Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
BIŁGORAJ Biłgoraj
2019.09.22 16:52 | aktualizacja: 2019.09.23 09:56

NIE liberalnej Polsce

W niedzielne popołudnie, 22 września, odbyło się spotkanie z kandydatem do Senatu i organizatorem Krucjaty Różańcowej Marcinem Dybowskim, który startuje w wyborach z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Lista Mirosława Piotrowskiego
NIE liberalnej Polsce
NIE liberalnej Polsce

Marcin Dybowski jest historykiem, wydawcą i działaczem opozycji antykomunistycznej i niepodległościowej w czasach PRL. Mieszka w Smoryniu, w gminie Frampol. Jego hobby to pszczelarstwo i żeglowanie. Jak wyjaśnia od samego początku, czyli od 1989 roku jest przeciwnikiem okrągłego stołu i krytykiem tzw. planu Balcerowicza. Jest współzałożycielem i członkiem Ruchu Trzeciej Rzeczypospolitej oraz członkiem Rady Politycznej Ruchu Odbudowy Polski Jana Olszewskiego. Jest wydawcą książek: "Via bank! i FOZZ. O rabunku finansów Polski" oraz "Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski".

Dybowski jest także inicjatorem powstania i współorganizatorem (wspólnie z ks. Julianem Brzezickim i Ruchem Kontroli Wyborów) Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, która początki miała właśnie na ziemi biłgorajsko - zamojskiej.

Spotkanie z kandydatem do Senatu z KWW Lista Mirosława Piotrowskiego odbyło się w niedzielne popołudnie, 22 września, w Auli Franciszkańskiej przy Sanktuarium pw. Św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Uczestniczył w nim także poseł do Parlamentu Europejskiego i twórca listy Mirosław Piotrowski, który wyjaśnił, że nie udało się w całym kraju zarejestrować list ruchu Prawdziwa Europa, Europa Christi (w wyborach do Europarlamentu), udało się to na Lubelszczyźnie, jednak to nie dałoby o możliwości przekroczenia progu wyborczego w skali kraju, w związku z czym listy zostały wycofane. - Widząc co się dzieje w kraju, na bazie tego ruchu postanowiliśmy powołać listę Mirosława Piotrowskiego do Senatu i zarejestrowaliśmy ją jako komitet wyborczy. 5 osób z tej listy miało powalczyć o fotel senatora, ostatecznie jest 3 kandydatów - mówił Piotrowski, podkreślając, że dwóch kandydatów, w tym on sam nie wystartuje, gdyż komisja stwierdziła zbyt małą ilość podpisów. - Podpisów było nawet więcej, napisaliśmy nawet protest do Państwowej Komisji Wyborczej, a potem protest do Sądu Najwyższego. Sprawa z formalnego punktu jest zamknięta. Jedyną opcją jest złożenie wniosku o uznanie wyborów do Senatu w naszym okręgu (nr. 16) za nieważne. Chciałbym, żeby przyjrzała się temu prokuratura - dodał Piotrowski.

Głównym celem spotkania było przedstawienie sylwetki jednego z kandydatów, którego znajdziemy na listach. Marcin Dybowski zapoznał zebranych ze swoimi poglądami i celami. Jak sam podkreślił jest orędownikiem tradycyjnych wartości. - Polska rodzina jest śmiertelnie zagrożona cywilizacyjnymi wzorcami, które świat doprowadziły już do katastrofy. Musimy zerwać z niszczeniem autorytetu ojca i matki, przypomnieć jakie są nasze obowiązki i prawa - wyjaśnił i odniósł się także kwestii polskiej ziemi. - Rolnictwo, przemysł, ziemia, domostwa, ulice i kamienic, fabryki, przedsiębiorstwa w polskich rękach. Tyle naszej wolności i suwerenności ile naszej własności - stwierdził.

Dybowski chce zmienić statyczną rolę Senatu RP. Wyższa izba Parlamentu potrzebuje wg niego zmian. - Niech stanie się izbą kontrolującą władzę, rozpisującą referenda, gdy trzeba impulsu do zmian ustrojowych i decyzji przełomowych. Senat nie może być przechowalnią dla starzejących się i leniwych polityków. Refleksja i inicjatywa ustawodawcza Senatu może wydobyć Polskę z postkomunistycznego chaosu - uznał.

Przypomnijmy, że wybory już 13 października. Na liście kandydatów do Senatu w naszym okręgu znajdziemy trzech polityków: Jerzego Chróścikowskiego z PiS, Marcina Dyboskiego z Listy Mirosława Piotrowskiego oraz Józefa Kuropatwę z PSL.

red.
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
NIE liberalnej Polsce, 0 out of 5 based on 0 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 2537
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Oskar788  do Grzegorz z Chetyna   Dewot? Bo mówi o fundamencie, na którym Polska stoi od przeszło 1000 lat? No cóż... Jeżeli ktoś sądzi, że jedyny wybór to ten pomiędzy PiSem, a PO - to niestety, nie liczmy na zmiany. Przykre.
23 września 2019
+4
-5
Grzegorz z Chetyna   Dajta spokój. Przecież to typowy dewot. Ktoś taki miałby nami rządzić?
22 września 2019
+12
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Przeczytaj również

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl