Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
WOLA RÓŻANIECKA
2019.10.21 08:40 | aktualizacja: 2019.10.21 08:42

"Read more - be more" w Rumunii

Kolejny wyjazd w ramach programu Erasmus+… kolejne niesamowite emocje… kolejne niepowtarzalne przeżycia… kolejni wspaniali ludzie… "Read more - be more" w Rumunii.
"Read more - be more" w Rumunii
"Read more - be more" w Rumunii

Pod koniec września uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Woli Różanieckiej gościli w szkole w Stoilesti.

- Po gorącym przyjęciu, przygotowaliśmy flash mob, potem zwiedzaliśmy miejscowy zakon. Wieczorem zaserwowano nam ucztę dla (d)ucha… koncert w Filharmonii - mogliśmy posłuchać różnorodnych utworów - klasycznych, filmowych, współczesnych w aranżacji orkiestry symfonicznej. To była prawdziwa "Symphony for life"! We wtorek spędzaliśmy dzień z Melpomeną. Zespoły uczniowskie przedstawiały swoje spektakle, potem obejrzeliśmy sztukę lokalnego teatru. Konkluzja komedii brzmiała. W środę zwiedziliśmy zamek Draculi. W drodze mogliśmy podziwiać piękne krajobrazy Rumunii - opowiadają uczestnicy wyjazdu.

Wybrali się też do Monastyru Cozin. Jesienne góry, rzeka Ott i deszcz stworzyły niezwykle malowniczy widok. Czekała też na nich uroczysta kolacja zakończona wręczeniem certyfikatów i podziękowaniami.

- Mieszkańcy Rumunii urzekli nas gościnnością, poczuciem humoru, uprzejmością - dodają i zaznaczają, że czekają na rewizytę w Polsce.

A tak opisują swój udział w wycieczce uczniowie:

Mój udział w wyjeździe do Rumuni w ramach programu Erasmus+ to wspaniałe przeżycie, które będę bardzo miło wspominał. To był fantastyczny wyjazd. Poznałem wiele ciekawych ludzi, tradycję i kulturę. Wiele zwiedziliśmy, między innymi zamek Draculi, ale najbardziej podobał mi się koncert orkiestry symfonicznej w filharmonii. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu.

Mateusz Marczak, klasa VI

Mój wyjazd w ramach projektu Erasmus do Rumunii na długo zapadnie w mojej pamięci. Już droga do hotelu była dla mnie nowym doświadczeniem, bo byłam po raz pierwszy za granicą. W oczy wrzuciły mi się skromne budynki przeplatane polami, bez bogactwa i przepychu. Ciekawe wydało mi się oprowadzanie po szkole, w której gościliśmy. Budynek zdawał się być mniejszy od naszej szkoły, sale skromnie wyposażone. Za salę sportową służył im niewielki plac przy szkole. Najbardziej podobał mi się wyjazd do teatru na koncert muzyczny, który przeżyłam bardzo emocjonalnie. Zwiedzaliśmy również zamek Drakuli, z którego ten kraj słynie, a który w mojej ocenie okazał się być najzwyklejszy na świecie. Natomiast niezwykłe były dla mnie występy przygotowane prze grupy z poszczególnych krajów, jak Turcja, Litwa, Rumunia, no i Polska. Towarzyszyły im duże emocje. Wyjazd Polecam każdemu, kto ciekawy jest świata i nie boi się nieznanego. Sama osobiście pojechałabym jeszcze raz do Rumunii.

Alicja Pawlos, klasa VI

W Rumuni bardzo mi się podobało. Pierwszy lot samolotem wywarł na mnie ogromne wrażenie. Poznanie nowych ludzi, miejsc, potraw ( choć nie wszystkie mi smakowały ) oraz możliwość rozmawiania w innym języku niż na co dzień to coś niezwykłego. Nowo poznani ludzie tworzyli cudowną atmosferę i mimo tego że byłam tam przez niecały tydzień, to przywiązałam się do tamtego miejsca. Trochę smutno było się żegnać. Jedyna myśl, która dodawała mi radości to była ta, że niektórzy przylecą do nas na wymianę i wtedy znowu ich zobaczę.

Natalia Krupczak, klasa VII

W Rumunii było fantastycznie! Poznałem ludzi z Turcji, Litwy i Rumunii. Zamek Draculi był przepiękny! Przed zamkiem można znaleźć ogromną ilość pamiątek i regionalnych wyrobów. W Rumunii jest dużo podobnych zabaw podobnych do polskich, idealnym przykładem będzie "chusteczka haftowana".

Eliasz Peryga, klasa VIII

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
"Read more - be more" w Rumunii, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 1432
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
J.Deep   Robili z niego wariata!!! Okazało się, że jest układ aby rozkradać i sprzedawać Polskę aż do tej pory ... Ś.P. Andrzej
https://twitter.com/i/status/1186021901539434496
21 października 2019
+6
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
Ostrzeżenie o marznących opadach
IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o marznących opadach w powiecie biłgorajskim. Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.
2 godziny temu
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl