Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.10.08 19:02 | aktualizacja: 2019.10.08 23:01

Minister zdrowia w Biłgoraju

We wtorkowe popołudnie, 8 października, minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski odwiedził Biłgoraj. Briefing prasowy, w którym wzięła udział również kandydująca do Sejmu Anna Dąbrowska-Banaszek, zorganizowano w Parku Solidarności.
Minister zdrowia w Biłgoraju
Minister zdrowia w Biłgoraju

Wtorkowe spotkanie z ministrem zdrowia prof. Łukaszem Szumowskim oraz kandydującą do Sejmu Anną Dąbrowską-Banaszek dotyczyło służby zdrowia. Poruszono również kwestię biłgorajskiego szpitala.

Jak mówił minister prof. Łukasz Szumowski służbę zdrowia należy budować w sposób dobry dla pacjentów. - Służba zdrowia powinna być publiczna i proponować ten sam standard leczenia i opieki wszystkim pacjentom - podkreślił minister Szumowski.

- Szpital w Biłgoraju jest zarządzany przez spółkę. Platforma zaproponowała kiedyś, żeby szpitale były spółkami prawa handlowego. Z naszego punktu widzenia nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wiemy, że często spółki działają dla zysku, a zdrowie ludzi nie jest przedmiotem handlu. To co możemy zrobić jako ministerstwo, jako Narodowy Fundusz Zdrowia to przekazywać środki na szpitale powiatowe. W ostatnim roku ponad 800 mln zł trafiło do szpitali - mówił minister zdrowia i dodał, że w przypadku biłgorajskiej placówki ważna jest kwestia wprowadzenia mądrego rozwiązania między samorządem, a zarządem spółki. - Po to żeby szpital był lepszy, żeby pacjenci mieli szansę na lepsze leczenie i kompetentny personel - mówił Łukasz Szumowski. - Myślę, że kierunek w Polsce jest taki, żeby szpitale były szpitalami publicznymi - podkreślił minister.

W spotkaniu uczestniczyła również Anna Dąbrowska-Banaszek, która w zbliżających się wyborach ubiega się o poselski mandat z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmsko-zamojskim z ostatniej, 24. pozycji na liście. - Jestem lekarzem, zawodowo związanym z chełmskim szpitalem. Pracuję na oddziale wewnętrznym oraz w poradni alergologicznej - mówiła Anna Dąbrowska-Banaszek i dodała, że kandyduje do Sejmu, ponieważ widzi potrzebę zmiany. - Jako lekarz praktyk widzę wiele nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu. Potrzebne są zmiany kierunkowe tak, aby przeznaczane środki były lepiej wykorzystywane. Potrzeba spojrzenia praktyka, który wie jak to zrobić i chciałby to zrobić - podkreślała Dąbrowska-Banaszek. - Chciałabym uczestniczyć w pracach zespołu parlamentarnego do spraw Lubelszczyzny, aby nasz głos był lepiej słyszalny. Potrzebujemy nowych dróg, inwestycji i miejsc pracy. Myślę, że spojrzenie lekarza praktyka jest potrzebne w dalszym reformowaniu służby zdrowia, a także pomocy dla naszego regionu - podsumowała kandydatka.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Minister zdrowia w Biłgoraju, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 4760
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
mieszcz  A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
M.M z Biłgoraja   Dlaczego nie poszliście z Ministrem zdrowia do szpitala, pokazać co tam się wyprawia?? Tylko lansujecie się w parku solidarności, urządzacie sobie spacerki. To ma być ta znana?
10 października 2019
+4
-1
w...   Pytanie do dziennikarza i redaktora. To jak ta pani dr. ma na nazwisko Badaszek czy Banaszek?
8 października 2019
+2
-0
mieszcz   A był w ogóle w szpitalu zobaczyć jak to wygląda ta jedna z lepszych w Europie opieka medyczna jak to mówił jego kolega partyjny?Najważniejszy lans z PISIORAMI przed wyborami.
8 października 2019
+27
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl