Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.10.08 19:02 | aktualizacja: 2019.10.08 23:01

Minister zdrowia w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 8 października, minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski odwiedził Biłgoraj. Briefing prasowy, w którym wzięła udział również kandydująca do Sejmu Anna Dąbrowska-Banaszek, zorganizowano w Parku Solidarności.
Minister zdrowia w Biłgoraju
Minister zdrowia w Biłgoraju

Wtorkowe spotkanie z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim oraz kandydującą do Sejmu Anną Dąbrowską-Banaszek dotyczyło służby zdrowia. Poruszono również kwestię biłgorajskiego szpitala.

Jak mówił minister prof. Łukasz Szumowski służbę zdrowia należy budować w sposób dobry dla pacjentów. - Służba zdrowia powinna być publiczna i proponować ten sam standard leczenia i opieki wszystkim pacjentom - podkreślił minister Szumowski.

- Szpital w Biłgoraju jest zarządzany przez spółkę. Platforma zaproponowała kiedyś, żeby szpitale były spółkami prawa handlowego. Z naszego punktu widzenia nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wiemy, że często spółki działają dla zysku, a zdrowie ludzi nie jest przedmiotem handlu. To co możemy zrobić jako ministerstwo, jako Narodowy Fundusz Zdrowia to przekazywać środki na szpitale powiatowe. W ostatnim roku ponad 800 mln zł trafiło do szpitali - mówił minister zdrowia i dodał, że w przypadku biłgorajskiej placówki ważna jest kwestia wprowadzenia mądrego rozwiązania między samorządem, a zarządem spółki. - Po to żeby szpital był lepszy, żeby pacjenci mieli szansę na lepsze leczenie i kompetentny personel - mówił Łukasz Szumowski. - Myślę, że kierunek w Polsce jest taki, żeby szpitale były szpitalami publicznymi - podkreślił minister.

W spotkaniu uczestniczyła również Anna Dąbrowska-Banaszek, która w zbliżających się wyborach ubiega się o poselski mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmsko-zamojskim z ostatniej, 24. pozycji na liście. - Jestem lekarzem, zawodowo związanym z chełmskim szpitalem. Pracuję na oddziale wewnętrznym oraz w poradni alergologicznej - mówiła Anna Dąbrowska-Banaszek i dodała, że kandyduje do Sejmu, ponieważ widzi potrzebę zmiany. - Jako lekarz praktyk widzę wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu. Potrzebne są zmiany kierunkowe tak, aby przeznaczane środki były lepiej wykorzystywane. Potrzeba spojrzenia praktyka, który wie jak to zrobić i chciałby to zrobić - podkreślała Dąbrowska-Banaszek. - Chciałabym uczestniczyć w pracach zespołu parlamentarnego do spraw Lubelszczyzny, aby nasz głos był lepiej słyszalny. Potrzebujemy nowych dróg, inwestycji i miejsc pracy. Myślę, że spojrzenie lekarza praktyka jest potrzebne w dalszym reformowaniu służby zdrowia, a także pomocy dla naszego regionu - podsumowała kandydatka.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister zdrowia w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6856
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mieszcz  A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
M.M z Biłgoraja   Dlaczego nie poszliście z Ministrem zdrowia do szpitala, pokazać co tam się wyprawia?? Tylko lansujecie się w parku solidarności, urządzacie sobie spacerki. To ma być ta znana?
10 października 2019
+4
-1
w...   Pytanie do dziennikarza i redaktora. To jak ta pani dr. ma na nazwisko Badaszek czy Banaszek?
8 października 2019
+2
-0
mieszcz   A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w czwartek, godzina 08:08 Biłgoraj
W "Piątce" powstała szkolna telewizja
Nowoczesna szkoła nie tylko przekazuje uczniom wiedzę, ale przede wszystkim pozwala zdobywać nowe umiejętności, rozwijać talenty, uczy kreatywności i współpracy. Wiedzą o tym członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Edukacyjnych "Piątka", złożonego z dyrekcji, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej nr 5 im. Księdza Jana Twardowskiego w Biłgoraju, które właśnie powołało do życia szkolną telewizję.
w czwartek, godzina 08:36 Borów
Groźne zderzenie z łosiem
w czwartek, godzina 11:20 Powiat
Osocze i krew od policjantów
we wtorek, godzina 09:17 Powiat
Drogowcy przygotowani do zimy?
Każdego roku służby drogowe przygotowują plan zimowego utrzymania dróg. W bieżącym roku drogowcy mają pod opieką prawie 600 km dróg powiatowych różnej kategorii. W razie potrzeby będą mogli wykorzystać środki sprzętowe, ale też tony mieszkanki solno-piaskowej oraz samej soli. Szczegóły poniżej.
27 listopada 2020 Tarnogród
Zderzenie trzech busów na trasie 835, nie żyje 60-latek [AKTUALIZACJA]
w sobotę, godzina 14:06 Biłgoraj
Stanisław Pokryszka nie żyje
22 listopada 2020 Potok Górny
Najbiedniejsza gmina w kraju leży na terenie powiatu biłgorajskiego
Znane jest już zestawienie dochodów gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Okazuje się, że znów jedna z gmin powiatu biłgorajskiego jest ostatnia w klasyfikacji, czyli jest najbiedniejszą jednostką w kraju. O jaką gminę chodzi? Jak wypadł w tym zestawieniu Biłgoraj?
w czwartek, godzina 09:06 Goraj
Proboszcz na kwarantannie
27 listopada 2020 Powiat
Ciężarówka w rowie
w czwartek, godzina 10:35 Lubelszczyzna
Raport zakażeń koronawirusem. Kolejny wzrost
W porównaniu do poprzedniej doby w całym kraju przybyło ponad tysiąc nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niewielki wzrost zanotowano także na terenie województwa lubelskiego i powiatu biłgorajskiego. Na Lubelszczyźnie z powodu COVID-19 zmarło 6 osób.
we wtorek, godzina 07:54 Biłgoraj
Apel burmistrza do mieszkańców Biłgoraja
w czwartek, godzina 07:45 Biłgoraj
Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu "Wyraź to w PIXEL-Ach!" w I LO im. ONZ w Biłgoraju
25 listopada 2020 Biłgoraj
34-latek usłyszał zarzuty za groźby karalne
Pod koniec września na trasie Hedwiżyn - Biłgoraj doszło do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji. Przepychanka na drodze skończyła się sprawą w sądzie. Zarzuty kierowania gróźb karalnych już usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.
w poniedziałek, godzina 10:41 Lubelszczyzna
Ogromny spadek liczby zakażeń koronawirusem
w sobotę, godzina 08:27 Tarnogród
Rewitalizacja w Tarnogrodzie
w środę, godzina 09:05 Obsza
Bakterie w wodzie
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje o wykryciu w wodzie bakterii z grupy coli. Woda nadaje się do spożycia jedynie po przegotowaniu. Którego wodociągu dotyczy komunikat?
we wtorek, godzina 11:07 Lubelszczyzna
Blisko milion zakażeń
21 listopada 2020 Biłgoraj
Dramatyczny apel o pomoc
w środę, godzina 10:55 Lubelszczyzna
Prawie 800 nowych zakażeń SARS-CoV-2 na Lubelszczyźnie
Opublikowano już najnowsze statystyki dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Na terenie województwa lubelskiego mamy prawie 800 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To znacznie więcej niż w ostatnich dniach. W powiecie biłgorajskim jest za to mniej przypadków niż w zanotowano poprzedniej doby.
w czwartek, godzina 07:12 Tarnogród
Książka na telefon
w środę, godzina 08:03 Józefów
Kto poprowadzi domy pomocy?
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl