Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
RÓŻANIEC
2019.10.27 09:43

Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

Do tragicznego zdarzenia z udziałem nastoletniej pieszej doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. 15-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy. Pomimo reanimacji zmarła. Śledztwo zostało umorzone, kierowca został oczyszczony z zarzutów dotyczących spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

O tragedii, która rozegrała się na drodze w Różańcu Drugim (gmina Tarnogród) informowaliśmy w artykule pt. Nastolatka zmarła w wyniku potrącenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że 30-letni kierowca mazdy, mieszkaniec Śląska, potrącił idącą poboczem lewej strony jezdni 15-letnią mieszkankę powiatu biłgorajskiego. było ciemno, a na drodze ślisko. Poza tym do wypadku doszło w nieoświetlonym miejscu. Nastolatka została przetransportowana do szpitala, niestety wskutek odniesionych obrażeń i pomimo czynności reanimacyjnych zmarła. Kierujący autem był trzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, został jednak zwolniony z aresztu, z tym, że prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W trakcie postępowania biegły z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej przedstawił opinię, iż kierujący mazdą 30-latek nie miał szans na uniknięcie zderzenia z dziewczyną lub zatrzymanie pojazdu. Wobec tego śledczy, nie znajdując podstaw do skierowania sprawy do sądu (brak ustawowych znamion czynu zabronionego) postanowili umorzyć śledztwo. Z decyzją nie zgodziła się rodzina zmarłej nastolatki, która złożyła zażalenie na postanowienie. Rozpatrywał je Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Biegły podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko, uznając, że to dziewczyna poruszająca się pieszo w warunkach ograniczonej widoczności i bez odblasków, a dodatkowo korzystająca z telefonu komórkowego, powinna zejść na pobocze i ustąpić miejsca nadjeżdżającym z obu stron samochodom.

Jesienią zakończyło się postępowanie w tej sprawie. Sąd utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Rejonowej o umorzeniu śledztwa. Kierowca został oczyszczony z zarzutów spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Decyzja jest już prawomocna.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4040
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
XXL60   Bezmyślność pieszych na drogach poraża.
Przecież jeżeli idzie się po lewej strony drogi przeciwnie do kierunku jazdy i w dzień i w nocy to trzeba zejść na pobocze gdy jedzie samochód . W nocy dodatkowo po za terenem zabudowanym trzeba mieć odblaski , żeby być widocznym dla kierowców w samochodach. Bezmyślne wchodzenie na jezdnię nawet na przejściu dla pieszych jest szczytem bezmyślności i głupoty , już wiele lat temu uczono w szkołach jak należy przechodzić przez jezdnię i to się nie zmieniło a nawet pogorszyło bo samochodów jest wielokrotnie więcej. Piesi powinni zdawać sobie sprawę , że samochód zawsze wygra z pieszym nawet jeżeli pieszy ma rację.
8 listopada 2019
+1
-1
dziadek   No i bardzo słuszny wyrok. Młoda szła ze srajfonem przy nosie, bez żadnych odblasków czy oświetlenia. Może w końcu da to innym do myślenia że kierowca nie jest w stanie dojrzeć kogoś w nocy dalej niż sięgają światła
27 października 2019
+6
-5
Grzegorz z Chetyna   Bzdura do kwadratu. Musiał niezłą kasę wyłożyć, skoro go uniewinnili. Każdy instruktor jazdy powtarza, że nie ma czegoś takiego jak "prędkość bezpieczna". Gdyby jechał wolniej, nie doszło by do tragedii... :(
27 października 2019
+9
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 09:09 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
12 maja 2020 Powiat
Ostrzeżenie IMGW dla powiatu
w poniedziałek, godzina 12:16 Zamch
Amatorzy jazdy na podwójnym gazie
w czwartek, godzina 11:19 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w poniedziałek, godzina 11:35 Powiat
Czekają nas burze z gradem
w czwartek, godzina 12:10 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w piątek, godzina 10:01 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
w poniedziałek, godzina 21:45 Lubelszczyzna
12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2
w poniedziałek, godzina 09:31 Powiat
Będą nowe chodniki
w niedzielę, godzina 11:06 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
w niedzielę, godzina 18:23 Lubelszczyzna
13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
14 maja 2020 Powiat
Marcin Kulig p.o. dyrektora zamojskiego WORD
Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą powierzył Marcinowi Kuligowi, radnemu Rady Powiatu Biłgorajskiego pełnienie obowiązków dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.
14 maja 2020 Biłgoraj
Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne
w poniedziałek, godzina 11:01 Kraj
Koncerty i imprezy masowe pod koniec wakacji?
13 maja 2020 Kraj
III etap odmrażania gospodarki. Podano kluczowe daty
W środowe popołudnie, 13 maja, premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Nowe zasady będą obowiązywać od najbliższego poniedziałku. Na co będziemy mogli sobie pozwolić?
w piątek, godzina 12:15 Biłgoraj
Biłgoraj EKO Challenge w DDTVN
w czwartek, godzina 10:31 Lubelszczyzna
Wzrosła liczba zgonów, kolejny przypadek zakażenia w powiecie
17 maja 2020 Biłgoraj
Remont trasy Biłgoraj - Tarnogród opóźniony
Już na początku bieżącego roku miał rozpocząć się remont trasy od Biłgoraja, w kierunku Tarnogrodu, do granicy województwa lubelskiego. Do tej pory żadne prace nie są prowadzone. O wyjaśnienie przyczyn zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie.
18 maja 2020 Biłgoraj
Burmistrz Biłgoraja dołączył do akcji #hot16challenge2
w środę, godzina 11:33 Biłgoraj
Budowa ronda ruszyła
14 maja 2020 Powiat
Nowy przypadek COVID-19 w powiecie biłgorajskim
W czwartek, 14 maja potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu biłgorajskiego. Łącznie na Lubelszczyźnie zdiagnozowano 399 przypadków COVID-19, w tym 10 w naszym powiecie.
w sobotę, godzina 12:05 Biłgoraj
Policjanci oddali krew dla chorego kolegi
15 maja 2020 Biłgoraj
Zmarł pochodzący z Biłgoraja lekarz. Był zakażony koronawirusem
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl