Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  
Przeczytaj:
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ Artykuł sponsorowany
2019.09.19 12:47

Outsourcing IT - jak wykorzystać usługi informatyczne dla firm

Outsourcing IT, czyli zewnętrzna obsługa informatyczna, to rozwiązania szyte na miarę klienta. Dzięki outsourcingowi każda firma może pozwolić sobie na zastosowanie najnowszych technologii i korzystanie z pomocy najlepszych specjalistów bez inwestowania zawrotnych kwot. Dowiedz się, na czym dokładnie polega outsourcing IT i jakie są jego największe zalety.
Outsourcing IT - jak wykorzystać usługi informatyczne dla firm
Outsourcing IT - jak wykorzystać usługi informatyczne dla firm

Outsourcing IT - czym jest i w czym jego siła?

Czym właściwie jest outsourcing? Pojęcie to pochodzi o ang. outside-resource-using, co oznacza używanie środków z zewnątrz dla realizacji wewnętrznych celów. Jest to usługa polegająca na wynajmie zewnętrznej firmy do obsługiwania pewnych procesów wewnątrz przedsiębiorstwa.

Outsourcing w zakresie IT nie bez powodu cieszy się bardzo dużą, wciąż rosnącą popularnością. Fachowa i kompleksowa obsługa informatyczna wymaga bowiem ogromu wiedzy i doświadczenia - kompetentnego zespołu, na którego samodzielne skompletowanie nie każda firma może sobie pozwolić. Utrzymanie zespołu informatyków jest po prostu kosztowne, ale i kłopotliwe. Szczególnie, że IT to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów. Zlecenie obsługi informatycznej firmie z zewnątrz pozwala nie tylko zminimalizować koszty, ale i posiadać stały dostęp do najlepiej wykształconej kadry. Umożliwia to przedsiębiorstwu skupienie całej uwagi na podstawowej działalności.

Główne zalety outsourcingu IT: oszczędność pieniędzy

Najczęstszym powodem dla którego firmy decydują się na skorzystanie z oferty outsourcingu jest dążenie do zminimalizowania kosztów obsługi IT. Dzięki obsłudze zewnętrznej firmy przedsiębiorstwo nie musi budować własnego działu informatycznego, co przecież wiąże się z ogromnymi wydatkami - od kosztów rekrutacji i organizacji stanowiska pracy, przez ciężary związane z zatrudnianiem pracownika na podstawie umowy o pracę, po ciągłe doszkalanie kadry.

Faktem jest, że stawki firm outsourcingowych z branży IT są zwykle wyższe od stawek godzinowych etatowych informatyków. Jednak większość korzystających z ich usług firm zamawia te usługi w niepełnym wymiarze pracy - na miarę swoich potrzeb. Usługi dopasowywane są właśnie na miarę - klienci mogą zdecydować się na obsługę kompleksową lub tylko niektóre opcje. Płacą tylko za to, co zamówią. Znikają także pozostałe koszty utrzymania wewnętrznego działu IT - szkolenia, urlopy, bonusy i wiele, wiele innych.

Główne zalety outsourcingu IT: oszczędność czasu

Korzystanie z usług firmy outsourcingowej pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas. Dostawcy usług IT posiadają bogate doświadczenie związane z budową i utrzymaniem sieci IT dla przedsiębiorstw różnej wielkości i o różnym profilu działalności, dlatego potrafią idealnie dopasować oferowane rozwiązania do potrzeb konkretnego klienta. Gdy firma outsourcingowa zajmuje się problemami związanymi z infrastrukturą IT, zarządzający przedsiębiorstwem mogę w stu procentach skupić się na działalności firmy. W praktyce korzystanie z outsourcingu pośrednio przyczynia się do szybszego rozwoju firmy, sprawniejszego inwestowania i zwiększenia zysków.

Główne zalety outsourcingu: zero problemów kadrowych!

Firma outsourcingowa to w praktyce nie tylko obniżenie kosztów pracy, ale i eliminacja wszelkich problemów kadrowych. Niezbędną pomoc specjalistów można otrzymać błyskawicznie - wystarczy zamówić określony pakiet. Brak inwestycji w pracownika to brak ogromnych szkód związanych z jego odejściem. Dostarczenie fachowego personelu leży w gestii firmy outsourcingowej, a zamawiający usługi przedsiębiorca dostaje dokładnie to, co zamówił - błyskawicznie! Bez chorobowego, macierzyńskiego, urlopów i nieoczekiwanych wypowiedzeń. Do tego outsourcing IT zazwyczaj zapewnia pomoc techniczną przez okrągłą dobę.

Główne zalety outsourcingu IT: najwyższe kwalifikacje, najnowsze technologie

Rezygnacja z utrzymywania wewnętrznego działu IT to oszczędność nie tylko na kosztach związanych z zatrudnianiem pracowników. To także brak konieczności ponoszenia wydatków związanych z ciągłym podnoszeniem ich kwalifikacji i dostosowywaniem miejsca pracy do wciąż podnoszących się standardów. Wszak IT to jedna z najszybciej rozwijających się branż - każdy, kto nie chce pozostawać w tyle, musi być na bieżąco z wszelkimi nowościami. Budowa i ciągłe rozwijanie zaplecza technicznego, przeciwdziałanie awariom sprzętu, dostarczanie najaktualniejszego oprogramowania, a do tego ciągłe szkolenia pracowników - to naprawdę ogromne koszty i wielka odpowiedzialność.

Tymczasem działająca w branży firma outsourcingowa jest ze wszystkimi nowościami na bieżąco. Posiada dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i najlepiej wykwalifikowanych pracowników, na których większość działających na rynku firm nie mogłaby sobie pozwolić. Posiadając zróżnicowany personel firma outsourcingowa jest w stanie niemal natychmiast dostarczyć klientom rozwiązania, o które sami musieliby się starać tygodniami czy nawet miesiącami. Zewnętrzne działy IT zatrudniają, między innymi, szczególnie cennych na rynku certyfikowanych ekspertów (posiadających np. bezcenne Microsoft Certified IT Professional czy Cisco Certified Nerwork Associate), na których stałe zatrudnianie stać jedynie największych graczy.

Outsourcing IT - czy naprawdę warto?

Nie ulega wątpliwości, że stosując outsourcing IT każda firma, nawet niewielka i dopiero mozolnie rozwijająca się, może sobie pozwolić na zachowanie najlepszych standardów. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, błyskawicznie rozwiązać pojawiające się na bieżąco problemy i w pełni skupić się na głównym profilu działalności. Prawda, że tak zaawansowane usługi kosztują - muszą kosztować! Jednak wybierając pakiet usług outsourcingowych przedsiębiorca ma pewność, że dostanie dokładnie to, za co zapłacił - bez ryzyka straty pracownika czy konieczności dokonania dodatkowych, kosztownych inwestycji.

Skontaktuj się ze sprawdzoną firmą informatyczną Ravnet. Sprawdź zakres usług informatycznych, który pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła!

RavNet Sp. z o.o.

ul. Modlińska 175A

03-186 Warszawa

tel.: 22 869 75 15

https://www.ravnet.pl/

email: biuro@ravnet.pl

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Outsourcing IT - jak wykorzystać usługi informatyczne dla firm, 3.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 1326
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na bilgorajska.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
ludomir   Ciekawy artykuł, praktycznie zakres usług oferowanych firmom jest bardzo różnorodny http://polskibiznes.info/projektowanie-outsourcing-it-administracja-wdrazanie-w-czym-moze-pomoc-partner-it/ i nie ma sensu trzymania etatu informatyka.
26 listopada 2019
brak ocen
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu bilgorajska.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
reklama
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
1 grudnia 2021 Biłgoraj
Rada Miasta Biłgoraja uchwaliła nowe podatki od nieruchomości?
Kwestią zmiany wysokości stawek podatkowych, obowiązujących na terenie Biłgoraja zajęli się radni Rady Miasta podczas sesji, która odbyła się w środowe popołudnie 1 grudnia. Skutkiem finansowym na być większy wpływ do budżetu miasta o 1,5 mln zł w skali roku. Nie obeszło się bez dyskusji na ten temat. Przeciwni podwyżce byli radni PiS.
w środę, godzina 09:02 Powiat
Opady śniegu przyczyną zdarzeń drogowych
we wtorek, godzina 11:52 Biłgoraj
Znamy kwotę zebraną podczas 19. edycji Dnia Jesiennego Liścia
2 grudnia 2021 Biłgoraj
Utworzenie strefy płatnego pakowania już pewne
W Biłgoraju powstanie strefa płatnego parkowania niestrzeżonego, która obejmie obszar kilku miejskich ulic charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych. Za parkowanie, w którym miejscu będziemy płacić?
w środę, godzina 10:38 Lubelszczyzna
Prawie 10 tys. więcej zakażeń niż poprzedniej doby
we wtorek, godzina 07:56 Biłgoraj
Tablica upamiętniająca budynek przy 3 Maja 79 odsłonięta
w piątek, godzina 09:16 Biłgoraj
Biłgoraj w czołówce Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021
We wtorek 2 grudnia w Hotelu Duo w Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2021. Wśród laureatów znalazły się samorządy z naszego powiatu.
w środę, godzina 10:48 Powiat
Śliska nawierzchnia. ZDW informuje gdzie uważać
we wtorek, godzina 08:04 Lubelszczyzna
Sytuacja na drogach województwa po intensywnych opadach śniegu
24 listopada 2021 Biłgoraj
Pół wieku razem
W środowe popołudnie 24 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość Złotych Godów, czyli 50-lecia pożycia małżeńskiego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i kwiaty wręczył małżeństwom burmistrz Janusz Rosłan.
w poniedziałek, godzina 15:51 Dereźnia
Mikołaj odwiedził Dereźnię
30 listopada 2021 Biłgoraj
Zwłoki znalezione w biłgorajskim parku
27 listopada 2021 Tarnogród
"Skarby Tarnogrodu - grodu u bram Roztocza" - wystawa w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury
Grupa EKSPLORATORZY to pasjonaci odkrywcy: Janusz Szabat, Piotr Magoch i Grzegorz Szymanik, którzy w wolnym czasie wnikliwie przeszukują miejsca odsłonięte podczas przebudowy drogi nr 835.
w niedzielę, godzina 18:19 Biłgoraj
Drifterzy dla Kuby
we wtorek, godzina 10:57 Lubelszczyzna
Wzrost zakażeń o 1,5 proc. tydzień do tygodnia
w niedzielę, godzina 16:30 Biłgoraj
Finał XIX Dnia Jesiennego Liścia. Tym razem środki trafią do Mateuszka Feręca
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 5 w Biłgoraju zaprosiła na finał akcji XIX DZIEŃ JESIENNEGO LIŚCIA DLA MATEUSZKA FERĘCA, który odbył się w niedzielę 5 grudnia na miejskim targowisku Mój Rynek, przy ulicy Jagiełły.
w poniedziałek, godzina 10:29 Hedwiżyn
Pędził w terenie zabudowanym 137 km/h
w niedzielę, godzina 09:02 Gmina Biłgoraj
Zespół "Jarzębina" wystąpił w Teatrze Polskim
w środę, godzina 15:00 Biłgoraj
Umowa na wykonanie koncepcji przebudowy autodromu podpisana
W środowe popołudnie 8 grudnia, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju podpisana została umowa z wykonawcą dokumentacji, na podstawie której będzie przebudowany biłgorajski autodrom. - To co przez lata wydawało się nierealne właśnie się spełnia - powiedział starosta Andrzej Szarlip.
w środę, godzina 08:04 Siatkówka
Złoty "Leśnik"
w sobotę, godzina 22:45 Biłgoraj
Mikołajkowy spot Moto Serce
we wtorek, godzina 14:15 Kraj
Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Wraca nauka zdalna, zwiększone limity
Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiony został drugi pakiet zaostrzeń, który ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron. Zmiany mają nastąpić od 15 grudnia i obejmą czas zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i sylwestra.
w niedzielę, godzina 15:25 Biłgoraj
Mikołaje na motocyklach odwiedzili dzieci z Wioski Dziecięcej SOS
29 listopada 2021 Biłgoraj
Wykład ministra Czarnka w Biłgoraju
 
telRedakcja telefon

533 188 100

alarmSkrzynka alarmowa

alert@bilgorajska.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@bilgorajska.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone bilgorajska.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl