Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
RÓŻANIEC
2019.10.27 09:43

Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

Do tragicznego zdarzenia z udziałem nastoletniej pieszej doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku. 15-letnia dziewczyna została potrącona przez samochód osobowy. Pomimo reanimacji zmarła. Śledztwo zostało umorzone, kierowca został oczyszczony z zarzutów dotyczących spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia

O tragedii, która rozegrała się na drodze w Różańcu Drugim (gmina Tarnogród) informowaliśmy w artykule pt. Nastolatka zmarła w wyniku potrącenia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynikało, że 30-letni kierowca mazdy, mieszkaniec Śląska, potrącił idącą poboczem lewej strony jezdni 15-letnią mieszkankę powiatu biłgorajskiego. było ciemno, a na drodze ślisko. Poza tym do wypadku doszło w nieoświetlonym miejscu. Nastolatka została przetransportowana do szpitala, niestety wskutek odniesionych obrażeń i pomimo czynności reanimacyjnych zmarła. Kierujący autem był trzeźwy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, został jednak zwolniony z aresztu, z tym, że prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

W trakcie postępowania biegły z zakresu ruchu drogowego i techniki samochodowej przedstawił opinię, iż kierujący mazdą 30-latek nie miał szans na uniknięcie zderzenia z dziewczyną lub zatrzymanie pojazdu. Wobec tego śledczy, nie znajdując podstaw do skierowania sprawy do sądu (brak ustawowych znamion czynu zabronionego) postanowili umorzyć śledztwo. Z decyzją nie zgodziła się rodzina zmarłej nastolatki, która złożyła zażalenie na postanowienie. Rozpatrywał je Sąd Rejonowy w Biłgoraju. Biegły podtrzymał swoje wcześniejsze stanowisko, uznając, że to dziewczyna poruszająca się pieszo w warunkach ograniczonej widoczności i bez odblasków, a dodatkowo korzystająca z telefonu komórkowego, powinna zejść na pobocze i ustąpić miejsca nadjeżdżającym z obu stron samochodom.

Jesienią zakończyło się postępowanie w tej sprawie. Sąd utrzymał w mocy postanowienie Prokuratury Rejonowej o umorzeniu śledztwa. Kierowca został oczyszczony z zarzutów spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Decyzja jest już prawomocna.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 4757
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
XXL60   Bezmyślność pieszych na drogach poraża.
Przecież jeżeli idzie się po lewej strony drogi przeciwnie do kierunku jazdy i w dzień i w nocy to trzeba zejść na pobocze gdy jedzie samochód . W nocy dodatkowo po za terenem zabudowanym trzeba mieć odblaski , żeby być widocznym dla kierowców w samochodach. Bezmyślne wchodzenie na jezdnię nawet na przejściu dla pieszych jest szczytem bezmyślności i głupoty , już wiele lat temu uczono w szkołach jak należy przechodzić przez jezdnię i to się nie zmieniło a nawet pogorszyło bo samochodów jest wielokrotnie więcej. Piesi powinni zdawać sobie sprawę , że samochód zawsze wygra z pieszym nawet jeżeli pieszy ma rację.
8 listopada 2019
+1
-1
dziadek   No i bardzo słuszny wyrok. Młoda szła ze srajfonem przy nosie, bez żadnych odblasków czy oświetlenia. Może w końcu da to innym do myślenia że kierowca nie jest w stanie dojrzeć kogoś w nocy dalej niż sięgają światła
27 października 2019
+6
-5
Grzegorz z Chetyna   Bzdura do kwadratu. Musiał niezłą kasę wyłożyć, skoro go uniewinnili. Każdy instruktor jazdy powtarza, że nie ma czegoś takiego jak "prędkość bezpieczna". Gdyby jechał wolniej, nie doszło by do tragedii... :(
27 października 2019
+9
-14
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
w niedzielę, godzina 22:52 Józefów
Zenek Martyniuk gwiazdą festynu charytatywnego na rzecz mieszkanki gminy Józefów
Artyści znani z prestiżowych festiwali i popularnych programów telewizyjnych, zespoły disco polo oraz koła gospodyń wiejskich z kilku gmin powiatu biłgorajskiego włączyły się w pomoc dla mieszkanki Samsonówki w gminie Józefów. W niedzielę 17 października zorganizowano koncert charytatywny pod hasłem "Wybudźmy Elżbietę", którego gwiazdą był Zenon Martyniuk.
w niedzielę, godzina 16:48 Kociołki
Upamiętnili osadę leśną Kociołki
w niedzielę, godzina 20:07 Biłgoraj
Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio ma już 100 lat
w piątek, godzina 18:28 Józefów
W Józefowie podsumowano dwie inwestycje drogowe
W piątkowe popołudnie 15 października, na skrzyżowaniu dróg odbyło się spotkanie, którego celem było podsumowanie dwóch dużych inwestycji drogowych, wykonanych w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego Lubelszczyzny". Zadania mogły zostać zrealizowane dzięki wsparciu w wysokości 10 milionów złotych, jakie samorząd ZDW z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu województwa.
w niedzielę, godzina 15:08 Wólka Czernięcińska
Otwarcie ciągu dróg powiatowych w Wólce Czernięcińskiej
w niedzielę, godzina 10:50 Lubelszczyzna
Prawie 600 zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
8 października 2021 Biłgoraj
Rozmawiali o gospodarce leśnej
W piątkowe popołudnie 8 października, odbyło się spotkanie dotyczące gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Udział w nim wzięli m.in. nadleśniczy, burmistrz Biłgoraja, ale także przedsiębiorcy związani z branżą leśną oraz przedstawiciele aktywistów, walczących o zaniechanie wycinki lasu.
w sobotę, godzina 19:37 Biłgoraj
W Biłgoraju otwarto biuro Solidarnej Polski
w niedzielę, godzina 08:10 Nadrzecze
"Bidaczowskie opowieści" oraz warsztaty obywatelskie w Nadrzeczu
w środę, godzina 13:53 Biłgoraj
Będzie remont ulicy Nadstawnej
Zarząd Dróg Powiatowych w Biłgoraju ogłosił przetarg na remont ulicy Nadstawnej. Przebudowa będzie kosztować ponad 2,1 mln zł, a 900 tys. zł dołoży Urząd Miasta w Biłgoraju.
w piątek, godzina 08:52 Biłgoraj
Burmistrz ostrzega przed kontrolami ze strony policji i straży miejskiej
w czwartek, godzina 14:51 Biłgoraj
Ewakuacja klientów z marketu w Biłgoraju
7 października 2021 Obsza
Ofensywa drogowa w powiecie biłgorajskim
W latach 2019-2021 na terenie powiatu biłgorajskiego powstało blisko 23 km nowej nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 863. Inwestycje pochłonęły łącznie ponad 8,5 mln zł. Konferencja dotycząca remontów prowadzonych przez samorząd województwa lubelskiego wraz z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie i jednostkami samorządów terytorialnych odbyła się w czwartek 7 października.
w czwartek, godzina 09:06 Biłgoraj
Chciała prawo jazdy za łapówkę
w piątek, godzina 10:48 Lubelszczyzna
Będzie kolejny lockdown? Wiceminister zdrowia mówi o spotkaniu w tej sprawie
9 października 2021 Samsonówka
Potrzebny dawca szpiku dla Darka
Darek Szydełko to mieszkaniec gminy Józefów. 1 września usłyszał diagnozę - przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS.
10 października 2021 Biłgoraj
Garażówka po raz 20.
w środę, godzina 23:44 Turobin
Olga pożegnała się z Top Model
3 października 2021 Brodziaki
Piknik z historią
Każdego roku w Brodziakach organizowany jest Piknik Historyczny. Tym razem wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie 3 października na placu naprzeciw remizy.
w środę, godzina 08:03 Obsza
Uwaga na oferty w sprawie fotowoltaiki
w sobotę, godzina 09:04 Józefów
XXV Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka
6 października 2021 Bukowina
Laur Konserwatorski 2021 dla kościoła w Bukowinie
Laurem Konserwatorskim w 2021 roku wyróżniono Stowarzyszenie Na Rzecz Bukowiny i parafię rzymskokatolicką pw. Najświętszego Serca Jezusa w Biszczy - za prace konserwatorskie i restauratorskie dekoracji malarskiej w kościele filialnym pw. Ofiarowania NMP w Bukowinie.
w sobotę, godzina 14:10 Lubelszczyzna
Ponad 1 200 przypadków więcej niż tydzień temu
w sobotę, godzina 08:24 Biłgoraj
Do RCEZ i ZSZiO w Biłgoraju trafiły komputery za kwotę 314 tys. zł
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl