Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ
2019.09.27 17:41 | aktualizacja: 2019.09.28 11:10

Biłgorajskie obchody Święta Lasu

Msza św. w intencji leśników, podziękowania, życzenia, awanse i nagrody złożyły się na obchody Święta Lasu w Nadleśnictwie Biłgoraj, które zorganizowano w piątkowe popołudnie, 27 września.
Biłgorajskie obchody Święta Lasu
Biłgorajskie obchody Święta Lasu

W piątek, 27 września pracownicy Nadleśnictwa Biłgoraj spotkali się na uroczystej naradzie z okazji Święta Lasu. Część oficjalną uroczystości poprzedziła msza św. w kościele pw. Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju.

Wszystkich zebranych powitał nadleśniczy Mariusz Szwed. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. zastępca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Piotr Mróz, przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz dyrektor Zespołu Szkół Leśnych Barbara Serafin wraz z zastępcą Sławomirem Magdziarzem.

Jak mówił nadleśniczy Mariusz Szwed ten rok jest wyjątkowy, bo jest rokiem podwójnego jubileuszu - 95-lecia Lasów Państwowych oraz 75-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. - Dzisiejsze święto jest doskonałą okazją do złożenia współpracownikom podziękowań za pełną zaangażowania i poświęcenia pracę, za fachowość, wzajemną życzliwość i zrozumienie - mówił nadleśniczy Szwed i dodał, że praca leśnika wymaga wielu poświęceń i wyrzeczeń. - To na nas leśnikach spoczywa odpowiedzialność za stan polskich lasów, a społeczeństwo powierzając nam lasy obdarzyło nas ogromnym zaufaniem, którego nie wolno nam zawieść - podkreślił nadleśniczy.

Piotr Mróz, zastępca dyrektora RDLP w Lublinie mówił, że Nadleśnictwo Biłgoraj wyróżnia zaangażowanie w realizację powierzonych zadań, wśród których jest m.in. ochrona głuszca. Nawiązał też do 100-letniej historii Lasów Państwowych. - To nasi przodkowie tuż po odzyskaniu niepodległości sadzili lasy, z których my dziś korzystamy - mówił Piotr Mróz.

Święto leśników było okazją do życzeń i podziękowań, ale i wręczenia awansów i nagród. Za współpracę podziękowali leśnikom samorządowcy i przedstawiciele służb mundurowych. Uroczystość występem uświetnił zespół sygnalistów z ZSL w Biłgoraju.

Red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Biłgorajskie obchody Święta Lasu, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 8442
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
autochton   Biłgorajskie lasy przemierzam piechotą lub rowerem od bardzo dawna. To dziesiątki, jeśli nie setki godzin i kilometrów o każdej porze roku. Dlatego wiem o czym piszę. A pisze o tym co mnie boli i wkurza. Mijam poręby z setkami pniaków, młodniki z cherlawymi drzewkami i dorodne zwalone sosny. Poręby przedstawiają żałosny widok, zryta ziemia walające się gałęzie i często butelki po wódce. Wiele urokliwych miejsc stało się śmietnikami. Po lesie grasują amatorzy jazdy na kładach i amatorzy motocrossu smrodząc i hałasując. Samochody osobowe przemierzają leśne drogi, również te przeciwpożarowe. Coraz więcej w lesie dróg asfaltowych które powstają głównie po to, by lokalni posłowie mogli lansować się w mediach. Na drogach tych giną zwierzęta, rozjechane płazy, wiewiórki czy jeże to niestety codzienność.
Las jest największym dobrem Ziemi Biłgorajskiej. Czy warto dla doraźnych korzyści niewielkiej grupy osób niszczyć nasze wspólne dobro? Ja, suweren, autochton, stanowczo przeciw temu protestuję.
2 października 2019
+4
-0
Janek-buc  do autochton   Mówisz o argumentach ale żadnych nie przedstawiasz. Zapewne raz do roku wybierasz się do lasu na grzyby i przypuszczam, że w twoim ulubionym miejscu na maślaki LP pozyskują drewno na zrębie. Otóż przedstawię ci kilka faktow. 1) to jak wygląda obecnie las to praca kilku pokoleń pracowników LP - tak się składa że ten las który zostanie posadzony nigdy nie zdąży wyrosnąć za kadencji tych, ktorzy go posadzili i pielęgnowali. 2) LP to jednostka która sama się finansuje więc proszę podaj choć jeden sposób w jaki mają jej pracownicy zarobić na wypłaty? Może mają w okresie czerwiec -lipiec zbierać jagody? Pozyskanie drewna to sposób zarobku LP na utrzymanie pracowników i opiekę nad lasami. 3) z pozyskania drewna finansuje się także ochronę p-poż, infrastrukturę leśną, zalesianie, utrzymanie budynków, itp. itd. 4) LP od kilku lat płacą podatek od przychodu co wprowadził PO+PSL także jeżeli korzystasz z pieniędzy publicznych także poniekąd finansowany jesteś przez te podatki. 5) formuła lasów w Polsce jest otwarta czyli każdy równo może z nich korzystać - zapraszam za granicę gdzie wstęp do lasu lub możliwość korzystania z niego jest ograniczony. 6)rozejrzyj się do okoła i zobacz jak wiele rzeczy wykonanych jest z drewna i jak bardzo potrzebny jest w gospodarce oraz życiu codziennym. 7) i rzecz najważniejsza - LP organizacyjnie są stawiane jako wzór w Europie, a to dzięki oddanym pracownikom wielokrotnie poświęcających całe życie zawodowe na pracę w tej "firmie' Oczywiście zgodzę się że jest i wiele minusów albo spraw które powinno się uregulować w inny sposób ale jak dotąd to nie mamy się co wstydzić za LP. Są to dobra rodowe wszystkich Polaków. I oby tak było w przyszlosci.
28 września 2019
+5
-4
autochton  do Janek-buc   Inwektywy są wyrazem głupoty i bezsilności, nie zastąpią w żadnym razie rzeczowych argumentów. Trzeba ruszyć tyłek sprzed kompa, pójść do lasu i popatrzeć. Tam widać jak na dłoni kto ma rację.
28 września 2019
+4
-8
Janek-buc   Do autochton: lasy biłgorajskie mają się dobrze i pomimo wykwitów takich jełopów jak pan/i. Wiarygodność takich wypowiedzi jest mniej więcej taka jakby sprzątaczka wypowiadała się na temat skomplikowanej operacji kardiologicznej. Gdyby nie leśnicy to byście widzieli lasy jak w Anglii albo Holandii.
28 września 2019
+10
-10
autochton   Przy takim tempie wycinki i dewastacji lasów biłgorajskich niedługo nie będzie co świętować. Odnosi się wrażenie, że głównym celem leśników jest wycięcie wszystkich drzew aby wykonać założony plan i dostać premię. Sprzęt ciężki dewastuje nasze lasy np. zamieniając ścieżkę edukacyjną w grzęzawisko nie do przebycia.
28 września 2019
+11
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
w środę, godzina 09:43 Biłgoraj
Uczennica 2 klasy liceum w Biłgoraju wydaje książkę
"Perspektywy" to zbiór 30 krótkich tekstów, na każdy dzień miesiąca autorstwa licealistki z Biłgoraja, z których każdy pokazuje inną perspektywę na codzienność. Aby spełniło się marzenie Hanny o wydaniu własnej książki potrzebne są środki, dlatego za pośrednictwem portalu zrzutka.pl ruszyła zbiórka pieniędzy.
dzisiaj, 18:44 Lubelszczyzna
Statystki dotyczące koronawirusa
w piątek, godzina 17:08 Biłgoraj
Oświadczenie ws. szpitala
w sobotę, godzina 11:41 Powiat
Biskup zamojsko-lubaczowski odwołuje dyspensę
Biskup Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej ks. Marian Rojek wydał dekret o ograniczeniu dyspensy od udziału w Eucharystii. Od kiedy będą obowiązywać nowe zasady?
w czwartek, godzina 20:30 Okrągłe
Wypadek motocyklisty. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA]
w piątek, godzina 15:29 Biłgoraj
Ambra wyjaśnia
21 maja 2020 Biłgoraj
Jest nowa dyrektor DPS dla Kombatantów w Biłgoraju
W biłgorajskim Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora placówki. Dotychczasowa dyrektor Maria Piętak przeszła na emeryturę. Kto ją zastąpi?
w czwartek, godzina 10:26 Powiat
6 nowych przypadków COVID-19 w powiecie biłgorajskim
w czwartek, godzina 10:35 Wólka Abramowska
Trafili do szpitala po uderzeniu pioruna
24 maja 2020 Biłgoraj
Gra terenowa w biłgorajskich lasach
Dzięki współpracy Nadleśnictwa Biłgoraj z pasjonatem regionu i organizatorem geocachingu w lasach Jakubem Piechotą wszyscy chętni odwiedzający biłgorajskie lasy mogą wziąć udział w grze terenowej. Do zabawy potrzebny jest jedynie odbiornik GPS lub telefon z taką funkcją.
dzisiaj, 10:21 Biłgoraj
OSP potrzebuje pomocy
we wtorek, godzina 14:38 Gromada
Zderzenie pojazdów na trasie nr 835
w piątek, godzina 14:49 Biłgoraj
Komendant KP PSP przeszedł na emeryturę
W piątek, 29 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Biłgoraju odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby na zaopatrzenie emerytalne komendanta powiatowego PSP w Biłgoraju st. bryg. Wiesława Krenta.
w środę, godzina 16:43 Biłgoraj
Wśród pracowników biłgorajskiego szpitala jest przypadek koronawirusa?
w piątek, godzina 09:19 Biłgoraj
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja
22 maja 2020 Biłgoraj
Dyrektor MDK zrezygnowała z pełnionej funkcji
W ubiegłym tygodniu do Zarządu Powiatu wpłynęła rezygnacja dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju Renaty Sochy z pełnionej funkcji. Placówką kierować będzie do końca sierpnia br.
dzisiaj, 09:05 Księżpol
Mała gmina - duże inwestycje
w sobotę, godzina 13:45 Biłgoraj
Czyja zguba?
24 maja 2020 Lubelszczyzna
Wojewoda zmniejsza liczbę łóżek na oddziałach zakaźnych
Wojewoda Lech Sprawka podjął decyzję o ograniczeniu liczby łóżek na oddziałach zakaźnych. Ma to związek ze stabilizującą się sytuacją epidemiczną na Lubelszczyźnie. Których placówek dotyczy decyzja wojewody?
w piątek, godzina 11:10 Sól
Przewrócił się na widok radiowozu
dzisiaj, 09:06 Biłgoraj
Szukasz ciekawego zajęcia? Podejmij wyzwanie
dzisiaj, 10:44 Biłgoraj
Dalszy etap rozbudowy Miasteczka na Szlaku Kultur
Miasteczko na Szlaku Kultur Kresowych to wyjątkowe na skalę kraju miejsce, które ma przypominać o historii Biłgoraja. W maju znów ruszyły prace budowlane. W tym tygodniu obiekt odwiedziła Telewizja Polska, która realizowała program "Poland in undiscovered".
18 maja 2020 Roztocze
Zapomnieliśmy o pandemii?
21 maja 2020 Biłgoraj
Komunikat IMGW dla powiatu biłgorajskiego
w czwartek, godzina 11:42 Biłgoraj
Szpital wstrzymał przyjęcia z powodu koronawirusa [AKTUALIZACJA]
Od czwartku, 28 maja, biłgorajski szpital wstrzymał przyjęcia na wszystkie oddziały, czynne są poradnie i izba przyjęć. Nie ma oficjalnego stanowiska dyrekcji placówki. Informacja o sytuacji w szpitalu ma zostać podana jutro.
w piątek, godzina 08:05 Gmina Biłgoraj
29-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji
w czwartek, godzina 18:40 Lubelszczyzna
Aktualna sytuacja epidemiczna
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl