprowadzają nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał w sezonie 2019/2020. Zmiany w rozkładzie dotyczą także biłgorajskiej stacji kolejowej. Po ich wprowadzeniu istniejące połączenie m.in. z Krakowem i Częstochową zostanie przyspieszone, a ponadto pojawi się nowy pociąg łączący Biłgoraj z Katowicami i Górnym Śląskiem.
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja

Przez nasze miasto przebiegają dwie linie kolejowe, korzystające ze wspólnego torowiska. Jedna to linia normalnotorowa nr 66, zaś druga to tzw. Linia Hutnicza Szerokotorowa. Na obu magistralach intensywnie prowadzone są przewozy towarowe. Natomiast ruch pasażerski w ostatnich latach był dość mały, a podróżnych obsługiwał tylko jeden pociąg osobowy dziennie. Według planów PKP PLK S.A. w najbliższym czasie na przebiegających przez Biłgoraj szlakach ma nastąpić lekkie ożywienie.

Przypomnijmy, że władze miasta wespół z PKP doprowadziły do wykonania długo oczekiwanego remontu drogi łączącej peron pasażerski z ulicami St. Moniuszki i Bojarską. Inwestycja, polegająca na wykonaniu nawierzchni asfaltowej i parkingu, została oddana do użytkowania we wrześniu bieżącego roku, o czym informowaliśmy w artykule Droga do peronu gotowa.

Natomiast od 15 grudnia w kraju zacznie obowiązywać nowy sieciowy rozkład jazdy pociągów. Według danych z tabel rozkładowych przez nasze miasto będą teraz regularnie kursować dwa pociągi osobowe:

  • TLK InterCity Hetman, jadący z Hrubieszowa przez Zamość, Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków, Częstochowę i Opole do Wrocławia;

  • PKP InterCity Roztocze, jadący z Zamościa przez Biłgoraj, Stalową Wolę, Rzeszów, Tarnów, Kraków i Jaworzno do Katowic.

Hetman, czyli pierwszy z wymienionych pociągów, będzie kursował codziennie. Wyjazd z Biłgoraja w stronę Wrocławia będzie miał miejsce o godzinie 5:54, a kurs powrotny w stronę Hrubieszowa przez stację Biłgoraj przejedzie o 22:13. Czas przejazdu do Krakowa to 5 godzin i 8 minut, do Częstochowy 6 godzin i 56 minut, zaś do Wrocławia 8 godzin i 45 minut. Pasażerowie Hetmana będą mieli do dyspozycji m.in. klimatyzację, gniazdka elektryczne 230V przy fotelach, sieć WiFi i miejsca do przewozu rowerów.

Drugi z pociągów, noszący nazwę Roztocze, będzie jeździł we wszystkie weekendy i w święta. Wyjazd z Biłgoraja do Zamościa będzie miał miejsce o godzinie 12:45, natomiast skład w stronę Katowic przez nasze miasto przejedzie o godzinie 15:10. Czas przejazdu do Krakowa wyniesie 4 godziny i 54 minuty, zaś do Katowic 7 godzin i 23 minuty.

Oba pociągi kursujące przez Biłgoraj będą zestawiane z nowych oraz ze zmodernizowanych wagonów przedziałowych i bezprzedziałowych. Składy będą ciągnięte przez nowe, polskie lokomotywy spalinowe typu PESA Gama. Bilety uprawniające do przejazdu da się zakupić przez internet oraz u kierownika wybranego pociągu.

Krzysztof Jan Rudy
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nowe połączenie kolejowe z Biłgoraja, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Krzysztof Jan Rudy dodany
 
Odsłon: 26533
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
formaldehyd  Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
formaldehyd  A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
Ostatnio dodane komentarze
Grzegorz z Chetyna  do 69   Widać że jesteś bardzo młodym człowiekiem. Już dawno było połączenie do Katowic (pociąg "Hetman"), a nawet dalej do Kędzierzyna-Koźle. Popytaj starszych od siebie...
15 grudnia 2019
+12
-4
Grzegorz z Chetyna  do LBL   Może taniej i dojedziesz, ale do Katowic w 3 i pół godziny, to choćbyś się zesr.ł, to nie dojedziesz...
15 grudnia 2019
+6
-3
formaldehyd  do stan   A ja polecam Ci te kilka wypadków samochodowych z ostatnich dni. W tym śmiertelnych. Tyle sensu ma Twoje narzekanie na pociągi.
15 grudnia 2019
+15
-2
vonMesserschmidt  do LBL   Ale nie jesteś sam jedyny na świecie. Nie każdy ma auto z LPG. Są też np. 19-letnie studenciaki, których nie stać na własny wóz, a dla nich bilet ulgowy kosztuje 30 złotych. Jest wielu ludzi, którzy nie mają prawka, są też ludzie starsi którzy często w Krakowie lub na Śląsku mają rodzinę i nie są w stanie tak daleko jechać samochodem. Wystarczy popatrzeć ile osób jeździ w ciasnych busach, które mają podobny czas jazdy do tych pociągów.
15 grudnia 2019
+34
-23
LBL   Hahaha, super oferta.
Biłgoraj - Katowice 7:23h, cena 66zł.
Autem z LPG taniej dojadę w połowę tego czasu.
14 grudnia 2019
+6
-22
J.Deep   Dziekujemy Poseł Beacie Strzałce za pomoc w przywróceniu pociągu tzw. Hetmana do Wrocławia.
Poseł Olszówka P. tylko ściemniał całą kadencję.
Dziekujemy Pani Poseł Beacie.
Pisaliśmy Petycję do Poseł Agaty Borowiec lecz ona nie zainteresowała się pomocą dla mieszkańców Regionu.
14 grudnia 2019
+11
-26
69  do Grzegorz z Chetyna   Dwukrotnie wrosła ilość połączeń, a Ty narzekasz. Ja już sprzedaje samochód.
Trasa do Katowic wydaje się szczególnie atrakcyjna, bo na pokonanie ostatnich niecałych 100 km potrzeba 2,5 godziny.
14 grudnia 2019
+9
-4
Grzegorz z Chetyna   Aż dwa pociągi osobowe? Normalnie szał!!!
14 grudnia 2019
+12
-9
formaldehyd   Nareszcie coś drgnęło w tym lesie.
14 grudnia 2019
+24
-10
stan   Tyle mówi się o klimacie i czystości powietrza i stawia się lokomotywy spalinowe. Kolej w Polsce i skala jaką dopłaca się do niej jest ogromna. Nikt prywatnie nie zrobiłby takich połączeń do których trzeba dopłacać. Przecież to my podatnicy płacimy za to wszystko. Zapytajmy za pół roku ile osób jechało i ile to kosztowało.
14 grudnia 2019
+12
-17
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w piątek, godzina 17:36 Teodorówka
Mieszkańcy trzech gmin mogą korzystać z nowych dróg
Mieszkańcy północnej części powiatu mogą korzystać z 18 km przebudowanych dróg. Zadanie współfinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych kosztowało ponad 6,6 mln zł. Uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych dróg powiatowych miało miejsce w piątkowe popołudnie, 25 września.
dzisiaj, 10:45 Lubelszczyzna
Młoda kobieta z powiatu zakażona SARS-CoV-2
w piątek, godzina 09:33 Biszcza
Alarm bombowy w powiecie [AKTUALIZACJA]
14 września 2020 Józefów
Nie żyje zastępca burmistrza Józefowa Ryszard Ostasz
W niedzielę 13 września zmarł Ryszard Ostasz, zastępca burmistrza Józefowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 15 września.
w środę, godzina 17:16 Biłgoraj
Udało się. Owczarki znalazły nowy dom
w czwartek, godzina 14:43 Smólsko Duże
64-latka wybrała się na grzyby. Teraz poszukuje jej policja [AKTUALIZACJA]
w czwartek, godzina 10:43 Biłgoraj
Pracownica DPS przyszła do pracy kompletnie pijana. Miała 3,5 promila
53-letnia kobieta, pracująca w jednym z biłgorajskich Domów Pomocy Społecznej przyszła do pracy kompletnie pijana. Fakt ten zgłoszony został policji. Pracownica już została zwolniona.
w piątek, godzina 10:02 Kraj
Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka
w piątek, godzina 11:05 Lubelszczyzna
Prawie 60 nowych zakażeń. 2 osoby zmarły, w tym jedna w Biłgoraju
18 września 2020 Biłgoraj
Alarm bombowy w Starostwie. Ewakuowano ponad 100 osób [AKTUALIZACJA]
Dziś rano (piątek, 18 września) pracownica Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odebrała maila z informacją o podłożeniu w budynku niebezpiecznego ładunku. Natychmiast została podjęta decyzja o ewakuacji pracowników. Obecnie trwa akcja policji i straży pożarnej.
dzisiaj, 09:05 Lubelszczyzna
Kolejni ochotnicy w szeregach Lubelskiej Brygady OT
we wtorek, godzina 11:59 Biłgoraj
13-latek potrącony na rondzie
w poniedziałek, godzina 11:27 Biłgoraj
Urzędnicy na kwarantannie, w tym burmistrz Biłgoraja
Koronawirus SARS-CoV-2 został wykryty u pracownika Urzędu Miasta w Biłgoraju. W związku z tym część urzędników trafiła na kwarantannę. Wśród nich jest burmistrz Janusz Rosłan.
w czwartek, godzina 11:10 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba aktywnych przypadków zakażenia w powiecie
dzisiaj, 08:15 Biłgoraj
Akcja #sadziMY w I LO im. ONZ w Biłgoraju
w środę, godzina 08:20 Biłgoraj
Ponad 5 mln zł dla biłgorajskich szkół
Dzięki funduszom europejskim szkoły z naszego regionu postawią na kształcenie zawodowe. We wtorek, 22 września, marszałek województwa Jarosław Stawiarski uroczyście podpisał z siedmioma beneficjentami pierwsze umowy na realizację takich inwestycji. W ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe z RPO WL wsparcie uzyskało w sumie 31 projektów. Dofinansowanie z UE wyniosło w nich niemal 81,7 mln zł. Pieniądze otrzymają także biłgorajskie szkoły.
w piątek, godzina 08:17 Lekkoatletyka
"Elektryk" piąty w kraju
w piątek, godzina 13:11 Powiat
Zgłosił fikcyjną kradzież. 45-latkiem zajęła się prokuratura
19 września 2020 Biłgoraj
Nowy termin zakończenia rewitalizacji Placu Wolności
Trwają prace przy przebudowie Placu Wolności i budynku Urzędu Miasta w Biłgoraju. Zadanie miało być gotowe do końca września. Już wiadomo, że terminu nie uda się dotrzymać. Została wyznaczona nowa data zakończenia prac.
we wtorek, godzina 16:16 Biłgoraj
Dwa owczarki znalezione w lesie. Właściciele pilnie poszukiwani
w piątek, godzina 07:28 Babice
"Koło kultury" zaczęło się toczyć
17 września 2020 Biłgoraj
"Cel był jeden - zniszczyć polski naród"
W czwartkowe przedpołudnie, 17 września, w Biłgoraju zorganizowane zostały uroczystości rocznicowe, mające na celu przypomnienie tragicznej historii sprzed 81 lat. Tego dnia Armia Czerwona wkroczyła do Polski. -Trzeba było wielu poświęceń, przelanej krwi, wielu dramatów rodzinnych, ale ten cel zniszczenia narodu nigdy nie został osiągnięty. Polska nigdy nie została zniszczona - mówił starosta Andrzej Szarlip.
dzisiaj, 09:54 Biłgoraj
Szansa na stypendium
dzisiaj, 07:29 Biłgoraj
O Eurorgionie Roztocze w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl