Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
RÓŻANIEC
2019.10.27 09:43

Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

Do tragicznego zdarzenia z udziałem nastoletniej pieszej doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. 15-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy. Pomimo reanimacji zmarła. Śledztwo zostało umorzone, kierowca został oczyszczony z zarzutów dotyczących spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

O tragedii, która rozegrała się na drodze w Różańcu Drugim (gmina Tarnogród) informowaliśmy w artykule pt. Nastolatka zmarła w wyniku potrącenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że 30-letni kierowca mazdy, mieszkaniec Śląska, potrącił idącą poboczem lewej strony jezdni 15-letnią mieszkankę powiatu biłgorajskiego. było ciemno, a na drodze ślisko. Poza tym do wypadku doszło w nieoświetlonym miejscu. Nastolatka została przetransportowana do szpitala, niestety wskutek odniesionych obrażeń i pomimo czynności reanimacyjnych zmarła. Kierujący autem był trzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, został jednak zwolniony z aresztu, z tym, że prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W trakcie postępowania biegły z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej przedstawił opinię, iż kierujący mazdą 30-latek nie miał szans na uniknięcie zderzenia z dziewczyną lub zatrzymanie pojazdu. Wobec tego śledczy, nie znajdując podstaw do skierowania sprawy do sądu (brak ustawowych znamion czynu zabronionego) postanowili umorzyć śledztwo. Z decyzją nie zgodziła się rodzina zmarłej nastolatki, która złożyła zażalenie na postanowienie. Rozpatrywał je Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Biegły podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko, uznając, że to dziewczyna poruszająca się pieszo w warunkach ograniczonej widoczności i bez odblasków, a dodatkowo korzystająca z telefonu komórkowego, powinna zejść na pobocze i ustąpić miejsca nadjeżdżającym z obu stron samochodom.

Jesienią zakończyło się postępowanie w tej sprawie. Sąd utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Rejonowej o umorzeniu śledztwa. Kierowca został oczyszczony z zarzutów spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Decyzja jest już prawomocna.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 3435
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
XXL60   Bezmyślność pieszych na drogach poraża.
Przecież jeżeli idzie się po lewej strony drogi przeciwnie do kierunku jazdy i w dzień i w nocy to trzeba zejść na pobocze gdy jedzie samochód . W nocy dodatkowo po za terenem zabudowanym trzeba mieć odblaski , żeby być widocznym dla kierowców w samochodach. Bezmyślne wchodzenie na jezdnię nawet na przejściu dla pieszych jest szczytem bezmyślności i głupoty , już wiele lat temu uczono w szkołach jak należy przechodzić przez jezdnię i to się nie zmieniło a nawet pogorszyło bo samochodów jest wielokrotnie więcej. Piesi powinni zdawać sobie sprawę , że samochód zawsze wygra z pieszym nawet jeżeli pieszy ma rację.
8 listopada 2019
+1
-1
dziadek   No i bardzo słuszny wyrok. Młoda szła ze srajfonem przy nosie, bez żadnych odblasków czy oświetlenia. Może w końcu da to innym do myślenia że kierowca nie jest w stanie dojrzeć kogoś w nocy dalej niż sięgają światła
27 października 2019
+6
-5
Grzegorz z Chetyna   Bzdura do kwadratu. Musiał niezłą kasę wyłożyć, skoro go uniewinnili. Każdy instruktor jazdy powtarza, że nie ma czegoś takiego jak "prędkość bezpieczna". Gdyby jechał wolniej, nie doszło by do tragedii... :(
27 października 2019
+9
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl