Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.10.08 19:02 | aktualizacja: 2019.10.08 23:01

Minister zdrowia w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 8 października, minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski odwiedził Biłgoraj. Briefing prasowy, w którym wzięła udział również kandydująca do Sejmu Anna Dąbrowska-Banaszek, zorganizowano w Parku Solidarności.
Minister zdrowia w Biłgoraju
Minister zdrowia w Biłgoraju

Wtorkowe spotkanie z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim oraz kandydującą do Sejmu Anną Dąbrowską-Banaszek dotyczyło służby zdrowia. Poruszono również kwestię biłgorajskiego szpitala.

Jak mówił minister prof. Łukasz Szumowski służbę zdrowia należy budować w sposób dobry dla pacjentów. - Służba zdrowia powinna być publiczna i proponować ten sam standard leczenia i opieki wszystkim pacjentom - podkreślił minister Szumowski.

- Szpital w Biłgoraju jest zarządzany przez spółkę. Platforma zaproponowała kiedyś, żeby szpitale były spółkami prawa handlowego. Z naszego punktu widzenia nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wiemy, że często spółki działają dla zysku, a zdrowie ludzi nie jest przedmiotem handlu. To co możemy zrobić jako ministerstwo, jako Narodowy Fundusz Zdrowia to przekazywać środki na szpitale powiatowe. W ostatnim roku ponad 800 mln zł trafiło do szpitali - mówił minister zdrowia i dodał, że w przypadku biłgorajskiej placówki ważna jest kwestia wprowadzenia mądrego rozwiązania między samorządem, a zarządem spółki. - Po to żeby szpital był lepszy, żeby pacjenci mieli szansę na lepsze leczenie i kompetentny personel - mówił Łukasz Szumowski. - Myślę, że kierunek w Polsce jest taki, żeby szpitale były szpitalami publicznymi - podkreślił minister.

W spotkaniu uczestniczyła również Anna Dąbrowska-Banaszek, która w zbliżających się wyborach ubiega się o poselski mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmsko-zamojskim z ostatniej, 24. pozycji na liście. - Jestem lekarzem, zawodowo związanym z chełmskim szpitalem. Pracuję na oddziale wewnętrznym oraz w poradni alergologicznej - mówiła Anna Dąbrowska-Banaszek i dodała, że kandyduje do Sejmu, ponieważ widzi potrzebę zmiany. - Jako lekarz praktyk widzę wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu. Potrzebne są zmiany kierunkowe tak, aby przeznaczane środki były lepiej wykorzystywane. Potrzeba spojrzenia praktyka, który wie jak to zrobić i chciałby to zrobić - podkreślała Dąbrowska-Banaszek. - Chciałabym uczestniczyć w pracach zespołu parlamentarnego do spraw Lubelszczyzny, aby nasz głos był lepiej słyszalny. Potrzebujemy nowych dróg, inwestycji i miejsc pracy. Myślę, że spojrzenie lekarza praktyka jest potrzebne w dalszym reformowaniu służby zdrowia, a także pomocy dla naszego regionu - podsumowała kandydatka.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister zdrowia w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 5026
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mieszcz  A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
M.M z Biłgoraja   Dlaczego nie poszliście z Ministrem zdrowia do szpitala, pokazać co tam się wyprawia?? Tylko lansujecie się w parku solidarności, urządzacie sobie spacerki. To ma być ta znana?
10 października 2019
+4
-1
w...   Pytanie do dziennikarza i redaktora. To jak ta pani dr. ma na nazwisko Badaszek czy Banaszek?
8 października 2019
+2
-0
mieszcz   A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w sobotę, godzina 21:14 Biłgoraj
Biłgorajskie morsy rozpoczęły sezon
W sobotnie popołudnie, 7 grudnia nad zalewem Bojary w Biłgoraju rozpoczęto sezon morsowania. Z kąpieli w lodowatej wodzie skorzystało ponad 50 osób.
we wtorek, godzina 11:54 Powiat
Plebiscyt na najbardziej rozpoznawalnego dzielnicowego rozstrzygnięty
w poniedziałek, godzina 15:53 Biłgoraj
Małgorzata Kidawa - Błońska w Biłgoraju
w niedzielę, godzina 09:40 Biłgoraj
Festyn Mikołajkowy dla Igi
W piątkowe popołudnie w biłgorajskiej czwórce już po raz piąty zorganizowano Festyn Mikołajkowy. Wydarzenie oprócz dobrej zabawy było również okazją do pomocy Idze, małej mieszkance Biłgoraja, która od urodzenia walczy z nieuleczalną chorobą.
w poniedziałek, godzina 09:35 Biłgoraj
Rewitalizacja Placu Wolności okiem drona
we wtorek, godzina 12:20 Józefów
Kobieta potrącona przez wózek widłowy
w niedzielę, godzina 19:54 Biłgoraj
Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2019
Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju wzorem ubiegłych lat dołączył do ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W ramach przedsięwzięcia w niedzielę, 8 grudnia w hali sportowo-widowiskowej OSiR zorganizowano koncert wychowanków.
we wtorek, godzina 08:06 Biłgoraj
50 lat minęło…
29 listopada 2019 Biłgoraj
Pożar domu w Biłgoraju
w sobotę, godzina 19:12 Biłgoraj
Biegi mikołajkowe
Rada Osiedla Bojary i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosili na Rekreacyjny Bieg Mikołajkowy i IV edycję Crossu Bojarskiego. Wydarzenie odbyło się w sobotnie popołudnie, 7 grudnia.
w piątek, godzina 13:14 Dereźnia
Do Dereźni zawitał Św. Mikołaj
we wtorek, godzina 08:42 Biłgoraj
Biłgoraj bez smogu
1 grudnia 2019 Biłgoraj
Grali dla Piotrka
Piotrek, uczeń ZSBiO w Biłgoraju ma za sobą walkę z rakiem, by odzyskać pełna sprawność potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Aby wspomóc Piotrka i jego rodzinę, w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej ZSBiO zorganizowano charytatywny turniej siatkówki.
w czwartek, godzina 17:31 Biłgoraj
Śmieci będą znacznie droższe
w niedzielę, godzina 09:29 Biłgoraj
Rozmawiali o lasach prywatnych
2 grudnia 2019 Karate
XXVIII Mikołajkowy Turniej Karate
Ponad 300 zawodniczek i zawodników z województwa lubelskiego wzięło udział w XXVIII edycji Mikołajkowego Turnieju Karate, który odbył się w niedzielę, 1 grudnia w hali sportowej OSiR.
4 grudnia 2019 Józefów
Kłusowali na tzw. "drgawicę"
we wtorek, godzina 08:17 Tereszpol-Zaorenda
Andrzejki z polskimi świętymi
27 listopada 2019 Lubelszczyzna
Michał Mulawa zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego?
Pochodzący z Tarnogrodu Michał Mulawa najprawdopodobniej zostanie wicemarszałkiem województwa lubelskiego. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Stefaniuka, który w październikowych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat.
4 grudnia 2019 Tarnogród
18-latek ukradł samochód i go rozbił
w sobotę, godzina 15:53 Biłgoraj
Finał Szlachetnej Paczki. 55 rodzin otrzyma pomoc
26 listopada 2019 Frampol
Frampol bez smogu
Towarzystwo dla Natury i Człowieka oraz Urząd Miejski we Frampolu zaprosili na spotkanie informacyjne w ramach kampanii "Lubelskie bez smogu", skierowane do mieszkańców gminy Frampol, poświęcone problemom zanieczyszczenia powietrza i niskiej emisji oraz propozycjom ich rozwiązania.
w piątek, godzina 09:06 Biłgoraj
41-latka udaremniła jazdę pijanemu kierowcy
2 grudnia 2019 Biłgoraj
Zbiórka dla pogorzelców
w piątek, godzina 17:37 Gmina Biłgoraj
Nowe stawki za odbiór śmieci w gminie Biłgoraj
W czwartek, 5 grudnia, opłaty za gospodarowanie odpadami podnieśli radni Rady Miasta Biłgoraja, dziś, w piątkowe popołudnie, 6 grudnia, to samo zrobili radni Rady Gminy Biłgoraj. Na wniosek wójta podjęta została uchwała, która zakłada wzrost kosztów o kilka zł od osoby. Szczegóły poniżej.
3 grudnia 2019 Biłgoraj
Majka Jeżowska wystąpiła w Biłgoraju
2 grudnia 2019 Biłgoraj
Będzie zmiana cen za odbiór śmieci
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl